Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
16. zář 2010

@drndapetka -já jsem krvácela v 9 tt-jen chvilku ale pořádně mě to vyděsilo.vyrazili jsem k Milosrdným bratřím ale než jsme tam dojeli tak nic,prohlídli mě a poslali domů.Ale už bych to nikdy nechtěla zažít.Tal píše Lucka,děloha a všechno je hodně prokrvený.Nemusí to nic znamenat 😉

drndapetka
16. zář 2010

Tak to holky vypadá, že dobrý....dokonce jsem si teď zaváděla utroš a nikde nic hnědýho, tak snad je to o.k. Spíš jak špinění to byly kousky děložní sliznice zabarvený do hněda a vystrašila mě ta bolest podbříšku, tak ta taky přešla....Ležím pořád, tak snad to bude dobrý.Nic víc vlastně pro to ani udělat nemůžu, to je to nejhorší 😒

lukza
16. zář 2010

ahojky holky
@ivetule mame se super Luky si už povídá tak je to bíoží nejvíc mu jde mama ham 🙂)
Kvei mooooc gratuluji takže další maminka to je užasné hlavně vámpřeji obou moc zdravíčka a malého do života jen ty krásné věcičky

elllenka
16. zář 2010

@drndapetka : Jediné co ti můžu poradit tak je aby jsi ležela a pokud to jde tak si dej nohy nahoru, nebo si je aspoň na chvilku podepírej. Já krvácela v pozdějším týdnu bylo to mezi 14 a 16týdnem. Bolesti jsem neměla vůbec, jen jsem krvácela. krvácení mi vydrželo týden a pak jsem už jenom špinila. Nechali si mě v nemocnici- musela jsem ležet a brala jsem velké dávky prášků a postupně mi dávky snižovali.
Říkali mi všichni, že je to běžné a hodně holek tam leželo se stejným problémem a i když jsme měly ležet tak jsme mohly chodit na WC, do sprchy, na jídlo. Hlavně to chce klid 🙂 i když vím jak se to pěkně říká, ale jak je to těžký, celou cestu do nemocnice jsem probrečela. Jo a říkaly, že se může krvácet, že je tělo zvyklé na krvácení každý měsíc a už ze zvyku krvácí.
Mě nakonec řekly, že mimčo leželo moc nízko a tlačilo na čípek a při chůzi se čípek jakoby odíral a z toho vzniklo to krvácení.

Držím palce, aby to bylo v pořádku jako u mě.

jimmy1
17. zář 2010

@drndapetka v 6tt jsem krvácela... ne špinila, ale padaly ze mě obrovský kusy jako při hoooodně sillné menstruaci ☹ valila jsem do nemocnice, že jsem potratila... a oni na utz naěli srdíčko 😵 😵 😵 nastal klidový režim, ascorutin... a koukej, Martínkovi je už 7,5 měsíce 😉

tak pěkně klídek, nohy nahoru a v pohodičce 😉 držíme s Martínkem pěstičky 😉

luciiiie
17. zář 2010

holky prosím vás, v kolikátým týdnu se chodí na ten poslední ultrazvuk do Prenatalu? Teď mě někdo zblbl, že až v 32tt.... nechodily jste náhodou v 30tt??? díky vám za odpověď..

elllenka
17. zář 2010

@luciiiie : Ukončený 30.týden takže objednávají ve 31týdnu.

elllenka
17. zář 2010

@luciiiie : Ty jses ještě neobjednala? Já tam volala hned jak mi dala doktorka žádanku, abych si mohla vybrat dobrý termín, kvůli manželovi, aby mohl jet semnou.

luciiiie
17. zář 2010

ne, protože mi žádnou žádanku nedala a já si to sama platit nebudu. Mluvila právě o 32tt.

elllenka
17. zář 2010

@luciiiie : Tak to je divné. Ještě jsem se dívala na žádence mám psaný 30týden. Je jasné, že si to sama nebudeš platit. Ti doktoři jsou strašní :( To je skoro podobné jako jsem se nedozvěděla o testu krve ve 12týdnu- jak je to na vývojové vady a musíme si to platit sami- také se doktorka nezmínila a na Veveří nic neřekli ...
Doufám, že ti žádanku vystaví.

luciiiie
17. zář 2010

@elllenka No já si tam zavolám v pondělí (na Veveří), ona si mě objedná podle týdnů sama (myslím, že sami nejlíp ví, kdy těhule objednávají) a 1.10. mám poradnu, tak si nechám tu žádanku vypsat na datum, na kterej mě na veveří objedná... Kdybych musela čekat na poradnu a hlavně na žádanku, tak se asi nedočkám. To je fakt toto ale.

drndapetka
17. zář 2010

Tak holky zase mám ty hnědý kusy sliznice na toaleťáku? a bolí bříško ☹ mám s tím někam už jet? na Unicu je už pozdě na návštěvu.Poradíte nějakou brněnskou nemocnici, s kterou máte dobrý zkušenosti?Mám sice bohunickou nemocnici za rohem, ale netuším jaký je tam personál, nechci, aby se ke mě někdo choval zle

jimmy1
17. zář 2010

@drndapetka pokud jen špiníš a nekrvácíš masivně, tak nemá smysl nikam jezdit... Vydrž, klidový režim, nic víc stejně dělat nemůžeš ☹
jinak zkus kouknout na
http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-...
když si to pročteš pár stránek dozadu, tak se dozvíš, že takovéhle špinění provází mnoho těhu a nemusí to vůůůůůbec nic znamenat 😉

jeany
17. zář 2010

Ahoj holky, napsala mi před chvílí Květa. Mám vás od ní pozdravovat a znění sms je: " Mám nadstandart izbu, takže neobmedzené návštěvy.1 kontrola vylučila nateraz dedičnu rakovinu. Chodím, dojčím a pozdravujem holky z MK. "

luciiiie
17. zář 2010

@jeany Jani díky za zprávy 🙂 kdybys jí psala, tak ji taky pozdravuj 😉

lucifirek
17. zář 2010

@drndapetka držím palečky.ALe jak píše Jimmy. HOd nohy nahoru a bud v klidu,nic nedělej. Nám to říkali i při transferu,že pokud se začne špinit,tak být v klidu,může se to stát,když jedno embryjko odchází. A také ani to to nemusí být,stačí,když praskne nějaká cévka. A na utz stejně prý nic není vidět,tkaže nezbývá,než čekat. Bohužel 😉
Kvety gratulace veliká. 🙂

elllenka
18. zář 2010

@drndapetka : Do nemocnice jeď když budeš hodně krvácet. Mě se v nemocnici ptali kolik vložek jsem prokrvácela- jsem jim řekla, že jak se mi to spustilo tak že jsem hned jela (tedy nejdřív jsem seděla na WC a až jsem se z toho vzpamatovala tak jsem letěla do sprchy a pak jsme honem jeli, myslela jsem, že je to v háji.) tak se na mě dost divně sestra dívala, na příjmu jsem zrovna chytla nepříjemnou sestru :(
No a doktorka mi řekla, že příště až se mi to stane tak si mám hned lehnout a dát nohy nahoru a kdyby krvácení nepřestávalo a krvácela jsem i s nohama nahoře tak teprve pak mám jet do nemocnice.

Buď v klidu- říkají, že takové menší krvácení může být, když tělo opouští embrijko, které se neuchytilo (jedno ze dvou) a také tím, že se embrijko zakusuje a tím vzniká bolest a trochu se může krvácet. Holka všechno bude v pořádku, až v 7týdnu na Unice uvidí srdíčko. Doma nic nedělej, nech se obsluhovat, vykašly se na úklid a pokus se co nejméně myslet na to co máš v bříšku 😉

elllenka
18. zář 2010

@luciiiie : To je rozumné. Držím palce, aby ti to napsala, ale snad je to její povinnost ...

jeany
18. zář 2010

Ahoj holky,
Luciie, tak jsem květě napsala a vyřídila jí tvůj pozdrav. Mám teď chvilku času, Martínek usnul a už spí asi 2 hodinky. Já si vždy lehnu s ním, taky musím načerpávat sílu. 🙂

drndapetka
18. zář 2010

Ahojky holky, tak mě už postihla pokukovačka po miminkovských věcičkách 😀 cítím, že to dotáhneme do zdárného konce 😵

lenceslava
18. zář 2010

@drndapetka úúúúúžžžž? no tak hlavně at najdeš moooc věcí s hroším motivem. 😀 😀 Já si zas naplánovala že bych po ult zašla nakoupit látky a začala šít různé věci,jako povlečení, mantinel do postýlky a tak ,ale říkám si že je to asi ještě dost brzo.

lenceslava
18. zář 2010

@drndapetka kočárek máš koukám už vybranej. 😉

drndapetka
18. zář 2010

@lenceslava no nebude asi, je drahej a nepraktickej ☹

drndapetka
18. zář 2010

@lenceslava ale začal se mi líbit cam cortina x3 evolution 😉 jinak pokud utz dopadne dobře, tak určitě v pátek koupím hrošíkovi první malou věcičku 😀

lenceslava
18. zář 2010

@drndapetka hlavně je teda vošklivej 😉 Ten Cam je dobrej,a koukala jsem že je i dobrá ta cena,ale já chci stopro čtyřkolku,švagrová měla Qinny a připadal mi takovaj málo stabilní,a hlavně těžej.Já si pak časem udělaám výlet k našim a prohrabu tam věci po dětskách od segry,je tam toho plná almara.

drndapetka
18. zář 2010

@lenceslava já myslím, že do města bude tříkolka v pohodě, ale to ještě promyslíme 😉

lenceslava
18. zář 2010

@drdnapetka no máme na to ještě hafo času 😀

jimmy1
18. zář 2010

@drndapetka cortinu x3 máme a jsem s ní spokojená, takže můžu doporučit 😉

drndapetka
18. zář 2010

@jimmy1 a v jaké jí máte barvičce? 🙂

luciiiie
18. zář 2010

@drndapetka
@jimmy1 cortina vypadá moc hezky...jimmy jak se s ním jezdí ve sněhu?
@natalka28 Naty dívala jsem se ti do albíčka...koukám, že pokojík pro Adámka už má finální podobu..krása, máš to hezky barevně doplněný, až mě u toho Štěpka kopal, jak se mu to líbilo 😉