Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
17. srp 2010

@lucifirek : Pěkně se vyspi, snad bude zítra malému lépe a vyspí se.
Bylo by super, kdyby bylo všechno nové, ale moc tomu nevěřím, zvlášť když mi oznámil, abych nepočítala s tím, že začne do měsíce :( Abych se nakonec s mimčem nemusela někam stěhovat :(

lukza
17. srp 2010

@lucifirek to vypadá že vás dohlal ten 6nedělní spur uvidíš bude zase hodné miminko to sjou ty spury kdy mimi rychle roste a bolí ho to a vlastně bolest zahání jídlem a proto pak aji strádá protože má větší spotřebu energie a mamince trvá než se mlíčko začne tvořit toto tě pak ještě čeká ve 3 a 6měsícách někdo to má 5dní my vždy jen 2dni ale za ty dva dni sem byla uplně vyřízená.

elllenka
17. srp 2010

@betys : Děkuji, nejspíš si to zařídím a pak se uvidí jak často se tam dostanu.

lucifirek
17. srp 2010

@lukza no tak to jsem zvědavá,jak dlouho to bude u nás. Už byl nevrzlý včera. A dneska se fakt pořád nosil a ani to nepomohlo,šponoval se,že jsem měla občas co dělat,abych ho udržela. Jinak je ale zlatý. 🙂 Já mám teda dneska dost a už se těším,až si lehnu. Luci ty máš tolik informací,já bych si to vždycky tak potřebovala někde přečíst a nemám na net skoro vůbec čas.

luciiiie
18. srp 2010

@lucifirek Luci v pátek se jí zeptám a uvidím. Jak jsem psala, nic mi o žádným ležení s nohama nahoře neříkala. Beztak mi zvýší jen hořčík. Uvidíme. Zas bych se nerada stresovala.

@elllenka jestli se registruješ přes net, tak mi pak dej vědět, jestli se ti někdo ozval. Já se registrovala už v pátek a zatím kde nic tu nic, ani žádnej mail. (Musela jsem poslat kopii těhu průkajdy) Asi se taky radši pak zaregistruju osobně, až pojedem do Brna, protože DM tu taky nemáme ☹

elllenka
18. srp 2010

@luciiiie : Nejspíš čekají na kopii průkazky, posílala jsi ji poštou nebo mejlem? Já bych ji chtěla poslat mejlíkem, ale smažu rodné číslo

luciiiie
18. srp 2010

@elllenka no poslala jsem ji právě mailem, víš... 😒 Ještě počkám a kdyžtak jim napíšu. Jináč se tam stavíme, až pojedem do Brna 🙂

elllenka
18. srp 2010

@luciiiie : Dej vědět jestli se ti ozvali. Asi je opravdu lepší se tam stavit osobně a jen jim průkazku ukázat 🙂

luciiiie
18. srp 2010

@elllenka taky myslím...ale tak když jsem tam na to narazila, tak si říkám, to vyplním, dojde mi to domů a až tam pojedem, rovnou si můžu něco koupit. A zatím prdlačkáá.

elllenka
18. srp 2010

@luciiiie : Přesně o tom jsem přemýšlela také. Včera jsem nechystala průkazku manželovi, aby mi ji v práci oskenoval.
Už nakupuješ věci pro mimčo? Já si asi udělám výlet do Brna, když bude takovéto upršené počasí tak to zvládnu sama tak toho nejspíš využiji.

luciiiie
18. srp 2010

@elllenka no něco málo...jen tak přes aukro. Nějaký plátěný plíny, mikinky, bodýčka. Jako jen tak pozvolna, když se mi něco líbí... Chystáme se do Brna, potřebuju si koupit nějaký kalhoty, už nic nezapnu, takže tepláky a volný kalhoty teď vedou 😝 Bokovky už mě taky tlačí, jak sedím dlouho v autě, tak mě to tlačí do břicha, no nic příjemnýho.

elllenka
18. srp 2010

@luciiiie : Také si musím někde koupit kalhoty. Zatím ven chodím v šatech, ale jak se ochladilo tak je na mě zima :(
Já už na oblečení pro mimčo mám zhruba všechno, už jen nějakou zavinovačku, kočárek, vaničku ...ale to koupíme až později.

elllenka
18. srp 2010

Už se objevil výsledek: Rodiče si nepřejí znát pohlaví, karyotyp plodu je v normě.
Dostupnými cytogenetickými metodami neprokazujeme chromozomální chyby
plodu.

To jsem se tedy toho zase dozvěděla :( aspoň, kdyby uvedli nějaké výsledky- toto vyšetření teda bylo pěkně oničem :(

luciiiie
18. srp 2010

@elllenka tak to jsi holka šikovná....my máme spoustu věcí po synovcích, tak se spíš chystáme koupit nějaký komody, pak to sem všechno navezu, proberu a dokoupím jen zbytky a kosmetiku ... teď to nemám kde skladovat 😒 Na kočárek máme ještě chvilku čas, a chůvičky, vaničku a tak, to všechno máme. 😉

luciiiie
18. srp 2010

@elllenka však to je dobrý, ne? Dostupnými cytogenetickými metodami neprokazujeme chromozomální chyby
plodu - to chápu, že je vše v pořádku!!! Gratuluju!!! a pohlaví jste vědět nechtěli 😉

lukza
18. srp 2010

Holky k té drogerii po mě ani prukajdu nechtěly vubec sme o tom nevěděla a šla jsem do drogerie a paní viděla bříško říká vy jste těhulka tak pokud chcete tak vám dám kupovky jen mě toto vyplnte takže když vidí bříško ani prukajdu nechtějí jen sem nebyla stále schopná si tam vyzvednou ty kuponky po narození malého to jsem vždy na to zapoměla když sem tam šla 😲

lukza
18. srp 2010

@elllenka gratuluji to je supr.-))) pokud nejsou chromozonální chyby tak je vše Ok.žádný DS nehrozí

natalka28
autor
18. srp 2010

@elllenka @luciiiie slevovou knížku Vám určitě pošlou. Já se registrovala a žádala o slevu taky přes e-mail. Nikdo se mi sice neozval, ale všechno pak přišlo poštou!

@elllenka gratuluju k výsledkům!

Holky, nevím jestli si dobře vzpomíná, ale neměla jste na začátku těhu některá z vás problémy s krvácením??? Mohly by jste mi o tom něco napsat? Moje kamarádka je teď cca v 7tt a od pondělí krvácí, je na Obilňáku. Miminku srdíčko bije, ale prý je hodně dole. Zítra budou udělat UTZ a uvidí se! Ach jo, je mi z toho na nic☹

elllenka
18. srp 2010

@natalka28 : To jsem měla já, ale v nemocnici jsem zkončila až později. Teda špinila jsem skoro od začátku pak jsem už krvácela :( V nemocnici ji pohlídají, mě dávali léky na udržení těhotenství, podle ultrazvuku bylo všechno v pořádku. Doktoři mi řekli, že kdyby to byl potrat tak nemají šanici to zachránit :(

jimmy1
18. srp 2010

@elllenka super 😉 gratulka, takže všechno je OK 🙂 parádáááááááá😉

jimmy1
18. srp 2010

@natalka28 já jsem byla od 6tt v nemocnici pro krvácení... v téhle fázi těhu nikdo nemůže zaručit jak to dopadne ☹ buď se udrží nebo ho to krvácení strhne s sebou ☹ takže klid, nohy hore, já brala duphaston (ale prý je utrogestan lepší) a ascorutin. Ale může to dopadnout dobře, koukej na Marťulu, vykládá mi tady: bababa, mamama a tak 😉
Tak kámošce vyřiď, že to může být v pohodě 😉

kveta
18. srp 2010

@natalka28 Súhlasím s Jimmy1. Nič viac sa v tej fáze tehu urobiť nedá... Btw. ja som do zistenia tehu /teda v tej etape ako je Tvoja kamoška/ krvácala tuším 5-krát a bábo stále žije...

elllenka
18. srp 2010

@kveta : Jak se cítíš? Už tě honí po kontrolách každý týden?

kveta
18. srp 2010

@elllenka No, čo Ti budem hovoriť.. slovenské zdravotníctvo v praxi.. Mali by ma už naháňať na kontroly každý týždeň, ale pôrodnica je tak preplnená tehuliami v poradni, že nás všetky volajú každý druhý týždeň... Myslela som, že to aspoň vykompenzujem mojím gynekológom, ale ten išiel na tri týždne na dovolenku.. Tak som sa obrátila na centrum, kde chodím a tam všetci gynekológovia majú na konci srpna dovolenky.. Tak teraz premýšľam, že kam ísť, kam sa podieť.. 🙂 Najbližšiu poradňu mám 30.8. a dovtedy hádam ukecám nejakého gynekológa, čo som ho v živote nestretla, aby ma kukol...

No a cítim sa ako v 36.tt... takže sem tam som zadýchaná, sem tam páli žáha, sem tam nemôžem pre oboje spať /v noci na pondelok som nespala ani minútu/... ale maličký je zatiaľ veľmi pokojné bábo... ťuk ťuk ťuk, takže len občas ma silne kope, inak si len pokopkáva... /dole hlavou... nejak nepochopil našu dohodu o priečnej polohe... 😝 /

elllenka
18. srp 2010

@kveta : Teda u vás je to fakt drsné :( My tedy máme zástup, když si vezme moje gynekoložka dovolenou tak ji zastupují v nemocnici. Držím palce, aby js někoho přemluvila, nebo pokud se budeš cítit dobře tak se na to vykašli, to lítání a nahánění doktorů ti moc neprospěje.

Žáha mě také občas trápí, zatím mi na ní pomáhá žvíkání žvíkačky.
Držím palce, aby se mimčo obrátilo tak jak si přeješ 😉

lukza
18. srp 2010

HOLKY PROSÍM MÁM DOTAZ ORO JEDNU BOJOVNICI ZA MIMINKO

Dělaly tady někomu z vás testy na imunologii zda jo tak co se tím dá přesně zjistit mě to tenkrát po neuspěchu řekly že příště před bojem mě udělají genetiku a imunologii ale na co přesně ta imunologie byla mě se něco plete že na to aby zjistily zda moje tělo vubec příjme embrio a zda ho hend nezabije ale nejsem si jistá vím že se bere prešdnison na potlačení imunity ale aji tak tělo muže klást odpor.DÍKY VŠEM ZA ODPOVĚDI

lukza
18. srp 2010

@kveta Ty jo jak si vubec mužou dovolit v takovém tt dělat poradnu jendou za 14dní vždyt ro je šílené držím pěstičky aby jsi našla gyndaře kdo na tebe kukne vždyt ty už musíš přece každý týden chodit na monitor.to je opravdu šílenost

luciiiie
19. srp 2010

@lukza to vůbec nevím co to je...mě dělali jen tu genetiku, brali mi krev a 3 měsíce jsem pak čekala na výsledek 😎

betys
19. srp 2010

@lukza -mě zase dělali jen test na alergologii kvůli alergii na sperma ale imunologii určitě ne.Ale znám případ kdy holky byla alergická na svůj plod.Dlouho trvalo než ho tělo přijalo a mimčo zdárně donosila.Bohužel na ni nemám kontakt jestli jí náhodou nedělali podobné testy.
Já jsem včera měla veselo.Matýsek celý den mručel a kňučel.Nnechtěl jíst jen pil čajík.Myslíte že už takhle brzo můžou zlobit zuby?Pořád si cpe pěstičku po pusy,dost slintá.Uvidím jak to bude probýhat dneska,když tak zajdu k Dr.Jinak na pravidelnouporadnu jdeme příští týden.Budou nám 3 měsíce 😵

kveta
19. srp 2010

Ahojte, tak hlásim, že som našla gynekológa, čo ma budúci týždeň skontroluje za peniaze... 😵 Uff, veľký kameň mi spadol zo srdca... 🙂