Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
20. kvě 2010

To je na zabití,nebo na žalobu,to přece není možný takhle. 😠

jeany
20. kvě 2010

Ahoj holky
Ellenko, jo rodné číslo přijde do nemocnice, přinese to tam v obálce s červeným pruhem pošťačka. Taky jsme se divila. Jinak zatím mi složenka za malého na polepnice nepřišla, ale musím ujistit, jestli se tu u nás ve městě hlásí nebo jestli to posílají automaticky.

Luci, teda ty si užiješ, pořád ti je taky nevolno. mě ke konci taky bylo denně špatně. Vydrž a odpočívej. 😉

Betys, to musí být otravně, když se tě každý ptá. Já jsme měla jednu bývalou kolegyni a ona vždy, když mi volala se mě ptala, jestli nejsme už v porodnici a tak se mě ptala asi už od 6měsíce, no prostě jak praštěná. Taky jsem na ni už byla alergická. Ona se ptala tak brzo a pořád, asi proto, že si myslela, že je vtipná nebo co.

Lucatko se neozývá.

natalka28
autor
20. kvě 2010

Kveta, ale jako diplomovaná by jsi měla vědět, že unjekce na vyvolání MS v případě těhotenství je PODPOŘÍ. Jde o injekci Agolutinu!!!!! Pokud je na začátku, tak přece na UTZ není nic vidět, tak ani neměl co ověřovat. Může se klidně jednat o "chemické" těhotenství = pozitivní test, ale MS se spožděním dojde - tím jsem si už taky prošla!!!! Prostě ji dal doporučení do CAR, kdyby se nejednalo o těhotenství. Je fakt, že si ju mohl ještě pozvat na kontrolu, ale jinak myslím neudělal nic zle!!!!

Luccatko, kde jsi??? Je vše v pořádku????

kveta
20. kvě 2010

Pri prvej návšteve pozrel maternicu, nič v nej nevidel, len zvýšenú sliznicu.. Pozval si ju na kontrolu, mala naďalej pozitívny test, pri kontrole už nič neskontroloval a dal jej vyvolávačku. /Ak si diplomovaná, tak vieš, že mal okrem plodu zapátrať po mimomaternicovom, cyste,.../

A mám síce viacero diplomov, ale sem oblasť mojich špecializácií nesiaha. 😉

jeany
20. kvě 2010

Tak jsme teď volala na náš městský úřad a bohužel mají přestávku. Našla jsem si, že dítě se má přihlásit k trvalému pobytu na evidenci obyvatel a k úhradě za svoz odpoadů. Takže tam ještě zavolám odpoledne. A snad pak už mám vše vyřízeno. 😀
Ještě jsem zjistila, že letos se již platí i za novostavby a tak musíme zajít na finanční úřad a podat přiznání k dani z nemovitostí. To budeme letos platit poprvé, tak jsem zvědavá kolik to bude. Pořád se něco musí platit, ale peníze mi vždy včas od sociálky nechodí. Dobré, že.

natalka28
autor
20. kvě 2010

Já diplomovaná nejsem a nikdy jsem to tady netvrdila. Podle mně je potřeba důvěřovat lékařům a ne je jen odsuzovat a říkat jim co dělají špatně atd. Oni jsou na to studovaní, my ne, proto k nim chodíme. Pokud by byla opravdu těhotná, tak se přece nic neděje - dr.nic nezanedbal! A pokud je to teda takovej vůl, tak ať jde jinam!

jeany
20. kvě 2010

Ellenko, tak jsem zjišťovala jak je to s nahlášením na evidenci obyvatel a na úhradu na svoz odpadů. Takže se nemusí nikam volat a nic hlásit, daná matrika to prý dělá automaticky. Tak jsem aspoň zase něco nového zjistila. V časopise máma a já bylo napsáno, že se to musí hlásit, ale nakonec to není pravda.

elllenka
20. kvě 2010

Betys: už jsem v 10sátém týdnu. Sem jsem dala přibližné datum porodu- 6.1.2011, ale držím se toho co mi řekli v Unice, když jsem tam byla naposledy tak mi napsal do papírů 7týden.

elllenka
20. kvě 2010

Jeany: děkuji za zjištění a omlouvám se, že tě tak honím, když máš úplně jiné starosti :(

natalka28 : já důvěřovala své gynekoložce a kdybych ji nezměnila tak ještě teď nejesem těhotná :( ta mi jen tvrdila, že jsem zdravá a mladá a že mám čas. když jsem doktorku změnila tak to semnou začala řešit, poslala mě na kontrolu ovulace, ... a pak do Unici. Takže také už doktorům moc nedůvěřuji :(

natalka28
autor
20. kvě 2010

Ellenka, já mám tu stejnou zkušenost a proto říkám "když si myslíš, že tvůj dr.nepostupuje správně, tak jdi jinam"

betys
20. kvě 2010

Já jsem si teď poležela.Na oběd jsme měli kuře ala bažant s rýží.Ale já jsem neměl chuť.Prcek se dost mele a není mi z toho moc dobře.
Zase se dost zatáhlo,snad nebude pršet. ☹

elllenka
20. kvě 2010

natalka28 : Spíš je problém jak poznat dobrého lékaře, Třeba obvoďáka myslím, že mám dobrého, ale můj tatka na něj jen nadává a odešel od něj- tak kdo ví ...

luciiiie
20. kvě 2010

Elllenka ty můžeš být tak týden napřed jako my 🙂 A když jsem si počítala termín, tak mi vyšel prosinec kolem vánoc a sedí to, že jsem byla v 7tt na Unice. Takže ty jsi teď 10 týden, že jo? Sama v tom mám pořád binec. Ale počítala jsem to, jak to tenkrát psala Natalka28 a vychází to.

lucifirek
20. kvě 2010

Teda Luciiie vy budete mít pod stromeček miminko. 🙂 Teda vlastně miminka.

luciiiie
20. kvě 2010

Luci, to jsem si ale počítala sama podle kalkulačky na netu, tak je to beztak blbě, heh... a navíc, já mám pořád strach se nějak radovat, nechci nic zakřiknout... pondělí se blíží a už se mi začínají stahovat kmínky ☹

lucifirek
20. kvě 2010

Luciiie to se ti nedivím,ale neboj,bude to v pohodě. Budu na tebe myslet a pak dej vědět. 😉

luciiiie
20. kvě 2010

Včera jsem si tu našla holčinu, co má něco podobnýho za sebou a mají krásnou zdravou holčičku Amálku 😵 Všechno mi to popsala a musím říct, že mi to pomohlo... Pořád věřím, že k nám osud nemůže být tak zlej, aby nám všechny sebral.... ☹ Luci díky, vědět dám, neboj 😉

betys
20. kvě 2010

Holky oni Vám pak ten termín upřesní nebo změní na veveří.Mě to o 2 dny posunuli.
Co nám to přidali k příspěvkům to-reply link?Nevíte? 😖

luciiiie
20. kvě 2010

jo to nevím Betys co to je, taky jsem na to hleděla 😕

luciiiie
20. kvě 2010

@luciiiie tak jsem na to klikla 😲

kveta
20. kvě 2010

Jaj, možno to slúži na to, aby človek oslovil vo fóre človeka, na ktorého príspevok reaguje... Nemusí vypisovať oslovenie...

elllenka
20. kvě 2010

luciiiie: Ano jsem v desátém týdnu. V kalendáři jsem si týdny očíslovala 😀 dneska jsem vyfasovala další léky na udržení těhotenství a duphaston mám brát dýl než mi řekli v Unice, ... mám obavu, že se to přehání, pokud se dítko nebude chtít udržet tak přece nemůžu jíst celou dobu prášky, aby se udrželo :( Co by pak z něj bylo :(
Ale to je jediná obava, stejně bych to ořvala, kdybych o mimi přišla, tak nebudu vymýšlet a nacpu do sebe vše co mi předepsali 🙂

kveta
20. kvě 2010

Ellenka, Duphaston je v poriadku do toho 12. až 14. týždňa. A u žien, ktoré krvácali v začiatočných fázach tehotenstva je celkovo zvýšené riziko potratu aj vo vyšších štádiách, takže si myslím, že preto to robia... Neskôr môžeš brať Magnezium alebo ešte silnejšie lieky na udržanie tehotenstva /ja na tých práškoch som vzhľadom na sedem potratových poplachov.../. Bábo som dala skontrolovať aj amniocentézou aj kontrolným veľkým ultrazvukom a zatiaľ sa tvári zdravo...

lucifirek
20. kvě 2010

Ellenka já několik léků brala až do 12.tt tak v klídku,možná je to preventivní,ale radši je brát,než si to pak vyčítat.
Luciiie určitě to bude dobré,budu ta tebe myslet a držet palce.

lucifirek
20. kvě 2010

Já jsem teda dneska jak lemra,skoro celý dense povaluju. Krom dopoledne,kdy jsem žehlila a vařila.

luciiiie
20. kvě 2010

óóó se mi vedle interní pošty objevila složka - zmínky o mně - no to jsem zvědavá, co se z toho ještě vyklube 😕

jeany
20. kvě 2010

Elenko, vůběc mně nehoníš. Já to stejně musela zjistit kvůli sobě, abych něco nezanedbala a nezapoměla nahlásit. Jen jsem ti to vše vypsala. 😉
Luciiie, jak jste se nakonec rozhodli? Budete mít rojčátka nebo jdeš na redukci. Jak jsem tu nebyla, tak ani nevím co je u tebe nového.

luciiiie
20. kvě 2010

Jani jdeme na redukci. V pondělí.

elllenka
20. kvě 2010

luciiiie: držím palečky, aby bylo vše v pořádku. Kolik miminek si necháte? Jedno nebo dvě?

luciiiie
20. kvě 2010

Ellenko ze 3 na 2....