Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
9. črc 2010

@betys malej je užasnej a mužu se zeptat toleží na polštářku?

@ivetule krááásná fotečka hned je to tu těma fotečkama oživené

@pampeliska36 já sem nakonec otěhotněla přirozeně ale okamžitě od 4tt mě doktor nechal doma až do nástupu na MD na rizikovce po tom boji co jsme absolvovaly a jak píši aji když se nakonec zadařilo přirozeně.

betys
10. črc 2010

@lukza -to není polštář to je jen ten povlak když už ho máme tak mi bylo líto ho do postýlky nedat.Vím že poltštáře se nemají dávat.Ale je to celá souprava i s mantynelem a peřinkou tak jsem to tam položila.
Už předem se děsím těch pařáků.Odpoledne fakt člověk nemůže vylést z domu.Ach jo 😎

mrkvicka28
10. črc 2010

Ahoj holky tak mě pustili na jeden den domů na propustku tak vás všechny zdravím. Ještě pořád držíme pohromadě.
Gratuluji všem novopečeným maminkám
O Luccatku jste už asi slyšeli , byla se mnou na Jipce bylo mi ji moc líto a doufám, že už je ji alespon o trochu líp.
Až unás bude něco nového dám zase vědět přes Luciferka

betys
10. črc 2010

@mrkvicka28 -je to je supar že ses mohla aspoň mrknout domů.A jak se cítíš?Už máš pěkný počet týdnů,to už budou pořádní chlapáci 😉
Jájsem si dneska vymyslela spoustu práce.Chceme s mamkou udělat rybízovou marmeládu,vařím oběd,chci si umýt vlasy a Matýsek jako by to cítil tak nechce chrupat.

kveta
10. črc 2010

@mrkvicka28 Jéj, mrkvička, nazdar... Rada Ťa vidím.. Drž sa..

pampeliska36
10. črc 2010

@mrkvicka28 ahoj, rada te vidim a zdravim!!! moc drzim pesticky, at jste vsichni v poradku!!!

natalka28
autor
10. črc 2010

@mrkvicka28 super, že pořád držíte pohromadě! Moc přeju i závidím🙂 Jen tak dál!🙂

ivetule
10. črc 2010

@mrkvicka28 Ahoj teda super že se furt držíte tak držíme palce at to ještě chvilku tak vydrží 🙂

natalka28
autor
11. črc 2010

Holky, kdy jste kupovaly ( budete kupovat ) kočárek?

kveta
11. črc 2010

@natalka28 V piatok. Ale budem ho mať uskladnený u exa.. začínam byť poverčivá... 😀

Holky, čo kŕmite miminká z fľašiek: Ako dávate po sterilizácii silikónový cumlík do viečka fľaše tak, aby ostal sterilný? Nejak si to neviem predstaviť.. A ak vyvárate fľaše, ako ich vyberáte z hrnca tak, aby ostali sterilné?

betys
11. črc 2010

@kveta -já ani tak neřeším aby to zůstalo sterilní ale abych se neopařila.Vyndávám to vidličkou

luciiiie
11. črc 2010

Holky nepamatujete si, kdy jste ucítily první pohyby? Mě něco dloublo v podbřišku a když jsem si tam dala ruku, tak se to ještě cca 2x zopáklo a pak klid.... nevím, jestli to není na pohyby moc brzo a jestli se mi tam třeba nehonily střeva (?)

kveta
11. črc 2010

@luciiiie Nie je to priskoro... Podľa priemeru by si mala cítiť pohyby v 20.tt, viacrodičky v 18.tt, ale prvé pohyby som cítila v 16tt+2. Vysvetľujem si to tým, že som pred tehu bola veľmi štíhla, takže bolo skôr cítiť malé... V jednej téme nás bolo viacerých štíhlych, čo cítili pohyby skôr ako hovorili tabuľky...

lukza
11. črc 2010

Ahojky holky jak zvládáte vedra 😝 u nás šiléne doma vedro na padnutí že Luky špatně spinká aji já teda takže poslední dny ty noce jsem spíš vzhuru
@luciiiie já měla pohyby nebo sem je poprvé cítila 18týden a ty klidně je už mužeš cítit 😀

@kveta já od začátku jen vyvařovala lahvičky 20minut v hrnci bez sterilizátoru a to jsem dělala jen tak dvakrát do týdne jinak dělám že hned po použití do ní naleju vřelou vodu a nechám to tam stát já zase nechtěl aby mimibylo jak ve skleníku.ale možná mě za to někdo odsoudí ale Lukymu nikdy nic nebylo.

@mrkvicka28 to je užasné že tě pustily na propustku hned je to lepší co ale jsi užasná těhulka jak kluky krásně držíš a nepustíš🙂)

@betys aha já si prívě říkala zda je to polštář já mám totiž kámošku co od teda šměsíce dávala polštář já teda zatím stále nic nedávám ani se nechystál.

Copak Lucifirek jak se jí daří?

vladis
11. črc 2010

ahoj holky to je počásko co?
my jsme od rána do večera u vody davídek je ve svým živlu miluje vodu zato maminka už toho má dost
lukza já jsem to s lahvema dělala jako ty a nikdy jsme neměli žádnej problém a kojeneckou vodu jsem převařovala jen do osmi měsíců
jeany nevíš kdy pustí lucku domů?a co vy jak se vám daří

betys
12. črc 2010

@lukza -já taky po každým jídle flašku vyplachuju horkou vodou i odsavačku.Vyvařuju taky 2x týdně.Malej zatím nemá žádný problém.Dr.mě sám říkal že není dobrý mít úplně sterilní prostředí,že si mimčo musí zvykat.napřed na domácí bacili a pka i venku 😉
Vedro je únavný.Matýsek soí taky nepravidelně,někdy prospí celý den,nekdy za celý odpoledne nezabere a pak je přetažený.Ven choodíme jen po ránu a pak až k večeru po 6 hodině.Naštestí v pokoji máme chládek takže v noci spí celkem dobře.Dneska ho ve 4 ráno vzbudila škytavka.To jsem měla radost. 😠

lukza
12. črc 2010

@vladis@betys to sem ráda že to s lahvičkama děláte taky tak.já už tedka ani nevyvařuji ale jen v tom nechávám stát tu vřelou vodu a kojeneckou vodu teda zatím stále převařuji.
Holky my tedka máme noce na prd nevím proč ale Luky vždy tak cca od 1-3hod chce furt dudana tajže vubec nespím ale jakmile jsou 3hodiny usne jak barin ale dneska jen do 5:30 pak fungoval do 6:30 a v 7:30 jsme už vztávaly.
tedka jsme doma Luky púrávě usnul v postýlce a ven vylezeme nejdřív po 4hodině

jeany
12. črc 2010

Lukzy, Ivetule a betys, krásní chlapečci. Stejně je to zajímavé, že tu jsou skoro samí chlapečci. 😀
O lucince nic nevím, teď nepsala, ale já jí hned napíšu co a jak. A pak vám to písnu.
Květy, já také vyvařuji 2x za týden a jak Lukza. Lahvičku dám do dřezu a naleji tam vřící vodu a chvilku nechám tak i s dudlíkem. Úplně sterilní prostředí není dobré, to znám jenu "skleníkovou holčičku" a je pořád nemocná a má různé alergie. Maminka jí hodně opečovávala a udržovala ve sterilním prostředí a takto to dopadlo. ☹
Vladis, daří se nám dobře. jen ty horka jsou úmorný a tak v největším vedru nechjdíme ven. Našzěstí v domečku máme perfektně, takže doma je moc fajn. Martínek pěkně papá a už doháníme i ty větší chlapáky. 😀

jeany
12. črc 2010

Tak mi psala Lucinka, že jsou už na cestě domů a že sem zkusí pak mrknout. 🙂

betys
12. črc 2010

@jeany -tak to je super že už jede Lucka domů.Snad brzo písne a přidá fotečky. 😉

kveta
12. črc 2010

Tak to je skvelé: Tak Lucka, gratuľujem k miminku!!!

pampeliska36
12. črc 2010

jeeeeeeeeeeeeee lucka uz jede domu!!!!!!!! 😀 SUPER! veeeeeeeeeelka gratulace lucy!

kveta
12. črc 2010

Ešte mám otázočku.. umývate miminkám "zuby"? Ako?

betys
12. črc 2010

Teď jsem si psala s kamoškou o vyvařování lahví a ona vyvařuje po každém jídle 😒 .Tak to bych celý den nedělala nic jiného.Má strach z bakterií.Tak chudák dítě v budoucnu.Schválně jsem to zkoušela najít v chytré knížce ale nenašla jsem to.Myslím že náš chlapík bude odolný 😀 ,žádna citlivka

lucifirek
13. črc 2010

Ahojky všem,přeji krásné ránko. Tak jsme od včerejška konečně doma. Cesta z Brna teda byla dost úmorná a malý celý splavený. Ale jsme konečně doma a ještě si tady chvilku pobudeme,než půjdeme ven.Musíme přibrat na 3 kg.
Jinak vám musím tedy napsat celou story,co se tedy vůbec dělo. Ve čtvrtek 1.7. jsem byla na poradně a dr. se nelíbilo,to zvracení a napadlo ji,zda nejsou špatné jaterní testy. To se potvrdilo a v pátek mě poslala do nemocnice Nové Město na Moravě. Tak jsem pobyla pouze přez noc.PRotože dělali další odběry a bylo to stále horší. Navíc zjsiitili,že mám hodně nízkou hladinu krevních destiček a to by znamenalo císařský řez,při porodu by mi je nejspíš museli dodávat v transfuzích a v této nemocnici je neměli k dispozici. Tak mě převezli v sobotu brzy ráno sanitkou do Brna Bohnice. Diagnozy byly Hellp syndrom,preeklapsie,hepatopatie,anemie. Zase si dělali kontrolní odběry. Krevní destičky se naštěstí nepotvrdili.Ale jaterní testy byly horší a horší tak přistoupili k okamžitému ukončení těhotenství vyvolání. POrod byl teda dost příšerný zážitek. Bolesti nastali ihned a dost intenzivně. První tabletu jsem dostala v 11.45 a v šest večer byl malý na světě. Opravdu to má příroda dobře zařízené. PRotože na všechny bolesti jsem zapomněla,jen co jsem malého uviděla. Malý se narodil 3..7. 17.50 49cm a 2910g. Včera nás propouštěli s váhou 2850 a nejméně jsme měli 2710g. Nicméně bylo potřeba dostat ty moje jaterní testy do nějaké klesavé tendence,což zabralo celý týden,kapačky,hromady léků. V léčením budu muset pokračovat i nadále,ale naštěstí už jsme doma. Kubíček nám dělá jenom samou radost,je to taková naše žabička. Jsme z něj s manželem naproto unešený. Tak uvidíme,jak se doma aklimatuzujeme a budeme zvládat.
Jinak jsem zatím neměla vůbec čas dočíst diskuzi,tak se nezlobte,jak bude chvíle času,určitě dočtu. Ted musím jít uklidit všechny ty tašky,vyprat prádlo a pod. Dnes musíme zavolat dětské lékařce,tak aby tu bylo uklizeno. A zítra bude muset manžel pohlídat malého,protože si musím jít předepsat léky,z nemocnice mám na 3 dny.
Ještě zkusím přihodit pár foteček,at malého aspon uvidíte. 😉

natalka28
autor
13. črc 2010

@lucifirek fotky v albíčku zatím nemáš, tak se nemůžu pokochat, ale chci ještě jednou pogratulovat ke Kubíčkovi! Ať jej v živtě nic netrápí a má ve všem štětsí! Užívejte si to spolu!🙂

lucifirek
13. črc 2010

fotky přidány

betys
13. črc 2010

@lucifirek -Kubíček je krásný,no zkusila sis dost.Ale je pravda že člověk na to hned zapomene když má toho drobka u sebe.A co papání-kojíš?

luciiiie
13. črc 2010

@lucifirek ještě jednou gratuluji... Kubík je krásné miminko 😉 Přeju vám hlavně hodně zdraví a ať vám Kubík dělá jen radost a roste jako z vody 😉

ivetule
13. črc 2010

@lucifirek malej je krásnej. Přejeme hlavně zdravíčko a at krásně rostete. 🙂