Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Elllenka daly jsme se na boj,tak musíme bojovat. 😀

betys
21. kvě 2010

ellenka-taky jsem začátek proležela.V našem případě je na místě ještě o trochu víc opatrnosti než u přirozených těhulek.Po tom co jsme prožili opravdu nestojí zato to nějakou blbinou pokazit.Taky jsem zažila pár krušných chvil když jsem v 9 tt krvácela,pak kolek 30 tt mi změkl čípek tak mě dr.postrašila.Ve 35 tt špinění.A všechno jsem zdárně přežila.Mám opravdu velké štěstí.Ale jak říká Dr.Gogela i moje gyndařka-dokud není mimčo v kočárku tak raději moc nejásám.
Každý den jdu pohladit prázdnou postýlku se zavinovačkou a dekou a říkám si že se snad brzo zaplní. 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Betys tak tohle nám dr. Gogela taky říkal na utz a je to naprostá pravda. A pak taky vyhráno není. Také nejásám,jsem strašně štastná,ale mám také strach,abych něco nezakřikla.

betys
21. kvě 2010

luci-jenže s dětma už budou starosti celý život 😀

elllenka
21. kvě 2010

Holky já jsem šťastná a mám radost, že jsem viděla 2čárky na testu- to jsem obrečela štěstím a i to, že jsem už v 10sátém týdnu, raduji se z každého dne i tak je to obrovský úspěch i kdyby to náhodou nedopadlo, tak i za toto budu moc vděčná 🙂

lukza
21. kvě 2010

Holky ještě k těm pracujícím chlapum manžel se snažil ze začátku být doma vždy v normální dobu a naštěstí to v práci ze začátku tolerovaly ale tedka jak má malý přes 3měsíce tak se už nemuže vymlouvat na malého no jo majíhodně práce a někdy dělá i víkedny je to naprd ale co nadělá práce je všude málo a tak je rád za to že má práci a dobře placenou a jak už tu byko zmíněnopenízky jsou hooodně potřeba.

Natálko task jak si dopadla jaki sem to nenašla?

Luccátko se furt neozvala co furt na ní myslím a doufám že je vše OK číslo na ní nikdo nemáe že by jste pisly sms?

Jo a každý mě říká že Lukášek je jak pul roční miminko a né necelých 4 měsíční.

Jo a Holky nehádejte se tu každá přece muže napsat svuj názor a každá jsme jiná takže názory jsou odlišné a v tom to je dobré ,ale je pravda že se tu musíme všechny povzbuzovat a dodávat síly to je v těhu hooodně potřeba přece pohoda. 😀

lukza
21. kvě 2010

Betys mooooc ti přeji aby jsi už co nevidět v té postýlce hladila néé jen zavinovačku ale tvoje miminko v zavinovačce.

Holky já vždy když se na malého podívám tak nemužu furt uvěřit že je to moje dítě že se nám ten sen vyplnil a není to už jen sen ale to nejkrásnější co muže být.a řeknu vám že já tedka mám aji furt strach aby se něco nestalo malému to bych totiž nepřežila ale to tady všechny co jsme měly cestu k mimi trnitou a nešlo to hold tak jak by jsme si kdysi představily když jsme začaly uvažovat o mimi že?já otěhotněla přirozeně ale i tak jsem měla furt strach aby se něco nestalo.

Lucifirku tak to je blbé že u nás ani k spinálu nepouštění u nás jo ale k celkovému cisaři nepustí to chlap kouká přes dveře.

Jimmy aha jj když je to rychlé tak se de do celkové.

ivetule
21. kvě 2010

Ahoj holky.
Teda Lukzo Lukáček už je velkej chlap. Nějak mu to tvoje mlíčko chutná, 🙂
Jimmy naštěstí to není snad nic vážného. To budou problémy s prckem co s dojížděním. To znám. ☹
Jani martínek krásně přibírá a roste to je moc dobře.
Dneska bylo krásně. Courali jsme celý odpoledne.
Tak se holky držte a zase na vás mrknu. Pa 🙂

lukza
21. kvě 2010

Ivetule jj chutná a to pije dávku co by měl pít v tento daný měsíc no asi mám s sobě smetanu 🙂)),ale hlavěn že mu chutná at si každý říká co chce jako že je budlatý a má tváře pro mě to je a vždy bude to nejkrásnější miminko a krásnýma tvářičkama 🙂)))).však to vyběhá jak bude běhat

ivetule
21. kvě 2010

Lukzo máš pravdu. Začne běhat a bude to úplně jinak. Hlavně že je v pořádku. 🙂 🙂 Vždycky to budou pro nás ty nejkrásnější miminka. 😎

lucifirek
22. kvě 2010

Lukzy nic si nedělej z toho,co ti říkají ostatní. Hlavně,že Lukáškovi chutná a hezky papká. Musí být hrozné,když miminko musíš nutit a nepřibírá. A když jenom kojíš,tak to stejně neovlivníš. A až poleze a začne chodit,tak to všechno vyběhá,jak píšeš. 🙂

betys
22. kvě 2010

Dobré ráno.Ještě pořád jsem celá.... 😒
lukza-přesně jak píšou holky,je dobře že malý baští.Pořád lepší než večně ubrečený mimina který nic nechtějí a u větších dětí je to ještě horší.Když se vrtají v jídle a vymýšlí si.S neteří chodí do školky taková Terezka.Nic nejí a nejhorší je že ostatní děti to vidí a kazí jim to "morálku".Andulka pak doma říká že jí něco nechutná protože Terezka to taky nejedla 😠

lukza
22. kvě 2010

Holky jj já to neřeším a jak říká doktorka že MM nejde na tloušku v dospělosti že ty tuky se neukládají tak hluboko a jak píše

Lucifirek kojením to stejnak neovlinvím i když ostříkavám a dávám s lahvičky ale když mu to seberu dřív tak to je řev.

Betys a máš pravdu náš malý vubec neplače jen když má hlad 😀 a nebo při cvičení janak se furt směje a je sladkej.jo uvidíš že dneska nebo zítra to bude tuším to 😀je přece hezké počasí u nás se do toho žene bouřka takže idealní na porod

Ivetule jj to budou přece jsme pyšné maminky a některé nastavající.

Luucatko furt nic že?

betys
22. kvě 2010

lukza-tak u nás bouřkaproběhla ale s malým to ani nehlo.To možná až teď ty nervy u hokeje 😀

mrkvicka28
22. kvě 2010

betys co ti řekli v nemocnici do kdy tě nechají ? Už by to měli pomalu vyvolávat né?

betys
22. kvě 2010

mrkvicka-nechávají 12 dní,takže můžuještě týden přenášet.Ale snad to tak nedopadne.Chlapi už měli na dnešek zamluvenou bečku piva.Trošku jsem jim to pokazila 😀
Dneska mi zase není moc dobře.Bolí mě záda,tlačí mě břicho.Manžel si dělá srandu že půjjdu nosit pytle s bramborama 🙂

jeany
22. kvě 2010

Holky, dočítám.
Natalko, jak jsi dopadla na utz? Víš už co budete mít? Myslela jsem na tebe. 😉
Lucatko se pořád neozývá.
Betys, tak zatím jsi ještě pořád 2 v 1. Ráno jsem jen nahlídla, jestli tu jsi a vidím, že se držíš. Za chviličku už budeš mít v postýlce taky broučka. Ten týden ti uteče a pak už by ti to vyvolávali, že? Do kdy mají naplánováno tě tak nechat? Věřím, že ti už musí být strašně a jsi unavená. Já už ke konci, teda na začátku 9 měsíce 😀 byla hooodně utahaná ze všeho.
Náš brouček nás v noci budil co 2 hodinky, měl strašný hlad a teď mi už strašně dlouho spí. Spí už skoro 6 hodin, už se ho snažím budit a nic, asi dospává tu noc. Tak se máme v noci zase na co těšíi. On to teď dospí a v noci bude asi budit zase nás. 😀 Snažím se ho budit, ale nedaří se mi, už jsem ho přebalila, mluvím na něj, on otevře očička a zase usne. To nám v porodnici neřekli, jak ho budit. 😀
U nás se doteď sledoval hokej, řvali u toho a ani to Martínka nevzbudilo. Teď jeli oba i dcerka a manža na fotbal do jedné vesnice opodál. Přijedou až večer, tak jsem sama doma.

jeany
22. kvě 2010

Luci, možná to už bude tak, že pak už budeš umývat okna v novém. Mně okna umyla dcerka, ale jinak bych asi řekla mamce, jinak by se mi také nechtělo někoho otravovat. Je to blbé, každý má své práce doma dost. Já bych si rozhodně nikdy nikoho neplatila na úklid. Já bych nesnesla, aby mi někdo hrabal ve věcech, to už by raději mohl uklízet manža. Mám kámošku, která si nechává umývat okna, ale ona velmi špatně vidí a tak se jí nedivím. Nechává si to umýt dvakrát za rok. Já jsem dnes to ulízení taky nestíhala, než malého ráno nakrmím, tak uběhne hromada času a pak sjem stihla uklidit jen obývák a kuchynia uvařit a oprat. Po obědě jsem se chtěla pustit do zbytku, ale nechtělo se mi, byla jsem utahaná a tak jsme si lehla a usnula a teprve až pak jsem douklízela. Nechci se ještě přepínat.
Ellenko, ty taky opatrně. Stačí, jak jsi psala trošku poklidit v kuchyni a zbytek může uklidit, povysávat manža. Však se zase tak často neuklízí, ne. My uklízíme jen jednou týdně v sobotu a stačí to. 😉

betys
22. kvě 2010

jeany-za ten týden by mi už vyvolávali.Ale raději bych kdyby se to rozjelo samo.nějak z tý vyvolávačky nemám dobrý pocit.No necháme se překvapit. 😉

jeany
22. kvě 2010

Betys, já když jsem šla do porodnice, tak v tu chvíli mi bylo jedno, jestli se to rozběhne samo nebo mi to vyvolají. Vedle ta sousedka mi říkala, že jí to vyvolávali a dávali jí na vyvolání kapačku.
Už mi tu někdo zvoní, musím jít otevřít. Dopíšu pak. 😉

betys
22. kvě 2010

jeany-třeba moje ségra říkala že jí to kapačka spíš zpomalila.A jestli si pamatuju dobře tak u jimmy se to taky neozběhlo nic moc.Nebo se pletu jimmy?

jeany
22. kvě 2010

Betys, no možná, že u každého to působí jinak. Ta sousedka vedle mi říkala, že jakmile jí dali kapačku, začali jí bolesti - kontrakce a za chvíli už rodila. Možná, že to vždy tak rychle nejde. Někdy se na vyvolání dává prášek a někdy kapačka. Já jsem před porodem hodně četla vše co se týká porodů a nakonec u mě to šlo strašně rychle. Já jsem u sebe pořád očekávala, že budou kontrakce po 20 minutách a čekala jsme, že se ty inntervaly budou zkracovat a u mně to bylo tak, že jsem měla kontrakce velmi slabé a hned po minutě a půl a pak už šla okamžitě na sál a rodit. 🙂
Návštěva mi už odešla, ale už se mi zase ozývá Martínek. Jdu ho koupat a krmit. 🙂

luccatko
22. kvě 2010

ahoj holky....nebudu vás ted dočítat,jen písnu...19.5.jsme byli na kontrole a mudr nás hned poslal do nemocnice,tvrdlo mi břicho...dostala jsem dnes poslední 4kapačku a už budu magnesium brát v lékách.jinak jsou miminka v pořádku.mamka psala natalce na facebook,že jsem v nemocnici,možná jí to nepřišlo...nevím.tak se mějte,my snad už půjdem v pondělí domů

betys
22. kvě 2010

luccatko-to je dobře že už je to v pořádku.Pohlaví pořád nevíš?
jeany-já toho o porodech raději moc nečtu.Zbytečně by mě to znervóznělo.

lukza
22. kvě 2010

Jeany nechcu tě strašit ale mimi by nemělo přes den spinkat dýl jak 4 hodiny v kuse protože muže dojít k obrácení dna a pak je hrozný boj to dát spátky takže se opravdu snaž malého budit po těch 4hodinách přes den.i když vím že je to boj zbudit mimčo já když chcu zbudit Lukáška tak ho nosím mluvím dělám rachot a on spinká a ani to sním nehne.jo a i v porodni nám říkaly že mimi nesmí mít prodlevu mezi jídly dýl jak 3-4hodiny hlavně tu 6 nedělku

Luccátko tak se hlavně drž a věřím že pujdete v pondělí domu a už to bude v pořádku a je super že miminka jsou v pořádku a už víš co čekáte nebo to bude překvápko🙂))

Betys tak co zabral hokej ?

betys
22. kvě 2010

lukza-nevím,nic necítím.Jen mi celkově není moc dobře.Ale to taky může být tím že jsem opět ráno nemohla dospat a po obědě jsem se nenatáhla jak jsem zvyklá.Tak snad zalehnu dřív večer.
Dneska budeme poprvé spát na nové posteli tak jsem zvědavá jak se vyspím.A asi ji pokřtíme aby jsme opět Matýska trošku pošťouchli..... 😀

lukza
22. kvě 2010

Jeany ještě nesmíš mít mezi kojením prodlevu 6 hodin první 3 měsíce protože po 6hod se zastavuje laktace a mužeš přijít o mlíčko mě třeba malý v noci spinká od 20-4-8až 9hod.a já v noci stávám a odsávám abych neměla tu prodlevu a to už máme po 3měsíci.a nebo musíš prostě odsát aby ty prsa si myslela že mlíčko je potřeba.snad neva že ti píši co vím nechci nikomu radit a dělat chytrou aby si někdo nemyslel myslím to v dobrém 😀

natalka28
autor
22. kvě 2010

Od maminky Luccatko mi bohužel žádná zpráva nepřila, ale aspoň už víme, že jsou v pořádku.

Tak potvrzujeme, že v Unice poslední dobou dělají jen kluky, třeba Luccatko prolomí zeď s holčičkama🙂 Vše je v pořádku, jen se dr.nějak nepozdávalo srdíčko, tak jdeme za 14 dní na kontrolu, tak se modlím, ale by bylo vše jak má!!!! Ach jo....

kveta
23. kvě 2010

Natalko, nechceš si zatiaľ skočiť na kontrolu srdiečka ešte k inému dr. /ako samoplátkyňa/? Možno si ušetríš zbytočných 14 dní stresov...

betys
23. kvě 2010

Dobré ráno.Už je mito skoro trapný ale u nás pořád nic novýho.Matýsek je pořád v teple u maminky.
Jo holky a Vy jste věděly že některé pojišťovny proplácí tech 1490 kč za NT screening ve 12 tt?Mě už je to teď jedno ale fakt jsem to nevěděla,tak na to můžem upozornit nový těhulky 😉