Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

kay
18. lis 2009

no já si u ní zrovna někdy jistá nejsem , třeba včera si takhle "sedí" na židličce, a já mámpocit že něco vbrže, si říkám, no židle.. umývám linku a Stela na mě kouká.. pak zase něco a si říkám, ona je nějaká vážná.. 😀 no a velebnosti byla posraná až na břichu a to bylo jen půl hodiny před koupáním, jsme ji musela komplet přebalit a převlíct 😀 😠 to víte, dáma 😀

mel nevím co se děje, mám pocit, že je to odplata za ty UM co se do ní snažím nacpat 😅 ale kdyby to netrvalo tak dlouho aspoň.. to bych tušila že je to spurt, ale takhle to je už cca měsíc s malinkýma přestávkama.. 🙄

jmisa
18. lis 2009

Kay, no a co její váha? Kolik za ten měsíc přibrala?

kay
18. lis 2009

no podle doktora ok, myslím že to počítal na ko v 6M něco přes 100g týdně.. ale už jsme fakt v noci přemýšlela že mu zavolám.. jenže on má takový dost řekněme laxní přístup.. pozve mě na zvážení, to asi jo, ale víc s tím stejně neudělá.. uvidíme, zkusím vydržet ještě do konce týdne a jestlito nebude ok, tak mu v pondělí zavolám.. nemyslím že by Stela trpěla hlady.. jestli třeba nemá převrácený režim nebo tak, ale to as ine, protože v noci vzhůru být nechce.. 😒 (ještě to tak 😀)

grej
18. lis 2009

Ahoj holky,
Kay - tak koukám, že už Stelouch v židličce vydrží 🙂 To je dobře. A koukám, že Jmis si taky vybrala tu samou co my 🙂
Naše noc trošku lepší než včera, ale taky naprd. Vzhůru v půl dvanácté, v půl třetí, v půl sedmé. Přes den byla protivná, tak to bylo asi tím nevyspáním a tím hnusným počasím.

Dnes si doufám pojedu koupit taky ten pěnový koberec, protože už si Kačka dala pěknou šlupku do hlavy, když se otočila z břicha na záda mimo deku. Tak aby se mi chudinka nezraňovala 🙂
Ale pořád je to spíš tak, že když je na břiše, tak se začne po chvilce rozčilovat. Jen asi 3x se jí povedlo se otočit zpět na záda a to jen proto, že měla ve vyhovující vzdálenosti hračku, na kterou se snažila dosáhnout.

Kačka už zase kadí častěji a díky mrkvičce to má hustší, takže to tak lehce nevyteče ven. Sláva 😀 Ale mrkvička jí moc nejede, zrovna včera mi to bojkotovala. Je mi jí vždycky tak líto, když vidím, jak se u toho kření 😀

Taky mám pocit, že už jí mlíko tolik nestačí, ale nechci jí zatím dávat kaši. Myslím, že tlustá už je dost i z mlíka 😀

kay
18. lis 2009

greji, jj, taky jsme si všimla, že má Míša tu stejnou 🙂 trochu lituju že jsmenevybrala modrou, ale i ta žlutá je docela pěkná, ikdžy hodně ostře žlutá.. nco jste měly krásnou 😀 jinak stelik v židličce vydrží, když tam má napultíku hračky.. a taky nesmí být přikšírovaná, protože to pak ty kšandy žmoulá, žužle, snaží se z nich dostat a tak.. 😒 ani při pokusech o krmení nesměla mít kšíry.. natož bryndák 😀

jinak takhle se S. taky párkrát přetočila, když po něčem šahala.. ale udělala to teda elegantně 🙂

m.e.l
18. lis 2009

Hm, Luky elegantně leží na poloboku, chytá si hračky ale otočit se na pupek? Proč by to dělal, že? 😵

grej
18. lis 2009

Jen počkej Mel. Jednou se mu to náhodou povede a pak to bdue chtít zkoušet pořád dokola 🙂 Jsem zvědavá, jak se předvede Kačka zítra na rehabilitaci. Nikdy tam ještě doktorce neukázala jak se otáčí na bok, takže předpokládám, že jí těžko ukáže, jak se otáčí až na břicho 🙂

Kay - tak to jsem ještě nezkoušela, dát jí na pultík hračky... Já jsem tam Kačce dala řetěz a jednu hračku a má to přidělaný na kšírách, aby jí to věčně nepadalo. ALe kšíry mi taky cumlá...

Mrkev nic moc, jsem zvědavá, jak jí bude chutnat jiná zelenina...
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/6Me...

m.e.l
18. lis 2009

Grej, no Lukymu až tak mrkev ze skleničky taky nejela. . . Ona totiž ta doma uvařená má úplně jinou chuť. 😉

annie29
18. lis 2009

Holky ja vas hrozne obdivuju, jak zvladate nocni vstavani.. Uz si to vubec neumim predstavit. Nicolka spi porad od pul 9 do 7-8 a to si tam povida, vubec nebreci a ani hlad nema, tak se pak jeste treba pul hodiny valime v posteli spolu.
Zato denni spanek je obcas zahul 🙂 Usinani porad nic moc pres den..

m.e.l
18. lis 2009

Annie, zase když Nicolka spí takhle krásně v noci. . . Tak bych ji denní nespaní odpustila. 😉

kay
18. lis 2009

grej no tak ta nevypadá že by baštila s chutí 😀 ale ono to klame.. 🙂 a jak vychází s pejskem?

annie, no tka kdyby Stela spala takhle tak bych jí dení spánek ani nenutila.. amax nějakou hodinu třeba po obědě.. oa vlastně pře den spí, protože je unavená z nočního buzení.. to je moje teorie.. 🙄

teď jsme daly 2 hodiny spánku, byla hrozně peotivná, vůbec nemohla usnout, normálně usne kolem 9h a teď až kolem půl 11.. a ot musel pomoct Martin, protože já na to už neměla..

annie29
18. lis 2009

To ona spat pres den potrebuje, jen nemuze zabrat. Nejlip spi v kocarku na balkone, postylka je vetsi trapeni.. Ale kdyz zabere tak spi jeste 2-3 x 1-2 h. Celkem pres den kolem 3 hodin i vic.
Jinak teda kase u nas fakt dela zazraky, jeste rano ani nemuze dopit mliko 🙂 Ted mame rano mlicko, pak ovoce, pak maso se zeleninou, mliko a kasi. Za 14 dni jdeme na jogurt. A dnes bylo ovoce s piskotama. Tak uz zkousime i lepek. Tak to mame zase o neco pestrejsi. Jo a miluje kukuricny krupky. Idealni pomocnik treba v restauraci pri obede aby byl klid 🙂)

macous
18. lis 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že pořád tady řešíte pořád to zatracený spinkání, u nás musím teda Matýska pochválit, vrátil se na jedno kojo v půl 4 a pak až vstává po sedmé, usíná v sedm večer, takže jsem šťastná jak blecha. Přes den spí 3x cca 1 hod., takže celkem těch 15 hodin naspí.

Jinak já budu dávat první příkrmy až na půl roce, pokud mi ovšem zítra Dr. neřekne jinak, přijde mi, že je malej pořád takovej akorát, nikde moc faldíčky nemá, tak uvidíme 😵

Jo a četla jsem, že mimi musí jednu věc ochutnat až 12x, aby mu to zachutnalo, že jak tu chuť neznají, tak to většinou nechtějí 😀

Annie - malá je teda extra spáč, i přes den je to dost na to, že už je jí půl roku 🙂

jmisa
18. lis 2009

Tak Alexovi teda mrkvovo jablečná šťáva chutnala na první dobrou 😀
Jo a potvrzuju Mel - doma dělaná mrkev je jiná než ta kaše ze sklenky, jsem to ochutnala, já šílená. 😲 😀

Příští týden máme poslední vaničky a od 1.12. chodíme každé úterý na bazen, akorát tedy v 8,30, to nás asi zabije, když Alex spí do 8 😝

kay
18. lis 2009

jmis neprovokuj tady se spaním do 8h jo? 😉 😠

jinak já chutnala tu omácí co jsme dělala a je to pěknej blivajz.. 🙂 tuskleničkovou zkusím na začátku prosince jak začneme zase zkoušet příkrmy..

jdeme asi koupat a spát..

jmisa
18. lis 2009

Kay, do 8, ale s přestávkama 😀 Kdyby spal v kuse, tak ani nedutám, ale třeba od 6 do 7 si dává bdící pauzu, většinou cvičíme a pak v 7 jídlo a jde spát, teď bude mít v 7 jídlo a oblíkat a do bazénu 😅

kay
18. lis 2009

jmis i s přestávkama bych to brala.. 🙄

grej
18. lis 2009

Annie - moc moc moc závidím 🙂

Kačka teda vstává tak mezi sedmou a osmou. Většinou se vzbudí v sedm, ale já jí tak do půl osmé ukecávám, aby jetě chvíli vydržela. Uplácím jí vposteli hračkama a snažim se ještě chvíli usnout, ale už to nejde. Dnes jsem vyřízená jak blázen, jen usne, tak jdu s ní.

Kačka toho přes den moc nenaspí, většinou tak max 2 x po hodině. Ale stejně jako u Annie je boj jí uspat. V kočáře na terase to jde, ale doma už jí neuspím, pokud není totální tuhoň. Většinou řve, šmrdlá se, ale nezabere. Jsem ráda, že pořád někde popojíždíme, protože to aspon prospí ty jízdy autem, takže tak po dvacetiminutovkách. Ale jen zastavím, tak je vzhůzu. Ale zjistila jsem, že spánek v autě jí nic nedává, protože je pak stejně unavená jako by nespala. Aspoň mi to tak přijde.

Jinak mě manža moc s uspáváním nepomůže, protože si Kačka holt zvykla jen na mě 😒

Ty jo, plavání v 8,30 by mě zabilo. My máme vaničky od 9,45 a to je tak akorát. Musím vyjíždět po deváté, to abychom v osm nejpozději vylezly z postele. A i tak mám hoňku. Většinou mi tak hodinu trvá než oblíknu a nakrmím Kačku a sebe.

Kay - no, očividně jí to nechutná, ale je to jídlo, takže to do sebe dostane 😀
S pejskem vychází dobře, je z ní nadšená, když jí vidí, tak vejská a tak. Ale Vendulka /pejsek/ už tak nadšená neni, Kačka jí totiž neomylně vždycky hrábne do oka, takže když vidí, že se s Kačkou blížím, tak radši zdrhá 😀 Navíc kvůli Kačce nemůže do obýváku (chci si aspoň jeden pokoj zachovat pouze s omezeným množstvím chlupů), tak je zpruzená 😉

jmisa
18. lis 2009

Grej a ty ještě chodíš na vaničky?

luzza
autor
18. lis 2009

ahoj holky moje 🙂
hlásím NÁVRAT!!!! 😅 😅 😅 😅 konečně dorazil NTB a manža ho po delší době co byl na montáži zprovoznil 😵
tak tu zas můžu být mezi svými 😵 😵 😵 😵
jen nevím,jak nahltám všechny ty informace,abych k vám zase zapadla 😢 😢 😢

luzza
autor
18. lis 2009

Eliška vážila teď na půlročce jen 5,44, Nelinka 7,44. Doktor řekl, že Eliška je zdravá a řešit to nehodlá. Prý je to OK.
Nelinka má dva zuby. HORNÍ jedničky 😅 😅 😅 .Elík nic 🙂
Nelinka začala tento týden lézt, Eliška jen staví prdelku do vzduchu a pusou brázdí podložku..
Obě hodně žvatlají, vlastně celý den, prostě hubu nezavřou 😀
Nelča spí jak dřevo celou noc, od 20,00 do 7,00 ,Eliška se mi minimálně dvakrát budí..
Usínaj samy v postýlce, v naprostý pohodě, i přes den...
Spěj jednou dopoledne 2 hodiny a dvakrát odpoledne po hodině...
Pořád kojíme, tento týden jsme začali s příkrmy...zatím jen polední mrkvičku...
Jinak mě nic nového nenapadá 😀

luzza
autor
18. lis 2009

písněte mi prosím,co je u koho nového 😵 😵 😵 😵 líp se tak vrátím do obrazu 😉 🙂 díky

jmisa
18. lis 2009

Ahoj Luzz, tak hurá.

U nás nového? Nevím, co jsi zaregistrovala - cvičíme vojtovku, na rehábce nám dr. řekla, že asymetrie šíje, nekvalitní vzpřímení (zaklání se) a diastáza břišních svalů. Máme dva cviky, jeden je pohoda, druhej Alex nesnáší a já už ho bohužel moc nepřeperu, tak přiznávám, že ten cvik flákám, cvičím jen do doby, než se začne vzpírat, protože pak je to podle mýho o ničem, leda bych mu blokla krk.
Příští týden končíme vaničky a začínáme chodit do bazénu.
Zítra máme druhou hexu a nejspíš nám lezou zuby nebo co.

Alex se pár dní přetáčel na břicho a teď se rozhodl, že na bok stačí a to udělá stejně jen, když ho lákám na prso 😀 Tak to nikde nepředvádíme 😀 Je to lenoch, bere si mustr u Lukyho od Mel 😀

Jo a fotky, když budeš chtít www.fromeli.rajce.idnes.cz

grej
19. lis 2009

holky co se to stalo??? Asi se z toho jejího nespaní zbláznim.
Usnula ve čtvrt na deset. Vzbudila se o půlnoci. Tak říkám fajn, dám ti najís, protože poslední kojení bylo po osmé. Usne mi při krkání, takže jí rozradostněná dámd o postýlky. Ovšem chyba lávky. Do tří minut je vzhůru a vejská a mrská sebou stylem "já jsem anprosto vzhůru, bavte mě".
Tak si jí vezmu do ruky, tam se zklidní a vypadá to, že usnula. Dávám jí zpět do postýlky, opět stejný scénář. Tak si jí opět zklidním v ruce a pokládám jí k sobě do postele.
Všechno stejný. Tam leží, vejská, mlátí nohama do postele a dělá rambajs. Chvilkama je zticha, chvilkama brečí. Neustále nahazuju dudlík a doufám, že se udolá. Po dvaceti minutách to vzdávám a odcházím do obýváku, aby as aspoň manžel vyspal. Je tři čtvrtě na dvě, ona je naprosto veselá, hraje si tu s hračkama a veselse u toho vejská.

A já padám na hubu, protože už tři noci jsem se skoro nevyspala.
KDe jsou ty časy kdy vstávlaa na noc dvakrát???

grej
19. lis 2009

tak teprve zabrala. takže jsme měly pěkný tři hodinky vzhůru...

jmisa
19. lis 2009

Ahoj.

Grej, to je teda síla. Já pokládám Alexe po koju do postýlky, uléhám a zahsínám. On si tam vykládá a pak usne, já teda většinou dřív než on 😀

Zato teď je pěkně vzhůru, ale až dosnídám, dáme cvíčo, dostane prso a pošupajdí do postýlky chrnět. Ještě čekám, jestli se nepokadí, že bychom to vzali z jedný vody načisto 😀

luzza
autor
19. lis 2009

dobré ránko 🙂
jmis
děkuju za pár info o Alexovi 😉 😀 a musím pochválit fotky 😵 😵
grej
chuděro,ty nic psát nemusíš,stačí co jsem dočetla kousek zpátky...

m.e.l
19. lis 2009

Bré ranko,
Luzz vítej ztracená dcero. . .
Novinky - Lukymu se klube třetí zub - dvojka nahoře. Chodíme na rehabku, ale zatím bez Vojtovky, no a je snaa o plazení, ale jde mu to do kolečka né kupředu.

kay
19. lis 2009

ahoj holky,

luzziku no tak hurá, jsem na Tebe myslelajak se máte, ale už jsme nechtěla otravovat sms..

dneska jsme si psala kojení - takže 21:15, 23:30, 3:00 a budíček v 6:00, pak teda ještě asi na 20 min usla, takže jsme vstávaly až v 6:45.. 🙂 dneska to celkem šlo a jsme celkem vyspaná 😵

Luzzi tak u nás celkem nic nového - Stelinka furt prská, je to hrozná sranda, začla si cumlat palečky přes dne, tak jsem nasadila dudlíka i přes den.. neleze, spíš lítá 😀 resp kope nohama a rukama ve vzduchu ale to je tak vše.. pasení je lepší, vydrží už docela dlouho a trošku s vzpírá na ručkách.. a zuby jí lezou už asi měsíc, ale ještě není žádný vidět 😠 alespoň to tak vypadá podle nocí.. dneska byla jedna z těch lepších, jinak minulou noc se budila asi tak po dvou ho max a to ještě z toho kojení posrajděná a já to pochopila až ve 4h ráno 🙄 pak jsme byly protivné obě dvě samozřejmě celé dopoledne. jo a na poslední ko měla 5620g a 62cm (koukám že ELiška je první miminko které jsme předehnaly ve váze 😎 )

kay
19. lis 2009

jo a zkoušely jsme mrkvičku, brambory a nic jí nechutnalo tak jsme si daly přestávku.. taky jsme zkoušela dát na večer kaši a nutrilon a bebu a nic z toho jí nechutná, takže budu asi do smrti kojit a vstávat v noci.. 🙄

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru