Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

natalka28
autor
26. kvě 2010

Jeany, mu budeme mít klučinu! Manžel má vééélkou radost a mně to bylo jedno, halvně když to bude zdravé🙂 Jen je boj o jméno a tak to asi nakonec bude Adámek!
Tvé sestře budu držet pěsti, aby vše dobře dopadlo!!!
Betys - na tebe budu zítra moooooc myslet, určitě to půjde rychle a vše bude jak má. Hlavně podávej Jeany zprávy ať nás tu moc nenapínáš🙂 Tak tfuj, tfuj, tfuj a hodně štěstí!!!!

elllenka
26. kvě 2010

jimmy1: Martínek má už 4ři měsíce? Teda to letí, připadlo mi to, že jsou to tak 2měsíce.

jeany
26. kvě 2010

Jimmy, krásné fotečky. Martínek se mi zá už dost velký. Já tu v náručí držím našeho malého broučka a ten rozdíl ve velikosti je fakt velký. Náš malý je dobeček. Jsem zvědavá kolik dnes váží. Váš Martínek je krásný a má pěkné velké očička. Co to máš za kočárek? Trochu mi to připomíná náš. My máme kočárek Jane trojkobinaci.

jeany
26. kvě 2010

Natalko, teď vzpomínám, že jsi to psala, že v Unice umí jen kulky. 😀 Gratuluji k chlapečkovi. Jméno Adámek se mi moc líbí. Ještě se mi líbí Ondra a to říkala sestra, že by dali, kdyby měli chlapečka a na holčičku zatím vybrala jméno Tina.

ivetule
26. kvě 2010

Jimmy Martínek je krásnej. 🙂 Taky pěkne roste.
Betys držím palce na zítřek. 😵 Neboj zítra už bude s tebe maminka. 🙂 Už ted se moc těším na fotky.
Jani tak si užij první procházku venku a hlůavně at ti neprší. Já jsem se úplně nemohla dočkat kdy už konečně budeme moct jet ven. 😵 Držím palce sestře at všechno dobře dopadne.

betys
26. kvě 2010

Tak se Vám konečně jdu přiznat.Od rána asi od 9 hodin mi odtíká plodovka.nechctěla jsem nic psát,ale teď už se přiznávám.Nechala jsem manžu trošku vyspat po noční a teď už se asi vypravíme.trošku mě začínají bolet záda.Jinak voda je čirá bez krve taks nad nemusím moc spěchat.
Jsem ráda že se něco děje-to asi tím jak na mě myslíte.Všem moc děkuju.Písnu jeany jak to vypadá.
Teď jdu do sprchy a ponalu vyrazíme.Držtě mi palce 😉

jimmy1
26. kvě 2010

Jupííííííííííííí bude další mimí 🙂 úplně mám husinu jak si to čtu... Betys, držíme pěstičky a myslím na tebe🙂

Děkujeme za pochvaly Martínka 😵 je to už kus chlapa, včera jsme byli v poradně převážit a váha ukázala 7060g 😎
Jeany, kočárek je Cam Cortina x3, na té fotce je to autosedačka naklaplá na podvozku. Jo a máš IP 🙂

luccatko
26. kvě 2010

Ahooooj...tak jsme doma 😀 všechno je v pořádku,budu ted brát magnesku 3krát denně,tak snad už se to tvrdnutí nevrátí....jdu si lehnout jsem nějaká unavená...Natálko takže další chlapeček? 🙂 my to ještě nevíme,můj mudr je fakt asi blb,ale v pátek jedu na veveří tak uvidím.Betys držím moooooc palečky at je vše rychlé a at jste v pořádku 😉 🙂

jimmy1
26. kvě 2010

Jeany teda na první procházku nic moc počasíčko teda, ale třeba se to ještě probere 😉 jsem zvědavá jak rostete 🙂

Luccatko, to je fajn, že už jste doma, a s tím magnézkem je to pohoda, já ho brala taky a až do porodu 🙂 a klidně si ještě kup minerálku Magnesiu 🙂

Elllenko, šííííleně to letí... už to vůbec není to malininký miminečko co jen papá a spinká 😵 mooooc ho miluju 😵 😵 😵 a vím, že všechny ty peripetie stály za to....

Natalko, tak další kluk do party 🙂 na Unice fakt asi holky neumí 😀 to už říkám delší dobu 😉 Tady u nás je jedna známá, má taky z Uniky dítko o 10 měsíců staršího jak Martínek a samozřejmě je to kluk jak buk 😀

kveta
26. kvě 2010

Betys, držím palčeky, nech je všetko v poriadku a čo najmenej boľavé. Veľa šťastia..

elllenka
26. kvě 2010

Betys: Skvělá zpráva 🙂 držím palce, aby to šlo všechno krásně hladce 🙂 hurá další miminko 🙂

luciiiie
26. kvě 2010

Betys jupíííííí!!!!! Držím pěsti ať jde vše jak po másle.... 🙂

kveta
26. kvě 2010

Luciiie, ako sa máš? Ešte ležíš?

lukza
26. kvě 2010

Betys to je supeer vidíš malý se zalekl vyvolávačky budu na tebebmoc myslet at to je pěkně rychlé 🙂)) bude další miminko užasné.

Natálko takže chlapeček supr.

Lucátko to je dobře že jsi doma pěkně zobej magnézko a bude to už dobré.

Luciie jak se cítíš určitě je vše ok že jo?

Lucifrku takže Betys už valí rodit tak a tedka se bude čekat na tebe.

luciiiie
26. kvě 2010

Už neležím, ale snažím se nijak nepřepínat, s ničím se netahat.... Včera jsem měla na večeři koprovku a večer jsem musela jít zvracet, popíchává mě lehce na pravé straně jak předtím, tak snad je všechno v pořádku. Měli jsme jet na kontrolu v pondělí, bylo mi řečeno, že co tam v pondělí najdeme, to už by tam mělo zůstat, jenže pan doktor Gogela tam v pondělí není, v úterý za něj někdo zastupuje, tak nakonec se to posunulo až na středu a ještě odpoledne. To nevydržím, takže jak se znám, povalím v pátek ke své paní doktorce... Jsem u ní teď týden co týden, už si připadnu jak praštěná, ale na druhou stranu si říkám, že co. Od toho tam je a po tom všem, mě snad i chápe, že mám strach. Mám nejvyšší čas se objednat na ten větší ultrazvuk do Brna, jenže jak můžu, když nevím, jestli vše dobře dopadne. Jsem plašan, co?

luciiiie
26. kvě 2010

Natálko gratuluju k chlapečkovi 😉 , ale jak píšeš, mě by to bylo také jedno, hlavně, ať je miminko zdravé 🙂
Jimmy Martínek je moc krásnej kluk! Od něj budete jednou holky odhánět 😉

kveta
26. kvě 2010

Luciiie, kľudne sa objednaj. V najhoršom to zrušíš... tiež som tam musela zrušiť termín, keď som deň pred Veveří dostala kŕče maternice... Oni sú na Veveří zvyknutí, že občas tehulky nemôžu doraziť... O svojich zážitkoch z 3D ultrazvuku v inom blaváckom CARe /než som bola na amniocentéze/ radšej pomlčím, ale tiež profesionalita typu "poďme na jahody a naúčtujme to, akoby to boli zlaté pruty..."...

luciiiie
26. kvě 2010

i když vlastně máš pravdu...zrušit to můžu eventuleně kdykoliv 😖

mrkvicka28
26. kvě 2010

luciiie přeně tak zrušit to můeš kdykoliv a neboj vše bude v pořádku. Vem si že i ty co otěhotní přirozeně o to někdy přijdou a jsou už objednané to vůbec neřeš. 🙂
dneska když jsemležela v posetli tak se mi tak hezky přitulil kocour k bříšku a vrněl, klukům se to asi moc líbilo protože do něj začali kopat ,ale chudák kocour nejdřív nechpal co to je a pak si šel lehnout o půl metru dál aby měl klid 🙂 .
Jsem zvědavá na Betys , snad to bude mít brzo za sebou.
Dneska jsme byla dr. pro lístek na peníze, a zase mě strašil ,že nejhorší je to okolo 28-29tt že je v tom období nejvyšší riziko předčasného porodu. Tak sem si říkala,že když jsme překonali ten 24tt tak že už to bude dobrý.....
V zpomněla jsme si na Dr. Otevřela jak říkal radujte se až nad kočárkem. Ach jo už abychom byli za tím 30tt

jeany
26. kvě 2010

Tak Betys mi už psala, že si ji v porodnici nechávají. Prý, když se to nerozběhne, zítra by jí to vyvolávali. Taky na ni moc myslím. Vše mám ještě v živé paměti, i když Martínek bude mít v pátek už 3 týdny. 😀

jeany
26. kvě 2010

Na procházce do poradny to bylo dobré. Počasí je nakonec takové, že není ani zima ani horko a dobře se dýchá. Martínkovi se první procházka líbila. Jinak vážíme 2850 g, za 5 dní teď přibral jen 50 g, takže máme dle potřeby dokrmovat příkrmeme a pro jsitotu si nás dr pozvala zase příští týden ve středu na další poradnu. To už půjdeme potřetí a prý, když dobře nabere, tak pak už půjdeme až za měsíc. Ven ještě moc chodit nemáme, máme počkat až bude vážit přes 3 kg. Jinak je Martínek šikovný,zkoušela ho už dávat na bříško, ale to už dělala i minule a doma to také máme zkoušet. Ale mně se to zdá ještě brzo.

mrkvicka28
26. kvě 2010

Jimmy to je hrozný jak to letí martínkovi už budou 4 měsíce
Jeany a to malého nemůžeš ani vystrčit na dvorek aby spinkal v kočárku?

jimmy1
26. kvě 2010

Mrkvicko, slyšela jsem, že do 3kg mají dítka mizernou termoregulaci, a proto by neměli chdit ven. Tak jestli je to s Martínkem od Jeany tak??
Jeany, nám říkali už v porodce, že máme trošku chvilku dát na bříško. No a 50g není nic moc přírůstek 😕 chtělo by to vědět, kolik si vytáhne z prsu na kojení... co takhle vážit před a po koju?? Jestli to není lenoch na papání jako můj Martínek 🙂 ono z lahve to teče mnooohem líp než z prsu, tak co by se namáhal, že ?😝 (to myslím toho mýho lumpíka).

lukza
26. kvě 2010

Jeany to je mi líto že jste tam málo nabraly my ze začátku nabýraly za 7dni cca 250g.určitě dokrmuj a nebylo by naškodu si koupit váhu jak píše jimmy budeš vědět kolik si výtáhne a dle potřeby dokrmit

Mrkvičku ale už i tak jsi dobrá že jsi to zatím dotáhla do 26týdne to víš tedka každý den navíc je + ale ty budeš šikula a dotáhneš to pěkně daleko

Jo jeany jestli mužu poradit tak malého aspon třeba jen na 5 min.vytáhni ven každý den bude si pěkně zvykat a přece jen ten vzduch je dobrý a když ho dobře oblečeš tak není problém

jeany
26. kvě 2010

Jimmy, od zítra ho budu dávat spát do kočárku anebo s ním pojedu na kratičkou procházku do přírody. Mezi lidi ne, to se budu vyhýbat, aby něco nechytl a nebo se nenachladil.
Jimmy, asi se mu nechce moc tahat u kojení. Minulý týden přibral přesně 250 g a teď jen trošku. Budu ho když tak dokrmovat častěji. Nevím co si vytáhne při kojení. Jedna známá prý váhu asi měla, říkala mi dcerka. Zkusím si to zjistit a půjčit si ji. Ono z lahvičky to opravdu rychleji a lépe teče. Musíme do příštího týdne přibrat víc.
Jak mi ten jeden den plakal, tak si myslím, že to bylo proto. že měl hlad. Takže teď jak mi pláče i po kojení, tak zkouším, jestli ještě hledá a dokrmím. Někdy ještě hledá, tak to vím, že má hlad, ale někdy usne a vzbudí se za chvilku a pláče a pláče. teď už vím, že má hlad a dokrmím ho a pak mi zase krásně usne. Člověk se teprve učí rozumět tomu malému tvorečkovi. Ale už si na sebe krásně zvykáme a myslím, že to už bude jen lepší.

kveta
26. kvě 2010

Ako je to s tým dávaním na bruško u novorodencov? Prečo sa to nesmie? A kedy sa to už smie?

kveta
26. kvě 2010

Mrkvička, ten pôrod v 29.tt nie je až taký zlý. Bábätká majú vtedy už 90-percentnú šancu na prežitie... to znie dobre..

jimmy1
26. kvě 2010

Jeany a co zkusit odstříkávat mlíčko?? Přeci jen je to to nejlepší 😉 Koukni na Lukzu a na mě jak jsme se rozdojily 😀 je to sice malinko otročina, ale co bysme pro ty piškuntálkjy neudělaly 😉 Zrovinka teď tu mám nainstalovanou odsávačku na sobě a datlíkuju jednou rukou 🙂

Kveto, dávat na bříško jo, ale zásadně pod dozorem!!! Kvůli náhlému úmrtí kojenců.

lukza
26. kvě 2010

Květi mě taky řekly že hned dávat na bříško ale jak píše jimmy jen pod dozorem a ze začátku jen na chvilku.

Jeany to ti jimmy dobře radí zkus odsávat přece jen bude mít tvoje mlíčko pokud ho v těch prsách máš.je to teda otročina ale aspon má MM a my teda jsme stále plně na MM s lahvičky a dokonce mám 500ml už aji zamraženo 😀

furt myslím na zprávičky od Betys mám velkou radost že už bude mít prcka u sebe

natalka28
autor
26. kvě 2010

zatím žádné info od Betys???