Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

macous
20. bře 2009

No Melíku, to já právě nevím, jestli mě ty kyčle bolí od toho přibrání, nebo od roztahování pánve, kdyby ta pánev, tak by to mohlo relativně polevit nebo to zůstat alespoň stejné, ale s tou váhou by to nebylo asi nic moc. A s těma tříslama to teda asi taky nic moc, ty mě možná teprve čekají, na ty mám ještě nějaký pátek čas....

hanulka3112
20. bře 2009

Holky díky, no jsem včera říkala mojemu, že bych se tam hned natáhla do těch postýlek 😀 že ať jde semnou, myslím, že by jsme v zápětí leželi na podlaze 😀 jsem ráda, že už to mám nachystané, ještě čekám pár věciček z netu a jak budou penízky tak dokoupím ještě kolotoč a nějaké věci, které teď nespěchají.Jo holky už vám přišla nemocenská, včera jsem byla ve schránce a nic, tak snad dnes po obědě, moc se mi ale ven do té zimy nechce 😖 nemáme ji přímo u baráku.

jmisa
20. bře 2009

Macous, 6 kilo není nic moc, takže váhu bych rozhodně neřešila.

Zkus trochu cvičit, podkládej si při spaní to vrchní koleno, nejlepší je kojo polsštář, ale vystačíš si i s polštářem.

m.e.l
20. bře 2009

Mací, na třísla si tady snad ještě nikdo nestěžoval, když nemluvím o stydké kosti (ta mě nebolí). Třísla mám asi jenom já, prostě musím mít taky něco extra či co. 😕

hanulka3112
20. bře 2009

Jo a ty kyčle mě teda taky berou, já mám 7.5kg nahoře, ale teda bere mě to v noci, jak střídám boky, vždy jak se přetočím, tak mě začne děsně bolet ta kde jsem ležela 😲

jmisa
20. bře 2009

Hanul, mně chodí nemocenská od zaměstnavatele.
Ale pokud Ti chodí od socky tak maj měsíc ode dne, kdy jim byl doručení lístek na peníze.

m.e.l
20. bře 2009

No já jsem zvědavá jak mi přijde mateřská, vím že zaměstnavatel moje papíry pošle už na začátku dubna, tak by teoreticky mohla v půlce května přijít, ale kdo ví. . . Na dva měsíce peníze na poplatky mám, pak už by jsme s manžou museli dělat čachry, aby mi tam nějaké poslal. 😠

macous
20. bře 2009

Hanulko, jo jo, tak to bude ono, akorát že mě ta kyčel bolí už když na ní ležím...když se přetočím, tak je to chvilku ještě horší a pak to odezní, vydržím půl hodinky a zase se točím zpátky 😠
A vrchní koleno si podkládám, moc mi to ale nepomáhá 😒
Míšo, já mám blbý kyčelní jamky - ještě k tomu, tak mi kdysi ortoped řekl, že nikdy nesmím mít žádnou nadváhu, že jinak si užiju ................ snad to vážně zatím není tím.
Melíku, mojí kámošku trápila třísla, dokonce si nechala kůli tomu vyvolat porod o týden dříve a hnedka po porodu dobrý 🙂

hanulka3112
20. bře 2009

Cože měsíc 😲 lístek na peníze se posílal asi 2. března, vždy to tak posíláme a nejpozději mi to dojde do 20tého minule mi to přišlo už 13tého, jsem na to hleděla.

m.e.l
20. bře 2009

Mací, no super. Tak už jen 8 týdnů a budu fit. 😀 Ráno si připadám vždycky jako důchodce, vstanu, kolejbu se na záchod, narážím do stěn. . . Bolí mě snad i to co nemám a nemůžu se rozchodit.

macous
20. bře 2009

Melíku, to jsi alespoň už 33tt, já teprve 23tt a přijdu si jak stará bába, když se v noci přetáčím z boku na bok 😀
Jdu něco hodit na plotnu, odpo mi přijde taťka, tak pak nebudu mít čas dělat něco k večeři.
Holky tak zatím čusík 😵

m.e.l
20. bře 2009

Taky bych mohla zkusit připravit na večeři, oběd pro tátu mám ale nemám pro něj a manžu připraveno nic na večeři. 😕

hanulka3112
20. bře 2009

Tak hurá byla jsem ve schránce a byla tam nemocenská, ale teda žádná sláva, to bude tím, že únor je krátký měsíc 😒 asi o 1.400,- míň než minule 😖
Mací, přesně tak, jen mě nebolí, jak na ní ležím, ale teprve, když se přetočím, tak se to rozezní, chvíli to fakt stojí za to a pak to odezní a to si to koleno taky podepírám.

hanulka3112
20. bře 2009

Jinak já už jsem po obídku, měli jsme domací jahodové kynuté knedlíky, sice jsem je vytáhla z mrazáku, ale byly mňakový 😀 jsem je dělala asi před měsícem a co zbylo, tak jsem šoupla do mrazáku 😉 🙂

grej
20. bře 2009

O jídle mi ani nemluvte holky, vůbec nevím, co uvařím manžovi na víkend. Jde do práce, tak aby měl co baštit...
Zítra si udělám koprovku, to je hned (když nepočítám vaření masa), ale co mu dám rychlýho na zítra - vůbec netuším...
Chtělo by to něco s bramborama, těstoviny měl teĎ v týdnu a knedliky bude mít k tý koprovce. Ale co s bramborama, když se to zas musí dát dobře ohřát v mikrovlnce?

To jsou problémy 😀

A já si asi uvařím kulajdu 🙂 Mňam🙂

jmisa
20. bře 2009

Grej, květákovej mozeček 🙂 To jde ohřát v mikrovlnce.
Nebo mu je udělej zapečený, to taky jde ohřát v mikrovlnce.

Já taky musím vařit, aby si manža mohl brát s sebou do práce a ohřívat v mikrovlnce.

grej
20. bře 2009

Mozeček měl nedávno, ale díky za tip. Jak děláte zapečený?

Ještě by mohlo být něco s rýži, škoda, že ten můj moc nemusí omáčky. Bych mu udělala vepřový na houbách a bylo by...

hanulka3112
20. bře 2009

Grej ani mi nemluv, furt něco vymýšlet, kdyby si aspoň můj něco vymyslel.
Jo a s tou kulajdou si mi teda udělala chuť, tu bych si dala.Jsem teď vyfásla u mamky sušené hřiby, bo svoje už mám spotřebované, ale ty si šetřím, můj má teď v dubnu narozky, tak udělám hřibovku, kterou milujeme oba a nějaký dobrý obídek 😵

hanulka3112
20. bře 2009

Tak to můj by tlačil pořád omáčky, v létě jak rostly hřiby, tak hřibovou mohl jíst pořád 😀

zofik
20. bře 2009

ahoj holčiny, koukám že jsme v těhulkách 🙂

grej
20. bře 2009

No jo, máme to s vařením těžký 😉 Ten můj si taky nikdy nic nevymyslí. A když, tak z něj vypadnou řízky nebo uzený s br. kaší 😀

Já taky miluju houby. A smetanovou houbovou? Tu bych mohla pořád. To ten můj zas ne ☹

zofik
20. bře 2009

Grej nemíváš někdy tlaky ve spodku? já jo někdy a je to teda nic moc 😲

grej
20. bře 2009

Zofik - co myslíš tlakama ve spodku?
Mě tvrdne břicho už tak měsíc. Je to nepříjemný, je to vyloženě jen v podbřišku, jako by mi to tam ztvrdlo na kámen a v tu chvíli mám pocit, jako by mi to tam hodně tlačílo. Mám to hodně když změním polohu, ale i třeba v leže...
No a po ránu mě bolí stydká kost. nechápu proč, když vlastně celou noc ležím a nic mě netlačí... A mám občas divný pocit v tříslech, jako by se mi skříply chlupy do gumy od kalhotek 😀 😀 Ovšem nemám ani chlupy ani tak pevnou gumu 😉 Ale to taky jen po ránu a pak to přejde...

Už jsem to vymyslela - udělám rizoto!! To je hned a nemusím u toho stát...

hanulka3112
20. bře 2009

Grej taky dobrý tip na jídlo 😉

anitta
20. bře 2009

holčiny jak děláte kulajdu ? nějaký rychlo receptík 😉

já jsem si udělala špágle s omáčkou ala můj manžel a byla moc dobrá 😀

luzza
autor
20. bře 2009

ahoj kočky 🙂
cukrovka dopadla zase OK 😉 (třetí a poslední vyšetření 😝 😀 )
UTZ též 😉 holky mají jedna 1700 g a druhá 1800 g 😅 doktor řekl,že jsou pěkně velký 😅 jsem teprve 29+2
jinak placenty obě na přední stěně, jedna beruška je podélně hlavičkou a druhá nad ní má polohu příčnou...
tak nevím,zda se ještě otočí,nebo jak...? 😕

luzza
autor
20. bře 2009

odpo vás dočtu 😉

grej
20. bře 2009

Kulajda:

Dám vařit vodu a do ní houby. Dávám tak dvě hrsti sušených a pak trochu mražených. Když mražený povolí, tak přidám do polívky nakrájený syrový brambory. Osolím, přidám mletý kmín. Když jsou brambory téměř měkký, tak tam přileju smetanu smíchanou s hladkou moukou a chvíli povařím. Stáhnu z ohně a přidám tam tak jednu až dvě kysaný smetany (fakt jí dělám nešizenou 😉), kopr (mražený nebo čerstvý) a ochutím octem. A to je myslím všechno 😉 Jo - ještě tam vleju rozkvedlaný vajíčko.

A rizoto umím taky hodně rychlý, od maminky🙂

Na cibulku dám vepřovku (normální konzerva vepřového ve vlastní šťávě). Trochu opeču. Pak k tomu přihodím zeleninu z Moravanky (bez cibulky a okurky). Přisypu rýži, osolím, opepřim, přihodím masox, trochu kečupu, zaleju vodou, tak na prst nad rýži a přivedu k varu. Pak to ztišim, aby to jen lehce bublalo a nechám na málo vařit pod pokličkou až se voda vyvaří a rýže je měkká. POpř. pak ještě ochutím navíc maggi nebo kečupem. Dle chuti.

anitta
20. bře 2009

grej super receptík určitě jí udělám ov íkendu nemám doma smetanu díky 😉

grej
20. bře 2009

Jojo a bacha, je to hrozně žravý. Já si vždycky udělám hrnec kulajdy a jsem schopná to sežrat sama za dva dny 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru