Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

pampeliska36
23. črc 2010

@luciiiie UF, super zprava! 🙂

lucifirek
23. črc 2010

Lukzy a betys,nahřívání taky chci zkusit,masírujeme Pupíkem,ten asi trošku pomáha,ale když už je to horší,tak asi už ne. No nezbyde,než si to vychytat. Každé mimi je jiné. Zítra bude dušená mrkev tak ta snad vadit nebude.
Jo a Lukzy tu smetanu mi taky říkala ségra,že si dala nějakou omáčku a malá se mohla zbláznit.To by mě teda taky nenapadlo. Dneska je přez den malý naprosto užasnej,hodnoučkej,tak snad nebude krušná noc.Už se těším,až ho dneska ošplouchneme,je chudáček taky takový umořený z toho tepla.

lukza
23. črc 2010

@lucifirek jsem ráda že přes den bylo už malému dobře od bříška snad aji moc bude OK a mrkev by měla být OK 😀 ,ale jak píšeš každé mimi je jiné a vadí mu něco jiného.nám pupík taky pomáhal ale né moc ale aspon něco ale nahřívání hodně a moooc pomáhá chování na balonu jak se poskakuje tak mimi je spokojené.

lucifirek
24. črc 2010

¨Lukzy děkuji za radu,balon máme tak taky vyzkouším. My měli dneska klidnou noc. A včera byl malý taky hrozně hodný. A co Lukášek,už mu je lépe?

ivetule
24. črc 2010

@lukza Ahoj tak jak je Lukáškovi? Doufám,že už je to lepší. My naštěstí na prdíky netrpěli. Kor jak jsem ještě pila čajík na podporu mléka tak maléj se vyprděl a byl klid. 🙂
@lucifirek Ahoj a co mrkvička už se ozvala. Ještě jsou 4v1? dneska se teda ochladilo. Ale je to příjemný.

betys
24. črc 2010

@ivetule -vidíš a náš malý měl z kojícího čaje pořádné bolení.
Zato u nás byla dneska rušná noc.Ale ne kvůli Matýskovi.zapíjela se Barborka a asi ve 2 ráno byly tak hluční že mě zbudili tak jsem šla na ně.Matýsek spal krásně od 9 do půl 4 a pak do půl 8.Ale já jsem stejně unavená.Dneska v noci to snad doženu.
Odpoledne jedu za ségrou do porodnice,už e na malou Barborku-bramborku moc těším 😀

ivetule
24. črc 2010

@betys Já vím ono vážně každý dítě je jiný. To musela být oslava. To bude malá moc a moc zdravá. Užij si návštěvu. 🙂

lukza
25. črc 2010

@betys tak co včerejší náštěva miminka jaké jsou pocity.
no oslavu chápu naštěstí u nás žádné mimi jiné zatím nehrozí to spíš pokud se zadaří tak budeme mít další zase mi.jinak když se Luyk narodil tak manža slavil od čtvrktka do neděle pak už nemohl v pondělí jsme šly domu. 😀 vypily všechnu slivovici co jsme měly doma no ještě že jsem byla v porodnici nechtěla bych to vidět

@lucifirek tak co prdíky jaká byla dnešní noc.

Jimmy jak se máš ty a co Martínek ty jo už budou mít pul roku totot letí že.a jak se máte furt dáváš aji MM a lahvičky?

Jeany a co vy jak se daří.?

@ivetule a vy plánujete další mimi?

natalka28
autor
25. črc 2010

Nevíte někdo jak je na tom Mrkvička s klukama???

lukza
25. črc 2010

@lucifirek tak sem tedka akorát četla článek o prdíkách miminek a psaly že ani tak není moc příčina co maminka sní když si to hlídá ale že prostě mimča při kojení nebo jen tak pláček spolikají strašně moc vzduchu co v nich pak zustane a pak strašně tlačí jinak radily klasiku cvičit s noženkama, dávat na bříško, nahřívat ,kapečky.atd co už víme.

lukza
25. črc 2010

@lucifirek jo a ještě že máminka pít hodně fenikolového čaje a dávat mimču aspon třeba pár lžiček za den

lukza
25. črc 2010

@lucifirek jo a ještě že má maminka pít hodně feniklového čaje a dávat mimču aspon třeba pár lžiček za den

ivetule
25. črc 2010

@lukza mimčo druhý určitě. Zkoušíme to do konce roku sami a potom navštívíme zase unicu. Snad to půjde. Bohužel nám nezůstali žádní mrazáčci takže pojedeme celý znova.

lucifirek
25. črc 2010

Lukzy dnešní noc byla dobrá,malý je hodnoučký,už jsme mu teda párkrát dali dudlík,když hodně pláče,do ted jsme byli bez něj.Ale zase si říkám,když ho to uklidní,lepší,než aby šíleně plakal.DNeskajsme byli u tchánovců na pouti. Byl hodnoučkej,v kočárku hezky spinkal.Akorát ted večer se mu moc nechtělo,až dudlík ho uklidnil. Je to pokládek náš.JEště že ho máme,pořád mi to přijde neskutečný zázrak. 😉
Jinak jsem psala mrkvičce,kluci jsou zatím v bříšku a prý budou rodit někdy kolem středy.Dá vědět. Jsou to šikulky,že takhle vydrželi a jak to uteklo.Jen jí teda nezávidím tu nemocnici. Muselo to tam být dlouhé. S prckem už to utíká.I když já to taky vždycky obrečela,že jsem nemohla domů a ještě jsem byla tak daleko.

lucifirek
25. črc 2010

Betys gratuluji k neřeřince. 😉
Jak tu řešíte hovínka,tak Kubík má dneska hovínka ne žlutá,ale nazelenalá.,tak nevím,jestli to je ok.

lukza
25. črc 2010

@lucifirek nazelenenalé hovínko muže značit že má příjem málo tekutin ale taky to že mimi má s mléka příjem železa a pokud je ho v mléce dost na jeho tělíčko tak ho prostě vyloučí ven v této podobě a taky bacha na to některé pleny když je tam kotyš déle tak to tak zabarví. 😖 ale my semtam taky ze začátku měly zelené kotyše né teda moc ale trochu tam té zelené vždy měl.
ty jo tak mrkvička už bude rodit asi má jasného círaře že a nebo se pletu je to šikula že to tak krásně dotáhla ,ale jak npíšeš ta nemocnice musela být na palici a v těch vedrech nejhirší že má doma už jedno dítko pro něho to muselo být těžké bez maminky

lukza
25. črc 2010

@lucifirek oslavily jste svátek drobečka přeji vše nej nej a hlavně zdravíčko

pampeliska36
26. črc 2010

ahojte holky.... jeeeeeejda tak mrkvicka uz bude rodit... UF! je uzasna, ze to dotahla s trojcatkama tak daleko. jsem zvedava na zpravicky 😀

lucifirek
26. črc 2010

Lukzy tak to já se na to budu muset na poradně ve středu zeptat. Přijde mi že od večera má malý hodně hlad,jí každé dvě hodiny i v noci a pořád tahá a zase nám to trvá třeba víc jak půl hodiny. Jestli mám zase trošku mín mlíčka,nebo co. Musím si hlídat víc pití,jak se ochladilo,piju trošku mín. Je třeba aspon tři litry.
Svátek jsme moc neslavili,ale malý dostal penízky,tak jsem manžovi řekla,že mu je chci všechny schovat a zařídíme mu za to pak pokojíček. 🙂

lucifirek
26. črc 2010

Ted tu vedle mě leží v košíku,kouká a škytá,taky na tu škytavku dost chudera trpí.

lukza
26. črc 2010

@lucifirek my škytavku taky mívaly často.
a k tomu mlíčku v 3 týdnu bývá první laktační krize tak to vydrž mimi zvýší dávky mlíčka ale tak 2-3dni trvá než se začne více mlíčka tvořit.v tuto dobu hodně maminek šáhne po UM protože si myslí že mlíčko nestačí ale vydrž bude zase dobře

betys
26. črc 2010

@lucifirek -Matýsek taky mívá škytavku často.Někdy i 3x denně.
Na mrkvicku jsem moc zvědavá.Snad to všechno dobře zvládně 😉
Dneska jsem byla za ségrou a malá Barborka má žloutenku tak jídali do vozíčku světlo a musí se slunit.měly jít zítra domů ale uvidí se až ráno ☹

lucifirek
27. črc 2010

Lukzy po UM zatím nešahám 😀 mlíčko od mamky je nejlepší. A večer už bylo dost,že malý hltal jak o život. 😀 Z jednoho jsem kojila a z druhého to teklo i přez tu vložku. A v noci teda stával docela často. Ted jsem byla u dr. a hlídal manža,tak se mu malý pokadil i přez overálek ,tak musel přebalovat a čistit,si to aspon vyzkoušel. 😀 Odpoledne budou výsledky,tak sjem zvědavá,brala mi i výtěr v krku a revmatologii,zánětlivost,protože minule jsem měla zvýšené bílé krvinky. škytavka je potvora,ale musí se to vydržet,já na ní taky docela trpím.
Betys to je škoda,že má Baruška žloutenku,ale ono se to pod tím světlem rychle spraví. Z těch tří paní,které se vystřídali u mě v pokoji to měli všechny děti. U některých to stihli do propuštění a jednu museli přeložit na hostinský pokoj.
Taky na mrkvičku myslím,určitě budou v ppořádku,krásně to zvládli až do konce.

betys
27. črc 2010

@lucifirek -tak barborka jde domů.Teď pro ně švagr vyráží.už se na ně moc těším.
Už máme doma od známých kočár po dvojčatech.je trochu poničený ale až ho umyju a očistím tak to bude dobrý.Na ven to bohatě stačí.Jen aby se ti 2 prckové trošlu sešly v režimu.No uvidíme.
Svítí sluníčko.Ale snad nebude hned zase vedro 😎

lucifirek
27. črc 2010

Betys tak to je bezva,že je pustili,tak malou budou dávat na světlo,venku to vypadá hezky,tak se jí to určitě rychle upraví. A ten kočárek je taky bezva,jen jak píšeš,aby se nějak sešli se spinkáním.
My půjdeme taky ven,malý ted spinká,tak až ho nakojím,vyrazíme. Ale já jsem nějaká unavená. CHce se mi spát. Paradoxně mi v nemocnici začali dávat léky na vysoký tlak,asi dvakrát mi vyskočil. A dneska ještě bez léků jsem měla 110/60,takže nízkej,že se mě dr.ptala,jestli mi není mdlo,nebo slabo. 😀 No mazec,snad se to všechno brzo upraví,léky mám min.ještě na čtráct dní.

lukza
27. črc 2010

@betys tak to je surp že je pustily a ty máš švagrovou přímo někde poblíž a nebo bude u vás jen ze začátku to mě nějak uniklo:-O

@lucifirek určitě se to brzo vše spravý chce to jen trochu času ale ten uzlíček za to všechno stál že a když to tak řeknu je supr že tě to postihlo až tak ke konci a nemuselo se to ukončovat v dřívější TT.
já vám tak zavidím že mužete ven já se těším jak zítra vyjedeme zatím aspon jen k doktorovy a doufám že už bude vše dobré a budeme moc ven protože být doma je na palici a Luky je taky unudělý protivný 😠 už nevím jak ho zabavit a co nového vytahovat at ho to pobaví

kveta
27. črc 2010

1/ Keď používate 60-percentný alkohol na čistenie pupčeka, tak ho aj niečím riedite?

2/ A ako ďaleko do čriev sa zasúva análna rúrka?

betys
27. črc 2010

@kveta -1)líh už mají v lékárně naředěný a mě zbyl i z porodnice
2)někde jsem četla že 2 cm ale to Ti taky řeknou v porodnici.Náš mladý to tam jednou zažil ale já jsem byla tak vynervovaná z jeho pláče že jsem to nějak nesledovala

@lukza ségra bydlí přímo vedle nás takže děti budou pořád spolu.Naše mamka teď marodí a až se bude cítit líp tak bude běhat s kočárkem 😀

kveta
27. črc 2010

@betys Nehnevaj sa na mňa, ale nútiť postaršiu ženu utekať s kočíkom... Ja Ti neviem.. 😉 😀

pampeliska36
27. črc 2010

ahojte tehulky a maminky... nevite co mrkvicka?