Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
29. říj 2010

Dneska byl poprvé na oběd špenát.A krmil táta 😉

luciiiie
29. říj 2010

@betys ježiš betys, tak ty fotky jsou naprosto úžasný 😀 😀 😀 Jak valí kukadla 😀

jimmy1
29. říj 2010

Ahoj holky 🙂 zdravím po delší době...
dneska jsme byli na kontrole na neurologii a paní doktorka povídala, že je hezky viditelný pokrok 😵 😵 dokonce jí i něco ze svých dovedností při tradičním řevu ukázal 😎
Ale pořád to není v pohodě, cvičit máme samozřejmě dál. Potěšilo mě, že nám řekla, že s hrubou motorikou je pozadu, ale s jemnou motorikou a psychikou je všechno OK 😵 tak to jsem fakt rááááááááda, je to prostě jen "hruda" po mamince 😝
Jak jsme byli dneska v Brně celej den, tak jsme zkoumali golfky a jídelní židličky, u těch jídelních židliček zvažuju mezi Chicco polly a Babypoint Fabula.
No a golfky se nám líbily Zopa Jumper, cena taky dobrá 🙂 nemáte na ně někdo reference???

@lukza opožděně gratulujem Lukáškovi k 9 měsícům 😉 zkoukla jsem ti albíčko a moooooc pěkný 😵 a s mamkou je mi to líto ☹ držte se, snad to bude v klidové fázi ještě hoooodně dlouho 😉
@betys koukám, že špenátek chutnal 🙂
@luciiiie všechny jsme si tou "předporodní" stresovací dobou prošly, úplně tě chápu. Mně hlenová zátka odešla po druhém hamiltonovi.

luciiiie
29. říj 2010

@jimmy1 super! gratuluji k pokroku! Je vidět, že Martínek je šikulka 😉

lukza
29. říj 2010

@betys krásnéé fotečky asi chutnal nám taky špenátek chutnal ,ale Kuky se po něm osypal 😖 takže ho nebaštíme

@jimmy1 děkuje za přáníčko utíká to co ani mě to nepříjde že je to 9měsícu co jsme byly v porodnici

natalka28
autor
30. říj 2010

Holky, potřebuji radu - malej má vždycky na konci kadění ve stlici krev - je to normální? Vím, že v porodnici říkali, že může mít trošku krve v moči, ale to asi hned po porodu a o stolici nic neříkali.
A ještě se chci zeptat, jak čast nebo kolikrát mu můžu vyměnit UM než mu bude nějaký vyhovovat? Díky

betys
30. říj 2010

@natalka28 -tak to Ti teda neporadím.Krev jsme nikdy neměli.Nechceš si zavolat nějakému Dr?Třeba do porodnice kde jsi rodila?Nám to nabízeli že můžeme kdykolik bvolat o radu.A UM jsme měnili jen jednou.Přešli jsme z Nutrilonu na Sunar a v pohodě.My jsme přešli rovnou ale někdo říká že to postuoně přimíchává.

natalka28
autor
30. říj 2010

@betys díky

lucifirek
30. říj 2010

@natalka28 natalka krev ve stolici rozhodně není normální,co nejdříve se porad s dr.

jezulicka
30. říj 2010

čaute holky, chtěla jsem se zeptat vy už tu máte zkušenosti, jak dlouho jste jedli prednison a estrofem po pozitivním testu?do jakého týdne?a utrogestan?díky 😉

luciiiie
30. říj 2010

@jezulicka On ti to doktor všechno řekne na potvrzovacím ultrazvuku, neboj 😉 Postupně budeš snižovat dávkování.

elllenka
30. říj 2010

Koupila jsem is časopis Maminku jak jste se o tom bavily tak mě to nalákalo a je tam snad úplně všechno 🙂 Tak si v tom postupně listuji, budu to mít asi na měsíc 😀

elllenka
30. říj 2010

@luciiiie : Už se také nemůžeš dočkat až budeš mít mimčo v náručí. Já bych klidně rodila hned 😀 jsem nějak natěšená, že se přestávám porodu bát 😀

luciiiie
30. říj 2010

@elllenka já to mám holka naopak, čím víc se to blíží, tím víc mám z toho větry. 😅

elllenka
30. říj 2010

@luciiiie : Mě příjde že jsem hodně náladová, ještě před pár dny jsem se děsila a teď najednou z toho vůbec nemám obavu, ale kdo ví jak budu vyšilovat až se mi to ještě víc přiblíží. ale možná je ta touha po miminku už tak moc velká, že se ještě na ten porod budu těšit 😀

lukza
30. říj 2010

@natalka28 krev není normální ale ještě zkus kuknout zda nemá prasklou kužičku na prdelce to se hodně stává,ale určitě zavolej pak doktroce ta by měla vzít stěr ono to muže aji zpusobovat špatná vyváženost ve střevech a měl to je jednou? . a přecházení mužeš klidně hned,ale musím počítat že muže první den bolet třeba bříško.

@elllenka o je supr že se přestáváš bát. já že to přišlo tak nečekaně tak sem nad tím ani nestihla přemýšlet 😀 taky dobře.

@luciiiie neboj vše zvládneš a počkej jak bříško ještě poroste tak už se začneš těšit až už budeš mít mimi u sebe a bříško dole🙂)

holky my už máme 5zoubku a další už jde uplně vidět jen se musí prořezat tedka se nám řežou dva naráz chudátko musí ho to bolet☹

elllenka
31. říj 2010

@lukza : Mám to doma takové prázdné, všechno nachystané ... no jestli to takto budu prožívat i s miminkem tak nejspíš budou mít babičky smůlu a nebudou mít na noc dítko u sebe 😀 Já se už tááák těším, už odpočítávám týdny a docela ráda bych rodila dřív 😀

natalka28
autor
31. říj 2010

@lucifirek
@lukza
dr. jsem volala hned včera a ta mi řekla, že to má od toho jak tlačí a od prdíků, ale i tak mně přišlo divný, že neřekla, aby jsme v pondělí přišli a radši to zkontrolovala. Volala jsem ještě mé porodní asistentce a ta řekla to stejné - pokud je krev jasně červená a je až ke konci stolice, tak jde o krev z prasklého konečníku. Dneska tlačil chuďátko celou noc ( možná z toho, že jsme změnili Nutrilon ), ale žádnou krev už jsme naštěstí nenašli.
@elllenka to je hezký jak jsi natěšená - i na ten porod. Já jsem se porodu vůbec nebála, absolutně jsem netušila do čehu jdu. V žádným případě nikoho nestraším, každá jsme jiná, každá máme jiný práh bolesti a úplně jinak bolestivý porod, ale já až budu chít druhé, tak budu mít z porodu trauma ještě snad před otěhotněním...🙂

luciiiie
31. říj 2010

Holky je tu někdo, kdo pil maliníkový čaj? Nevíte od kdy se může pít?

betys
31. říj 2010

@natalka28 -a co teď krmíte?Pokud se Ti zdá že špatně kadí tak zkus přidat do krmení víc vody-radila to Lukza nebo přes den dost čajíku.My ze Sunarem nemáme problémy.Přešla na něj i Barborka a v okolí ho dává spousta holek.Jjedna z nich zkusila Bebu a malá z toho zvracela tak přešly taky na Sunar.

natalka28
autor
31. říj 2010

@betys no my jsme taky začali Bebou, měla jí s=gra u obou dětí a byla s ní moc spokojená, ale Adámkovi nesedla, tak jsme přešli na Nutrilon Comfort - proti zácpě, ale kakání mu příšerně smrdělo ( stejně jako synovcovi, když měl alergii na laktózu ), tak nám dr.doporučila Nutrilon Soya, ale to měl zase strašnou zácpu a prdíky, tak jsme teď změnili Nutrilon na Allergy Care ( proti alergii na kravskou bílkovinu a proti zácpě ). Každý jsme měli cca týden, ale u tohoto už zůstaneme tak či tak, protože mu to nechci furt tak měnit. Snad to bude celkem v pohodě!

elllenka
31. říj 2010

@luciiiie : Já mám maliníkový čaj doma a už jsem ho pomalinku začala pít- zatím tedy jen jednou týdně. Nechci to přehánět, když ještě beru magnézko. V okolí se teď rodí velké děti něco málo přes 4kila a co jsem se ptala, tak vždy braly vitamíny až skoro do porodu- tak to nechci riskovat :(

elllenka
31. říj 2010

@natalka28 : No kdo ví jak to pak budu brát a jak to bude, ale stejně mě to nemine :( Kdybych se tomu mohla nějak vyhnout tak se tomu ráda vyhnu 😀
Každopádně jen díky porodu jsem tchýni přesvědčila a půjde na operaci očí- z toho mám velkou radost. Ona se hrozně bojí operací a rodila 3x tak jsem jí řekla, že si to s ní klidně vyměním, že radši půjdu za ni na operaci očí když ona za mě odrodí 😀 tak po tomto souhlasila, že na to půjde, když jí to domluvím. Tak už je objednaná 🙂
No uvidíme co budu říkat až se to ještě víc přiblíží ...

luciiiie
31. říj 2010

@elllenka no teď mi psala sestřenka, že prý to prý doporučují až od 36týdne kvůli předčasnému porodu. Tak já radši ještě počkám. I když ty to piješ jen jednou týdně, to asi zas není tak moc. 😉

luciiiie
31. říj 2010

Za 14 dní mi bude dělat mudr. výtěr, tak doufám, že bude vše v pořádku..

elllenka
31. říj 2010

@luciiiie : Ona ti říká dopředu co ti bude dělat? Mě to dopředu neříká :( asi si to ulehčuje :( i když teď mě chce vidět každý týden.
Nevíš jak často se má maliník pít? Jednou deně nebo i víckrát?
Popravdě bych kidně rodila dřív než ve 40týdnu. Kdyby to bylo ve 38týdnu vůbec bych se nezlobila 😀, ale teď ještě musím vydržet 😒

luciiiie
31. říj 2010

@elllenka já se jí vždycky ptám, co bude jako dál. Příště prý ten výtěr a pak už budu chodit na monitory. 🙂

luciiiie
31. říj 2010

@elllenka On si prcek stejně vyleze kdy bude chtít sám 😉

elllenka
31. říj 2010

@luciiiie : Aha tak to se neptám. Jen mě štve, že k ní musím každý týden :( V pátek mi napíše mateřskou, tak se pak zajdu podívat do práce.
Máš pravdu prcek si sám určí, kdy se mu bude chtít. Jsem zvědavá kdy se mu bude chtít na svět 🙂

lukza
31. říj 2010

Ahojky holky
@luciiiie jj na ten maliník pozor ten se opravdu pije až později.

@elllenka Luky taky ještě nikde nebyl na noc a hned tak brzo ani u babiček nebude je to závislíček 🙂))

holky vám doktor hned na začítku těhu nedal rozpis co se kdy dělá?mě hned dal papír kde sem měla napsané kdy jsou odběry krve a jaké,stěr,cukrovka UTZ monitor atd.samozřejmně to platí jen pro bezproblémové těhu.

a přesně holky jak píšete prdolci si stejnak vylezou jak budou samy chtít

tak dneksa šla u nás postýlka dolu Kuky už kouká ven a to jsem šla jen na záchod.