Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
7. zář 2010

Tak hlásím že Matýsek má za sebou první očkování.Malinko zaplakal.Jinak pěkně roste 7,15 kg.Pan Dr. naznal že je to pěkná váha na půl roku,tak jsem jen tiše poznamenala že máme 3 měsíce.Měří 64 cm.Všechno v pořádku.

@jimmy1 - některé maminy v porodnici krmily taky ze stříkačky přes malíčkem ale většinou MM
@mrkvicka28 -držím palce ať mlíčko vydrží co nejdýl a kluci rostou 😉

kveta
7. zář 2010

@betys To s doktorom je vtipné.. 🙂

betys
7. zář 2010

Naše rodinka...a náš obr....

lucifirek
7. zář 2010

Jimmy a Mrkvička a Lukzy aha,to se musí odsávat takto často a potom to teda uskladníte a prckům to pak ohříváte v lahvičce?
Tak to asi máte elektrické odsavačky ne,to je asi nejpohodlnější a nejrychlejšíL? Tak to jste fakt dobré.

mrkvicka28
7. zář 2010

@jimmy1 já odsávám tak 6-7 krát denně na jedno odsátí odsaju tak 200-300ml a používám elektrickou odsáváčku od medely na na obě prsa zabere mi to tak 20-30 minut. 🙂 Ale občas se mě fakt brutálně nehce,ale když neodsaju tak mě pak zase trnou prsa takže si nevybereš. Doufám že mi to mlíko vydrží alespon do 4 měsíce.

mrkvicka28
7. zář 2010

@lucifirek já odsávám většinou po tom co kluky nakrmím a nychystám jim to pak na další krmení do ledničky kluci taky pijou taky trochu víc než by měli maji dávku 60ml a vypijou 80ml jinak řvou hlady a v noci pijeme 110ml.
A jak ses ptala na to krmení kluci se nikdy nebudí najednou většinou nakrmím dva a pak vzbudím toho třetího.

lucifirek
7. zář 2010

@mrkvicka28 fakt obdivuju. To zabere času.Jsi opravdu dobrá,že zvládáš všechno kolem kluků,odsávat a ještě celou domácnost.Ted aspon vidím,jak jsem líná a co všechno se dá zvládnout. A pomáhá ti doma někdo? Nebo jsi na všechno po většinu dne sama?

mrkvicka28
7. zář 2010

@lucifirek ted jsem doma dopoledne sama malej je do 15 hod. ve školce. ale od příštího týdne bych měla mít od města paní na uklíd abych nemusela myslet na žehlení a uklízení tak snad to bude v pohodě uvidím koho mi pošlou 🙂

lucifirek
7. zář 2010

@mrkvicka28 tak to budeš mít dobré,aspon nějaká pomoc.Snad bude co k čemu a ulehčí ti to. 🙂 Držím palečky,at je to nějaká schopná paní. Ty se budeš moct aspon naplno věnovat ratolestím 🙂

ivetule
7. zář 2010

@betys Tak to bylo dobrý s tím doktorem. moc vám to sluší na té fotce.
@mrkvicka28 klobouk dolů že to tak dobře zvládáš. Přeju at máš mlíčko hodně dlouho. 🙂

jimmy1
8. zář 2010

@mrkvicka28 fíííha tak to jsi teda "super dojnice" 😉 takový dávky (300ml) neodsaju ani teď, když odsávám po 8 hodinách 😀 jsi šikovná, že to takhle všechno zvládáš... Já mám co dělat s jedním prckem, kolikrát nevím, kde mi hlava stojí a co dělat dřív, takže tě fakt obdivuju 😵
když budeš takhle pravidelně odsávat, tak určo mlíčko vydrží i dýl než jen 4 měsíce 😉

@betys mooooc vám to sluší na té rodinné fotečce 😉 a malej je teda pěkněj macík 😀

lucifirek
8. zář 2010

@jimmy1 taky mám takový pocit,že mi někdy stačí jedno dítko. A to je vcelku hodný.
Včera jsme dostali baby vak,tak ho ted testuju,malý vn ěm usnul,ale připadá mi,že ho tam mám daného nějak blbě. Tak nevím,aby se tam nějak nepřirozeně nekroutil. Zatím teda vypadá spokojený.

jimmy1
8. zář 2010

@lucifirek tak to Marťula je teď pěknek zlobílek 🙂 do půl roku to bylo miliónový dítko, ale teď... 😝 😎 nic doma neudělám, jak nejsem s ním, tak hned vřeští... nejlíp by se pořád choval, jak se mu někdo věnuje na 100% tak je zlatej, ale běda jak má být chvilku sám, takže je to teď fakt náročný...

do toho nám teď stůně kocour, včerejší podvečer jsme strávili na veterině, protože byl kocour horkej, třepal se, nechtěl vůbec nic jíst a nadavoval.
Tak tam dostal infuze na zavodnění, antibiotika, něco od bolesti, nechala jsem mu vzít krev na rozbor. Takovejch píchanců, chudina malej ☹ Ještě, že to Marťula v poho zvládnul s dědou v autě, čekali tam na nás víc jak hodinu.
Na doma máme antibiotika, spešl krmení, prášky od bolesti... k tomu ještě ten prášek co bere na epilepsii, no prostě paráda... naštěstí ráno léky vzal v pohodě a je už takovej veselejší, ale horkej je pořád a ještě nebyl na záchodku ☹
Dneska by mi měli poslat emailem výsledky těch jeho rozborů krve, tak mám strach co se tam objeví 😔 Bojím se hlavně o ledviny nebo játra, chjo...

lucifirek
8. zář 2010

@jimmy1 je to asi normální u takhle starých dětí,vid,začínají se projevovat a ukazovat svoji osobnost. 😉 Malý mě taky rád na očích,a když dělám něco vedle,tak se hned ozývá. Proto fakt obdivuju Mrkvičku,že to takto zvládá. Fakt klobouk dolů.
Chudera kocourek ☹

luciiiie
8. zář 2010

@betys sluší vám to 😉 A to s tím doktorem je vtipný 😀 Ty jsi taky měla celý těhu takovej bílej výtok, viď?

lucifirek
8. zář 2010

@betys tak to máte taky dobrý míry. 😀 My na tom budeme asi podobně. 😀 Matýsek je krásnej.

kveta
8. zář 2010

@jimmy1 Držím palce, aby sa kocúrik mal lepšie...

Stále 2v1, ale už je to náročné.. Každú chvíľu ma dole pichá a bolestivo ťahá na inom mieste... a pritom robím rovnaké pohyby, tak neviem prečo až taká rozmanitosť v typoch bolestí... 😀

elllenka
8. zář 2010

@jimmy1 : Je mi líto kocourka, snad to zvládne a uzdraví se.

@kveta : Ještě aspoň týden vydrž 🙂 Za chvilku nebudeš vědět kam dřív 🙂

Jinak cukrovka mi dopadla dobře, už jsem se objednala na veveří na ultrazvuk, už poslední- toto letí 🙂 připadne mi, že jsem tam nedávno šla na první ultrazvuk a teď už mě čeká poslední. Jinak to pití rozpuštěné glukozy nebylo nijak hrozné. Neměla jsem s tím problém 🙂 A glukozu jsem neplatila.

Jinak se musím pochlubit, byla jsem se podívat na kočárky a ten typ co jsem si vybrala na internetu tak je úžasný a budu ho kupovat 🙂 Ale s koupí nespěchám, to nechám na manželovi, stejně kočárek nemá být doma před porodem 😉

luciiiie
8. zář 2010

@elllenka super 😉 jsem psala, že to tak strašný nebylo 😉 Taky jsem to neplatila 🙂 Na kočárek je ještě brzo, abyste ho kupovali, to máš pravdu. My se půjdem mrknout po nějakým až pojedem z Veveří a až ho koupíme, tak ho narvem ke tchýni, doma ho mít nebudem 😉

elllenka
8. zář 2010

@luciiiie : Máš už vybraný nějaký typ? Já si zašla na Křenovou do Růžového pantera, jsou moc ochotní.
jsem ráda, že jsem ho konečně viděla, měla jsem obavu, že bude nízký a je akorát na mou výšku 🙂

luciiiie
8. zář 2010

@elllenka chtěla bych vidět na živo ten kočárek, co má Lucifirek...oni si ho všichni táák chválí 🙂 Dneska jsme měli ráno zas škytavku... 🙂 Kdy jdeš na Veveří kočko?

elllenka
8. zář 2010

@luciiiie : Máš pravdu ten je pěkný 🙂
Na ultrazvuk jdu v pátek 15.10
Už mám koupené i kalhoty 🙂 Už se nemůžu dočkat až budu mít prcka doma, viděla jsem dneska spoustu maminek s kočárkami 🙂 tak sjem si říkala, že tak za chvilku budu také jezdit 🙂

elllenka
8. zář 2010

Musím se pochlubit, přibrala jsem od poslední návštěvy u doktorky 3 kila- jen nevím jeslti to nemůže být i díky oblečení, ale svetr jsem si před vážením sundala. Mám hroznou radost a doufám, že mi nějaké to kilo po porodu zůstane 🙂 nechci být vychrtlina :(

elllenka
8. zář 2010

Chtěla jsem si zařídit v DM slevovou kartičku pro těhotné a řekli mi, že musím donést kopii průkazky. Byla jsem ve vaňkovce. Tak mám doma papír na přihlášení, ale asi se na to vykašlu. V DM moc nenakupuji, mám to hodně z ruky.

jimmy1
8. zář 2010

@kveta tak to už do toho naplánovaného 16. zmákneš, ne? 🙂 a kdo se ti bude starat o psíka??

@elllenka gratuluju k zvládnutému glukozovému testu 😉

já jsem si všechny ty knížečky z DM vyřizovalapo internetu 😉 na jejich stránkách jsem k tomu vyplnila jakýsi formulář a emailem poslala fotku dokladu, která chtěli (v rodném listu Martínka jsem začernila všechna rodná čísla a tak tam zůstala jen jména a Marťulovo datum narození 😉).
Tak to můžeš zkusit taky takhle třeba 😉

Jinak pořád čekám na výsledky z veteriny, měla jsem volat ve 3, ale ještě nebyly, tak jsem tu jak na trní furt.
ÁAAA jak to tu píšu, tak mi zvoní telefon a výsledky krve jsou prý docela v poho, jen nějaká nerovnováha sodíku a draslíku a to přikládají té dehydrataci, tak snad to bude OK, měla jsem mooooc strach o jeho játra kvůli těm práškům, který už rok bere denně...akorát teda pořád ještě nebyl na záchodku, tak se to musí ohlídat... Uff, aspoň nějaký pozitiva 😝

elllenka
8. zář 2010

@jimmy1 : Jsem ráda, že jemá kocourek krev v pořádku, aspoň něco 🙂 Také musím zavolat veterinářovi a domluvit se s ním ,aby přijel naočkovat moje pejsky 🙂 Měli být naočkovaní už v srpnu :(

kveta
8. zář 2010

@jimmy1 No fajn, aspoň nejaké pozitíva... to klepání se by mohol mať kocúrik práve z tej nerovnováhy, chudák malý...

O psíka sa má cez pôrodnicu starať biootec malého... tak uvidím ako to dopadne, lebo v živote nikdy nedával psovi lieky... asi skončí bez prstov... 😀 ... A vyzerá to tak, že exmanžel so mnou nebude môcť byť v nemocnici, lebo je malinká šanca, že dostanem nadštandardnú izbu, kde by mohol byť so mnou... Takže asi strávim pár dní v izolácii od blízkych /na bežných izbách nie sú povolené návštevy, dokonca aj otcovia sa okrem dvoch hodín po pôrode môžu na svoje deti a partnerky akurát tak pozerať cez sklo z chodby.../. Ale toto sú už len drobné detaily na ceste za bábom.

elllenka
8. zář 2010

@kveta : Cože? Jen přes sklo? Co to je za výmysl? Třeba to tam nakonec nebude tak přísné a dostanou se i k tobě na pokoj 🙂
Je děsné, kolik problémů musíme stále řešit, jako kdyby jsme nemohly mít klid a užívat si těhotenství.

lucifirek
8. zář 2010

@kveta to teda koukám,že nepustí tatínka k mamince a miminku.To je nezvyklé. A kde vlastně budeš tedy rodit? Nějak nestíhám dočítat,určitě jsi to tu psala,ale nevím.

kveta
8. zář 2010

@lucifirek Máš IP.