Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
10. kvě 2009

Jo a stěma termínama. Mně pasuje víc ten dle ultrazvuku, protože mimčo už mělo nějakej den, když mi ho vkládali. Ale mně se to liší jen o 3 dny, podle PM 12.7. a podle ultrazvuku 9.7.

m.e.l
10. kvě 2009

jmis, já myslím, že je to jasný, Grej, Luzz a pak já. Protože Luky je nejlínější dítě pod sluncem. 😉
Grej, držím palečky ať je vše o.k. 😉

zofik
10. kvě 2009

Grej tak se drž....a co ty Mel?

m.e.l
10. kvě 2009

Žofí, co já??? No až se narodí všechny holčičky, tak jsem na řadě já. I když asi ne, podle slov doktora jestli neporodím v termínu, tak mě kvůli odhadu váhy Lukyho přenášet moc dlouho nenechají.

peda
10. kvě 2009

Jéé,holky,tady se rodí o sto šest 😅
já ještě nemám ani všechno nachystaný,nemám ani zbalenou tašku a dokoupený všechny věci 😕

Grej,tak hodně štěstí a co nejpohodovější a nejkratší porod,kočko,držím palečky 😵 🙂

Luzzíku,tobě zítra samozřejmě taky,aby jsi už měla holčičky co nejdřív u sebe a ne v sobě a aby se ti už konečně ulevilo 😉

Melíku,co tu ještě strašíš s Lukáškem?jak to,že se ještě nevylodil?on chce bejt nejkrásnšjší,ještě chce mít delší háro a nechtíky 😀 😀

zofik
10. kvě 2009

dobře Mel, tak uvidíš......

m.e.l
10. kvě 2009

Pedi, no já nestraším. Strašila jsem včera v porodce, ale zbytečně. Sice kontrakce, ale na porod to jinak nebylo. No on nechce být jen nejkrásnější, ale i nejtlustší miminko. Odhad váhy 3900g, zítra mi to na lepším UZ potvrdí.

zofik
10. kvě 2009

Mel a ty kontrakce máš i teď?

peda
10. kvě 2009

Melíku,tak to jsem zvědavá,taky jdu zítra k dr,tak snad pro tebe budou mít zítra už lepší zprávu,dražím palečky 😵
Žofí,ty už máš všechno připravený??

zofik
10. kvě 2009

jo jo Pedi mám a už bych šla i rodit....

m.e.l
10. kvě 2009

Žofí, ne. Dneska celkem klid, občas něco, ale proti včerejšku nic pravidelného. Razili jsme do porodky po cca 6ti hodinách kontrakcí, kdy začaly být asi hodinu trochu bolestivé.
Pedi, díky. Dobrá zpráva bude, když mi potvrdí ten odhad váhy, pak mě nenechají přenášet a porod se počítám nejpozději do týdne asi bude vyvolávat, pokud neporodím.

luzza
autor
10. kvě 2009

no já mám břicho vytvrdlý každou chvilku 😉 a docela to tlačí na spodek... takže jsem zvědavá,co zítra bude 😉

m.e.l
10. kvě 2009

No já dneska fakt mám klid, proti včerejšku vlastně jako by nic. . . Jsem zvědavá na to jak obě zítra dopadneme. 😕

artep26
10. kvě 2009

Ahojda,
tak koukám Grej jela asi rodit, že jo holky?? Jééééééééé tak kdyby náhodou jo, tak na ní moc moc s bublinkama myslíme a držíme palce 😉
Mel ty se taky dočkáš, ale jak jsi psala ... tipuji tě až po holčičkách, takže ještě Luzziáš s prďolkama a pak ty 😀 😀 😀
Luzz na tebe taky moc budu myslet tak pak písni sms, jak to s vámi zítra bude vypadat 😉
Já jdu nachystat večeři, naženu dítko domů a hodím nožky na gaučík 🙂
Zatím paaaaaaaaaaaa 😉

grej
10. kvě 2009

Ahoj holky,
takže nic. Břicho bolí jak prase, vůbec se nemůžu hejbat, ale kontrakce prý nemám.

Takže fakt nevím, co si pod termínem "kontrakce" mám představit. Břicho mě bolí už od rána, od dvanácti se to v nepravidelných intervalech zhoršuje.

Jak jsem psala, je to jako hodně velká bolest při MS. Teď jsem přišla na to, že kdysž jsem v pololeže a mám na břiše teplej gel ohřátej v mikrovlnce, tak je to trošíčku lepší. Ale nedej bože, abych se musela zvednout. Chodím v předklonu. Asi bych to taky přirovnala k bolesti, kterou jsem měla po ET (s tím, že pak říkali, že byl náběh na OHSS).

Když jsme tam přijeli, tak mi udělali monitor. Nevíte někdo, co znamená to druhý číslo, který je vedle tepu miminka? To se střídalo mezi 1 a 2 a když jsem ucítila tu příšernou bolest, tak to vylítlo až třeba na 14 a břicho ztuhlo. Tyhle výkyvy byly během těch 25 minut co mě měřili asi tak 8x.A přitom taky Kačce hrozně vylítnul puls. Tak jsems i říkala, že to asi budou ty kontrakce... Pak přišla sestra a řekla, že mímo je OK, že musím počkat na doktora kvůli vyšetření, že zrovna šije. Jen tak mimochodem - zrovna tam rodila nějaká holka a ta tak řvala... Hned mě napadlo, že když takhle řve, tak to moje fakt bude jen planej poplach, protože sice mi v autě hrkaly do očí slzy bolestí, ale řev na mě nešel 😉

Pak teda přišel doktor a na koze mi vyšetřil čípek. To jsem taky myslela, že se rozkočím, protože tam tu ruku snad strčil celou. Řekl, že v pohodě, že nález super, že se nijak neotvírám, i když bych už klidně mohla porodit. Pak mi dělal UTZ. Ze zprávy jsem vyčetla, že je fakt Kačka menší, odpovídá 36tt a odhad váhy teĎ 2700 g. Ale nevyjádřil se, že by to nějak vadilo. Vody je tam prý dost. Čípek 1,5 cm, prostupný na špičku prstu, ale to byl i ve středu když jsem byla v poradně.

Jinak ty slavný rady, že kontrakce se maj rozdejchat a rozchodit, popř. ulevit na míči nebo tak - vůbec nic nepomáhá. Představa, že bych se měla pohupovat v bocích, jak nám radili na kurzu, je naprosto šílená, protože při sebemenším pohybu to je jak kdyby do mě řezali nožem.

Jo, zase jsem měla vyšší tlak - 145/100. Ale nic mi k tomu neřekli. Měřili mi teplotu a měla jsem 37,1. TeĎ se mi doma udělalo hrozný vedro a tak jsem se změřila a mám 38. Tak nevím...

Je to vopruz 😉

jmisa
10. kvě 2009

Grej, ná říkala PA, že jedna sonda sleduje tep mimča a druhá dělohu.

jmisa
10. kvě 2009

Grej, taky nám říkala, že jak pomáhá nebo spíš ulevuje od tý bolesti teplo, tak to jsou poslíci.
Ale prý máme jet raděj 10x zbytečně než 1x vůbec.

m.e.l
10. kvě 2009

Grej, takže vlastně Kačka je v pořádku, a tobě je něco nevíš co, viď??? To je fakt opruz. No mě v noci když dr. vyšetřoval, tak jsem taky myslela, že se bolestí přeskočím. 😠 A tlak mi v poslední době taky dost vyskakuje.

zofik
10. kvě 2009

Grej -dobře že si jela.....pro jistotu....

grej
10. kvě 2009

Jmis - to jsem si myslela, že to bude něco s dělohoou, že to bude sledovat kontrakce. Proto nechápu, že mi psal, že kontrakce nemám, když to tam lítalo jak blázen...

No o tom teple jsem to četla, jenže mě to pomáhá tak jako že nemám křeče, ale bolí to stsejně jako svině. A v tý sprše jen si přestanu pouštět teplou vodu, tak je to zas horší. Nám říkali, že to poslíčky rozežene. To by byly sakra dlouhý poslové, ne?

Kor když jsem tu četla, že má Mel kontrakce a poslední hodinu bolestivý... No nebudu to hrotit, snad to zaspím. Počítám, že kdyby to byly kontrakce, tak mě to vzbudí a bude jasno 😉

jmisa
10. kvě 2009

No ono i poslíci jsou kontrakce, pokud se nepletu, ale jen prostě nevedou k porodu. 😒

m.e.l
10. kvě 2009

grej, teď tě možná i břicho bolí po tom vyšetření. Já myslela, že bolestí ani neusnu a pak mě taky šíleně bolely záda. 😒

jmisa
10. kvě 2009

Jedna moje exkolegyně byla v porodce 5x na planý poplach, pokaždý měla poslíky dlouho, klidně celou noc. Po šesté jí prdla plodovka, takže to už jeli na jisto.

m.e.l
10. kvě 2009

jmis, no já jela vlastně taky včera s planým poplachem - silnějšíma poslíkama. Prostě jako prvorodička jsem si nebyla jistá, ale byli na mě v porodce hrozně milý.

jmisa
10. kvě 2009

Mel, já myslím, že jsi nebyla první a ani poslední. 😉

grej
10. kvě 2009

Jojo, to je fakt Mel, můžu to mít i z toho. Záda mě taky bolej...

Kéž by mi praskla voda,a by už bylo jasno 😉

m.e.l
10. kvě 2009

grej, o prasknutí vody jsem říkala doma už dávno. Že by to bylo nejjistější a nejjednodušší. 😉

grej
10. kvě 2009

tak já se jdu doplazit do koupelny a pak do postele. Potím se jak prase, ale už mám jen 37,8, tak to snad nic nebude. Kačka se vrtí, pokaždý mám pocit, jak kdby měla v ruce nůž a zevnitř mě řezala do čípku nebo vaječníků nebo co to tam tak bolí. Blééé. Hnus. Asi hodinu jsem mela klid a teĎ od devíti se to zas stupnuje.

Tak papa, zítra napíšu. Mel - at už to máme za sebou!!

Luzz zítra moc držím palce!

artep26
10. kvě 2009

Ahojda Grej,
dobře že jsi jela, ujistila jsi se že je Kačenka v pořádku a to je nejdůležitější.
lepší jet 10x zbytečně než 1x pozdě 😉
Přeji ti ať se ti udělá líp 🙂
Luzz tobě držím palce na zítra 🙂 🙂 🙂

jankatr
10. kvě 2009

Grej - já myslím že slaboučký kontrakce to byly - to že nejsou ti řekli spíš proto, že když jsou opravdu velké tak to lítá klidně i přes 100 - to číslo za pulsem miminka (já je při tom vyvolávání měla nejvýš tak kolem 80 a docela mi to stačilo 😝 )
A to s tou holkou co křičela vedle - při kontrakcích asi křičet nebudeš - je to hnusný, bolí to, ale pořád se to dá tak nějak přežít - ta vedle už opravdu tlačila na porod - tam už je to o něčem jiném - bolest spojená s tou šílenou dřinou... - člověk to pak musí už nějak ventilovat.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru