Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jana.cb
7. dub 2009

thy foe Melíku no jako v noci ale reknu ti ze se toho porodu zacinam mozna i bat 😒 😀 hjo asi poprve ....panz me to uplne posadilo na postel jak jsem lezela ....jako to byla par sekundova bolest , pred tim desny jakoby skubnuti a ztuhnuti vseho a sevreni vseho a slo do to zad a vystrelovalo ze zad jakoby hoodne silna chvilkova Ms ale to bylo neco 😒 ufff ......

m.e.l
7. dub 2009

Jani, no a tohle pak bude třeba pár hodin v porodnici. 😀

jana.cb
7. dub 2009

thy jo dej pokoj Melíku 😒 snad jen chvili a vyprdnu to ....nechci 12 hodin lezet v tomhle 😢 😀

m.e.l
7. dub 2009

No to si domluv s Kristýnkou!!! 😀

grej
7. dub 2009

Ahoj holky,
a ten ocet normálně nalít místo aviváže? Nijak neředěný?

Dnes je zas krásně, má být až 23 stupňů!

Já tu mám celé dopoledne pohovory, tak tu asi moc nebudu. A pak už se konečně snad rozhodnem koho berem a začnu zaučovat. Už se fakt těším, až budu občas moct zůstat doma...

Ty nohy, jak mi natejkaj, to je děs 🙄 Večer jsem zlanařila manžu, ať mi je trochu namasíruje takovou mastí, co je normálně na klouby, páč hrozně chladí. Nic moc zlepšení teda...

Holky já si vůbec nedovedu představit, že bych byla těhu v létě 😒

jana.cb
7. dub 2009

grej uz jsem to rikala Luzzikovi kupte si ty protitrombozovy podkolenky a nebudes natejkat nikde 😉

jmisa
7. dub 2009

Grej, jj, nalej místo aviváže. Já to leju od oka, asi tak půlku až 2/3 té nádržky. Nebo spíš toho, co jsem lila aviváže. Musíš si to vychytat.

jana.cb
7. dub 2009

nez do sebe cpat prasky a masti nejaky tohle pomuze hnedka a nicemu to vubec neuskodi spis naopak pomuze to predejit pripadne tromboze coz se nekdy hodne splete s natejkanim 😉 ja je mam doporuceny od hematologa a z rizikace v nemocnici jak jsem lezela pańz ja otejkala uz ve 24 tt a to nemam nadvahu ani nic jinyho 😉 a doted pohoda .....ani prstik neni nateklej na ruce 😉

grej
7. dub 2009

Jani, v podkolenkách mi bude děsný vedro... Už teď se potím jak prase i nahatá...
Zítra jdu k MUDr, tak se poptám...

Díky Jmis, zkusím to. Počítám, že prádlo pak nesmrdí celý octem, že ne... To byste to asi nedělaly 😉

jana.cb
7. dub 2009

No jako Grejíku ja vim no bude ale moc to pomaha .-(( ono na noc se sundavas a na doma taky jen kdyz nekam jdes tak si je beres ...ja vim no jen rada jak by to slo vyresit ale urcite dej s mudrou rec co a jak .... 😉

jmisa
7. dub 2009

Grej, neboj nesmrdí. Maximálně, když nevoní prášek, tak cítíš trochu ocet při vytažení z pračky, ale uschnutím to zmizí.

hanulka3112
7. dub 2009

Krásný den přeju, holky máte někdo nějaký seznam co do porodky, že by jste mi ho poslaly třeba do IP, zrovna totiž dožehluji druhou várku pidi věciček, tak že bych si dala už nějaké věci bokem 😉 🙂

m.e.l
7. dub 2009

Hanul, já mám seznam od Grej, co je pro naší porodnici, ale poslat Ti ho můžu.

kay
7. dub 2009

tak já teda zase v těch 7 vytuhla.. 🙂

luzzi, doufám,k že doky Tě uklidní, dej pak vědět jak jste dopadli..

greji já teda dávám ten ocet jako předpírku, se sypkým práškem a normálně dám aviváž, občas se stane, když dám tekutý prášek, že prádlo úplně jako nevoní, ale to je tím, že ten ocet je i protiachový - mi zachránil celé skříně oblečení, když mi jednou zatuchla pračka a nedalo se toho nijak zbavit a ještě se to šířilo dál.. asi rok jsem byla nešťastná a pak mi někdo poradil ocet.. 🙂

jani, mel teda vy mě fakt strašíte s těma poslíkama.. já si furt říkám, že to nějak dám.. 😅 ale jsem domluvená za 14 dní s dulou, že už budeme probírat konkrétně porod a plán a tak a třeba mě to trochu uklidní.. jinak dost na ni sázím a když ne ona tak epidural 😀

m.e.l
7. dub 2009

Kay, no epidural furt říkám, že ne. . . Ale nevím, zase jsem četla i proti reakce na epi a není to jen o tom, že ji píchají do páteře.

kay
7. dub 2009

no mel, já to mám jako takovou tu variantu v hlavě, že kdyby fakt bylo nejhůř.. trochu mě to uklidňuje, ikdyž při mém štěstí by mi ho stejně nedali.. ale včera jsem hodně četla že přítomnost duly u porodu snižuje žádosti o epi až o 60% a doufám, ž emi fakt pomůže nejen v tomhle.. jsem zvědavá na to první povídání s ní.. zatím jsme u ní byli na dvou povídáních jednou s M. - o porodu a šestinedělí a pak jen já o kojení, a byla moc fajn..

grej
7. dub 2009

Ty jo, taky jsem dumala o Dule. Ale spíš jen pro info ohledně kojení a potom při péči o mimčo... Asi mrknu na net.

Jdu si dát oběd a za chvíli mizím na předporodní kurzy. Tak páček!!

Jinak já asi možnost epiduralu nechám na doktorech. Když mi řeknou, že do toho mám jít, tak půjdu... Určitě věděj co dělaj...

kay
7. dub 2009

no grej, já ji chci taky hlavně pro uklidnění, že tam nebudu sama, protože nevím, jestli M. nebude někde odjetý pracovně.. a taky on je dost introvert a myslím, že je sám rád, že nebude na něm ležet ta komunikace s personálem a tak.. co jsem právě četla přísTebe ale i partnera.. a tak.. já předporodní kurzy vypustila až právě na ty s dulou.. a pak se ještě půjdeme podívat do porodky.. to už bysme asi měli co? 😀 ach jo..

ještě mi holky řekněte, co s sebou za oblečení pro miminko z porodnice? stačí body dupačky, kabátek a čepice? a nějaká deka do autosedačky? a když bude takhle nebo tepleji, není to moc? já vůbec nevím.. 😅

grej, tak pěkný kurz.. 🙂

jmisa
7. dub 2009

Kay, do porodky pro mimčo jen věci na cestu domů, jinak o to přijdeš. Takže nějaké bodyčko, dupajdy a kabátek + taková ta novorozenecká tenká čepička. Deku muž unese s autosedačkou nebo letní zavinovačku do autosedačky.

Jen k tomu epidurálu - furt lepší epidurál než nějaký dolsin.

jmisa
7. dub 2009

Ikdyž tedy já mám v plánu porodit přirozeně 😀 😀 Bez léků a bez nástřihů atd. 😀 😝

kay
7. dub 2009

miso, dolsin je co? no já bych ty věci spíš nachystala do autosedačky a jak by M. jel pro nás, tak by to vzal s sebou a oblíkli bychom ji až před odejzdem..

jmisa
7. dub 2009

Kay, dolsin je takový oblíbený oblbovák v porodnicích, který na bolest moc nezabere, mám dojem kolem 50% a navíc přechází do mimča a to pak může mít problém s dechem.

hanulka3112
7. dub 2009

Tak konečně mám vše vyprané a vyžehlené, teda už jen ty pleny a zažloutlé svetříky mi chybí, bo můj včera celý den někde lítal a já si nemohla zajet do obchodu, tak až dnes pojedu, jsem zvědavá, kdy budu mít k dispozici auto, jinak je u nás fakt nádherně 😵 půjdu si dát kafčo a něco dobrého a pak se projdu do lesíka na kytičky, bydlíme totiž hned u lesa a vidím tam plno sasanek a petrklíčů 😵 to se musí maminám dnes krásně kočárkovat, už se nemůžu dočkat až budu jezdit s těma našima prckama 😵

luzza
autor
7. dub 2009

ahoj holky
tak dnes tvrdnu jak chleba 😝
na kontrole byl tlak hraniční...a na tvrdnutí mám brát magnézko třikrát denně 2 tablety...kdyby se to nelepšilo,tak zavolat...
do papírů napsala : děloha dráždivá...
zítra ve 12 hod jdu na měření čípku a podle toho se uvidí...dr. mě upozornila i na případnou hospitalizaci...

kay
7. dub 2009

ahoj luzzi, teda to jsou zprávy, no tak snad to bude zítra dobré to měření.. proč Ti ho něměřila dneska? 😕 nebo zítra je to pro srovnání?

miso aha, no tak to určitě nechci, ale to snad už ani nepoužívají ne? 😨

hanul, taky bydlíme u lesa, je nádherně, ale vedro, před chvilkou jsem se hrabala trochu u kytek v zahradě, ale nedá se to.. ☹ tak pěknou procházku..

jmisa
7. dub 2009

Luzz, hospitalizace kvůli tlaku nebo tvrdnutí?

luzza
autor
7. dub 2009

kay
ona ho neumí přesně změřit,posílá mě kvůli tomu vždycky na špitální ultrazvuk...
jmis
prý podle toho,jak bude dlouhý čípek...

luzza
autor
7. dub 2009

do teď jsem ležela a řekla bych,že se to tvrdnutí zlepšilo... tak jsem ráda 😉

m.e.l
7. dub 2009

Luzz, no to jsem zvědavá co s Tebou zítra vymyslí, představa hospitalizace nic příjemného, ale zase co by člověk neudělal pro mimča.
Holky to tu dlouho nebylo: Mám opět manžu doma na neschopence. 😀

kay
7. dub 2009

luzzi, no tak třeba jen doporučí prostě ležet.. to můžeš i doma.. budu držet pěsti..

mel, jejda jak to zasse?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru