Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jeany
6. črc 2010

Ano Květy, třeba to bude jak píšeš. 🙂
Lucka mi psala, že když bude mít ve středu dobré výsledky, tak by ji už ve čtvrtek pustili domů. 🙂

betys
6. črc 2010

@jeany -my to zvládáme tak střídavě.jak bylo to horko tak Matýsek odpoledne špatně spal,skoro jsem se nehnula od kočárku.Ale pak spal dobře v noci i 4,5 hod.Dneska si od toho tepla trošku odpočal. 😎
Takže Lucka rodila normálně?Mylsím že u nás pouští 4.den.Ale já jsem tam byla týden kvůli císaři.Připadalo mi to nekonečně dlouhý.To víš v Brně je to jako na běžícím pásu ☹
Zítra jedu na gyndu ukončit neschopenku.A na kontrolu.Asi si hned řeknu o antikoncepci-náhoda je blbec.Manža bude hlídat,pojedu hned ráno na 8.Pojede se mnou i ségra na poslední kontrolu a pak už ji převelí do porodnice.

jeany
6. črc 2010

Betys, my taky někdy spíme déle a někdy jen 3 hodinky. Holčička od sousedky je starší od Martínka jen o 7 dní a už delší dobu jí spává 8 a někdy i 10 hodin. To se někdo má. To náš Martínek je otesánek a on tak dlouho bez jídla nevydrží. 😀
Já půjdu na kontrolu na gyndu až za 14 dní a taky si rovnou řeknu o prášky, jak píšeš náhoda je blbec. Ale přesto se mi tam dřív nechce, chci tam jít až před dovčou.
Myslím, že Lucka rodila normálně. Však až se vrátí, ona nám to všechno napíše.

jimmy1
6. črc 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím, momentálně jsem doma bez internetu, takže mě informuje manžel, co je u vás nového. Moc mi to klábosení s váma chybí, už se nemůžu dočkat, až mě připojí na net.

@lucifirek moc gratuluju k narození Kubíčka a přeju vám oběma hodně zdravíčka 😵

Až budu zase online, tak se pokusím vás pořádně dočíst. Martínek je zlatíčko a už umí krásně papat lžičkou 🙂
Mějte se krásně, J.

jeany
7. črc 2010

Ahojte holky, u nás je dnes krásně, svítí sluníčko, jen není takové vedro, což je dobře. Odpoledne jdeme s Martínkem a se sousedkou a její holčičkou na procházku. Už se těšíme. 😀
Lucce dnes budou dělat testy a snad vše dobře dopadne a pustí ji zítra domů. Pak vám sem písnu info.

drndapetka
7. črc 2010

Ahojky těhulinky 🙂 Chtěla jsem se Vás optat-dneska mi brali krev na LH, FSH a E2....Proč berou jen tyto hormony před stimulkou a neberou třeba i prolaktin, testosteron atd.? A když vyjdou nějaké špatné hodnoty, posunou mi termín? Jinak mám začátek stimulky napsaný na 27.7. 😵

betys
7. črc 2010

@drndapetka -podle výsledků rozepíšou dávky léků ale stermínem by hýbat neměli.Pěkné datum na začátek stimulky.Já jsem před rokem taky začínala 27.7. A 24.8. byla punkce a 28.8. transfer a 13.9. jsem testovala.Třeba Ti to datum přinese štěstí jako mě 😉

drndapetka
7. črc 2010

@betys 😵 😵 takže mám cca počítat se stejnými datumy jako jsi měla Ty? 28.8. je taky krásnej termín na ET-já chci takýýýý 😀 A děkuji za radu. Jinak krev která mi byla brána na prolaktin a na hormony štítné žlázy před 10ti dny je úplně v pořádku, takže se teda nemusím brát nějakého zádrhelu? 😕 bety, a vy jste měli jaký spermiogram? Mm má horší morfologii-jen 19% dobrých spermijek 😒

drndapetka
7. črc 2010

@betys A kdy se Ti malý narodil? Abych věděla jaký termín porodu mě případně čeká 😀

betys
7. črc 2010

@drndapetka -spermio sinepamatuju přesně ale bylo těsně pod hranicí.Myslím že datum budeš mít plus mínus stejný.matýsek se narodil 27.5.2010 ale 10 dní jsem přenášela.Termín byl 17.5.Půjdeš na IVF nebo ICSI?My jsme měly ICSI.Já mám zvýšené protilátky proti spermatu.

drndapetka
7. črc 2010

@betys Jdu na ICSI+PK+AH....A ty protilátky nevím jaké mám....To Ti zjistili jak?Z krve? 😕

drndapetka
7. črc 2010

@betys A nechali jste si zavést jen jedno nebo dvě embrijka?

natalka28
autor
7. črc 2010

Holky, tak se pročítám diskuzema o porodu a péče o novorozence a narazila jsem na odsávačky - holky doporučují je mít už do porodnice, kdyby bylo mlíčka málo nebo naopak moc a prý je lepší si připlatit za elektrickou než za manuální, ale el.stojí nad 2 tis. a budu ji určitě potřebovat? Myslela jsem, že by jsem toto případně řešila až budu doma z porodky!!!
Taky jsem se chtěla zeptat na spinkání novorozeňátek. Postýlku budeme mít v pokojíčku vedle loýnice - je to skoro propojené, ale ze začátku jsem si říkala, že by malej mohl spinkat u mé postele v košíku - nebude to vadit? A můžou miminka hned spát na těch "tvrdých" matracích/podložkách nebo je lepší je ze začátku dávat na nějaký polštář?
A poslední otázečka - máte nebo měla jste některá v těhu bolesti v podbříšku při chůzi, stoupání nebo ve stoje, jako by Vás mimčo talčilo na spodek?

lukza
7. črc 2010

@natalka28 já když potřebovala odsávačku v porodnici tak mě pujčily a já věděla že jí budu potřebovat aji pak doma tak v ten den jak sem dojela s porodnice sem manžovy ukázala jakou mámodskoušenou s porodnice a on jí zajel koupit a já že odsávám už 5měsícu tak se mě cena elektrické už dávno vrátila 😀
Vubec nebude vadit že bude spinkat v košíku znám holčinu co má tenvětší košík a ještě dítko ve 4,5měsíci jí stále spinká v košíku u postele postýlku ještě doma ani nemá.
já bych na polštář vubec nedávala pro mimi je uplně nejlepší spát jen na matraci.stejnak bude v zavinovačce takže měko bude mít neboj.
A tlačení na spodek sem měla jen jendou a to zrovna když jsme byly na druhé genetice a to mě akorát doktor říkal že má malý hlavičku hodně dole a tak proto mě tlačí ,ale asi často by jsi ten pocit mít neměla i když je pravda že každá máme jinakpoloženou dělohu a tvar a to dělá taky hodně

lukza
7. črc 2010

Holky dala sem do albíčka fotečku jak si krásně cucáme paleček na noze kdo chcete kukněte 😀

natalka28
autor
7. črc 2010

@lukza díky. Lukášek je slaďpučkej🙂

Holky, tak teď už nějakou hodinku pročítám diskuze o bolestech v podbříšku a zdá se, že u některých ( a není jich málo ) je to normální. Jsou i holky, co nemůžou ani chodit ( bolestí nezvednou nohu ) a mají tyto bolesti cca od 22tt. Došla jsem k závěru, že by na to mohl hodně pomoct podpůrný těhotenský pás - máte s ním některá zkušenosti? - tak jdu zítra pro poukaz a hned si jej objednám! Na www.porodnice.cz dr.pořád dokola opakuje, že je to celkem normální, že nevidí důvod hospitalizace a ležení s nohama nahoře a taky psal, že i když je mimčo sesunuté dole, že to neznamená hrozbu předčasného porodu, takže jsem docela klidná, protože v pondělí v porodnici po všech vyšetřeních bylo vše OK! No konečně půjdu spát s klidnějším pocitem!🙂

kveta
8. črc 2010

Tak som sa poriadne naštvala hneď zarána:

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/koniec-pre...

natalka28
autor
8. črc 2010

@kveta tak to úplně chápu tvoje naštvání. Tady to naštětsí zatím není a kdyby mělo být, tak doufám, že by se bezdětné páry postavili proti takovéto hlouposti!!! Podle mě to u Vás nemůže projít a už vůbec ne teď, kdy se počet neplodných párů rapidně zvyšuje a umělé oplodnění přestává být tabu!

jeany
8. črc 2010

Ahoj
Květy, tak snad to neprojde. Vždyť by se spíše neplodným párům mělo pomáhata a ne jim to ještě ztěžovat. 😠

Natalko, myslím, že kupovat odsavačku dopředu není třeba. nevíš, jestli ji budeš potřebovat nebo ne. Já ji předem nekupovala. V nemocnici jsem ji potřebovala, ale tam ti ji půjčí. No a já jsem si pak ji šla koupit po cestě, jak jsme jeli z porodnice. Koupila jsem si tu ruční, protože jsem si na ni v porodnici zvykla a vyhovovala mi.

Psala jsem Lucce a zatím se mi neozvala. Držím jí palce, aby výsledky byly dobré a dnes ji pustili. 🙂

jeany
8. črc 2010

Teď mi psala sestra, byla u svého dr na vyšetření a její miminko se jí přestalo vyvíjet. Je ve 3 měsíci, cca 11 tt. Už se jí to stalo podruhé. Jsem z toho hodně špatná. Ona se už předem bála, aby se jí nestalo, to co minule a fakt se tak stalo. ☹ Ještě, že už jedno dítko má. A také chce změnit doktora, už má vybraného jiného, ale on je teď na dovolené.

betys
8. črc 2010

@jeany -to je hodně smutné.To je mi ségry líto.

@drndapetka -já jsem měla taky ICSI+AH+PK.Ty protilátky mi zjistili na alergologii.Šla jsem tam kvůli alergii na plísně a pyly a zmínila jsem se Dr.že mám problém otěhotnět.tak mi z krve udělal test na protilátky proti spermatu.Norma je 20 nějakých jednotek a já mám 100.Nevím jestli to dělají i v Unice.Zaváděli mi 2 embryjka.Chytlo se 1.
@natalka28 -já bych s odavačkou počkala až po porodu.V porodnici mi odsavačku půjčili.Doma jsem si napřed půjčila od sestřenice a pak jsem si koupila svoji.mě stačí mechaniská protože odsávám malé množství mlíčka.Znám spoustu holek které odsavačku vůbec nepotřebovali.Zkus si ji jen někde domluvit na půjčení a pak uvidíš.
Polštář bych pod mimčo určitě nedávala.Napřed bude v zavinovačce a matrace mu určitě vadit nebude.

luciiiie
8. črc 2010

@jeany je mi líto, co se stalo sestře ☹ ☹ ☹
@kveta no to je síla teda....oni jsou fakt na palicu....
Holky chtěla jsem se zeptat, beru magnézko zkrs ty křeče v lýtkách, prý mi chybí hořčík. Mám 2 tablety denně...myslíte, že to můžu brát pak neustále? To miminku nevadí, ne? Někde jsem četla, že se magnézko vysazuje až nějaký pozdní týden před porodem.

betys
8. črc 2010

@luciiiie -magnesko nevadí,já jsem brala 6 tablet záleží které bereš.Vysazuje se asi ve 36 tt.Ale já jsem ho brala až skoro do konce.Křeče v lýtkách se s přibývajícími týdny zhoršují.Mě taky tvrdlo břicho.Bez magneska si tonedovedu představit 😉

luciiiie
8. črc 2010

@betys děkuji 😉 Předepsala mi Magnesii lactici 0,5 tbl, mám brát zatím jen 2 tablety denně. Křeče se zhoršují, jo? No to potěš teda 😅 Už teď kolikrát cítím, že to mám natáhlý i přes den z té noční křeče. Ale co nadělám, to vydržím 😵
A ještě jsem se chtěla zeptat, brali jste i nějaký vitamíny speciálně pro těhule?

kveta
8. črc 2010

@jeany Je mi to ľúto... Je to tragédia... Chudáci rodičia...

luciiiie
8. črc 2010

@kveta ty jo teď se dívám, ty už jsi 30 tt! A Natálka 27... to je síla, to uteklo nějak, ne? 😝

kveta
8. črc 2010

@luciiiie A neexistujú aj kŕče lýtok z nedostatku vápnika? Niečo také sa mi marí...

kveta
8. črc 2010

@luciiiie No, jo, nesťažujem sa... Keď som mala tie problémy, tak som si hovorila, že čokoľvek nad 29.tt bude príjemným prekvapením... tak si to užívam... 🙂

betys
8. črc 2010

@kveta -já jsem četla že magnesium se má užívat společně s vápníkem že ho tělo pak líp zpracuje

@luciiiie -to jsem brala taky ,napřed 2 tab. a pak kvůli tvrdnutí a jakoby křečem dělohy my to zvedli na 6 tab.Speciální vitamíny jsem nebrala.Všude píšou že stačí vyvážená strava.Brala jsem železo-to Ti když tak předepíšou podle krevního obrazu.

luciiiie
8. črc 2010

@kveta jo taky jsem to o tom vápníku někde četla..ale tak napsala mi jen tohle, no.
Jinak beru pořád listovku. Asi bych se po něčem měla mrknout, protože třeba takovou rybu bych do sebe teď nenarvala ani omylem..a kdyby jo, tak to stejně vyzvracím. Ani maso. Ale tak víte jak to je, za týden zas může být všechno jinak 😉
Tak díky za rady holky 🙂