Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
11. čer 2010

Ahojky 🙂
lukzi ještě jsme se nekoupali, ale koupili jsme teď bazének, ale kdy bude mít premiéru to netuším, protože dneska máme domáka. Jsem se rozhodla, že do toho dnešního vedra nevystrčíme ani špičku nosu 😝
Bohužel jsme tento týden museli 3x v tom vedru cestovat a to byl teda hnus hnusnej ☹
Krém mám od nivei s faktorem 50 a někdy máznu jindy ne 🙂
Jinak dneska v noci jsem odsála o hodně míň mlíčka než obvykle ☹ tak nevím jestli ho ubývá nebo to bylo z šoku, že řval monitor dechu... on se Martula dosoukal až úplně mimo 🙂 a spokojeně spinkal i když nanyna řvala 😀

kveta
11. čer 2010

K dojčeniu: Viem, že sa mi nádherne teoretizuje a že po pôrode to budem zrejme vnímať úplne inak, ale: nie je to až taký problém, ak dochádza k strate mlieka... okrem iného aj preto, lebo aj po strate mlieka sa dá zase rozkojiť... Takže nebuďte z toho až také nešťastné...

jeany
11. čer 2010

Ahojte 😀
Lukzo, krásné fotečky, pěkně si to teplíčko užíváte. my budeme kupovat bazének až příští rok, ale už se na to těším. Máme i slunečník, aby na něj do bazénku nesvítilo sluníčko.
Jimmy, no vedra jsou hrozná, ale my dnes vyrážíme na procházku se sousedkou, ale zamíříme do parku, tam jsou stromy a nepraží tam. Máme tu udělaný a opravený nový park a je tam pěkně.
Jinka Martínek mi pěkně spinká na dvorku, ale je ve stínu a ještě ho přikrývám plenou. Často ho nechávám bez plen, aby se mu zadeček dobře hojil. Jo a začala jsem používat látkové pleny a tak peru, ale dávám je jen, když sjem doma. Když někam jedeme, dám jedině jednorázovku. zdá se mi, že ty látkové pleny jsou na zadeček lepší a taky ho přebaluji hodně často. Má ten zadeček lepší, ale zahojené to ještě nemá. ☹

jeany
11. čer 2010

Tak jsem stáhla včerejší fotky do pc a jednu sem dávám. Martínek spinká na dvorku. 🙂 Když spinká je jak andílek. 🙂

betys
11. čer 2010

kveta-taky jsem si myslela že kojení zvládne opravdu každý.Bohužel to tak není.Dělám opravdu maximum a mlíka jepořád málo.Piju čaj pro kojící,beru homeopatika,hodně puji,odsávám aby se mlíčko mohlo tvořit,přikládám Matýska a nic.Bez Nutrilonu to nejde.A stačí sebemenší odchylka od normálu-míň se napít,být hodně unavená a i na té trošce mléka je poznat rozdíl. ☹

kveta
11. čer 2010

Betys, ja nepíšem, že kojiť môže každá... Ale že sa dá aj po strate kojenia zase kojenie spustiť... že to nie je až tak definitívne a osudové, keď sa mliečko stráca... Takže neber to nijak osobne... to bolo myslené len ako povzbudenie pre tie, čo teraz kukajú na to, že je to s kojením čím ďalej horšie...

A mimochodom po cisaráku si ohromná frajerka, že to zvládaš aspoň tak ako to zvládaš... Po cisaráku trváva aj mesiac, kým sa žena plne rozkojí...

lukza
11. čer 2010

@jeany krásná fotečka je užasný.takže doma látkuješ jsi teda dobrá a já taky přebaluji aji tedka co 3hodiny prostě u každého jídla ale v noci je tu první etapu spánku v plence 8hodin ,ale Lukášek v noci moc nečurá kolikrát má tu plenu uplně suchou zato nad ránem už za 3hodky má ta plena tak tunu. 😀
@jimmy1 to musel být šok stím monitorem mě malý cestuje ale naštěstí jsme ještě nehoukaly.

@betys to kojení je věda co?a já taky hned vše poznám na mlíčku jak píšeš staší méně spát nebo pít a nebo když jsem z něčeho nervozní tak je hned méně mlíčka tedka bojuji za každou kapku co odsaji.a ještě k tomu mě roste zub 8 a hned to jde poznat na mlíčku když mě to bolí.ale já si už říkám že když něco najedu na příkrmy a bude to zatím je stále na MM.a hlavní je že Matýsek má aspon trochu MM než kdyby neměl vubec.a ty používáš Nutrilon nebo si zkoušela i Bebu?já mám doma 400g bebu1 a je mě nanic nám nevyhovovala a už jí ani nespotřebuji je neotevřená.
@kveta a co ty co zánět je to lepší cítíš to že se to zlepšuje

Lucifirku jak se vede co jsi dneska dělala a jak bere Malý ty horka pozoruješ změnu třeba v pohybech atd.

Luciiie a co ty jak je není špatně?

Luccátko už máte jména pro páreček ale on je ještě čas co.

lucifirek
11. čer 2010

Betys tak to matýsek hezky prospívá. 🙂 Včera byl hic a dneska to je ještě horší,o víkendu se snad už trošku ochladí a bude příjemněji,protože dneska se to fakt nedá.
Lukzy krásně se rochníte ve vodičce a malému se to vyloženě líbí 🙂 a je spokojený. Ty jsi teda hubenourek. 🙂
Já dneska nakonec měla celý den auto,tak jsem jela na sídlo firmy do vel.Mezu a vyřídila si mateřskou,pak jela za ségrou,stavili jsme se v hospudce na jídlo a domů.Ale venku jsem moc nepobyla,naštěstí. Nedalo se být ani venku ve stínu. Doma máme hrozně. Jinak já měla šílenou noc,bylo mi zle,zvracela jsem a nemohla usnout,ještě ráno mi bylo blbě. Ale snad to dneska bude lepší. O víkendu se má trošku ochladit,tak snad už bude přijatelněji. V neděli bychom chtěli zajet na Punkevní jeskyně.
Jani krásně malý spinká na zahradě a nebylo mu teplo,chuderky malý,taky to musí špatně snášet. Já jsem nakonec dneska do tašky pro malého přibalila overálek s krátkým rukávkem a nohavičkama pro případ,že by byla taková vedra.Jinak mám sbalené dupačky,tričínko s dl.rukávem a deku. To už uvezeme.

lucifirek
11. čer 2010

Lukzy mě se jinak dneska cestovalo autem právě super,protože máme klimu,tak mi nebylo vedro. Na něco to je fakt dobré.Jinak bych do auta asi nevlezla. A navíc se mi už blbě řídí,protože malý mě tam tlačí.Ale živej je pořád stejně. 🙂

lukza
11. čer 2010

@lucifirek takže horko malému nevadí ty jo ty jsi dneska tak zařizovala🙂)) a já mám furt 6kg nahoře mám teda kozi tak o 2čísla větší a je naprd když sem v plavkách že když mám odsáte tak supr ale jak se nalévají tak to pak všude teče a vypadává 😲 nejvic mě štve že ráno bříško supr ale postupem jak jde den tak vylezá a večer jsem jak v 3-4týdnu těhu 😲 mám jaksi furt vytahanou kuži na břichu a bokách no jo ono by to chtělo cvičit jenže já už tak bojuji s mlíčkem že mám strach cvičit nějakou větší zátěží abych o něho nepřišla.

lukza
11. čer 2010

@lucifirek to jsi udělala dobře že jsi přibalila tak lehké věci protože pokud bude fakt horko tak by se ti mohl přehřát protože už jen to že když propouštějí s porodnice tak to většinou bývá spíš k poledni .mě malý je přes den když jsme na zahradě jen v plínce jinak nahý a nebo má bodyčko bud s krátkým a nebo bez rukávu my jsme hodně horkokrevní a když mu je horko tak pláče .a doma je většinou uplně hambatý nejlíp i bez pleny máme totiž doma 28stupnu hruza

lucifirek
12. čer 2010

Lukzy Tak bříško se roztahovalo devět měsíců,tak mu chvíli trvá,než se zase vrátí zpět. Jsi teda hubenoučká. To jsi musela být před těhu ještě víc.Nic si z toho nedělej,já byla tlustroprd i před těhu. Jinak ségra přibrala 22kg,v porodce nechala 10kg a trvalo jí určitě min. půl roku,než se dostala tak nějak na svou váhu. A má prý ještě 2kg navím. Tak ono než se to všechno vstřebá,asi chvíli trvá. 😉 Na cvičení se zatím vyprdni,máš dost pohybu kolem malého. A mlíčko pro něj je ted důležitější. Hubnout budeme moct potom. 😉 Taky si myslím,že pokud budou takováhle vedra,tak malému bude stačit to bodyčko s kr.rukávkem a kr.nohavičkami. Mám ted pokryto snad jakékoli počasí,pro jistotou. A s sebou budu mít i slabou dečku,tak to přez něj kdyžtak přehodím. A v aute snad bude přijatelně,máme klimu. Nepouštíme ji teda nějak na málo stupnu,ale je to dobré,že si vyvětráš to vedro z auta a pak to stáhneš. Však ty chuderky malý to musí taky snášet zle,taková vedra. A Lukáškovi je určitě v plínce nejlépe.

lucifirek
12. čer 2010

Tak jsme chtěli jen zítra na Punkevní jeskyně a bohužel mají uplně plno,tak to budem muset přeložit na jindy.Ještě že jsem to chtěla rezervovat a nejeli jsme jen tak,je to docela kus.

kveta
12. čer 2010

@lukza , nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to tak, že čo sa týka toho zápalu, tak už ho môžem pomaly vypustiť z hlavy... 😉

lukza
12. čer 2010

@lucifirek a je dobré v takévém stadiu těhu jít do jeskyně já se jen ptám nevím jak to je ale vždycky sem si myslela že to není asi už moc dobře přece jen je to jeskyně.
A díky za info o sestře já se právě taky uklidnuji že ještě mám čas abych byla na puvodní váze 😀 ,ale už bych chtěla hlavně skrz oblečení nechce se my kupovat nové. 😖
No ty musíš mít oblečení pro malého ad každého něco jsou tedka furt tkové vykyvi že člověk neví co bude zítra.a dečka se ti určitě zhodí ani přece jen ty mimča do 6 týdnu neumí dobře udržet tělesnou teplotu.
Já malého nechávám právě jen v plenečce mám hrozný strach s přehřátí a vždycky chytnu na nosánek jakou má teplotu a hned vím jak mu je.

@jimmy1 ještě k tomu monitoru já ho taky furt zapínám i když to nejhorší obdobý už máme za sebou prý nejhorší na je 2-4měsíc já si vždy myslela že hned doba po narození ale dočetla sem se že až tato doba 2-4 je nejhorší,ale když se člověk na tím zamyslí tak je to pravda protože mimi okolo 3měsíce už v noci bojují ze zažitkama co mají přes den proto se smějí ze spaní nebo náš malý dokáže i plakat hlavěn když jsme po rehabce tak se budí hned hrozným pláček asi se mu o tom zdá a jak střebavají ty zažidky tak se mužou zapomenout nadechnout.

Holky užívejte krásný slunečný den i když je pravda že je už zase až moooc horko 😖

lukza
12. čer 2010

@kveta tak to je supr taky dělám za tebe tuk tuk tuk asi to byl je slaboučký odvárek a je suor že jsi to zvládla bez léku 😀

betys
12. čer 2010

lukza-pro Matýska nemám ani půlku dávky svého mlíčka.Ale aspoň něco.Dávám Nutrilon.Měli jsme ho už v porodnici tak nechci měnit.Já jsem přibrala za těhu 15 kg a 9 jsem nechala hned v porodnici,1 kg šlo dolů teď doma.Zbývajících 5 se bude asi dlouho držet,ale to nevadí.Zatím stejně nosím ještě těhu kalhoty protože normální mě tlačí na jizvu.
Jdu něco pojíst ať něhubnu moc rychle 😀

lukza
12. čer 2010

@betys hlavně že má aspon trošku MM a je pravda aji kdyby neměl tak nebudeš první kdo nekojil a děti jsou taky zdavané a krásné.tak se honem napapej já právě taky dopapala 😀

lucifirek
12. čer 2010

Betys to mě mrzí,že je mlíčka málo. Ted si uvědomuji,že to není uplna samozřejmost,jak jsem to do ted brala. Nevěš hlavu,hlavně zkoušej a uvidíš. Malý baští nutrilon,tak je mu určitě dobře.
Lukzy já vůbec nevím,jestli se do jeskyně může. Taky mám ještě vstupy do solné jeskyně,ale to už asi nevyčerpám. Ale v takových vedrech by tam mohlo být krásně příjemně.
Tady je sice pod mrakem,ale doma máme vedro. Navíc jsem pekla buchtu,prošívanou deku. A udělala jsem těstovinový salátek. Už se těším,až si odpoledne dám meloun z lednice a hezky se schladím.
🙂

luciiiie
12. čer 2010

Ahoj holky,
Lukzi mě je fajn, díky za optání 😉
Luci my byli v jeskyních dnes dopoledne...to byla paráda...ochlazeníčko 😉 Byli jsme na Balcarce a jinak Moravský Kras máme co by kamenem dohodil 🙂
Já teda vážím pořád stejně (aby ne, když jsem na začátku 🙂 ), ale když se vidím na fotkách, tak si připadnu taková napuchlá celá...ale co už, hlavně, že je mi dobře.
Kveta super, že jsi v pořádku bez léků.

lucifirek
12. čer 2010

Luciiie my chtěli jet do punkevních,ale tam nemají už volno. Tak jedině zkusit jiné jeskyně,je tam toho povícero.Ale známí chtěli hlavně kvůli dětem na loďky.
Bud ráda,že je ti dobře. 😉 A kg malý za chvíli poroste,tak budeš přibývat na bříšku. 😉

luciiiie
12. čer 2010

a jo...to je na prd, no, lodičky už nikde jinde nejsou ☹

lukza
12. čer 2010

@luciiiie to je suor že se cítíš dobře jen tak dál.a neboj kg porostou i kyž je pravd aže ani moc nemusí každá jsme jiná,ale bříško bude už fotíš?

lukza
12. čer 2010

holky tady je bouřka jak prase takovou už dlouho nepamatuji pere to jak s prominutím prase ale naštěstí naše drobátko spinká ani se nehne 😀

lukza
12. čer 2010

Holky něco pro zasmání přidávám fotečku Lukáška tak to vypadá když 4měsíční dítko leží v korbičce co má byt do pul roku 😀 😀 ještě že už mame koupený aji sporták🙂 jaksi nám Lukášek rychle přerost no jo už taky budeme mít tak 70cm

lukza
12. čer 2010

zapoměla sem tu fotku tak tady je

lucifirek
13. čer 2010

Lukzy fotečka suepr,tak to už přehodíte sportovní korbičku že? Protože se tam chuderka mačká. Dneska ty kočárky fakt nic moc velikost.Jsem zvědavá na ten náš teda. Už se těším na první vyjížďku. 🙂
U nás večer byla bouřka a pršelo,ale že by sprchlo nějak moc to ne. Mohlo víc. A dneska je pod mrakem a hezky chladno. Máme jet na výlet do Brna,ale nevím,co tam. Chtějí na přehradu na loď.Ale to já asi nedám,nemám moc lodě ráda,nějak z nich mám strach. To radši do té jeskyně.

jeany
13. čer 2010

ahojky
Tak mám volno. Manža jel s Martínkem na procházku a dcerka žehlí pleny. 😀
Květy, tak hlavně, že je ti líp.
Luci, ty vedra jsou děsný. Sice chodím s malým každý den ven, ale v těch vedrech už vypil i 40 ml čaje. Když mu to dám poprvé, tak pije, ale pak napodruhé už to nechce a šklebí se u toho. při tom je to dobrý čajík.
Lukzy, pěkná fotečka. Váš chlapeček je už do toho přerostlý. Já pak na podzim už ho budu také dávat do sporťáku.
Jinak jsem moc ráda, že se malému zadeček krásně hojí. Moc pomohlo, že byl skoro celý den venku a jen lehce zabalený v látkové pleně a pak jsem dávala jen látkové pleny a hooodně zasypávala. Už to má pěkné, mám takovou radost, že ho to už nebude trápit. 😵

kveta
13. čer 2010

Ahojte, mám po rozhovore s mamou niekoľko otázok. Očísľujem ich pre ľahšie odpovedanie:
1/ Čím prikrývate deti v postieľke /myslím na jeseň a v zime/? Balíte ich na spánok do zavinovačky?
2/ Do akého veku treba bábu podopierať hlavičku?
3/ Naozaj sú do jedného roku veku dieťaťa nevhodné detské vaky na spanie?
4/ Umývanie genitálií chlapčekov pri prebaľovaní: používate len vlhčené obrúsky alebo treba aj detské mlieko alebo detskú pleťovú vodu?
5/ Naozaj treba posteľnú bielizeň /obal paplónika, plachtu.../ prať a žehliť každé dva dni?

Ďakujem.