Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
10. pro 2010

Holky prosím Vás nevíte některá jak je to při práci jako OSVČ-osoba samost.výdělečně činná-s odvodama-daně,zdrav,soc.Děkuji za radu 😉

ratatooy
10. pro 2010

@betys a co přesně myslíš jakomkdy se to odvádí?

betys
10. pro 2010

@ratatooy -jo jako kdy a co všechno.Já ještě nejsem OSVČ,ale chystám se na to. 😀 .Ptala jsem se v Krumlově na sociálce a tam mi neporadili. 😒

mrkvicka28
10. pro 2010

Ahoj holky tak se musíme pochlubit Mareček už se nám začal přetáčet sice se přetáčí z bříška na záda ale je moc šikovnej 🙂

betys
10. pro 2010

@mrkvicka28 -šikulka. 😉
Našemu Matýskovi moc nejde lezení.Umí se překutálet přes celý obývák ale plazí se spíš dozadu.Zub pořád nic,už se mi dokonce o tom zdá 😀

lukza
10. pro 2010

@mrkvicka28 to je šikulka🙂)

@betys takže vy se už palazíte válení sudu je odruda plazení🙂)) a pěkně si při tom posiluje svaly a pokud se palzí dozadu tak za pár příjde na to že do předu to je lepší🙂) a k odvodám neporadím

lukza
10. pro 2010

@enka27 supr že jste si to vyříkaly a ono to fakt muže jen vypadat že to není ono jen to hodně hlídáš přece jen ty hormony dělají divy ,ale je supr že je to dobře a že UTZ dopadl dobře a počkej vše se za chvíly spravý uplně do normálu

ratatooy
11. pro 2010

@betys já tomu taky mocc nerozumím ale švagr vclastně ke konci roku platí daně a dává celý ůčetnictví ůčetní a ta mu to počítá pak to asi zaplatí zdrav.soc.myslím že se to platí vše jednou ročně protože si celej rok schovává faktury aby si to nakonci roku odečetl z nákladů.myslím že to je celý nic víc složitějšího tam nebude ještě se ti kdyžtak poptám.

betys
11. pro 2010

@ratatooy -jo díky ale já nebudu mít živnosťák.To OSVČ je nějaká jednoduší forma.Zkusím si to vyhldat na netu,ale nějak teď nestíhám.
Dneska máme Mikulášskou besídkutak jsem balila dárečky.Pečeme cukroví,snažím se uklidit a do toho můj miláček Matýsek.... 😉

ratatooy
11. pro 2010

@betys aha tak to neznám v čem je to jednodušší?možná taky jednou budu OSVČ tak že bych se přiučila,a co budeš dělat?já si do budoucna jak postavíme barák plánuju mít výrobu cukroví,manža mi na to přistaví nejakej piďi baráček,tak jsem zvědavá jesli se odhodlám,ale ještě budu časem určitě chtít druhé dítě tak nevím kdy s tím začnu ale vidím to tak v dohlednu 5let

betys
11. pro 2010

@ratatooy -já budu dělat pojistky a pov.ručení.Moje kamarádka je soukromá cukrářka.Ale pak začala studovat práva a pečení asi nechá.Nějak nechápu souvisliost mezi cukrovím a právama. 😀
Až něco zjistím tak Ti dám vědět.Zatím jen vím že nemusím mít živnostňák ale jen mi na statistickým úřadě přidělí nějaký číslo.Zbytek zatím zjišťuju

betys
11. pro 2010

@ratatooy -my taky trochu pečeme cukroví na kšeft.Ale letos jsme to omezili.S miminkama by jsme toho tolik nezvládli.Letos děláme asi jen 30 kg cukroví na prodej a něco pro sebe 😉

ratatooy
11. pro 2010

@betys tak to jde 30kg já bych to nezvládla taky jsem o tom uvažovala ale asi bych na to neměla moc čas,přece jen malej už vyžaduje mou pozornost ikdyž..od včera je jak vyměněnej vůbec nebrečí kolotoč sleduje v postýlce klidně hodinu a pak usne,zatím co minulý dny furt řval musela jsem být u něho a vůbec nespal a když usnul tak na 5 minut.tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží?už by mohlo na furt 🙂

lukza
11. pro 2010

@betys k těm odvodum neplatí se to každý měsíc do 15?ale jistá si nejsem.teda tolik cukrový klobou dolu já už s kukyn neupeču nic jak všude spouzí tak je to letos o strach aby se bespálil stačí když sem u plotny a furt u ní stojí semnou takže letos to je pasé.i když se učíme že ti pálí někdy se zapomene

luciiiie
12. pro 2010

Holky je možný, že mám pocit, že mám menší břicho? 😅 nebo mi fakt už hrabe?

elllenka
12. pro 2010

@betys : teda tolik cukroví to tě obdivuji, jsi dobrá.
Jinak u OSVČ musíš platit sociální a zdravotní poj. pravidelně každý měsíc a jednou za rok při daňovém vyrovnání se podává i formulář na výpočet sociálního a zdravotního poj. kde se zpočítá kolik máš zaplatit podle příjmů a kolik si zaplatila pak ti bud vrátí přeplatek nebo budeš muset doplatit.

@luciiiie : prý se může ke konci těhotenství trochu hubnout. Moc na tebe myslím, držím palce.

kveta
12. pro 2010

@luciiiie Choď radšej na pohotovosť. Môže to byť aj zlý príznak, že sa prestáva tvoriť plodová voda...

luciiiie
12. pro 2010

To se mi zdá už aspoň týden, mezitím jsem byla na monitorech i na poradně a nikdo mi nic neříkal. Nehubnu. Je třeba možný, že mi pupík pomalu klesá, já to nepoznám.

1tralala
12. pro 2010

ahoj holky prosim vas,stalo se vam nektere ze ste 7 den po et zacli spinit?leky beru poctive,takze mrcha by nemela prijit 😲

luciiiie
12. pro 2010

@1tralala ahoj a kolik ti zaváděli embryjek? Je možný, že to třeba jedno vzdalo. Upaluj si lehnout a lež. Zítra si zkus zavolat na Unicu, ale tam ti stejně řeknou ať ležíš v klidu a vydržíš do testu. Přeju hodně štěstí ať to nic špatného neznamená. Drž se.

luciiiie
12. pro 2010

@1tralala jak to není jasná krev, tak fakt neplaš. Ono můžeš špinit i při uhnizďování 😉 Hlavně si fakt lehni a s ničím se netahat!

1tralala
12. pro 2010

@luciiiiedekuju,mam zavedena 2 embria

betys
12. pro 2010

@1tralala -přesně tak,může to být jak se uhnizďují.Já jsem nešpinila ale měla jsem MS bolesti.

mrkvicka28
12. pro 2010

@luciiiie tak to ti určitě klesá bříško už se malému bude chtít brzo na svět uvidíš 🙂

1tralala
12. pro 2010

@betys dekuji za reakci 🙂

luciiiie
12. pro 2010

@mrkvicka28 kééž by....já to blbě napsala, že je menší...spíš mi připadne, že mi najednou tak nezavazí 😀 no uvidíme... Jinak chválím Marečka, šikulku...Matýsek s Vojtíškem ho budou za chvilku následovat 😉

betys
12. pro 2010

Těhulky a kde jsou nějaké nové fotky pupíků? 😀

lukza
12. pro 2010

@luciiiie to ti už klesá bříško a poznáš to jedině na fotkách🙂) mě teda kleslo a hend sempak praskla voda🙂) a je pravda pak už tak nezavazí🙂)

@1tralala pěkně odpočívej muže to znamenat obě věci takže se to nedá říct ale pěkně odpočívej a věř že se dobečci nebo drobeček zavrtávají.držím moc pěstičky🙂)

lucifirek
13. pro 2010

@mrkvicka28 teda to je šikulka. Člověk má radost z každé drobnosti. My se taky tak nějak začali předtáčet,už zládneme i na bříško. Je to teda někdy s řevem. A začíná si strkat nožičky pod bříško,tak jsem zvědavá,kdy poleze. 🙂 Vy tu radost budete mít trojnásobnou. 😀

lucifirek
13. pro 2010

@luciiiie už se to chystá 😉 To já neznám 😀