Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
6. říj 2010

@elllenka jééje..to si neumím ani představit...to by mě asi roztrhalo na cucky 😒

elllenka
6. říj 2010

@luciiiie : To mě také :( Ale snad to bude dobré a takového drobka mít nebudeme 😀

jimmy1
6. říj 2010

Ahoj holky,
tak jsme dneska byli zase po dlouhé době na rehabce a už je to tady... máme reflexní cvičení, tedy cvičení Vojtovou metodou ☹
Marťula tam řval jako tygr 😕 doma jsme to zkoušeli a to už se obešlo jen s kníkáním, ale zase si nejsem jistá, jestli to teda dělám dobře 😕 😝
Máme cvik na zádech, kdy se mačká bod pod prsíčkem a hned k tomu ještě cvik na bříšku na podporu reflexního plazení. Na kontrolu valíme hned za 14 dní, tak se s tím do tý doby musíme nějak sami popasovat 😝

Dočtu vás asi až zítra, mám toho dneska fakt plný krovky...

mrkvicka28
6. říj 2010

@jimmy1 a proč vám dali vojtovku tak pozdě já s klukama ( matějem a vojtíškem) taky cvičíme a hned od narození

elllenka
6. říj 2010

@jimmy1 : To mě mrzí. Hlavně když ho to bolí tak je to určitě hodně náročné. asi bych brečela s ním, jak se znám. Teda, při ošetřování psů, když mi dají najevo, že je to bolí tak brečím s nimi :( Nejhorší je když jim teče krev ...
Obdivuji všechny co zvládnout ošetřovat kohokoliv. Já to zvládám pokud neteče krev. Snad se to u mě zpraví až budu mít mimčo, jinak se spoléhám na manžela- ten je zlatej, je moc citlivý a ošetřuje úplně skvěle

lukza
6. říj 2010

@jimmy1 nejhorší je ten cvik na bříšku jediné co je na něm dobré že se mimi dobře vysmrká u něho já popravdě ten cvik na bříšku pak už nedávala bylo mě strašně s toho ouzko a bylo mě do breku a Kuky se taky už moc bránil takže to cvičení byl spíš boj nám naštěstí už zustal jen cvik na boku a jen 2xdenně a je to spíš jen na udržení za 1čdní máme kontrolu na neurologii tak sem zvědavá na rhb mě říkala že by už to ukončila že dělá co má ale to musí rozhodnou na neurologii jo a my na kontroku chodíme stále co 14dní myslím na RBH a je tolepší aspon kouknou zda se cvičí dobře a zda dítko reaguje jak má

jimmy1
7. říj 2010

@mrkvicka28 chodíme na rehabku už od června, ale to prý bylo ještě v normě a pak měla naše rehabilitační 6 týdnů dovču a tak jsme šli až po víc jak 2 měsících na kontrolu a už to dobrý není...
Marťula má prý slabý svalový tonus, nechce pořádně dávat ruce před sebe, pořád je má jak "motýl Emanuel křídla" takže hodně pivotuje a to není dobře. Jsme to trénovali různejma cvičeníma s hračkama, ale moc to nepomohlo, takže proto ta Vojtovka.
No mohli jsme začít už dřív si říkám, teď už má Marťulík svou hlavu a taky sílu jako hrom, tak je docela mazec ho zvládnout udržet.

jimmy1
7. říj 2010

@elllenka ono to cvičení nebolí 😉 dítka řvou proto, že je držíš v jakýsi pozici v které nechcou být a ještě je to nutí krčit nožky, otvírat ručku a takový podobný piškuntálie 😉 ale určitě to NEBOLÍ!!! 😉 jen je to prostě nepříjemný....
A některý dítka si na to prý rychle zvyknou a vůbec doma u toho cvíča nepláčou 😉

luciiiie
7. říj 2010

Holky prosím vás....může se meduňka nebo něco na spaní? V noci prostě nezaberu...jen třeba na 3 hoďky. ☹

jimmy1
7. říj 2010

@luciiiie podle těchto stráne můžeš meduňku 😉
http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/r...

ratatooy
7. říj 2010

@luciiie tak to nevím jestli můžeš zrovna meduňku porad se v lékárně,já jsem to tak měla taky v ty době jak ty spala jsem třeba od desíti do jedný a pak už nic ale pak to přešlo a zase přišlo,to jsou ty neduhy těhotenství.
jinak jsem se chtěla zeptat někoho kdo byl na plánované sekci,v kolik hodin jste měli nástup?dr mi zas nic neřekl a už se s ním asi neuvidím,jo a museli jste den předem být celý den bez jídla?

jeany
7. říj 2010

Betys, my už máme za sebou dávno druhé očkování a Martínek to snášel dobře. Ani poprvé, ani podruhé neměl horečky a nic. A to byl vždy očkovaný pokaždé naráz 2x, dostal tetanovku a Synflorix. Dokonce se už po očkování v čekárně smál a byl veselý. Tak vám přeji, aby i u vás to bylo bez problémů.
Jimmy, tu Vojtovku ti nezávidím. Fakt mě stačilo to naše cvičení, co jsme absolvovali a naštěstí to bylo chvilku. No, ale pokud je to ku prospěchu dítka, tak se to asi musí zvládnout a odtrpět, že. Držím palce, abyste to měli brzo za sebou.

luciiiie
7. říj 2010

@jimmy1 díky 😉

natalka28
autor
7. říj 2010

V pátek 1.10.2010 se nám narodil Adámek - 3410g a 48cm!

jimmy1
7. říj 2010

@natalka28 mocinky gratuluju 😵 😵 😵 Adámek je rozkošnej 😵 určo jsi pyšná mamča 😵 je to skvělý být máma, že? 😉
Přejeme vám s Martínkem oběma hlavně zdravíčko a ať se Adámkovi daří a roste do krásy a do pohody 😉

natalka28
autor
7. říj 2010

@jimmy1 děkujeme🙂
Holky co kojíte, mám u každého kojení vystřídat oba prsy nebo mám jednou kojit z jednoho a při dalším kojení z druhýho? Díky

jimmy1
7. říj 2010

@natalka28 já sice nekojím (jen pořád ještě odsávám Martínkovi mlíčko), ale v porodce říkali, že ze začátku, než se laktace rozběhne, tak z obou prsů, později pak z jednoho a při dalším z druhýho, ty jsi jen chvilku po porodu, tak bych asi ještě z obou 😉 ale taky záleží kolik toho mlíčka máš... když hodně, tak stačí z jednoho, když míň tak radši z obou 😉
ale víc ti určo poví maminy, který kojí (těch tu ale bohužel moc není, snad jen lucifirek a kveta jestli se nepletu)

natalka28
autor
7. říj 2010

@jimmy1 tak v porodnici jsem kojila z obou po 15 min.,aby se udělalo mlíčko. Zatím pořád kojím z obou. A kolik mám mlíčka? Nevím! Jak to poznám?

luciiiie
7. říj 2010

@natalka28 jééééé....moc vám gratuluji k Adámkovi! Je překrásnej...přeju Vám hodně zdraví, štěstí, prostě ať má kluk jeden šikovná v životě všeho dostatek..ještě jednou gratuluji, maminko 😵 😵 😵

kveta
7. říj 2010

@natalka28 Gratuľujem!!! 😵
Mliečko poznáš pri prevážení malého pred a po kojení...

betys
7. říj 2010

@natalka28 -gratuluji k Adámkovi.Má moc hezký datum narození.Hlavně hodně zdravíčka 😉

ratatooy
7. říj 2010

@natalka28 taky moc gratulujeme. 😀

lucifirek
7. říj 2010

@natalka28 moc gratuluji.Adámek je krásný. A s tím kojením jak píše Jimmy,jestli už se rozběhla laktace,tak při každém kojení dávat z jednoho prsu a při dalším z druhého. 😉 Super,že hezky kojíte.

lucifirek
7. říj 2010

@natalka28 jinak pokud malý nepláče a je spokojený,tak neřeš,kolik máš mlíčka. Určitě mu to stačí. 😉 Mě naopak hrozně deptalo v porodnici,když jsme museli po každém kojení vážit. A když to zrovna nebylo podle toho,jak by mělo ,tak to akorát zbytečně znervoznovalo. My ze začátku kojili co dvě hodiny. A postupně se to upravilo. A kde jsi teda nakonec rodila?

teckovanaorchidej
7. říj 2010

@natalka28 gratuluji k děťátku, jé já bych taky už chtěla. Přeji zdraví, štěstí, radost a spokojený život 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jeany
7. říj 2010

Natalko, moooc gratuluji. 🙂 Je to moc krásný chlapeček. Jsi šťastná maminka, co. Živě si pamatuji své pocity, když jsem se vrátila z porodnice. Na to nikdy nezapomenu. Sice stašně unavená, ale za to ta nejšťastnější maminka na světě. 😵

lukza
7. říj 2010

@natalka28 strašněěěě moooc gratuluji je nádherný a přeji mu do života jen saméé krásné věci a hlavně zdravíííčko.

natalka28
autor
7. říj 2010

@luciiiie děkujeme. Hlavně z ato, že jsi na nás celou dobu myslela a vzpomínala! Jsi hodná

@kveta děkujeme. Vážit nechci, je to podle mně zbytečné...

@betys děkujeme

@ratatooy děkujeme. Budeme na tebe moc myslet! Ať se vše podaří!

@lucifirek i tobě moc děkujeme. S tím množství mlíčka máš pravdu. Nechci se s tím stresovat. Nakonec jsme byli ve Zlíně u zé kmarádky. Porod byl vyvolávaný a kdyby se čekalo byť jen do pondělí, tak už tady s náma malej nemusel být - měl málo místa, málo plodové vody, která už se začínala kazit. Pupeční šňůra byla jen 30cm namísto 1m. Navím mám moc pevnou branku, takže bez vyvolání by se na svět stejně nedostal, tzn.10 dní do termínu + 10 přenášení ... Nechcu pomyslet!

@teckovanaorchidej díky moc. Jen si to těhulkování užívej. Vím, že to jsou nervy jak co dopadne, ale i tak je to krásný období!

@jeany díky! Jsem nejšťatsnější na světě, al ezároveň bych furt jen brečela🙂 Nechi aby mně vyrostl....

@lukza děkujeme

lukza
7. říj 2010

@betys my měly taky kýlu jak strašně trpěl na prdíky tak si jíá vytlačil měl pupík jak knoflíček ale ničím mě to doktorka nepřelepovala ale říkala dávat často na bříško a pomohlo ale bylo to hruza tak si dokážete představit jak strašné jsme měly prdíky když měl s toho aji kýlu drobeček.

@betys doufám že jste bez reakce po očkovaní my měly vždy reakci za 24hodin dávají vám najednou obě vakcímy ?

@lucifirek snad to nebude ekzém držím pěstičky a máte kránou váhu a míru a taky přeji at jste bez reakce a vy jste měly jen jednu vakcínu?

jinak těhulkám všechny pozdravujte svoje mimiška uplně když vás čtu si vzpomenu na svoje těhu a nemužu uvěžit jak to staršně rychle uteklo

ivetule
7. říj 2010

@natalka28 moc gratulujeme chlapeček je krásnej. Jen si to užívej je to asi to nejkrásnější co může na světě být. 🙂 🙂