Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
23. kvě 2010

Betys ahojky. No s tím NT mi to říkala dr.,ale říkala mi,že tento rok pojištovny nic nedoplácejí,tak jsem se ani neptala.

jimmy1
23. kvě 2010

Ahoj holky 🙂

Betys, s tou mou vyvolávačkou porodu... Dostala jsem 1/2 tablety (zavádí se do čípku) a do půl hoďky začaly bolesti jak na MS, který postupně zesilovaly. Asi po hodině jsem dostala druhou půlku tablety a bolesti zesílily. Pak teda nevím jak dlouho to trvalo, ale protože měl Malý nic moc ozvy, tak mi rupli vodu a ozvy se upravily, dyli Martínkovi jakousi sondu přímo na hlavičku - to jsem byla otevřená asi na 2-3 prsty. Pak jsem ještě dostala kapačku s oxytocinem, aby se to víc rozjelo. Během asi 10-15 minut jsem se úplně otevřela a začla jsem tlačit. Ale tady se to bohužel zadrhnulo ☹ prý měl Martínek nakloněnou hlavičku a proto to nešlo 😖 takže jak začly blbnout ozvy, tak jsem během 10 minut byla oholená (parádně dořezaná... mám 3 jizvy mnohem horší než tu na břiše 😠 ) a na sále pod narkózou a během asi 10 minut byl Martínek venku 😵
Takže abych to shrnula: začlo se vyvolávat těsně před osmou a v 14:30 byl prďolka na světě 😵 😵 a v tom samotném vyvolávání asi problém nebyl, spíš v té nakloněné hlavičce, takže neboj nic 🙂
Jinak držím moc pěstičky, aby se Matýsek už umoudřil a rozhodnul se sám a už teda co nejdřív 🙂

My jsme měli včera to vítání občánků 😵 bylo to hezučký a mám Martínka vyfocenýho ve stejný kolíbce, ve který vítali jako občánka mě 😵 😵 😵 Ale fotky má ve foťáku děda, tak něco přidám až se ke mě dostanou 😝
Pak jsme jeli do Tetčic do hospůdky k Crlikům na oběd, mňam, po jejich svíčkové jsem toužila už od Martínkova narození 😀 tak jsem zvědavá, jak to dneska malej rozdýchá s prdíkama 😕

lucifirek
23. kvě 2010

Jimmy ty Tetčice mi něco říkají,jak kdybych už tam byla.

lucifirek
23. kvě 2010

svíčkovou bych si taky dala. Já dělám masíčko na pivu v troubě,k tomu br. knedlík a hlávkový salátek.

luccatko
23. kvě 2010

Natalko:už se to vysvětlilo...řekla jsem,at to máma pošle Alence a ona to poslala kámošce Lence...to A jí nějak vypadlo 😉 😉 🙂 jinak zítra nás ještě nepustí,čekají jak zaberou ty léky...jinak nasadí zase kapačku,ale to už snad nééééééé...už chci domů

jimmy1
23. kvě 2010
kveta
23. kvě 2010

Pozrela som si jedálny lístok u crlíka a stojí to za to... 🙂

lucifirek
23. kvě 2010

Luccatko,lepší,když si tě pohlídají,at jsou prcci v pořádku. 😉
Jimmy hned mrknu,ale team jsme určitě nebyli.

betys
23. kvě 2010

jimmy-aha já jsem myslela že byl problém ve vyvolávačce.A odkud jsi?Tetčice znám.
.Teď jsem byla asi 2 km na procházce,seskočila jsem pár schodů 😀

lucifirek
23. kvě 2010

Betys 🙂
Teda mě vám je dneska tak nějak divně,takový návaly a trochu se mi motá hlava.To je prostě jeden den tak a druhý jinak. Dělám obídek a snad ani nebudu obědvat,asi si dám jen ten hl.salát.

lucifirek
23. kvě 2010

betys a jimmy,měly jste to tak také? Je mi tak jako celkově divně,tlačí mě bříško a mám takové návaly jako na omdlení,asi si půjdu dát vlažnou sprchu,at se trošku osvěžím.
Jinak dneska jsem měla teda blbej sen.Že mi praskla voda a byla jsem hrozně vystresovaná,že malý bude nedonošený.

jimmy1
23. kvě 2010

Jsme z blízka 🙂 konkrétní místo máš v IP.
Je to mazec ten konec těhotenství... Úplně živě si to pamatuju, a to jsem porodila v 39+2tt a stejně to bylo na konci už utrpení a Martínka jsem přemlouvala asi 3 týdny, že už by klidně mohl 😀 ale asi se mu žádný dřívější datum nelíbilo 😝

Dneska bych měla vylézt na zahrádku, dokud tady mám manžela, a zasadit rajčata. Se mi táááák nechce 😝 Jak každej rok na jaře mě to zahradničení bere a baví, tak letos teda vůůůbec ne. Jsem byla na zahradě něco dělat jednou a to jsme s manželem jen zaseli mrkev, petržel a hrášek (i když já ho nebudu moct, tak ho miluje můj kocour, takže hrášek pěstuju pro kocourka 😀 ).

lukza
23. kvě 2010

Betys tak koukám že ani hokej nezabral no až bude chtít jít ven ozve se nonjo u tebe su mu víc líbí.

Jo holky já kdysi četla že kluci se líp udrží na začátku těhu proto možná tolik kluku i my co máme přirozeně ale zase se říká že holčičky se dýl drží maminky ty jo Betas aby to nakonec nebyla holčička 😉 ,ale ono by to bylo jedno že hkavně když bude mimi a hlavně zdravé.

Luccátko vydrž vím že chceš jít domu ale radči at tě pěkně pohlídají nebo spíš miminka?a už víš co to bude nevím zda sem to nepřehlédla a nebo si to necháváte pro sebe? 🙂

U nás je konečně krásně Lukášek spinká v kočárku a já sedím vedle něho snad nepříjde bouřka jak včera ☹ .

Luci co čekáš 3miminka zítra budu moooc držet pěstičky.

Mrkvičko co kluci už se jinak poskládaly?

Lucifirku kdy vlastně mastupuješ na mateřskou?už jsi to psala ale jaksi mě to vypadlo 😲

lucifirek
23. kvě 2010

Lukzy u nás je teda zatím krásně,asi pojedeme do zoo,pokud toho budu schopna. Neměla jsi také takové stavy v těhu jako já? Nevím,jsetli to mám brát jako normální,nebo ne. Zase mi je blivno od žaludku.

Luciiie také budu myslet. 😉

lucifirek
23. kvě 2010

Jimmy teda zahrádku ti závidím.

Lukzy naštěstí jdu na poradnu v úterý,tak se na to budu moct na ty svoje stavy zeptat. Jinak tuto poradnu už mi dá papíry na mateřskou. Takže začátkem června nastupuju,fakt to šíleně uteklo.

jimmy1
23. kvě 2010

Lucifku, já si nic takovýho neuvědomuju, to že jsem byla hooodně unavená, to jo, ale na omdlení mi nikdy nebylo 😕 Jestli se to nezlepší, tak být tebou bych radši zajela do porodky, ať se na tebe kouknou... Ono to může být třeba jen nízkým tlakem, ale radši jet 10x zbytečně, než jednou něco zanedbat.
Tlačení bříška takový jako pnutí to jsem mívala, vždycky, když měl Martínek jakoby málo místa než se bříško zase trochu zvětšilo.

lucifirek
23. kvě 2010

Jimmy určitě to v úterý na poradně řeknu. Radši se zeptám,než aby bylo něco špatně. A i o tom zvracení,i když to souvisí s tím pálení žáhy,ale třeba napíše něco lepšího.

lukza
23. kvě 2010

Lucifrku já ke konci měla takové návaly mě hodně kolisal tlak ale být tebou pokud se to zhorší tak si zajedn do porodnice a neobo mužeš i jen zavolat a zeptat se jich zda to muže být a nebo radči máš dojed at tam nemusíš jezdit.a tlak v bříšku jsem měla když sem něco den před tím přetáhla a byla hodně jak když vnitřně unavená to mě pak bylo blijno pomalu jak závratě atd.co jsi dělala včera nepřetáhla jsi se nebo poslední dny musíš se už hodně šetřit

jimmy1
23. kvě 2010

Luci, není co závidět 😀 polovina zahrádky jsou jahody (totálně zarostlý pampeliškama 😠 , ale pěkně kvetly a odrůstají tam už jahůdky 🙂 jen jestli je budu moct letos vůbec jíst...) a druhá polovina úspěšně zarůstá plevelem 😖
Jednak se mi času s Martínkem nějak nedostává, ale hlavně s těma mýma bolavýma zádama mě to může letos být ukradený 😝 Když si představím, že bych tam měla být třeba jen půl hodiny zohnutá, tak to fakt nedávám :-/

lukza
23. kvě 2010

Jimmy letos se vykašly na zahrátku a radči odpočívej a elám pak spotřebuj pro Martínka a kor když máš ta záda tak se šetři at se to nedožene až k tomu že ti vnich rupne a co pak .šetři se a pozdravuj stejně starého Martínka

kveta
23. kvě 2010

Lucifirku, ja som mala takéto stavy z nízkeho tlaku a dočítala som sa, že v tehu je to bežné... Trebárs som šla k zemi, lebo mi bolo na omdletie a keď som sa ako tak prebrala a mama mi zmerala tlak, tak som mala tlak 87/55. Ovšem, či aj Tvoj problém je z nízkeho tlaku, to samozrejme neviem. Každopádne, ak sa okamžite položíš v takom stave na zem a je Ti lepšie, mohol by to byť krvný tlak...

jeany
23. kvě 2010

Ahoj holky, u nás je také nádherné počasí 😎
Lukzo, děkuji za rady. Jsme ráda, když se dozvím něco jiného. Malý včera spal velmi dlouho, už jsme měla strach, ale pak večer a v noci se už budil po 4 hodinách. Já mléko zatím neodstříkávám, ale taky jsme si už říkala, že jak mě to bude dost tlačit a malého nevzbudím, tak budu s tím muset začít. naštěstí vždy, když mě prsa tlačiuli, tak pak už papl a tak jsme se tomu zatím vyhnula. Já jsme ho fakt budila, přebalila sjme ho, mluvila na něj, ale on včera jen spinkal. Jenže předtím v noci se budil po 2 hodinách a tak jsme si říkala, že to asi dospává. Fakt jsme ho nemohla vzbudil a neměla ani zájem o papání. Za každou radu jsem ráda, přece jen už máš s kojením víc zkušeností jako já. Já jsme první dcerku vůbec nekojila, ona byla v inkubátoru měsíc a půl a mezitím jsem já mléko už ztratila, víš. 😉
Luci, mně také tak bývalo, jak píšeš. Stavy na omdlen, šílené pálení žáhy skoro celý den a nevolnost. Jednou jsem dokonce málem spadla před ordinací a párkrát se mi udělalo mdlo v autobude a to ani nebyl přeplněný. U mě to bylo nízkým tlakem, takže jsem si občas dávala slabopu kávičku. Ty máš jaký tlak?

lucifirek
23. kvě 2010

Lukzy já včera objížděla akorát známé a večer krájela zeleninu,ale byl jasem unavená. PRostě ted je to každý den jinak. Tak uvidím,jak mi bude.
Jimmy holt jeden rok to bude se zahrádkou horší. 😉 A pak už bude zase lépe.

jeany
23. kvě 2010

Luci a na zvracení mi bylo také skoro denně. Takže to asi bývá běžné. Ale v úterý se v poradně ještě zeptej i své dr, ať jsi klidnější.
Lucatko, tak hlavně, že jste v pořádku. Věřím, že se ti v nemocnici nelíbí. Já tam ležela předtím 3 dny a teď 8 dní, takže to znám. Není jako doma.
Betys, takže ani první noc na nové posteli nepomohla? 😀 Snad už to budeš mít brzo. 😉

lucifirek
23. kvě 2010

Holky tak to zase že bych omdlela to ne.Jen mi je tak celkově divně. J
Jani já mám tlak tak nějak pořád normální,občas nižší,ale ne nějak extremné,tak já se domluvím v úterý s doktorkou.Myslím si,že je to normální,ale není to moc příjemné.

jeany
23. kvě 2010

Luci, ono už to moc příjemné asi nebude. Já jsem si deně říkala, že je to stav dočasný a že to už musím vydržet. Někdy se mi z toho všeho už chtělo i brečet, jak jsem se tím vším cítila vyčerpaná. Ale ta vidina miminka byla pořád nádherná. Martínek mi to všechno hned vynahradil. Nejraději ho mám vedle sebe na sedačce a pořád se na něho dívám. je kouzelný, nemůžu se ho nabažit. 😵

lucifirek
23. kvě 2010

Jani máš naprostou pravdu. Je to dočasné a brzo to bude pryč,kvůli malému všechno vydržím.Ale člověk není zvyklý být takhle unavený a svým způsobem nemohoucí a omezený. Je to hezké,jak jsi z malého nadšená. 🙂 Děti ti nic nenahradí,vid. 😀

betys
23. kvě 2010

luci-mě tyhle stavy-nechutenství,návaly,slabost přišly až teď úplně na konec.Před tím jsem byůa spíš jen unavená.
jimmy-tam u Vás jsem kdysy měla příbuzné,ale už všichni umřeli.
Teď jsem si ještě byla seskočit pár schodů a jdu obědvat.Mamka udělala řízečky.Jsem fakt moc ráda že nemusí vařit.
jeany-ani sexík v nové postely nepomohl.Už fakt nevím co tím prckem mám dělat 😒

luciiiie
23. kvě 2010

Ahoj holky,
Betys ty jsi skokan 🙂 Přeju Ti, ať už vás Matýsek nenapíná 😉
Jinak lukza a lucifirek díky, už zítra... začínám mít strach už teď, jak se znám, tak v noci nebudu strachy ani spát 😒

mrkvicka28
23. kvě 2010

Lukaz vypadá to že se mimi umoudřilo a otočilo od čípku pryč ,ale uvídím až příští úterý kdy jdem zase na UTZ jak to vypadá s čípkem. moc bych si přála aby mě ještě asipn 14 dní nechali doma