Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
29. črc 2010

@smilers -taky máš můj obdiv.Musí to být pořádný záhul.
@lukza -díky za optání.Mamce už je líp.Každý den zvládne procházku s kočárkem ale jinak ji nenecháme nic dělat.Barborku si může pochovat,ale Matýska ne,to je tíha.Příští týden jede na kontrolu tak snad bude všechno v pořádku.

smilers
29. črc 2010

@lukza ja rodila ve 33tt+3 a holky mely : Nela 2100g a 45cm, Gabriela 1860g a 43cm a Kristýna 2020g a 44cm, vubec me to nevadi, klidne se ptej, odpovim pokud budu samo vedet🙂
@betys 🙂 zahul je to s kazdym ditetem a je jedno jestli jedno nebo 3 🙂 😉 , ale ted uz je to o necem jinem, hold uz jsou to skoro velke holky 😀 , takze je to nekdy na hlavu, ale porad to jeste jde, je faktem, ze mam velkou oporu v me rodine, nevim, co bych psala byt na ne s manzelem sama, co ja vim

lukza
29. črc 2010

@smilers ty jo jsi opravdu dobrá že jsi holky tak krásně donosila jsi šikulka 😀 a jaktože nemáš v albíčku fotečky když byly miminka ?a mužu se zeptat to máš s IVF?pokud ano tak jsis nechala zavést 3mimiška a nebo jsi byla jak mrkvička? 😀

smilers
29. črc 2010

@lukza pac to by bylo na vic alb, vsechny fotky mame tady defakto http://picasaweb.google.com/cz.djax

holky jsou z naseho 1.IVF 🙂 a ano , nechala jsem si zavest 3 embrya,protoze kvalita nebyla moc dobra

betys
29. črc 2010

@smilers -no ty fotky jsou úžasný.Je to nádhera takový miminka,ale teď už jsou z nich slečny 😀

smilers
29. črc 2010

@betys jj, jak jsem psala, ted uz je to zase o necem jinem, vlastne kazda etapa am sve pro a proti, zrovna ted maji zkouseci a vztekaci obdobi, coz je lahoda pro nervy me, meho manzela a vlastne cele rodiny 😀 😀 nastesti bydlime s nasema v jednom baraku, tak jsem rada, pac mam super rodice 😵

betys
30. črc 2010

@smilers -nápodobně.S našima taky vycházím dobře a dost mi pomůžou a já zase jim.Mamka by to bez vnoučat nevydržela.Ne jako moje tchýně která Matýska vidí 1x za 14 dní a to jí ještě manžel vezl k nim.Mají to k nám 7 km.Je ot jejich jediný vnouče 😠 .

lukza
30. črc 2010

@smilers krásnééé fotečky🙂)

@betys já mám tady taký každý den mamku je v ID takže mě hodně pomáhá a malého zbožnuje je to první vnouče🙂)) a tchýně malého taky má moc ráda opět i s té strany první vnouče vytoužené ale mám pocit že se tam nechová ona by jen aby jsme furt jezdily tam že chce mooc vozit kočárek ale když jsme jí řekly že muže kdykoliv se u nás stavit dopoledne a jít vozit tak to do dneška neudělala (podotýkám má svojí pracovní dobu není to u ní problém) a za Lukym se staví jen jednou na týden a to přijede až tak cca 18:45 jako včera v v 19:30už se jde koupat. nejhorší je že se pak strašně diví že když k ním přijedeme že Luky nechce u ní být a nebo né že nechce ale musí mít furt maminku u prdelky.a když sním vyjede s kočárkem tak je jasné jak se malí zbudí tak okanžitě řev kdo ho veze.ale to že furt posloucháme at přijedeme nejlépe každou soboutu neděly a když řekneme že chceme být aji jen spolu a výletovat tak se strašně diví no nechápu to.

elllenka
30. črc 2010

Holky to já mám přesně naopak, úžasnou tchýni ale o mamce toto říct nemůžu :( Ani sestře nepomáhá se synovcem a přitom ta bydlí kousíček. Prostě babička na baterky :(

Nejvíc mě mrzí, že se snaží aby si okolí myslelo co vše pro mě a sestru dělá, ale přitom to jsou jenom keci- jednou pohlídá synovce nebo ho vyzvedne ze školky a mluví o tom půl roku ... pak to vypadá, jako by ho hlídala stále ... a to nepracuje je doma, nechá se živit od mého taťky.

betys
30. črc 2010

@elllenka -to naše mamka je taková kvočka-nejraději má svoje "kuřátka"pěkně kolem sebe 😀
@lukza -moje tchýně je pro změnu asi 10 nezaměstnaná.Sedí clý dny doma.Když manžel vezl malýho k nim tak to odůvodnili že abych si mohla odpočnout.To určitě.Aby naáhodou nemusela zvednout zadek a někamjet..... 😠
A švagrová to stejný.pořád básní jak by se s Matýskem pomazlila.přijela za náma 1x a to zrovna v tom šíleným vedru ve 3 hodiny odpoledne.Místo aby přijela navečer,mohla si vzít kočár na 2 hodiny ven.Ale to je zbytečný něco říkat...

elllenka
30. črc 2010

@betys : takovou jakou máš tchýni mám já mamku. Nezaměstnaná- zůstala doma kvůli sestře, když byla malá a od té doby už nepracovala, je to už cca 18let. Chtěla by mít nademnou a sestrou úplný přehled, všechno ví nejlíp. Kvůli ní jsem zkončila v nemocnici- věděla, že mám ležet a být v naprostém klidu. Tak se postarala, abych v klidu nebyla ...

Tchýně mi o víkendu vaří a vozí mi jídlo které nám vydrží na 2-3 dny. Každý víkend za mnou jezdí a pomáhá. Když jsem spala tak mi sama umyla nádobí v kuchyni- po uvaření jsem už neměla sílu po sobě uklidit a šla jsem spát. No a vzala mi špinavé utěrky a dovezla mi je vyprané a vyžehlené.

Moje mamka vů za mnou přijela jen jednou a jinak volá, abych přijela k ní ...

Obě mi nabídly, že u nich můžu bydlet, když nemůžu nic dělat, jenže zatímco tchýně mi nabídla bydlení a počítá i s jejím synem tak moje mamka nabídla bydlení jen mě - nejradši by mě od manžela izolovala.

elllenka
30. črc 2010

@betys : Co naděláme, rodinu si nevybíráme :( musíme se naučit nějak v tom žít. Než jsem byla těhotná tak jsem byla celkem v pohodě a nad věcí, ale teď asi díky hormonům mě točí i maličkosti ... a že se v tom mamka úplně vyžívá. Včera jsem se dost pohádaly, vytočila mě tak, že jsem brečela a ona se urazila- řekla jsem jí co si myslím ... Takže předpokládám, že se mi tëď tak 14dní neozve a pak začne zase s nevděčnou dcerou ...

lukza
30. črc 2010

@elllenka takže ty to máš naopak já mám tchýni jinak dobrou není třreba zlá ale prostě chová se a mluví vždy tak že vlastně ona je nej dělá vše dobře a my jsme ti cot o děláme špatně naše vina že na ní Luky není zvyklí máme jezdit častěji atd. y jo tak to máš teda fakt mamku naprd ale ještě že tchýně ti to vynahradí ještě že ona pomuže případně poklidí atd to je velká pomoc. a to bude pro tchýni první vnouče? ty jo nabídnout ti bydlení jen pro tebe když máš manžela je fakt ujeté
hlavně bud v klidečku prostě když mamka něco začne tak si pohlad bříško a řekni si že tě nervi za to nestojí že miminko je na prvním místě.

@betys ono máš pravdu zbytečný něco říkat kdo chce tak si čas udělá na naše prcky a taky jim to jednou oni vrátí tu pečí nebo nepeči uvidíš.hůavně že ty mamky máme tak suprové a pomužou a jsou rádi za to kyž jsou s našemy kloučky.

smilers
30. črc 2010

Ahojky, diky🙂 holky, rodinu se nevyberete, nekdo ma problem s rodinou ze sve strany, a nekdo zase ze strany partneru....hold takovej je zivot no, hlavne, ze si rozumite aspon z jednou stranou i kdyz to mrzi, ale ja rikam, ze na svete jsou mnohem horsi vecicky

elllenka
30. črc 2010

@lukza : ano pro tchýni to bude první vnouče. Můj má docela velkou rodinu, která se hodně schází a my jsme poslední kdo je bez dětí :( Všichni bratránci a sestřenice už děti mají ... Jeho sestry sice děti nemají, ale nemají ani partnery ... hlavně tchán si přál vnouče a teď se nemůže dočkat 🙂

Moji rodiče už vnoučka mají má 4,5roku, ale neměli o něj zájem ani na začátku. A to ještě u nich bydleli, než si koupili domeček a odstěhovali se- to bylo hádek :( Teď je sestra rozvedená a nemůže ani do práce, chtěla by jít pracovat do nemocnice jako zdravotní sestra, jenže by potřebovala, aby jí někdo občas vyzvednul a pohlídal kluka- mamka to má pár kousků do školky, ale nepomůže ...

Já jsem ráda, že bydlíme od nich dál a pěšky se k nim nedostanu- sice je to občas nevýhoda, ale zase mám více méně klid.

lukza
30. črc 2010

@elllenka aspon že tchýně bude babička na místě🙂)))

@smilers za jak dlouho si myslíš že pustí mrkvičku domu?

smilers
30. črc 2010

@lukza po cisari se vetsinou pousti domu po tech cca 7 dnech, nekdy i po 5 dnech, tezko rict, zalezi v jakem stavu je

co se tyce deti, vse je hlavne zavisle tom, jak moc pijou a jak prospivaji, co ja vim od sebe, tak u nas deti pousti jakmile samotne vypijou 7 lahvicek mlika a jsou v dobre kondici

lukza
30. črc 2010

@smilers díky za info já šla po císaři 5den domu ale taky sem měla jen jedno mimi🙂 právě mě spíš zajímalo jak je to s mimčama takže u vás musí dát 7lahviček a pak hurááá dom🙂)

smilers
30. črc 2010

@lukza jj 7 lahvicek bez toho, ze ny se muselo krmit snodou a hlavne vahovej prirustek, holky sly domu s vahama a mirama : Nela 2960g a 50cm - ta sla domu presne 31.12.2008 (narozene jsou 9.12.2008), Kika 2970g 49cm - ta sal domu 2.1.2009 a Gabca 2960g a 47cm - taky sla 2.1.2009

takze jak vidis, vahy mely skoro 3kg a nastesti mely chut k jidlu, takze sly i brzo od porodu domu 😉

elllenka
30. črc 2010

7 lahviček mléka? To se v porodnici nekojí? Nebo se musí odstříkávat?

natalka28
autor
30. črc 2010

@elllenka určitě se v porodnici kojí, ale pochybuju, že by měla smilers tolik mlíčka ( 3 x 7 lahviček ), aby nakojila všechny 3 děti!!!🙂

smilers
30. črc 2010

@elllenka toz jasne, ze koji i odstrikava 😉 , ja ale mleko nemela, takze holky byly bud na UM a nebo na mlecku jinych darkyn 🙂 doma uz byly uplne na UM

a jinak se vzdycky odstrikava a nosi se to sestram, teda aspon aj to tak mela, ale ja nic moc nenosila

elllenka
30. črc 2010

@smilers : Je divné, že některé mléko nemají :( Já jsem myslela, že stačí jen kojit, ale právě nevím jak by se měřilo.
Jsem zvědavá jak to budu mít já a co mi řeknou sestřičky.

smilers
30. črc 2010

@elllenka , no vetsinou se to stava stresem a unavou, ta ztrata, a co tak pozoruju, tak pri sekci to nektere holciny ztraci

v kojeni bohuzel neporadim, ja nekojila a popravde jsme i rada, ale pokud to pujde, tak urcite koj a neboj se toho🙂

elllenka
31. črc 2010

@smilers : Zase stres- to slyším nějak moc, ten může snad za vše ☹
Na kojení se strašně těším, je to takový kontakt s dítětem a lepší než vyvařovat lahvičky 😀 Už se nemůžu dočkat prosince 🙂

luciiiie
31. črc 2010

ahoj...holky nemáte nějaký odkazy na net na obchůdky pro mimča, kde jste nakupovaly, nebylo tam draho a byly jste spokojené??? Já sjíždím totiž jen Aukro 😉

elllenka
31. črc 2010

@luciiiie : Kromě aukra je dobrý mimibazar. Jinak by mě také zajímalo kde jsou dobré obchody v Brně pro mimča 🙂

betys
31. črc 2010

@luciiiie -já nakuouju na Mimiaukci a Mimibazaru.Jsou tam nové i použité věci.Mám odsud povlečení,deky,teploměr. 😉

drndapetka
31. črc 2010

Ahojky těhulky, prosím Vás, měla jste některá po injekcích Dipherelinu stavy úzkosti, depky, byly jste náladové, pláčtivé??Mám za sebou teprve 5 injekci takže jsem vlastně n začátku stimulky, ale je mi hrozně úzko, nevím co mám dělat ☹ Nevím jak to s takovou do prvního UTZ folíků od kdy mám právo na neschopenku vydržím v práci.....Ty lidi mě tak serou 😠 😠

luciiiie
31. črc 2010

holky díky....na mimibazaru jsem taky zaregistrovaná, ale nějak pořád nejsem schopna se tam orientovat 😅 Mimiaukci obhlídnu, díky Betys 😉
Jinak jsem si udělala nějakej seznam těch základních věcí, co bude všechno mimčo potřebovat a zjistili jsme, že skoro všechno máme skoro zánovní po synovcích (mají necelé 2 a 3 roky), takže fusaky, chůvičky, vanička, postýlka, cestovní postýlka, no prostě spoustu věcí je. Oni totiž bydlí ve Francii a všechno mají nadvakrát, když přjedou na delší čas ke tchýni, tak to má ona doma, takže dokoupím jen deky, plenky, kosmetiku, kočárek, říkali jsme, že asi i novej přebalovací pultík..no je toho dost, ale spoustu věcí máme z krku. Moc se těším, až to všechno nanosím domů a začnu třídit a nějak kupit 😉