Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
18. kvě 2010

Teď jsem se rozčílila u facebooku.Nějací pražští smradi tam založili skupinu že jsou jim záplavy na Moravě úplně ukradený.Ti mi teda zvedli tlak...... 😠
U zpráv jsem poslala aspoň pár DMS na konto Červenýho kříže.Víc zatím pomoct nemůžu. ☹

lukza
18. kvě 2010

Květi tak bere prednison to sem nevědal že se to i pesanum podává.držím pěstičky aby mohla tak dál fungovat bez ujmy.

Betys tak to by i mě zvedly tlak no jo je hodně lidí co je to vubec nezajímá.

Jeany žadný papír ti nepříjde a mě mateřská chodí tak 7den v měsíci .ale dám ti příklad na mateřskou sem nastoupila 24.12 v lednu mi přišla mateřská jen za období od 24-31.12 a to mi přišla až 20.1 a až v unoru mě přišla mateřská za celý leden a to už okolo toho 7-10dne v měsíci

lucifirek
19. kvě 2010

Betys se ti nedivím. Ty fagani někdy neví,co plácají,bych jim přála být chvíli v situaci těch lidií. V takovýhle kose. Betys jsi dobrá,každá korunka dobrá. Člověk nemůže poslat tisíce,ale když se takových lidí sejde hodně,tak to taky dá slušnou sumičku. Já posílala dva tisice hospicovému hnutí,co nám pomáhalo s mamkou.Byli tam sice jenom dvakrát,jinka jsme to zvládli sami.Ale byli tam v ten nejhorší den,kdy mamka umřela,byli tam až do noci,pomohli mi mamku nachystat pro pohřebáka.... A za to jsem jim byla vděčná.Nevím,kdo by mi to jiný pomohl udělat. A nic za to nechtěli. I za tu el.postel a pomůcky všechny zálohy vrátili. Sice to není velká částka,ale aspon něco,snad to pomůže zase v péči o jiné nemocné.
Nemám moc ráda takové ty lidi,co chodí po městě a prodávají cetky,na dětské domovy a pod. Jsou to takové pochybné existence. Ale takové ty osvědčené a celorepublikové akce,jako na kytičky na rakovinu a pod. si koupím. 🙂
Holky s tou mateřkou je to teda taky něco.Mě takhle rozdělená přišla nemocenská na přelomu roku,asi to mají kvůli něčemu takhle rozdělené. Ale jinak mi chodí nemocenská pravidelně,tak jsem zvědavá na mateřskou,tam budu nastupovat příští měsíc.

betys
19. kvě 2010

Tak u nás ráno svítilo sluníčko tak jsem radostně vyskočila z postele-no vyskočila není ten správný výraz 😀 .Ale už je zase zataženo a je docela chladno.
Pračka se opravovat nebude,už máme objednanou novou.
luci-jájsem vloni posílala na povodně DMS a taky balíky s věcma přímo do určitých obcí.Domluvila jsem se s nima co potřebují-ponožky,spodní prádlo,ručníky.Nakoupila jsem to v Makru a něco vzala z výbavy a když mi pak starosta tý obce volala aby mi poděkoval tak jsem bulela jak želva.
Teď sijdu zapnout topení a udělat si slabý kafíčko.Dneska jsem se celkem pěkně vyspala-spala jsem 4 hodiny v kuse bez čůrání.To je za poslední ,ěsíc rekord 😀

elllenka
19. kvě 2010

Betys: Asi opravdu čeká na pěkné počasí, prý už snad bude o víkendu pěkně.
Hlavně odpočívej 🙂 aby jste byli v pořádku 🙂 Už se těším až budeš mít mimčo u sebe 🙂

betys
19. kvě 2010

ellenka-ono mi nic jinýho než často odpočívat ani nezbývá.Už se sotva hýbu.manža přijel z noční stím že ho začíná bolet v krku.Tak hned dostal čajík,paralen a bioparox.Teď si nemůžem dovolit aby omarodil. ☹

natalka28
autor
19. kvě 2010

Nakukuju každou chvilku, jestli už se ozvala Luccatko!!! Jsem pěkne napnutá co to bude!!!🙂

lucifirek
19. kvě 2010

Luccatko zatím nic. Už tu dlouho nebyla.

elllenka
19. kvě 2010

Betys: To je dobrej, že se nechá léčit, ten můj se léčí až když je pozdě :(

jeany
19. kvě 2010

Ahoj holky
Lukzo, děkuji za informace. 😉 Zítra je 20., tak uvidíme, jestli mi to přijde a pak už to chodí docela brzy. Tak už jsme dnes i já slyšela v rádiu, že mateřská bude na stejné výši jako předtím a budou to od ledna dorovnávat. Super.Já bych přišla o částku přes 20 000,- a to je pro nás hodně. Každá korunka je dobrá. Máme to teď finančně náročnější, už nemám žádný vedlejšák a tak se musíme uskromnit. Dnes už mi přišel papír o schválení porodného. To jsem ani nevěděla, že se to schvaluje.

Taky jsem zvědavá na Luccatko.

Betys, tak možná, že jak se oteplí, bude se chtít Matýskovi taky ven. 😉

Luci, tý jo, to letí, ty už jdeš příští měsíc taky na mateřskou. Dnes jsem tu měla sousedku s její holčičkou, ale spala jí a tak ji nechla ve vchodě v kočárku. Je krásná a krásně spinkala, jako papnenka. Jen si mi ztěžovala, že jí někdy v noci řve i hodinku v kuse a že ji trápí prdíky. No já jsem moc ráda, že nám se to všechno zatím vyhýbá a Martínek je hodňoučký. Ale uvidí se až koncem května, jestli se to neobrátí. To už by měl mít dospáno, to co nestihl v bříšku. 😀 Zatím se zdá, že bude klidný. Jestli je po manžovi, tak to bude hodný, on prý byl jako miminko a dítě strašně hodný.

elllenka
19. kvě 2010

Jeany a co to všechno papírování, to už máte všechno za sebou?

natalka28
autor
19. kvě 2010

Když se tady Ellenka ptá na papírování - kdy a co je potřeba začít vyřizovat? Díky

betys
19. kvě 2010

natalka-o matřskou Ti zažádá gynekolog.Já jsem si vyzvedla papír kvůli porodnému a rodičáku-protože namateřskou nemám nárok.Matriku vyřídí malému už v porodnici.ALe nevím jak ve Tvojí,to si raději zjisti.A pak přihlásit na zdrav.pojišťovnu.lae na to všechno máš čas. 😉

jeany
19. kvě 2010

Ellenko, jak píše Betys, na mateřskou ti dá papír tvoje dr a ten papír pošleš do zaměstnání a je to vyřízeno. Pak až se miminko narodí, tak ti do porodnice přijde v obálce papírek a přiděleným rodným číslem a s tímto papírkem může i otec dítěte na matriku, dke mu vydají rodný list. Je zde potřeba, aby si otec vzal OP obou rodičů /tzn. tvůj OP/. Pak se jde na zdravotní pojišťovnu, zde je potřeba již mít rodný list dítěte a na počkání ti dají zdrav.kartičku. Žádost o porodné se podává na Úřadu práce na sociálním odboru. Pak se ještě než se miminko narodí, musí domluvit dětský lékař, ke kterému chceš pak chodit a když tě pustí z nemocnice, musíš to tomu lékaři nahlásit. Já jsem volala naší dětské lékařce v pátek a v pondělí odpoledne už přišla a domluvila si s námi první poradnu. To je pro začátek asi tak vše.
Já toto vše už mám vyřízeno. Manžel vše vyřídit hned první úřední den a tak my jsme to vše měli rychle hotové.

Nakukuji co Luccatko a nic nového.

natalka28
autor
19. kvě 2010

Já taky pořád nakukuju...........

lukza
19. kvě 2010

Ahojky holky

Taky nakukuji a furt nic doufám že je vše v pořádku a jen si užívá krásných zpráv.

Jeany mě to taky dostalo že až po tom co mi daly peníze porodné tal přišlo schálení 😀 .jj stou mateřskou je to supr mě ten rozdíl dělá tak 2400kč měsíčně a to je pro nás taky dost tak jako asi hodně lidí máme uvěry vše je drahé atd.a je suor že se vám prdíky atd vyhýbají nás prdíky dostaly hned už v porodnici a doma opět to byl řev hrozný to sem brečela sním že sem nechopná matka že nedokážu pomoct vlastnímu ditěti no jo ty hormony opravdu pro mě 6nedělka byla utrpení

Betys uvidíš o víkendu to bude a věřím že to musí být už hooodně náročné

Holky na jek dlouho pujdete na rodičát?já budu brát 3roky

Mrkvičko co ty jak se vede.

Lucifirku furt koukám jak se ti to každým dnem krátí🙂))

mrkvicka28
20. kvě 2010

Tak se du na vás na chvíli mrkonout. Betys ty si teda chudáček já si říkala,že už budeš mít určo malého u sebe a on tě takhle trápí. Přenášení je hrozný.
Lukzo kluci rostou dobře,ale to ležení je hrozná nuda, vůbec mě to nebaví,ale v útery mě dr. docela vyděsil ,že jestli se čípek ještě zkrátí tak si mě tam nechají tak raději fakt skoro celý den ležím. Manža bude dokonce vozit obědy, abych nemusela vařit.
Dneska jsem si ještě vzala těhu. pás snad pomůže ,že nebudu tolik ten čípek zatěžovat. Ale jeden z kluků je tak blbě otočený že kope nožkama norvnou do porodních cest a dna pánevního nejen že je to nepříjemné,ale asi to to mu čípku moc nepřidá.
Tak si jdu zase poctivě lehnout do postýlky 🙂

betys
20. kvě 2010

mrkvicka-věřím že Tě nebaví ležet.Ale zase lepší polehávat doma než aby tě zavřeli do nemocnice.
U nás zase nic.není mi moc dobře-bolí mě záda,trošku břicho,špatně jsem spala-no jak říkám nic nového 😀

lucifirek
20. kvě 2010

Lukzy krátí krátí. Mě je dnesk zase blbě. Tak jsem vyžehlila a ještě něco málo poklidím. Jdu dělat rýžový nákyp.
Holky od kdy bude teda ta nová mateřská,já to stále ještě nějak nestihla postřehnout?

elllenka
20. kvě 2010

Lucifírek: nová mateřská platí zpětně od ledna, údajně ji všem doplatí 🙂

elllenka
20. kvě 2010

jeany : Hned do porodnice příjde rodné číslo? Teda to je rychlé. Popelnici máte také za Martínka zaplacenou? někde jsem četla, že to dost hlídají a v některých obcích to řeší děsným způsobem :( že hned co maminka přijede z porodnice má lísteček, že to musí zaplatit :(
Jinak jsem si myslela, že je toho papírování víc, to je dobře že to je takto 🙂

elllenka
20. kvě 2010

Jinak jsem byla na kontrole u doktorky a nic nesmím, musím jen ležet :( Jinak mimčo vypadá, že je v pořádku srdíčko pěkně tluče- jsem ráda, že má doktorka ultrazvuk. A za 14náct dní jdu na Veveří.

elllenka
20. kvě 2010

Jo a musím se rozhodnout pro porodnici, vůbec nevím podle čeho volit. nejblíž a dobře dostupnou, bez přestupování a blízko autobusu mám vyškovskou nemocnici (ale moje sestra by tam nešla rodit, prý se tam o rodičky špatně starají - to tvrdila, když tam byla naškolní praxi je zdravotní sestřička)

a nebo nějaká porodnice v Brně.

No mám nad čím přemýšlet :(

betys
20. kvě 2010

ellenka-za 14 dní na veveří?Platí že jsi 8 tt jak to máš napsáno?To tak jdeš nějak brzo.
Mě už se dneska asi 30 lidí ptalo co dělám ještě doma.

lucifirek
20. kvě 2010

takže nová mateřská,teda spíš stará 😀 ,je zase v platnosti,takže až požádám za týden,tak budu mít víc penízků? Já ted nemela vůbec čas to nějak sledovat.
Do trouby jsem dala rýžový nákyp. Vyžehlila. Jsem dnesk totálně KO: nějaká celkova slabost. Absolutní kopr,cokoliv dělat.

lucifirek
20. kvě 2010

ellenka tak lež,není to nic moc,ale na druhou stranu si to ted užij,pak už moc ležet nebudeme. 😀

lucifirek
20. kvě 2010

Betys ty dotazy musí být dost nepříjemný co?

kveta
20. kvě 2010

Ellenka, hlavne si zisti také veci, či má pôrodnica aj vlastnú detskú JISku alebo kam by dieťa v prípade problémov prevážali /prevoz je zbytočné riziko navyše/... Či nechávajú rodičky trápiť sa alebo pristupujú častejšie k ukončovaniu pôrodu zákrokmi... či rešpektujú priania rodičiek... Nemyslím si, že budeš v stave odpochodovať na pôrod mestskou dopravou, takže tá dostupnosť zo zastávky autobusu mi príde ako druhoradá...

Mrkvička: diaľkové ovládanie od telky a videa a knižky vtipov mi dosť pri ležaní pomáhajú... 😉

Baby, ja som sa včera tak naštvala... Jedna holka mala po roku snaženia konečne pozitívny tehotenský test... ale lekár ju plánoval poslať na IVF do konkrétneho CARu /neviem ako u Vás, ale u nás sa hovorí, že lekári dostávajú od niektorých CARov provízie za odoslanie pacientky/ a tak namiesto overenia, či je alebo nie je tehotná, jej pichol vyvolávačku menzesu a vrazil jej do ruky odporúčanie do CARu... Pochopíte ten hyenizmus??? 😲

Betys, čo budeš mať na obed? Ja sa chystám na pangasia s varenými zemiakmi...

Jo, a mám novinku: som oddnes v šiestom mesiaci tehotenstva, heč. 😵

lucifirek
20. kvě 2010

kveta teda ta tvoje známá,to bys teda nenechala líbit. Proč se nebránila?
Mě dnesk teda pobolívá břicho jak na ms a teda malý tam zase rejdí. 🙂

kveta
20. kvě 2010

Lebo tomu dr. totálne dôverovala... Došlo jej to až neskôr...