Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
13. čer 2010

@kveta
1) máš malý spinkal tak 1měsíc v zavinovačce a že byla zima tak sem mu ještě dávala přes to deku .po měsíci spinkal už v spacím pytly teplým a až tedka jak je teplo tak spinká už jen tak.a podle potřeby zakryji peřinou kterou mám zastrčenou tak aby si jí nemohl stáhnout na hlavičku takže jí má jen do pul těla ,ale tu sem dala až od 2,5-3měsícu dřív měl na sobě tu malou deku.
2)já meho nepodpírám tak od 3měsíce ale to záleží jak budeš mít šikovné dítko pokud budeš vidět že už krásně drží tak nemusíš už dřív, to sama uvidíš a poznáš.
4)já používám vlhčené ubrousky a když je moc pokakaný tak ho umeji žínkou,jinak jen ubrousky a mýdlem umývám jen při koupání .
5)já to neperu každá dna dni měním tak jednou za 3-4týdny samozřejmně pokud ti bude dítko ublínkavat nebo tak něco je potřeba častěji jinak v tom nevidím problém.já mám pod malým plenku který je zastršená do kraju postýlky aby na ní nemohl a tu měním tak jendou za 5dní ale jinak povlečení tak často neměním.

@jeany supr že zadeček se zlepšil a ke korbě já taky počítala že pujde dřív do sportáku protože v techto horkách je v té korbě nazdechnutí .

@lucifirek no já bych lod taky nedala hlavně už tvém týdnu těhu

dneska je pod mrakem tak vyjedeme nějak asi na výlet

betys
13. čer 2010

kveta-1-náš Matýsek je ještě malý,zatím se mu navolno špatně usíná.Dr.říkal že v zavinovačce se cítí bezpečně
2)hlavičku nám řekli že záleží jak je mimčo šikovné
3)někdo vak dává,hlavně klukům to prý dělá dobře na prdíky
4)používám ubrousky,koupeme každý den.Matýsek býdá spocený a po koupání pěkně spinká.První 3 dny se mu to moc nelíbilo ale už ve vaničce nepláče tak si asi zvyká
5)my zatím peřiny nemáma a obal zavinonačky měním asi každé 3 dny,většinou když se matýsek pročůrá nebo si ublunkne
Teď zrovna spinká v kočárku,dneska už je příjemněji ale byla u nás šílená bouřka.V noci nás zase bolel pupík.Holky máte někdo zkušenost když "divně"smrdí hovínka?Asi zítra zajdem k Dr. ☹

betys
13. čer 2010

jeany-my naštěstí se zadečkem nemáma problém.Teď ale budu přecházet na jiné pleny tak uvidíme.Měli jsme Hugiesky a teď zkusím pampersky.V okolí je několík dětí které pampersky nesnáší.Snad nebudeme patřit mezi ně 😉
Dneska máme k obědu pečínku a nové brambory a okurkový salát.Ten já raději vynechám 😒

vladis
13. čer 2010

ahoj holky
kveta
1.david spal v pytly od 2 měsíců do 1 roku
2. hlavičku podle toho jak ji dítko drží,ale to potom poznáš sama
4. od narození utírám ubrouskama jen když byl pokaděnej až na zádech šel pod sprchu
5.peřinu nemáme doted ani polštář takže prostradlo mu stahnu tak 2x za měsíc rozhodně bych to neměnila kazdy dva dny
konečně se udělalo venku tak přijatelně aby tam bylo k vydžení jinak my bojujeme se záchvatama vzteku tak jsem se rozhodla že budeme mit jedináčka úplně me to vyčerpává závidím všem malý miminka 🙂
přidávám foto davida po ostříhání

vladis
13. čer 2010

jsme to zapomela dodat

lucifirek
13. čer 2010

Jani ty to máš teda dobře zařízené. 😀 Dáváš malému už čajík.Ono ty horka jsou šílený.

lukza
13. čer 2010

@vladis jakto že máte záchvaty vzteku?no to je vlastěn blbá otázka co?no jo některé dítka to tak mají ale uvidíš že bude zase dobře třeba má jen takové období.a pak si řekněš že další budeš chtít přeji pevné nervíky,
@betys A co prdíky dají se nebo na ně hodně trpíte nás to potrápilo zase po dlouhé době včera tak sem si hned vzpoměla na ty začátky,ale jak koukám tak ještě 4dni a mužeš najed na kapečky já teda po dimluvě s doktorkou už je začela dávat od ětýdne protože ty prdíky se nedaly vydržet. 😖

lucifirek
13. čer 2010

Lukzy no vidíš a já to nakonec dala,tu loď. A bylo to docela dobré.Jeli jsme kousek po přehradě,vystoupili,dali si v restauraci nějakou mnamku a jeli zpět. Dneska bylo fakt příjemně chládek,v Brně bylo teda o dost tepleji,než u nás,ale pod mrakem.
Vladí davídek už je velkej. A ty záchvaty vzteku jsou v jeho věku normální. S holkama v okolí jsme to tady nedávno probírali a opravdu je to normál.

lukza
13. čer 2010

@lucifirek takže jsi měla supr dej to je dobře dneksa je oprvadu přijemně na výlety.a říkáš teda lod v pohodě jsi borec

betys
13. čer 2010

lukza-my už Sab simplex dáváme.Dneska nás to hodně pozlobilo v noci.Promasíruju malýmu břicho,zacvičíme,namažu mu ho Pupíkem ale ty kapky potřebuje.Uvidím jak to bude dneska v noci a asi zítra vyrazíme k Dr.Divně Matýskovi smrdí hovínka,jako kdyby to v něm hnilo.Přitom ze začátku se tak pěkně vyprděl.Vždyky když jsem začala kojit tak už střílel.Teď moc ne a trápí ho to a kroutí se.Je mi ho líto chudáčka.Manža je dneska na noční tak doufám že bude klid ať stím nemusím bojovat sama ☹

lucifirek
13. čer 2010

Betys tak bude asi lepší,zaajít k dr.

jeany
13. čer 2010

Květy, taky odpovídám. 😀
1. Ze začátku byl malý v zavinovačce a přikrývala jsem ho ještě dekou, teď jen leží na zavinovačce a příkrýváme opět dekou.
2. Martínek se snaží hlavičku udržet, ale pořád ji musím přidržovat, je ještě moc maličký. A musím říct, že jsem taky zvědavá na to, kdy si ji bude držet sám. Taky si myslím, že cca zhruba ve 3 měsících.
3. Já spací vak nemám a ani ho pořizovat nebudu, nějak mě to neláká. U dcerky jsem ho neměla a ani moje sestry ho nepoužívali, takže s tím ani nemám zkušenosti.
4. Já Martínka otírám jen ubrousky, když je potřeba, použijeme jich víc. Jinak ho už koupu každý den a to ho umývám namydlenou žínkou. jen teď jak měll červený zadeček,tak zadeček jsem umývala pořádně, ale jen teplou vodou.
5. Myslím si, že měnit povlečení cca 2 dny jak píšeš, je holý nesmysl. Zavinovačku peru cca každý týden. Do zavinovačky mu dávám pod hlavičku plenu a tu měním cca 2 dny. Povlečení budu asi měnit za 3-4 týdny, jedině když bude potřeba dřív, že ji nějak zašpini, tak v tom případě dříve.

jeany
13. čer 2010

Betys, tak já zatím malému žádné kapky nedávám. Naštěstí je to zatím v pořádku a prdí často, takže je to v pohodě. Ale prý se to ještě může i změnit, takže třeba k tomu taky dojdeme. S tím kakáním, rozhodně je lepší se na vše ptát doktorky, než něco zanedbat. Raději tam jít zbytečně, než, aby byly nějaké problémy. Já kvůli zadečku tam zašla minulý týden, ale dr měla dovču a ta dr co ji zastupovala tam zrovna nebyla. To jsem nevěděla co budu dělat, ale pak jsem malého větrala víc a dělala vše možné a naštěstí se mu to už hojí. Betys, my jsme s tím zadečkem měli problém až před nedávnem, ze začátku měl zadeček ukázkový. Začalo to tím, jak hodně přibíral - tzn. papal a pak i hodně kakal. První týden přibral 250 g, to bylo dobré, pak jen 50g, to byl ještě zadeček v pohodě, ale jak přibral za týden těch 400 g, tak od té doby se mu to udělalo. Snad se tomu vy vyhnete. Jen ti řeknu, že výborné jsou klasické zásypy - Aviril s azulenem. Kdyby něco, raději si ho poříď. 😉

jeany
13. čer 2010

Luci, tak ty jsi si dnes krásně užívala. Pěkný výlet, dovré jídlo, dalal ¨bych si taky říct. Já jsem dnes nějaká unavená a tak jsem jen polehávala. Ale na nějaké dobré jídlo bych si moc ráda zašla, snad bude čas, abychom někde zašli. Manža je pořád v práci a moc se teď nevidíme a když přijde i dřív, tak je zase unavený.

Vladis, to vztekací období má asi každé dítě. Taky to znám. 😀 A nebylo to jen jednou, bylo to víckrát. 😀

Lukzy a kde jste dnes byli na výletě? Sice bylo pod mrakem, ale tady bylo teplo.

lukza
13. čer 2010

@betys jj to znám ty prdíky to je hruza taky mě bylo Lukáška hrozně líto když sem ho viděla se kroutit jak paragraf ☹ ještě mužeš zkusit nahřívací pytlíček s pecičkama nám taky dost pomáhal jak se nahřálo bříško tak pak se vyprděl.ale poku mu nějak divně smrdí tak to řekni doktorce a kakate každý den mě se dneska Lukášek vykakal po čhnech sice to nebyla nálož co bych čekala ale aspon něco a hned se mu ulevilo.nám nejvíc pomohly až babycalm jenže ty jsou až od 1 měsíce. 😖

@jeany nakonec jsme nikam nejely jak bylo pod mrakem tak manža makal na zahradě a my tam byly sním takže fajn odpoledne.zítra si jdu zařídat rodičák už je na čase ale tak nesnáším lítání po uřadech 😠

natalka28
autor
14. čer 2010

Tak já vyrážím opět k zubaři!☹ V pátek jsem dala za konečné uzavření zubu, ve kterým byl zánět, 900,- a celý víkend jsem protrpěla. Takže 900,- v pr..., protože mně to dneska odvrtají a opět se nebude vědět co dál☹ Ach ty zuby!!!! S tímto jedním už jdu během 2 měsíců asi po 10.!

lucifirek
14. čer 2010

Dobré ránko. 🙂 U nás teda upršené.
Ale musím říct,že dneska jsem se nádherně vyspala,celou noc lilo a my spali s dokořán otevřeným oknem,to bylo žůžo po tom týdnu veder.
Natalka koukala jsem,že výbavička se plní. Ty vysílačky jsou dobrý. 🙂 Nám přišly domů chůvičky minulý týden.Koupili jsme od Angelcare chůvičky s monitorem dechu v jednom.
Jani tak odpočívej. To je to nejlepší,co člvoěk může udělat.Abych pravdu řekla,tak už nemám moc nálady takhle někde jezdit a včera jsem teda koukala,jaký problém jsem měla s chůzí do schodů,přez ty oteklé nohy. Dneska už je mnohem lépe. U nás je chladno a od včera prší.
Lukzy já jdu dneska vyřizovat mateřskou,rodičák mi vychází přímo před vánoci a asi mi propadne nějaká stará dovča,bohužel.
Musím si vzít deštník,protože tady prší.
Natalka,ale tak když ti to udělali blbě,tak bys to neměla platit znovu ne?
Betys s těma prdíkama je to teda trápení.Ségra to měla s malou také tak. A navíc jim nic moc nepomáhalo,Sab Simplex,pecičky,masáže,ty probiotické kapky (trochu pomohli),ale asi nejvíc jim pomohli nějaké kapičky,které jim dr.nechala namíchat v lékárně,stály pár korun a pomohli asi nejvíc.

jimmy1
14. čer 2010

Ahojte holky 🙂

kveta:
1) zezačátku Martínek spal zabalený v zavinovačce, prý se v ní mimža cítí bezpečně, když jsou stáhnutý, nahoru jsem ho ještě přikrývala dečkou, protože přeci jen je narozený v lednu
2) hlavičku jsme jistili zhruba do 3 měsíců, ale je to individuální, každý dítko to má malinko jinak
3) spací pytel nepoužíváme, přikrývám teď peřinkou nebo jen dečkou (v těch vedrech co byly minulý týden jen plenkou)
4) na přebalování používém vlhčené ubrousky nebo žínku namočenou ve vlažné vodě, když je katastrofální nálož, tak tekoucí voda v umyvadle 😉
5) ložní prádlo převlíkám podle potřeby, ale když není poblinkáno nebo počůráno tak cca 1x měsíčně (plenku pod hlavičkou tak 1-2x týdně)

Tátu máme po noční na cestě ve vlaku, ale bohužel na trati je kalamita 😒 tak to bude cestování na dlouho... jsem zvědavá, kdy dorazí...
Tak a teď jdu dočíst zbytek co jste naplkaly, když mi o víkendu nešel net 😝

natulaaa
14. čer 2010

Holky potřebuju se na něco zeptat,na snažilkách je mrtvo 🙂 .Holky zítra jdu poprvé do UNICY s lékařskýma zprávama a s mm spermio a oni mi budou dělat i prohlídku ted? nebo tam stačí,že jsem byla na kontrole ve středu? 😒 😒

betys
14. čer 2010

natulaaa-už si to přesně nepamatuju ale myslím že Ti budou dělat prohlídku i UTZ.Oni si většinou dělají všechny vyšetření sami-i krev apod.Ale počkej co napíšou holky,já si to fakt moc nepamatuju.
Dneska nás zase v noci blelo bříško.Odpoledne vyrážíme k Dr.Už nenechám matýska trápit.
lukza-nám v porodnici říkali že se nemusí kadit každý den,hlavně musí čůrat.Matýsek něco v plíně má,ale spíš to prdění je problém. 😒

luciiiie
14. čer 2010

Natulaaa to jdete jako na zahájení? Mě stoprocentně prof.Malý ultrazvuk dělal... 😉

natulaaa
14. čer 2010

holky děkujíí,tak já se raději dukladně oholím 😀 😀 😀 ,Lucii jdu taky k dr Malému 😵 ,Ježiš začínám být nervozní 😵

luciiiie
14. čer 2010

neboj 😉 Budete tam cca 1 hodinu, on vám vše vysvětlí, pak by si tě měl prohlídnout, nabrat krev a pak alou domů 🙂 Aspoň my to tak měli.

jimmy1
14. čer 2010

Tak než jsem vás stihla dočíst jsme museli ještě popapkat a chovat a hrát si 😎

@natulaaa s vyšetřením radši počítej, však je lepší, když si to okouknou sami a nedají jen na lékařskou zprávu 😉

@betys nezkusíte ty probiotický kapky?? nám teda moc pomohly, nedám na ně dopustit 😉 sice jsou drahý jak prase, ale nám vyhovovaly. Teď jsme teda už asi 3 týdny? bez kapiček a zvládáme to víceméně dobře, občas se trochu kroutí, ale myslím dobrý. Se říká, že kluci na to trpívají víc jak holčiny.

@lucifirek když máš ty oteklý nohy, jak jsi na tom s tlakem?? Chce to rozhodně ohlídat kvůli preeklampsii. Tím nechci strašit 😉 jen, že já jsem si s tím užila dost... A to žes za 2 týdny přibrala 2 kg tak to bude asi voda zadržená v těle, to pak rychle po porodu vypotíš 😉
Ten výlet na lodi musel být fajn, nemám ráda ty dlouhý plavby (okružní jízdy), ale takovýhle svezení by mohlo být super 😵 bysme to pak mohli prubnout i s kočárkem 🙂

@natalka28 zuby jsou opruz... a peněz to stojí šíleně 😝 v těhu je kazivost větší, berou si ty dítka z maminek co můžou, ale co bysme pro ty mimíska nevydržely 😉

@lukza Lukáška je teda pořádnej kusanec, se do tý korbičky nějak nemůže vměstnat 🙂 to Martínek je malinko menší 😉 ale i tak je ho korba plná...

@vladis vztekací období mají asi všichni, nebyli jsme lepší, chce to se obrnit a vydržet 🙂 a třeba si to pak i s tím druhým dítkem rozmyslíš 😉

@jeany je super, že se zadeček hojí 🙂 v těch vedrech se větralo jedna báseň, že 🙂

natulaaa
14. čer 2010

No jasné holky děkujííí,já se jen tak zeptala,protože jsem si myslela,že ještě ted néé,že až mi něco naordinují,ale to je jedno,však at koukne,já už jsem zvyklá,já jsem na gyndě snad každých 14 dnu 😀 😀 ,jsem tam jako doma 😀

jimmy1
14. čer 2010

@natulaaa ber to tak, že je to trénink na těhotenský prohlídky 😉 těch prohlídek ještě bude... a co víš, třeba už jsi těhulka po tom domácím snaženíčku 😵 a jdeš na Unicu jen tak 😀

natulaaa
14. čer 2010

jimmy no to by bylo nejlepší,ale zas taková optimistka nejsem 😝 😝 ,ale člověk nikdy neví,dr mi říkal,že i po laparce otěhotní hodně ženských a mi ten vejcovod proštuchovali,tak i když je huř dostupný,tak je ted relativně čistý 😵 ,ježžíš nejradší bych testla hned,škoda že to nejde tak rychle vidět 😠 😠 ,já jsem strašně nedočkavý tvor 😀

luciiiie
14. čer 2010

jéje natulaaa...nedočkavý tvor? Tak to si počkej na těch 14 dní do těhu testu...to je teprv něco 😅 14 dní trvá 100 let. Ale Tobě to vyjde, uvidiš 😉

luciiiie
14. čer 2010

Tak jsem se konečně dočkala výsledků z krve z toho Veveří. V pátek mi volali, že jim to nějak všechno zkolabovalo, že zavolají v pondělí. No to bysme nebyli my, aby šlo něco normálně 😀
Jinak výsledek je 1:28000

jeany
14. čer 2010

Luciiie, moc gratuluji!!! 😀 To je supr pocit, že. A výsledky máš opravdu nádherné. To já měla riziko 1:8800.
Jimmy, jo krásně se Martínek větral v těch vedrech. Dnes už má zadeček nádherný, jsem za to mocráda, trápilo mě to.
Betys, tak at ti ta kontrola dobře dopadne. Čekám co ti řekne dr. Držím palce. 😉
Luci, já se dnes taky konečně dobře vyspala. včera to bylo děs, ale dnes je mi moc fajn. Já se potřebuji dobře vyspat, abych byla dobře naladěná. A dnes jsem s Martínkem spala až do 9 hod. Jedl kolem 6 hod. a pak ještě usnul. 🙂