Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

grej
23. čer 2009

ahoj holky, konečně na chvilku usnula, tak se jdu na vás podívat. ale dočítat nebudu... občas se přihlásím a dočítám průběžně, ale nestíhám přispívat.

u nás stále to samé. baští super, možná až moc dobře, protože neuvěřitelně přibírá. už je fakt pěknej buřt 🙂 Když jí doma vážím v dupačkách, tak už má 4,20 kg!!!!
Včera asi zas měla nějaký ten spurt, protože jsem jí kojila přes hodinu a pak ještě vyzunkla šedesátku nutrilonu.

Spí pořád bídně. dnes v noci např. spala od půlnoci do půl čtvrté (což je super), ale pak zabrala až od půl šesté do šesti a pak se mi jí povedlo udrndat po kojení v půl sedmý a spaly jsme spolu v křesle asi do osmi. toť vše.

Doma nespí skoro vůbec, tohle je fakt výjimka. Asi je nevyspalá z noci. Pěkně spí v kočárku, to jo, ale to je mi naprd, že jo, to stejně nic neudělám.

Včera jsem na koupání vytáhla vaničku a tam se jí to moc líbílo, takže jsem ráda, že aspon jedno řvní nám odpadlo.

psali jste tady o tom, že je necháte v postsýlce a usnou. to u nás prostě nejde. dám jí lehnout, začne békat a béká a béká a béká, je rudá jak blázen, zalyká se, nemůže skoro dýchat... dudlíka absolutně nechce. je schopná takhjle řvát třeba půl hodiny - mám to odzkoušený. a ani to, že přijdu, pohladím a tak, nepomůže. leda bych jí vzala do ruky a šla skákat na míč. takže fakt nevím co s ní.

já už nekrávácím téměř dva týdny, ale poslední asi čtyři dny je mi tam dole nějak divně. bolí mě to asi jako v porodnici. takový tlak na kosti, jako by mě dolů někdo nakopal. mám tam díru jako vratal, takže když si sednu na bobek,t ak to tam divně mlaská. sorry za ten popis, ale je to fakt divný.
navíc jak jsem koukala co mě tam bolí, tak uvnitř je vidět jakoby boule. jako by tam prostě byla bulka, která by chtěla trošku lézt ven. tak nevím... teĎ ráno je to lepší, ale odpoledne a večer, po celodenním chození, to fakt dost bolí.
objednala jsem se na kontrolu po šestinedělí (který mi končí teď v pátek) na příští úterý, tak snad to do tý doby vyržím.

taky jsem si půjčila šátek a zkusím tu naší malou výtržnici nosit v šátku, abych aspoň něco sstihla udělat. tak teď hledám na netu úvazy, abych věděla jak na to.

kay
23. čer 2009

ahoj holky,
tak malá ještě spí 😀 sedím u ní u postele (je ve velké) a netuju..

grej, no ten šátek je dobrý nápad, ale bylo by lepší, kdyby Ti to někdo ukázal, aspoň ten jeden úvaz..
že tam máš díru jak vrata závidím, já mám pocit, že jsem sešitá jak 14tka.. 🙂 takže rozhodně nepředbíhám, jsem objednaná na zítřek na ko a uvidím co mi řekne doktorka.. Přestala jsem teda špinit po pití kontryhelu..
S tou bouličkou bacha, aby to nebyl nějaký absces nebo něco. pamatuju si žemi v porodce říkali že musí hlavně hlídat aby se tam neudělalo, teď se přesně nepamatuju jak se to jmenuje, halva děravá, no ale prostě aby se tam neudělala jakoby modřina, která by pak rostla - luzzííí??
jo a má 4,20 jo? no tak to bych chtěla vidět fotky? 😀 Stela měla teď na kontrole bez dupaček teda 3,20 😀

Mel manža takle přibírá jo? 😀 to je dobře ne? už je na tom líp?

luzzi, tak držím pěsti u doky, ale když už jste to prubli, tak asi nebude žádný problém ne? 😀 myslíš že Stelu bolí břicho, když se kroutí u prsa? ona jako tak vypadá, ale jen hned po tom co začne sát.. a přitom furt chce sát a zase rukou to prso odtrhává a tak, je to hrozný.. a pak ji třeba oddělám aby se uklidnila a někdy je fakt v klidu. Je to te´d skoro u každýho kojení.. ☹

m.e.l
23. čer 2009

Mě se Luky vzteká skoro pokaždý u flašky, nevím co to s ním je. Kolikrát krmím na míči a někdy ani ten nepomůže. 😒 😔

m.e.l
23. čer 2009

Ha, teď čtu co je to moučnivka a mám obavy, že vím proč se Luky tak vzteká. . . Co že na to je? 😲

macous
23. čer 2009

Ahoj holky,
tak já si dneska parádně přispala, až do deseti 😲 a to jsem dopoledne chtěla jet do města, takže až odpoledne, protože stejně za chvilku všude zavřou a bude polední pauza, tak to nemá smysl.

Melíku - tak to bude dobrý, holky ti napíšou co na to mazaly, tuším něco sladkýho - bez předpisu a za dva dny měly pokoj 😉 bude to tak 5 stran zpátky, co to tam řešily 🙂
Kay - však tobě taky Stelinka hezky přibírá, byla holt menší, tak to teďka dohání 😵
Grej - teda já na tvým místě, bych si skočila k Dr. na tu kontrolu dříve a nečekala další týden, abys něco nezanedbala a pěkně se ti to tam nezanítilo nebo tak něco. Pořád s něčím bojuješ, to je děs, ale já věřím tomu, že se to brzy všechno pěkně ustálí a začne ti alespoň relativní klid 🙂
Luzzi, tak když už jste to prubli předem a nic, tak to budeš v pořádku 😀 😀

Já už ani nevím, co to sex je - poslední byl někdy v září 😲 😠 😅

jmisa
23. čer 2009

Ahoj holky.
Hlásím, že stále 2v1.
Jo a už taky vím, co jsou těhu otoky. Vypadá to fakt úžasně, kolem kotníku mám takovou vodní bandáž 😀 😀 😀 Akorát nevím, jestli to není těma lékama na tlak, protože to tam maj ve vedlejších účincích.
Jdu se odvalit do obchodu.

jmisa
23. čer 2009

Jo a od doby, co ty léky beru jsem +2 kila, takže to vidím na tu vodu. S tímhle to dotáhnu na 20 kilo. 😕

m.e.l
23. čer 2009

jmis, "gratuluju" k těhu otokám. Z prášků nevím zda to je, ty tvoje na tlak jsem dostávala v porodnici - no a to už jsem ale otoky měla předtím. Pak mi asi 10 dní po porodu připadaly moje nohy hrozně hubené. 😵
Mací už jsem ten přípravek našla, akorát nevím jak se dostat do lékárny v rychlosti bez Lukyho a zda opravdu tu moučnivku má. . . . Možná vydržím do čtvrtka k doktorce, u flašky se vzteká už více jak týden, takže už případně asi nic nezachráním. 😖

grej
23. čer 2009

http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/Upr...

aktualizovaný fotky - od té pokaděné🙂

Asi tam zkusím zavolat, jestli nemají na gyndě volno dřív... JInak bych teoreticky mohla ještě na bulovku, furt jsem v šestinedělí... ale takhle přes den tam bude mraky lidí.

Malá právě hoví ve vrnícím lehátku a neřve,t ak jsem stihla stáhnout fotky.

Mel - Kačka má posledn tři dny taky takový cukání. Nejdřív tak pět, deset minut sosá naprosto OK. Pak si to vyndá rukama, a začne pobrekávat. Chvilku počkám a pak jí tam ten prs zas strčím a ona zas saje jako by umírala hlady. A párkrát si to zopákne... Stak nevím.

macous
23. čer 2009

Melí - tak jestli jdete ve čt na kontrolu a nevidíš to jasně, tak bych taky počkala, mě zrovna škytá břicho 🙂

m.e.l
23. čer 2009

grej, no mě Luky ze začátku pije z flašky normálně, pak začne řvát jak tur, pak zase napije a zase řve. Podle popisu Luzz má Luky nevím co. Má to na patře, né na vnitřní straně tvářiček či jazyku.
Mací, jé mladej/mladá má škytavku. 😵

kay
23. čer 2009

holky tak koukám, že to asi bude počasím, když to mají všechna miminka s tím pitím 😀 tak jsem klidná.. 🙄

mací - skoro švagrovka má taky furt škytavku v břichu, a je myslím 37tt.. já už si to ani nepamatuju 😀

jmis - ty otoky nahlas doktorce, nebo by to měli kontrolovat.. je tu hnus velebnosti, mě ty otoky začly cca 3 dny před porodem 😀 aleto jsem si uvědomila až zpětně.. tak že by..?

grej, teda to bude mít Kačenka vzpomínky 😀 až se v pubertě bude probírat pokaděnýma fotkama 😀 ale vypadá že už není takový drobek, ale že by byla nějak tlustá to ne.. ona bude vysoká po vás že?

macous
23. čer 2009

Grej - pokaděné???? to je fakt slabé slovo 😀 😀 😀 😀 ta to teda holka umí vyřídit 😀 ale teda bobeska je to krásná - roztomiloučká, až by jeden nevěřil, že takhle mamku zlobí a nespinká 😉

Melí - no to má, dneska ale nemám překvapivě téměř žádný pohyby, sem tam se mi zavlní břicho, ale já jsem poslední dobou zvyklá na parádní vlnobytí 🙂

To jsem holky zvědavá, jak to naše mimino bude vypadat - už se strašně moc těším 😀

macous
23. čer 2009

Kay - škytku máme poslední dva týdny taky docela často, je to sranda, vím při tom, kam zrovna mimi čučí 😵
Já zatím otoky nepozoruji, ale třeba to taky ještě přijde, to se uvidí, taky jsem zvědavá na páteční poradnu, jestli bude něco nového nebo ne, začínám sem tam cítit popíchávání v čípku 😅 že by změna 😵

jmisa
23. čer 2009

Škytavku má náš mladej nejmíň 3x za den.

Kay, na otoky se ptaj pokaždý, pak ale kouknou a řeknou - to nic nejni 😀 A já si myslím, že mám kdo ví jaké otoky.

Mám oteklý hlavně jeden kotník, který jsem měla vymknutý, na něm je to vidět, jinak to prostě hlavně cítím.
Takhle už mi to jednou právě oteklo, taky mi váha poskočila o 2 kila a PA mi povídá, že to nic nejni (jako otok jo, ale nic katastrofálního), že maj ženský občas lýtka jako stehna 😕

macous
23. čer 2009

Teda Míšo, tak to se nám snad už i vyhne, lýtka jako stehna bych fakt nechtěla mít 😕
U nás dneska leje celý den, byla jsem v Penny na nákupu a pěkně mi to zmoklo, rovnám to z košíku rovnou do kufru a ty těžké věci nechávám v přepravce, pak mi to manža přinese, no a jak jsem to tam lifrovala, tak mi to trochu namoklo - věci jako mouka, cukr a prášek do pečiva 😀 😀

jmisa
23. čer 2009

Mel, ty si brala ty léky na tlak ještě po porodu? 😕

Macous, tak já už teď věci typu mouka, cukr, olej atd. nenakupuju, to jedem o víkendu. Dojdu jen pro ovoce, zeleninu, nebo pečivo atd. když nám něco dojde nebo když se rozhodnu, že uvařím něco, jako třeba dneska segedín a nemám kysaný zelí. Tak nahodím batoh a mastím. ALe taky jsem pěkně zmokla. Batoh je nepromokavej, bundu mám taky nepromokavou, ale od kolen dolů jsem měla kalhoty na ždímání 😕 Ale nějak se tam oteplilo, kupodivu.

m.e.l
23. čer 2009

jmis, ne po porodu už jsem nic nebrala, teď mám asi problémy s nízkým tlakem, hrozně často se mi motá hlava, jsem zvědavá co se mnou udělá případné cvičení, snad pak sebou někde nešvihnu. 😖

jmisa
23. čer 2009

Mel, no na mě ty léky fakt fungujou a brzo ráno mám hodně nízký tlak, i 100/50, což je jako fakt dost málo. Dopoledne se to trochu posune do normálního nízkého. Ale už se těším, až ty léky nebudu muset jíst.

m.e.l
23. čer 2009

jmis, no to ti věřím, že se těšíš až je nebudeš muset mít. Já opravdu v nemocnici skončila nejen kvůli tlaku, ale vysokém. Teď najednou mám asi hodně nízkej, možná nižší než před těhu. V noci když se zvednu k malýmu tak se u dveří od pokojíčku kolikrát opírám abych nespadla a úplně mám mžitky před očima.

jmisa
23. čer 2009

Mel, jj, to znám, to se mi stávalo před těhu, teď se mi to stává právě po ránu, ale já už zase tak rychle nevstávám 😀 😀

m.e.l
23. čer 2009

jmis, no v tvých týdnech už jsem taky vstávala pomalu, teď zase rychle protože dítko řve jako když ho vraždí a přitom má "jenom" hlad. 😀

jmisa
23. čer 2009

No to rychlé vstávání je nejhorší.

luzza
autor
23. čer 2009

ahoj holky 🙂
tak kontrola po šestin. nedopadla nic moc 😒 ...
mám na vyzvednutí 2 recepty 😒
v děloze mi zbyla nějaká koagula,ale prý toho není zas tak moc..ale díky tomu je děloha zanícená ☹
a následkem porodu se na čípku vytvořil drobný vřídek...

ta koagula by se měla vstřebat,jestli ne,budu muset na revizi...
ten zánět prý budu léčit těžko,bo mi kvůli kojení může dát jen slabé lék...
a ten vřídek prý budem řešit nejdřív v listopadu...

tak jsem z toho nějaká přešlá 😢 😢 😢

mě není nic..nic mě nebolí,nekrvácím...prostě nic ☹

luzza
autor
23. čer 2009

kay
to co píšeš mi připadá,že jí u kojení bolí bříško... mě na to trpí nelík...
včera jsem zvýšila dávkování babycalmu a zdá se to o dost lepší.. 🙂

luzza
autor
23. čer 2009

jinak u mé obv. gyn. už doky i sestřičky věděly,jak jsme válčily s porodem...
všechno se k nim dostalo 😀

luzza
autor
23. čer 2009

zbytek dne jsme strávili u našich 🙂 bylo to prima... holky nám tam pěkně rozmazlují 😀 😀 😀

kay
23. čer 2009

luzzi, jejda to je mi líto, a co veverkování, máte povoleno? ten zánět je blbý, ale hlavně že na to přišla..

a na kolik jsi zvýšila počet kapek BC? asi je to bolení břicha máš pravdu, ale nejím nic extra z čeho by ji mělo bolet, tak nevím.. ☹ jako že jsme jedla i hůř a tohle nedělala.. ☹ ale někdy je to lepší.. dneska jsem si udělala i fenyklový čaj.. 😠

se máš že vaši jsou takhle, mamka se spíš nezajímá, jen když někde dojedeme nebo tak tak se mrkne, a taťka se ještě takhle malýho mimina bojí.. a tchánovce zase nemůžu já 😀

luzza
autor
23. čer 2009

kay
o tom,jestli můžem sexíkovat se vůbec nezmínila a já se zapomněla zeptat 😨 😝

no mě se zdálo,že jsem krvácela fakt moc 😒 a skoro pět týdnů...pak to přešlo úplně 😅

BC kapu elišce normálně (ta moc nekolikuje) a nelince jsem zvýšila na 15 kapek a plus někdy i mimo jídlo 😉 jo a taky mi jedna známá sestřička řekla,ať zkusím přestat pít všechny ty čaje 😨 😨 😨 😨 😨 (piju ten pro kojící matky a taky spoustu fenyklovýho 😕 ) prý to některé děti provokuje ke zvýšené plynatosti 😨 tak je zkusím vynechat...

no moje mamka je z holek úplně na měkko 😀 pořád je chová,nosí je,zpívá jim všechny ty vodrhovačky 😀 no prostě sranda..táta je taky pochová,ale pak žene do hospody 😝 a mojí ségře je 25 a ta by holky taky sežrala 😀 takže se s mamkou předháněj,ke komu mám přijít na návštěvu 😀 😀

luzza
autor
23. čer 2009

taky prý pomáhá poloha na bříšku,ale holkám se vůbec nelíbí 😠 tak nevím,jak je přesvědčit 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru