Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
14. říj 2010

@elllenka -je to fakt těžký rozhodnutí.Na celý úvazek bych to nevzala ale na částěčný asi jo.Hlídat může ségra nebo tchýně.Všichni víme jak to v dnešní době je s prací.Já místo nemám a po rodičáku se mi bude těžko hledat.A když přišly až za mnou domů-to už se mi asi víckrát nestane.Jeden známý chystá v Moravském krumlově otevření pobočky pojišťovny.Já jsem pro něj kdysi dělala pár povinných ručení tak si pro mě přišel,že by mě chtěl do kanceláře.Taková práce by se mi líbila.Rozhodně lepší než chodit po domech a někomu něco nutit.Na to nemám náturu.
A taky když se nám nebude dařit otěhotnět tak se teď s Matýskem bude hůř šetřit na ISCI.Takže každý koruna dobrá.A když se mi to nebude líbit nebo mi bude moc smutno po malým tak toho nechám. 😉

elllenka
14. říj 2010

@betys : Pokud budeš na pobočce sama tak bys třeba mohla mýt Matýska u sebe v kočárku, kdyby tu dobu spinkal tak by to bylo super 🙂 ale to je asi utopie od té co ještě neví co je to mít dítě ...

Máš tu pobočku aspoň blízko? Zkončit tam můžeš vždy, ale odmítnout můžeš jen jednou. Pokud máš hlídání tak bych řekla, že se taková nabídka neodmítá. A pak uvidíš aspoň budeš mít změnu a máš pravdu každá korunka se hodí.

Já bych se ráda vrátila do práce třeba také jen na výpomoc, ale nemám hlídání. Jedině to nějak zkombinovat s tchýní- dělá na směny tak by třeba dopoledne hlídala kdyby měla na odpolední nebo o víkendu ... ale to je utopie. S manželem jsem se domluvila, že až mě dítko nebude potřebovat, kvůli kojení tak bych občas nějaký víkend šla na brigádu, ale kdo ví jak to bude. Teď mi práce moc chybí. Klidně bych šla i do obchodu ...

betys
14. říj 2010

@elllenka -do práce bych toměla asi 10 min. autem,jezdí i autobus.Jsem z malé vesnice -asi 150 obyvatel a tady žádná možnost občasné brigády není.Musela bych jezdit do Brna-to je asi 40 km a to by bylo na celý den.No uvidíme.Zkusím to a když se mi to nebude líbit tak uteču.

luciiiie
14. říj 2010

@elllenka Ahoj, co ty? ještě pořád řešíš porodnice? Teď jsem na facebooku narazila na nějakou skupinu zkrs porodné a rodičovský příspěvěk,tak jsem si na Tebe vzpomněla. Těhule se budou snažit porodit tento rok, aby na porodný dosáhly...to bude asi pěkně divoký, takže od Bohunic jsem upustila, nikoho známého tam nemáme a riskovat, aby mě pak někdo poslal jinam, že mají plno to nebudu, heh.

elllenka
14. říj 2010

@betys : Tak 10minut autem je super, pokud tedy máš k dispozici auto. Možná se s ním pak domluvíš a jezdila bys tam třeba jen na jeden- dva dny. Však uvidíš. Držím palce 🙂

@luciiiie : Porodnici jsem úplně vypustila, nějak jsem to přestala řešit, až mě doktorka pošle do porodnice ve 38týdnu tak pak si nějakou vyberu a snad by pak měli být schopní v Bohunicích říct jak moc jsou nebo nejsou plní ... nebo i kdekoliv jinde. Přinejhorším budu rodit ve Vyškově. Nebránila bych se Zlínu nebo Kyjovu- zatím to nechávám otevřené.
Rodičovský příspěvek- nad tím přemýšlím dost dlouho- mám si to dát na 2 nebo na 3 roky? Třeba mé sestře řekli, že když chce, aby jí vzali ve školce kluka ve 3letech musí ho dát na trvalo do školky od září (narodil se v lednu) - nakonec byl stejně stále nemocný tak chodil jen 5dní v měsíci a pak to omarodil, takže nepřišla o příspěvek, ale z tohoto mám docela obavu- nevím jestli už teď se mám informovat ve školce jak to tam chodí i když za 3roky to bude jinak :( Navíc u nás ve školce neberou dítě mladší 3let- pokud se tedy vůbec do školky dostane ...

jimmy1
14. říj 2010

Ahoj holky,
chjo, to je dneska den...
byla jsem na revmatologii a mám potvrzenou Bechtěrevovu chorobu ☹
a navíc se celý odpoledne snažím dovolat domů Mačánka (svého kocoura epileptika) a on se vůbec neukázal ☹ mám o něj strach...
a ke všemu jel táta před chvílí zase do Svitav, ráno jde do práce, tak budem na všechno zase s Martínkem sami...
Chjo ☹

elllenka
14. říj 2010

@jimmy1 : Jejda to je špatných věcí najednou :( Co je to ta Bechtěrevova choroba? Dá se to vyléčit?
Chudáček kocourek, snad se v pořádku vrátí domů.

jimmy1
14. říj 2010

@elllenka Bexhtěrevova choroba se vyléčit nedá ☹ jen se zmírňují příznaky, velice zjednodušeně řečeno je to tuhnutí páteře a kloubů, provázené nemalými bolestmi... trvalé záněty v těle, jako kdybys měla pořád lehčí virózu.
A protože kojím a pak chceme další těhotnění, tak léčba není momentálně možná žádná 😀 záda mě bolí jako prase a můžu si vzít akorát tak paralen 😀 A unavená jsem pořád, divím se, že ještě funguju...
Tak nějak jsem s tím počítala, máme to docela hodně v rodině.
Ale ten Mačánek.... za chvilku by měl dostat prášek na tu epilepsii... ☹

betys
14. říj 2010

@jimmy1 -držím palce ať se kocour ukáže.A ty se drž.To jsou teda zprávy ☹

luciiiie
14. říj 2010

@jimmy1 jéje..to jsou zprávy ☹ Tak přeju, ať se to nezhoršuje.... Doufám, že kocourek se ukázal 😒 Drž se.....

@elllenka užijte si zítřejší ultrazvuk... 😉

elllenka
14. říj 2010

@jimmy1 : To mě mrzí, je to šílené, když bolí záda. Nemůže tě doktorka poslat třeba na masáže, nebo nějakou elektroléčbu? Je mi to líto, vím co to je, když bolí záda ...

Držím palce, aby se kocourek vrátil pro prášek, snad ho jeho vyvolená kočička pošle brzo domů

jimmy1
14. říj 2010

@elllenka doktorka říkala, že mám cvičit... žádná nabídka rehabilitace nebo tak něco neproběhla... hlavně ale mám přijít v prosinci určitě na kontrolu a týden před tím na odběr krve, stejně to bude stejný jako dneska, kojíte? aha... a vy chcete těhotnět?? tak to vám bohužel nemůžu nic dát 😝 zbytečně zabitý čas...
na nějakou léčbu dojde až přestanu definitivně těhotnět a kojit 😝

a kocour stále nikde ☹ bulím jak želva, pořád chodím nakukovat ven a nic... chjo, je jak moje dítě už 6 let... navíc po těch peripetiích, co jsme si prošli s tou jeho epilepsií 😕

elllenka
14. říj 2010

@jimmy1 : Já jsem jako dítě chodila na rehabilitaci a teď před těhotenstvím jsem chodila na jógu, ale to se v těhotenství nesmí- teda může, ale je to speciální scičení jogy a to u nás není :( Hodně mi joga pomohla, zbavila jsem se bolestí. ale je pravda, že jsem v dospělosti přestala chodit k doktorovi se zádama.
Jo s tím otěhotněním a kojením je to blbý já potřebuji tetanovku a můžu na ni až přestanu kojit :( Moc ráda bych ti nějak pomohla od bolesti.

To je krásný věk kocourka 6let, to je úžasné. Vůbec se nedivím, že ho vyhlížíš, moje mamka si s tímto také hodně užila, ale nechci to teď psát. Ještě je naděje, že se vrátí ...

lucifirek
14. říj 2010

@jimmy1 to mě moc mrzí,je to nepříjemná nemoc.Má to jedna kolegyně z práce,tak mi popisovala co to je.Nejhorší je,že je to dědičné a může se to časem projevit u dětí. A co ten kočičák,vrátil se?
Několikrát jsem si na tebe vzpomněla,s těma tvýma bolestma zad a pod.Mě bolí šíleně kolena a když víc chodím,tak paty. Jak stará babka.

elllenka
15. říj 2010

@jimmy1 : Co kocourek? Přišel domů?

jimmy1
15. říj 2010

Dobré ráno 🙂
@elllenka tak náš kocouří milostpán si nakráčel o půl šesté ráno domů 😵

dnešní noc byla pěkně naprd, Marťula od 11 nemohl pořádně dýchat, protože měl plnej nos, ale vysát si to ani omylem nenechal 😠 byl to boj a řev... tak spal na vyvýšeným, ale z toho mi zase sjížděl, do toho jsem bulela kvůli kocourovi, i ve 4 ráno jsem ho byla volat a nic... no aspoň že dokráčel 😉
No a Marťulík mi tu teď pokašlává a pčiká, tak nevím jestli mám jít k dr?

lucifirek
15. říj 2010

@jimmy1 to mě mrzí,že je Martulka nemocný. MOžná bude lepší si k dr. zajít. A ten váš kocour to je teda lump. 🙂

mrkvicka28
15. říj 2010

@jimmy1 ten koucourek je teda darebák,ale hlavně že přišel. K doktorce raději zajdi bude víkend pohotovost v nemocnici není nic moc . S těmi zády mě to mrzí,ale měla bys mít nárok jednou ročně na lázně prý to hodně pomáhá

elllenka
15. říj 2010

@jimmy1 To jsem ráda, že kocourek přišel, určitě měl nějaké rande 🙂
Je mi líto, že je Martínek nemocný, já bych asi valila k doktorce nebo bych alespoň doktorce zavolala a zeptala se. Možná by poradili i v lékárně, mě už delší dobu léčí lékárnice, když nemám horečku tak jdu jen do lékárny, vždy mi dobře poradily 🙂

betys
15. říj 2010

@jimmy1 -zvířátka umí pěkně potrápit co? 😉
Zase mám obě děti,ségra jela na neurologii.Má problémy krční páteší a vypadá to na CB syndrom-střílí jí bolest do ruky,špatně vidí na 1 oko,točí se jí hlava....To jsem zvědavá co jí řeknou,dětičky naštěstí chrní tak mám volnou chvilku 😀
Dneska začínají volby tak mám trošku nervy.Taky kandiduju do zastupitelstva a hlavně doufám že lidi zvolí naši starostku znovu.Dělá hodně pro lidi a rodiny s dětma-besídky,maškarní,vítání občánků,...a teď mi přišla oznámit že jsme dostali dotace na nový hřiště.Ale jestli jí nezvolí tak je to v háji ☹

elllenka
15. říj 2010

@betys : Držím palce, jak tvojí sestře tak i starostce.
nevíš kolikrát může být zvolen starosta? Mám takové tušení, že je to nějak omezené jestli 3x a dost? Chtěla bych aby to zase vyhrál náš starosta a byl starostou i nadále, hodně toho pro obec dělá, ale byl zvolen už 3x po sobě.
Jinak volby u nás je to trapárna :( Hlas dám starostovi a asi jeho straně ČSSD
V našem zastupitelstvu je 9členů, takže můžu dát 9hlasů. Což mě dostalo je to, že můžu volit jednu ze tří stran- ČSSD, Prosperita a KDUČSL a všechny tři strany mají jen 9lidí.
ČSSD u nás teď vede obec a řekla bych, že docela pěkně- máme tu nové silnice, nové dětské hřiště (oplocené, na pozemku jsou dva kohoutky s vodou- dítě si může umít ruce či se napít) a stále něco se tu děje. Lidi co kandidují už mají mnohaletou praxi.
Prosperita to jsou převážně maminky na rodičovské dovolené a ty chtějí podle jejich programu více zábavy ( už jim nestačí, že jsou 2x do roka hody- klasické a babské)
No a KDUČSL to jsou samí důchodci a kromě jedné účetní i dvě dělnice. nejde mi o to čím jsou spíš jen, že člověk v 71letech toho moc za obec neudělá nebo to vidí úplně jinak. A dělnice mají 53 a 54 let- nevím co by mohli obci přinést :(

Takže mám na výběr :( ani se mi tam nechce jít :(

lucifirek
15. říj 2010

@betys teda vás se letos ta smůla se zdravím drží,chudák ségra,to jí teda nezávidím. Držím palečky,at je brzy v pořádku. A tobě držím palce při volbách. 🙂

betys
15. říj 2010

@elllenka -u nás jsou samí nestraníci.Na kandidátce jsou 2 skupiny,celkem 10 lidí a z toho se vlí 5 zastupitelů.Kolikrát může být starosta to nevím.Naše měla jen 1 období teď snad druhé.

elllenka
15. říj 2010

@betys : Tak to máte ještě ještě horší, ale na druhou stranu je 50% šance že někdo dá hlas 🙂
Stejně jsi dobrá, práce starosty či v zastupitelstvu je hodně náročná, když to člověk dělá poctivě a lidi to neocení a spíše zkritizují :( Na našeho starostu všichni nadávají, až mě to mrzí. Když pak mají lidi říct co jim konkrétně vadí tak řeknou, že málo přispívá z obecního na hody nebo jim strašně vadí, že jeho syn si na bytovce postavil v podkroví byt- za svoje peníze a měl všechna povolení i mu to ti co bydlí v bytovce odsouhlasili. Ale lidi si myslí, že to má z obecních peněz :(
Lidi jsou kolikrát hodně zlí, obdivuji tě, že se do toho chceš pustit.

betys
15. říj 2010

@elllenka -přesně tak,nikdo to neocení.Všichni si myslí že dotace skáčou do kasy sami a nikdo neví kolik je s tím práce.Naše starostka za svoje období udělala nový světla a rozhlas,střechu na úřadě,střechu a okna a fasáhu na kulturáku a to všechno za dotace takže obec ušetřila.Teď jsme získali dotace na kanalizaci-má se začít na jaře budovat a spousta lidí ji nechce.A taky získala dotace na opravu hřiště a kurtů.Tak uvidíme zítra po volbách jestli nejsou naši spoluobčané úplně hloupí. 😒

elllenka
15. říj 2010

@betys : To si také říkám jak to dopadne u nás 🙂 Hlavně mě mrzí jak si všichni myslí, že si na obci přichází pěkně k penězům.
Já jsem si starostu oblíbila, v práci jsem končívala docela pozdě a on byl na úřadě i v šest hodin večer a když bylo třeba platit poplatky mohla jsem přijít i mimo úřední hodiny a několikrát mě obsloužil on i když měl trochu s papírováním problém- přece jen to není jeho starost tak to semnou dal dohromady a byl pokaždé milý a nevyhodil mě 🙂

Opravdu se děsí, že už nebude starostou i když bych se mu nedivila poslouchat stále jen kritiku :(

elllenka
15. říj 2010

@betys : Naše zastupitelstvo teď také získalo dotaci na kanalizaci, spojili se tři obce a udělá se kanalizace + čistička odpadních vod. Jen je škoda, že na vlstní náklady se musíme připojit na kanalizaci a v našem případě budemem muset pořídit čerpadlo- kanalizace bude výš než náš barák :( a pak budeme platit měsíčně za čištění vody- nebo co to má být za poplatek, ale nějaká platba se nám zvýší, ale beru to tak, že je to potřeba a až časem se uvidí kolik budeme muset zaplatit na provoz čističky.

luciiiie
15. říj 2010

@elllenka tak co ultrazvuk? co všechno ti kontrolovala?

elllenka
15. říj 2010

@luciiiie : Právě jsem se vrátila domů z ultrazvuku, zastavili jsme se v Ikei na večeři- pečené kuře a já si dala i polévku a pak kuře dojídal manžel 😀 Koupili jsme pro mimíska vaničku a dečku.

Jinak ultrazvuk, kontrolovala všechno- měřila hlavičku, vážila miminko. Kontrolovala srdíčko, poslouchala jak tluče, ledviny, žaludek. No a podrobně nám vše ukázala- ručičky, nožičky, zádíčka, páteř,... a dokonce i vlásky, prý bude hodně vlasaté, že už teď má hodně vlásků a až se narodí tak to bude na culík 😀 Byla jsem u p.Pavkové a musím říct, že mě mrzí, že mě nevyšetřovala už dřív je výborná a jak všechno popsala do podrobna opravdu zážitek, pořádně jsme si ultrazvuk vychutnali 🙂

luciiiie
16. říj 2010

@elllenka Tak to jste si udělali hezký den 😉 Už se těším na úterý 😵