Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
15. črc 2010

Déšt se tomu teda říct nedalo,spíš pár kapek.

betys
15. črc 2010

@lucifirek -to bylo u nás včera ráno.Zrovna když manžel vyjel na kole do práce tak začalo pršet.pršelo asi 3 minuty,manža říkal že to bylo příjemný osvěžení 😀
Mamka dneska nastoupila do nemocnice takže od zítřka budu na všechno sama protže chlapi budou v práci.Zahrada,zvířata,domácnost,prcek.To jsem zvědavá jak mi to půjde.V nejhorším mi zavolají doktora Chocholouška... 😒 .A jestli ségra půjde rodit tak si k nám vezmu neteř-to teprve bude záhul.ona mi chce strašně moc pomáhat s Matýskem.Ale je jí 5 let a ještě není dost opatrná takže jí člověk musí dost hlídat

lucifirek
15. črc 2010

Teda betys to ti nezávidím,takových věcí na starosti. Já jsem si teda ještě nějaký režim nezaběhla.Manža přijde z práce a navaří,nakoupí.... Já třeba vyperu a pověsím prádlo,ale ještě jsem až moc opatrná,mám strach od malého na chvíli odejít. Ještě se musíme sehrát.

natalka28
autor
15. črc 2010

@lucifirek a jaké to bylo v těch Bohunicích? Chtěla by jsem tam také jít.

lucifirek
16. črc 2010

Natalka Bohunice v pohodě. Teda já přesně nevím,jak to tam je,protože mě tam přivezli sanitou a nevěděla jsem pomalu kde jsem. Ale co mi bylo řečeno,tak těch porodních oddělení je tam víc.Já byla v té osmipatrové budově v šestém patře na perinatologii B. Hned vedle pokoje byly dveře na neonatologii. Přístup se mi tam líbil,rodili jsme v boxu až do samého konce,takže žádné převážení na porodní sál. A jak sestry na oddělení,tak sestřičky na dětském byli super,pomáhali s kojením kdykoli člověk potřeboval. Krom asi jedné dvou sester,co byly nepříjemné.Ale tomu se asi nevyhneš nikde. Jinak ostatní fakt super přístup. Jen se tak nějak připrav na to,že ti třeba každá řekne něco jiného,ale to už tak prostě je. Pouštětí po klasickém porodu za tři dny. Ze mě už si dělali srandu,že už tam jsem jejich inventář,asi není zvykem,že by tam někdo takhle dlouho ležel. Pak se připrav,že je tam dopoledne šílenej šrumec,takže žádný klídek,od rána tam někdo pendluje,uklizečky,sestry,dětské sestry,vizita,dětská vizita......... Ale ty tři dny se to dá vydržet,lepší když se starají. Ale mě už to po té době vytáčelo. Já jsem tam byla spokojená.

natalka28
autor
16. črc 2010

Holky, tak Vás jdu zase otravovat - před chvílí jsem měla na toaleťáku takový velký kusanec čehosi průhledného - bylo to jako hustý průhledný gel nebo tak něco! Mám docela strach co to může být! Na hlenovou zátku je šíleně brzy, ne?!?!?! ☹

lucifirek
16. črc 2010

Natalka tak to teda nevím,možná by nebylo od věci zavolat radši k dr.

lukza
16. črc 2010

@natalka28 to vypadá na hlenovou zádku jak topopisuješ přesně tak sem to měla já ale nemusíš se ničeho bát někomu muže kousek zádky odejít hodně brzy a pak až později adejde zbytek mě teda zádka odecházela dva dni a třetí mě praskla voda ,ale opravdu vím o holkách co jim odešla aji 3měsíce před porodem.určitě to pozoruj

@lucifirek tak co jak se zžíváte určitě dobře že mužeš chodit ven v těchto vedrech s malým a nebo nad 30stuopnu se nesmí?

lukza
16. črc 2010

@lucifirek tedka sem koukala na facebook krásné fotečky a chci se zeptat ty dáváš Kubika spinkat na bok?

Betys Jeany a co vaši prdci jak zvládájí ty vedra?

a co vy těhulky jak to jde v bříškama v těch vedrech nikdo nenatíkáte atd?

Jimmy kdy máte tu rehabku nebo jste jí už měly jsem jaksi mimo nešel mě net tak sem se semka nedostala a když jo tak se mě furt sekal.

nás na rehabce pochválila že to není ani možné že se tak krásně už srovnal a že je moc šikovný že se už přetáčí a sám si drží flašu atd.ona tam bere gestační věk a ten máme necelých 5měsícu a musím se přiznat že poslední dobrou jsem na cvičení uplně prděla že sem bud cvičila jen jendou a nebo vubec a jak jde vidět tak asi to zas tak moc nepotřebujeme když se spravil i bez toho 😀

natalka28
autor
16. črc 2010

@lukza stalo se mi to dnes poprvé. Bylo toho asi jako dva lískové oříšky, drželo to pohromadě a lepilo se to. Radši jsem volala na ambulanci na Obilňák a paní mně řekla ať neplaším, že pokud to bylo průhledné, tak že to byl výtok, a že když nemám bolesti tak je to v pohodě! Pak jsem šla ještě na WC a zase to trochu na papíře bylo, ale jen trošku a teď už nic! No samozřejmě mám strach, ale co nadělám!!!!☹ Díky za uklidnění, že i 3 měsíce před porodem může hlen.zátka odejít!🙂

lukza
16. črc 2010

@natalka28 je pravda že já tu zádku měla s trochou krve ale opravdu jen terošičku a den před odejitím té zádky mě bolelo břicho.hlavně bud v klidu a když se ti něco nebude zdát tak zajed k doktorovy od toho tam jsou aby byly v pohotovosti když chce někdo prohlédnout i když u toho dělají ksichty atd.

kveta
16. črc 2010

@natalka28 No Ty sa fakt pri tom tehotenstve nenudíš.. 😕 Drž sa...

Ja to nechcem zakríknuť, takže v krátkosti: nesťažujem sa. Krčok drží, malý kope a to, čo píšu v príručkách, že tretí trimester je najhorší, nemôžem potvrdiť... Ja mám najkrajšie obdobie tehotenstva teraz...

jarkabilik
17. črc 2010

Ahojky sice nejsem těhulka ani čerstvá mamina 🙂 ale koukám že tady znám více lidí než na původní místnosti 🙂
Tak jak se máte holky?

lucifirek
17. črc 2010

Lukzy dávám,v porodnici je dávali taky na bok a střídali. I dr mi říkala,že ho tak mám dávat. Občas ho dám i na zádíčka,ale on se většinou stejně přetočí. A na to,jak je malinkatej,docela cestuje po postýlce,dneska jsem ho našla uplně namáčknutého na mantinelu,tak jsem měla strach,aby se neudusil. Jinak je malý hodnoučký,akorát ted kojíme někdy i po hodince,hodince a půl,asi má žízen. A včera se pořád vrtěl a byl nevrlý,nakonec jsme ho zesvlíkli jenom do plínečky i přez noc a spinkal hezky. Tak snad mu nějak neuškodím.Ale ted vypadá spokojeně,asi mu bylo vedro.
Jinak u nás je zataženo,tak možná sprchne,jedině dobře. Odpoledne se chystáme s manžou ven s kočárkem.

lucifirek
17. črc 2010

Ahoj Jary,to jsem ráda,že tě tu vidím,samozřejmně mezi nás patříš,kam jinam 😉 Jak se máš? Už jsme si říkali,kde se touláš,že jsi tu dlouho nebyla.

betys
17. črc 2010

@jarkabilik .ahoj Jary,dlouho jsi nás nenavštívila 😉
@lucifirek -nás taky učili dávat mimčo na bok.Když si ublinkce tak to nevdechne.Matýsek je z toho vedra unavený.Nechce jíst,míň spí a pak se to točí pořád dokola.V noci spal hezky.Ráno už v 7 jsme byly s kočárkem venku a teď je zaparkovaný doma v chládku.
Dneska jedu navštívit mamku do nemocnice.Snad to v tom vedru přežiju 😎

kveta
17. črc 2010

Holky, niektorá tu spomínala superodborníka na diagnostiku srdcových vád detičiek počas tehotenstva.. Dajte mi, pls, kontakt na neho /pre holku z inej témy../.

lukza
17. črc 2010

@jarkabilik ahoooj jsem ráda že jsi semka došla ráda tě tu vidím jak se ti vede?

@lucifirek jj on má jen žízen v těch vedrech se má prostě kojit jak si mimi řekne a neboj jen v plenečce mu to neuškodí lepší než aby mu bylo horko a přehříval se mě Luky když mu je horko je nevrlí a pláče takže v noci spinká jen v overálku krátoučký rukáv vubec není přikrytý a dokonce ráno v 5 po papání ho vyslekám a spinká jen plence máme totiž doma 30,5stupně vím že jsme starší ale myslím že mu to neuškodí.na to spaní sem se ptala protže mě zase říkaly že by měl spinkat na zádech s toho začátku proto ,ale co doktro to jiný názor. 😉 a co kojení bez problému?

@betys mě Luky taky méně spinká jak jsou ty vedra a mě doktorka řekla hlavně musí hooodně mimi pít v těch vedrech.a co ty dáváš ještě aspon trošku MM a nebo už není a ty jsi už uplně zdravá ?

u nás konečně prší. 😀
@natalka28 tak co je vše v pořádku dneska?

natalka28
autor
18. črc 2010

@lukza no, každý den mám 1 - 2x ten hlenový cosi☹ Na netu jsem různě četla a na www.porodnice.cz jeden odborník na toto téma píše, že hlen.zátka v žádném případě nemusí znamenat porod atd., že nechápe, proč to s tím lidé spojují atd. Na chvíli mně to uklidnilo, ale ráno volám mojí dr.a řeknu jí to!

@kveta dělají to v Heliosu. Dělá to tam primář kardiolog z jiné kliniky, který tam dojíždí každou středu. Objednává se na www.sanatoriumhelios.cz a chodí se na to nejlépe ve 22tt.

betys
18. črc 2010

@lukza -ještě kojím.Matýsek si dá z prsa,pak z flašky a jáse tak za hoďku ještě odstříkám a to mu přidám do dalšího krmení.Mohla bych se jen odstříkávat ale jsem na to kojení tak nějak zvyklá.Možná časem.Teda jestli to mlíčko ještě vydrží.Občas se mi zdá že už končím a pak se to zase srovná.Stačí se míň napít nebo najíst a hned je to poznat.
Dneska jsem začala trochu krvácet.Beru antikoncepci Cerazete.Je tam napsáno že se může krvácení sostavit.No jo co se dá dělat.Vůběc mi to nechybělo 😠
Jinak dávám Matýskovi i čajík.Fenyklový nebo pro celkovou pohodu.
Pěkně se ochladilo a hned je to lepší.Jen by nemusel fučet takový vítr.Ale lepší než to vedro 😉

kveta
18. črc 2010

@natalka28 Ďakujem za kontakt.

lukza
18. črc 2010

@betys já u prvního platička té antikoncepce měla MC cca15dní je to normální než si to tělo zvykne a od té doby už vubec takže to vydrž a pak už zase nebude 😀 a ty budeš taky brát tu antikoncepci bez přestávky že?
mě přimo kojení taky chybí takže ti ho zavidím a je supr že máš ještě MM a jak píšeš stačí se mín napít a hned to jde poznat to máš pravdu já jak se aji v těch vedrech potím tak mlíčka je méně ale že v poledne už dávám trochu zeleninky a odpoledne banán tak toho mlíčka není tak potřeba a tak aji zamrazuji.

@natalka28 hlavně bud v klidu ale své doktorce bych zavolala at se na tebe kukne.a říkám že já u té zádky měla aji krve byla to přímo prostě hlenivá kulička jak větší hrášek.

lukza
18. črc 2010

@betys jo ještě sem chtěla napsat že se muže stát že po dobu MC nebude chtít moc Matýsek tvoje mlíčko ona v tuto dobu mimčum moc nechutná mlíčko cití v nich hormony 😖

betys
19. črc 2010

@lukza -Matýsek si zatím nestěžuje 😉 .Antiko.budu brát bez přestávky.Teď se vypravuju-vezu ségru na pásy,zítra má termín porodu a hned navštívíme mamku v nemocnici.Matýsek bude s tátou
Je chládek,krásně se spalo.Trošku si odpočneme od toho vedra.

luciiiie
19. črc 2010

Ahoj holky,
to bysme zase nebyli my, aby se nevyskytl nějaký problém. Hlásím, že před 14 dny jsme byli na "triple testech", minulý týden jsem si volala zkrs výsledky a výsledek nás šokoval. Vyšel pozitivní. Dostali jsme doporučenku na Veveří na genetickou konzultaci a ultrazvuk. Paní doktorka mě teda předem upozorňovala, že tyhle testy vychází obvykle "falešně pozitivní", ale i tak jsem z toho byla celý pátek s prominutím v prdeli. V sobotu jsem se vdávala, takže jsem se snažila veselit, ale přesto jsem byla myšlenkama pořád někde jinde. Jinak všechno ostatní mi vyšlo dobře, hormonální profil krásnej. Říkala, že nám asi budou nabízet odběr plodové vody, ale že si myslí, že na ní není třeba jít, že pozitivní výsledek vidí spíše na nějaké pozůstatky nebo co z té fetoredukce, na které jsme byli...navíc pak vlastně jedno miminko odešlo samo. Takže jsme objednaní na tento pátek, no mě jednou asi odvezou, to jsou pořád nějaký nervy. Píšou tu, že mám zvýšený AFP a v poznámce mám uvedeno - Zvýšené riziko NTD. Hlavně, že nám první skreening vyšel negativní a jak jsem se dočetla, je mnohem přesnější než tenhle. Tak si na nás holky v pátek prosím vás vzpomeňte..a držte pěsti..
Jinak miminko už cítím čím dál častěji..hlavně večer, když jsem v klidu, tak cítím takový jak kdyby bublinky zevnitř 🙂

jeany
19. črc 2010

Ahoj holky, snažím se dočítat.
Lukzy, Martínek dobré, jen v těch vedrech byl někdy takový ukňouraný. On je jinak totiž klidnější. Moc nepláče, jen hlady. teď už s emi budí a tak musím za ním letět, bude papat. Ale už mi někdy spí i 6 a někdy i 8 hodin v noci. Je to čím dál lepší.

elllenka
19. črc 2010

@luciiiie : Držím palce, aby to dobře dopadlo. Mě doktorka řekla, že když tripl test dopadne pozitivně, tak půjdu na odběr plodové vody- ani mi nedala na výběr, ale na výsledky ještě čekám, dozvím se je příští týden- volat se mi doktorce nechce.

Na Veveří půjdeš na ultrazvuk teď i potom ve 20cátém týdnu?

A co svatba?

luciiiie
19. črc 2010

@elllenka svatba jinak super 🙂 Tak ty jsi zase krvácela od začátku těhu, ale neboj, u tebe vyjdou dobře, uvidíš.. Ony mi tam právě ty 2 martvá embryka nechala s tím, že se sami vstřebají..že si s nima tělo samo poradí, tak doufám, že ty výsledky to ovlivnilo. Samozřejmě, kdyby něco v pátek na ultrazvuku našli nebo se jim něco nezdálo, tak bych asi na plodovku šla, ale jestli se něco stane, tak mě asi už odvezou do blázinca.

V tom 20.týdnu nevím, jestli bude stačit tento nebo tam za 14 dní pojedeme zase..to nám asi řeknou.. v pátek mám ještě poradnu u mojí mudr.

elllenka
19. črc 2010

@luciiiie : Snad to bude všechno vpořádku, prý je to běžné, že jsou tyto testy špatné. Určitě to bude všechno vpořádku a narodí se ti zdravé mimuško a třeba budeme na stejném pokoji 😉

Nechci to zakřiknout, ale krvácení mě už opustilo už nejím ani prášky tak věřím, že to bude dobré a už se kvůli tomu tak nestresuji, dopadne to tak jak to má dopadnout 🙂 Už pomalu začnu nakupovat výbavičku a věci pro miminko i pro sebe.

luciiiie
19. črc 2010

@elllenka to je dobře, že už je u tebe všechno dobrý... taky bych chtěla už nakupovat, ale asi se nedočkám ☹ pořád nějaké komplikace ☹ ☹