Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

kveta
6. kvě 2010

Jeany, povedala by som, že sa to začína... 😉 To chodenie na veľkú už môže byť tiež súčasť pôrodu... Hlavne sa teraz pekne napapaj, aby si mala síl... A vody nemusí vytiecť veľa... Stačí, aby hlavička bába dosadla tesne po prasknutí vody na krček a tak vytečie len minimum vody... Závidím Ti.

jeany
6. kvě 2010

Holky, nedovedu si to ještě představit, že by to mohlo být dnes či zítra nebo pozítří. Prostě jsem už myslela, že to bude až kolem 26.5., ale ještě může být. Třeba je toto planý poplach. Hned jak manža přijde, vyrazíme do porodky. Už mám navařeno, ale nemám hlad. Aspoň dcerka a manža budou mít večeři a zítra také, tak kdyby si mě v nemocnici nechali, tak pár dní hlady neumřou. 😀
No, jestli se mi rozjíždí porod, tak je to šokem, protože jsem počítala první bolesti a že snad dle těch bolestí bych to poznala. Uvidíme co bude. 😉

mrkvicka28
6. kvě 2010

Jeany pokud už jsi byla na velké několikrát a nemáš hlad tak se připrav že budeš mamčou to jsou typické příznaky. Ted hlavně odpočívej

lukza
6. kvě 2010

Jeany dochází ti že třeba večer už budeš mamina mě to tenkrát vubec nedocházelo a to sem věděla že ráno jdu pod nuž a výhnout mi malého a v tu chvíly se stanu matkou

jeany
6. kvě 2010

Tak jsem si dala oběd, i když nemám hlad a už budu jen ležet než přijde manža. U dcerky jsem skoro žádné bolesti neměla, takže jsem ani rozjíždějící porod tenkrát nepoznala a bylo to dost rychlé. Teď jsem už počítala s bolestma a zatím nic.

jeany
6. kvě 2010

Lukzo, nedovedu si to představit, že by to mohlo být už dnes. Přijde mi to neskutečné. Na malého se strašně těším, však to holky znáte, ale, že bych ho třeba už brzo mohla držet v náručí,to mi připadne zatím jako sen.

lukza
6. kvě 2010

Jeany mě to taky nedocházelo a ani jak malého vytáhly no jo mě hrozně mrzí že sem si na něho nemohla ani šáhnout to bych chtěla zažít ten pocit mě ho jen ukázaly a až večer donesly a položily vedle mě.ale až snad ten večer jak ho vedle mě položily tak sem si řekla že jsem vlastně už matka a toto je muj syn 😀

lukza
6. kvě 2010

ale jak ho vytáhly a řval jak tur tak já sním na to prostě nikdy nezapomenu to je nejhlubší začitek co teprve musí být ten porod třeba to někdy zažiju moc bych chtěla

betys
6. kvě 2010

jeany-teda Ty mě nakonec jetě předběhneš.Já pořád taky pozoruju vodu.Ale mám jen trošku výtok.Možná spíš budu mít dřív bolesti.
Dopoledne jsem jela se ségrou a Andulkou na ušní.Stávili jsme tam 3 hodiny.Fakt super.Hned jsem se šla natáhnout a do těď jsem chrněla.

lukza
6. kvě 2010

Betys co víš třeba vám to ještě výjde s Jeany zároven 😀

jeany
6. kvě 2010

Už jsem volala i do porodnice a mám tam přijet s vložkou. Sestřička se mě ptala, zda je to na vložce trošku nebo je proteklá, tak jsem jí říkala, že je proteklá. Vyzkouší to prý testem a uvidíme. Jinak jsem zase byla na velké, ale bolesti ani kontrakce nemám žádné. Manža by měl každou chvíli přijet, tak pak vyrazíme. Holky mě se to snad ani nezdá, že už by se to rozjíždělo, nějkak tomu pořád nevěřím. Však vám dám vědět. sama jsem moc zvědavá, co to je. Myslete na mě. Díky. 🙂

mrkvicka28
6. kvě 2010

JEany tak držíme palečky já i tři kluci at to máš brzo za sebou a užíváš si Martínka

kveta
6. kvě 2010

Držím Vám palce, nech je všetko v najlepšom poriadku. Držte sa.

luciiiie
6. kvě 2010

Jani taky držím palce... Týý jo holky..to uteklo... Držte se... 🙂

elllenka
6. kvě 2010

Jeany: Držím palce i Betys, aby vše bylo tak jak má a vše proběhlo v pořádku. Z porodu se docela děsím, nějak si nedovedu představit co mě bude čekat a hlavně jak to poznat :(

natalka28
autor
6. kvě 2010

Jeany, taky držím moc pěsti. Hlavně ať vše dobře dopadne! Mně se chce úplně brečet, jakou mám radost🙂

betys
6. kvě 2010

jeany-myslím na Tebe.Ale stejně si to dotáhla daleko,když to porovnáš se svým prvním těhu.Snad Tě budu brzo následovat.Zítra mám můj taťka narozeniny,moc by se mu líbilo kdyby se jeho první vnuk-má 1 vnučku,narodil ve stejný den.Manža má volno,o víkendu by to hned zapili-takže já jsem připravená vyrazit 😀

jeany
6. kvě 2010

Holky, tak mi vyrážíme. Betys nebo Luci napíšu vám na mobil jak to se mnou vypadá, teda pokud si nás tam už nechají.
Dík, že na mě myslíte, taky si na vás vzpomenu. Tak zatím. 🙂

kveta
6. kvě 2010

Betys, spermie na krčku maternice vedia spustiť pôrod.. 😉

betys
6. kvě 2010

kveta-u spousty mých kamarádek to nepomohlo a abych pravdu řekla tak si ani sex nedovedu moc představit.Ale možná to zkusíme 😉

kveta
6. kvě 2010

Betys, na nete hádam nájdeš nejaké videá, čo Ti pripomenú ako sa to robí.. 😀

lucifirek
6. kvě 2010

AHojky tak já tu celý den nejsem a čučím jak puk.
Jani to opravdu vypadá na začátek porodu,přesně jak nám to popisovali na kurzu.Jakmile odtéká plodová voda a nejsou konstrakce,má se jet do porodnice. Oni to poznají.
Janičko držím moc moc palečky,at martínek moc netrápí. 😉
Betys u tebe to taky vypdá,že to brzy přijde vid. 😉 Holky to je teda fofr.
Já jsem byla dneska na poradně,malý je bohužel koncem pánevním a není jisté,jestli se přetočí,to znamená,že je možné,že budu rodit císařem. No uvidíme,třeba se ještě Kuba umoudří.Mám cvičit kočičí hřbet,že to někdy pomáhá u příčných poloh.
Už jsem taky dostala papíry do porodníce o jméně,radši jsem si vzala jak do Nového Města,tak do Havlíčkova Brodu,ještě nějsem rozhodnutá a mají jiné formuláře.
V noci jsem zase zvracela,bylo mi pěkně zle a včera bolelo břicho jak čert,přehnala jsem to s procházkou. ALe dneska je dobře.
Tak já budu netrpělivě čekat u telefonu,co Janča napíše,kdyžtak vám dám hned vědět. 😉

lucifirek
6. kvě 2010

Betys pokud si chceš přirozeně vyvolat porod,nám radili v kurzu toto-
masáž bradavek (je to prý dost účinné),jako čudliky od rádia. 😀 ,pít mátový čaj, pít čaj z lněného semínka(cca 14dní před termínem) , teplá koupel s nějaký olejem,třeba levandulovým, milování a fyzická aktivita - uklid,chůze....

betys
6. kvě 2010

luci-tak aktivity mám dost.Dochystávala jsem komodu pro prcka,byla jsem na zahrádce a věšela jsem záclonu.No uvidíme.
kveta-v mojí chytré knize o těhu je asi 5 stran poloh pro milování v těhu.Manžel je má nastudovaný.Ale já si to fakt nějak neumím představit.V posteli se sotva převalím jak mě všechno bolí,funím jak lokomotiva a bolí mě kolena i kyčle.
Počkám až co Jana,abych ji ještě nepředběhla.Starší má přece přednost 😀

lucifirek
6. kvě 2010

betys to milování pomáhá,když to chtějí oba dva a mají na to náladu,takže nemá cenu se do něčeho nutit. A ty všechny rady jsou sice dobré,ale musí být miminko už nachystané k porodu.Takže to někdy nemusí zabrat hned. Dokonce nám říkali,že když se tchlap u porodu necítí je nervozní a radši by odešel,tak je lepší,když odejde,že může tu negativní energii přenést na ženu a porod může trvat déle. Je to vždycky o pociten,nemá cenu se do něčeho nutit.
No na Janču jsem fakt zvědavá. čekám nedočkavě,co se bude dít.

lucifirek
6. kvě 2010

Tak janča zůstává v porodnici,odtekla jí částečně plodová voda a bude se čekat,co dál.Bolesti zatím nemá žádné.

betys
6. kvě 2010

Jana mi taky psala.Tak první z naší várky těhulek už se chystá.To je strašný jak to uteklo.Teď je řada na mě.Mám strach ale zároveň se strašně těším.Bulím už teď..... 😉

lucifirek
6. kvě 2010

Betys fakt to je mazec,se mi ani nechce věřit,že už je to tady. Ani se ti nedivím. Člověk vůbec neví,do čeho jde.

lukza
6. kvě 2010

Jéééé holky tak Jrany je už v porodnici to je krásné až se mi stoho chce brečet že už jdete až tak do finále všem vám moc přeji aby bylo vše v pohodě a držely jste už svoje miminka v náruči 😀 .Betys tak tědka pujdeš ty a pak Lucifirek to je užanéé už se těším na vaše dojmy a fotečky.pokud budete jeany psát tak jí moc držím pěstičky a hlavně at jsou zdraví.já mám takovou radost

lucifirek
6. kvě 2010

Lukzy už se těším,až napíše,že má Martínka u sebe.