Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

kveta
9. zář 2010

Kde ste kto??? 😲 Ja 2v1, skoro ráno boli cvičné kotnrakcie bez bolesti, ale zato v skracujúcich sa intervaloch... ale prešlo to... Inak v pohode.. aj psík sa už chystá na príchod miminka, dnes bol u kaderníčky... 😀 Zajtra mi príde pomoc na doupratovanie celého bytu a potom tu budem do pôrodu chodiť po špičkách, aby všetko ostalo v takom poriadku, ako chcem... 😀

lukza
9. zář 2010

Ahojky holky

@kveta já se ani nedivím že jen přes skolo ono to není na škodu přee jen mimi po narození nemá žádný imunitní systém a když se pak navalí náštěvy tak nikdo nemuže vědět zda nemá v sobě už zárodky nemoci a pro to mimi je to pak klidně velice ne´bezpečné i tady u nás někde v porodnicích je dovolená náštěva jen manžela a to jen na chodbě do pokoje nikdo nesmí tak to měla kámoška.supr že jsi stále celá krásně se držíte.-)))

kveta
9. zář 2010

@lukza No jo, ale v našom prípade po cisaráku a pri malom počte personálu to znamená, že "otcovia" ani starí rodičia neuvidia miminko len preto, lebo sa po sekcii k tomu okienku v prvých dňoch s miminkom jednoducho nedoplazím... Personál nemá čas tam predvádzať miminká /čo naprosto chápem, keď vidím ako tam lietajú a nestíhajú.../... a to je podľa mňa veľká škoda pre tvorbu vzťahu otec-dieťa... ☹ Takže preto z toho nadšená nie som.. tak nejak som si predstavovala ako otec dieťaťa bude mať malého v náručí a bude sa snažiť rozoznať svoje črty tváre, tak ako som to vídala bežne na chodbách v iných nemocniciach... a namiesto toho z nemocnice povezie akési "cudzie" miminko, ktoré okrem dvoch hodín po pôrode ani poriadne nevidel... Človek nemôže mať všetko, viem..

betys
9. zář 2010

@kveta -2 dny po porodu už budeš trénovat chůzi a pak to určitě zvládneš. 😉 Nevím jak Ty,ale já bych to spíš nezvládla psychicky.Bylo mi v porodnici hrozně smutno.Ležela jsem tam nejdýl všechny paní po normálním porodu chodili domů pátý den.Manža se mnou sedával i 2 hodiny.Bylo dobré že tam měli na mimča nákupní vozíky,když přišla návštěva nebo jsem potřebovala za sestřičkama tak jsem ho vezla.A když jsme potřebovali vyvětrat pokoj tak jsme děti vyvezli na chodbu a udělali si průvan.
Dneska nás Matýsek pěkně pozlobil.Skoro celou noc kňoural a převaloval se.Zlobí h ozuby.Očkování ustál celkem dobře.V pondělí pojedeme na kyčle tak snad budou v pohodě.

lucifirek
9. zář 2010

@betys tak já jsem teda porodnici taky těžko rozdejchávala,když uplynuly ty tři dny,kdy normálně pouštěli domů,tak jsem to pak ořvala každý den,když všichni odjeli. Protože všechny pouštěli domů a já tam pořád tvrdla a pořád se to nezlepšovalo. A to jsme tam byli deset dní. Manža za mnou jezdil každý den,i když to měl 80km a víc jak hodinu cesty,tam a to samé nazpět. Prý když mě viděl.A to tam jezdili poistupěn i jiné návštěvy a švagrová,která bydlí v Rosicích.
My měli děti v takových vozíčcích,ale ne v nákupních,takové z plexiskla a my v nich museli vozit mimča i na každé vážení před a po kojení. Pro jistotu,abychom třeba prý na chodbě neuklouzli a pod.
Betys to už chuderku zlobí zoubku.To brzy. ☹ Opravdu nezávidím. Skončí prdíky a začnou zoubky.

lukza
9. zář 2010

@kveta já ti to věřím v tomto to je fajt naprd já to kměla že po císaři mě hned ukázaly malého to bylo v 8:29a pak mě odvezly na JIP a malého mě dovezly ukázat až někdy v osum večer vubec sem nevěděla co sním je zda je v pořádku bylo to hrozné.naštěstí manža mohl hned jak malého odvážely jed sníma a být u inkubátoru jak dlouho chtěl a koukat na něho on si zase stěžovat že mu nikdo nebyl schopnej říct co je semnou zda jsem v pořádku odcházel když já byla ještě na sále až v náštěvní hodiny ve 14hod mohl za mnou přijít a vidět mě a já konečně dostala info aspon od něho jak je na tom malý atd.pak po 24hodinách mě převezly na niormální pokoj a v 10hod mě dovezly malého na přiložení a zase odvezly pak opět v náštěvní hodiny došel manžel a po cetě si vyzvedl malého pak sem ho měla do večera a na noc si ho ještě vzaly.já teda šla dom za 5dní ve čtvrtek byl císař a v pondělí ráno sem už šla dom.

@lucifirek my měly taky takové plastové vozíčky a musely jsme mimi vozit furt v nich jak píše na vážní atd.a já ho radči aji furt vozila přece jen ten krok po císaři není tak jistý

lukza
9. zář 2010

@kveta a neboj ono to nakonec uteče a budeš s prckem doma v klidu já teda porodku taks špatně snášela ale já celkově pobyt v nemocnici vždy obrečím

lucifirek
9. zář 2010

@lukza @kveta taky se vám nedivím,mě malého po porodu odvezli na hodinu,pak nám ho chvíli nechali a pak byl skoro celou noc v inkubátoru. Mohla jsem se teda na něj jít také podívat.Ani jsem nespala,jak jsem se na něj těšila. A chtěla jsem si ho vzít k sobě. To se mě ptali,jestli vůbec chci,no jasně,že jsem ho chtěla. 😀
čokoládu bych asi neměla při kojení co? já spořádala ted jednu na vaření. Často ji nejím,ale teda nějak ted mám pořád chut na sladké.

lucifirek
9. zář 2010

@lukza tak já občas malého nesla,ale je pravda,že opatrnosti není nikdy nazbyt. Já ted nosím malého do kočárku v autosedačce,protože to máme tři patra po schodech a kdybych třeba zakopla,tak si to nechci ani představovat. A v té porodnici to samé,je pravda,že tam vytírají a pod.,a kdyby člověk uklouzl. Také nám tam neustále kladli na srdce,at se od malého na přebalováku ani na vteřinu nevzdalujeme,že stačí,když se otočí a může se stát neštěstí.

Kvety a budou tam oba dva partneři? 😉

lukza
9. zář 2010

@lucifirek Čokolády se neboj jediné co u nás je že kdžy sním celou čokoládu tak pak LUky má bedara na tvářičce to pak všeci vědí že jsme jedla něco sladkého al 😀 e na prdíky to vliv nemělo.já po schodech taky měla strašný strach nosil máme taky barák na patro a řeknu ti že když byl maličký tak to bylo dobré ale tedka jak sebou furt šije rtak ho musím teda dřžet strašně pevně a ještě dávat bacha at nesklouznu ach ty schody.

lucifirek
9. zář 2010

@lukza Tak to nechci vidět,jak malý bude vypadat,když už ted je poďobanej,chudera. 😀 Schodyjsou fakt na prd,když jsme přijeli tak to bylo v poho,ale ted už se malý v té sedačce docela pronese a k tomu ještě třeba nákup. Už se těším do nového,tam bude výtah jenom pro nás,takže budu jezdit s kočárkem až do bytu,protože budeme mít velkou chodbu a budu ho tam moct nechat a dát ho třeba v zimě i na balkon

lukza
9. zář 2010

@lucifirek tak to budete mít super a kdy pujdete do do nového?

lucifirek
9. zář 2010

cca někdy na začátku října. 🙂 Vánoce budou v novém a hlavně s malým. 🙂 Letos koupíme velký stromeček.Vždycky jsme měli maličký. Sice z toho malý ještě rozum mít nebude,ale bude už pozorovat,možná lézt. Pro mě budou krásné. A zároven smutné. Že s námi nebude mamka.

lucifirek
9. zář 2010

No nic,jdu hodit sprchu a skočit do peřin,malý bude asi za hodinu vstávat,tak at to stihnu. 🙂
Lukzy vy vlastně budete mít také první vánoce s Lukáškem.A on už z toho bude mít radost. Bude mu skoro rok. To už bude super. 😉

lukza
9. zář 2010

@lucifirek na vánoce se hrozně těším jak píšeš budou to první s prckem a jsem zvědavá co bude říkat na vánoce.to ti věřím že ti mamka na ty vánoce bude hoodbě chybět ale věř že ona se na vás furt dívá a drží nad Kubíčkem ochranou ruku a na vánoce taky bude sváma i když jí neuvidíme a taky věřím že KUbíček ti usměvem a svojí přítomností udělá krásné vánoce a usměv an srdíčku

kveta
9. zář 2010

@lucifirek Áno, mali by byť v pôrodnici obaja expartneri... Už aj do nemocnice ma vezú obaja...

@betys Mne už samota nevadí.. po odchode manžela som sa vyslovene učila žiť v samote... takže našťastie osamelosťou v nemocnici trpieť nebudem...

lucifirek
10. zář 2010

@lukza uplně mě to dojalo. Fakt mi mamka chybí,každý den tu koukám na její fotku a nemůžu uvěřit,že už tu není.

@kveta teda ty máš takový ,,nadstandart,, 😀 😀 😀

lucifirek
10. zář 2010

my se jdeme chystat a vyrážíme na návštěvu ke kamarádce.

lucifirek
10. zář 2010

tak takhle nás ráno vyfotil manžel 😀

betys
10. zář 2010

@kveta -já jsem taky zvyklá být sama,ale v tý nemocnici je to jiný.Když pláčou miminka a maminky po porodu taky nevypadají zrovna vesele.A co teprve když se Ti mimčo rozpláče a Ty nevíš proč a nejde utišit.Ještě že existují mobily.Však ten účet taky vypadal... 😀
Já jsem vypravila babičku s dětičkama ven a asi budu žehlit.Peru Matýskovi do zásoby větší věci a nahromadilo se mi to.U nás svítí sluníčko 😎

betys
10. zář 2010

@lucifirek -Kubík už je pořádný chlapík 😉

luciiiie
10. zář 2010

Ahoj holky,

@lucifirek jéé vy jste bobánci, jak hezky spinkáte 🙂 Kubík roste jako z vody 🙂

@betys pěkné foto, babičce se asi pěkně vozí. 🙂 ... takový dva skřítci... Holky vy se tak máte, že už máte prcky venku 😵
Jinak dnešní poradna v pořádku, jen ten tlak zas trošku vyšší, ale to protože jsem valila jak magor a čekárna byla prázdná (jsem hleděla jak puk) , tak jsem šla hned na řadu a ani jsem se nestihla vydýchat 😝 Cukrovka je taky v cajku, další kontrola za 3 týdny. 😵

kveta
10. zář 2010

Hlásim, že naďalej 2v1. Dnes som zažila prvého poslíčka.. ak teda asi dvojminútová bolestivá kontrakcia je poslíček.. 😀 Inak bez problémov, len konečne mám pripravenú postieľku pre malého a hrozne sa vytešujem... Vylepila som nad ňu obrázky Tweetyho, baby monitor je namontovaný.. už tam chýba len Martinko... 😵

@betys Ešte že si ma upozornila na tie nálady rodičiek.. Inak tých depresií a smutných nálad po pôrode sa dosť bojím... Dúfam, že budem schopná si malého užívať a rozumovo sa držať nad smutnou náladou... ale moc tomu neverím..

luciiiie
10. zář 2010

@natalka28 jak je? všechno v pořádku? dlouho jsi tu nebyla 😉

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Máš kontroly po 3týdnech? Já už to mám po 2. Kdy jdeš na Veveří- jsi už objednaná?

luciiiie
10. zář 2010

@elllenka jj, objednala mě za 3 týdny. Na Veveří jsem se ještě neobjednávala. Gyndr cosi mlela o braní zas nějaké krve v 32tt, to je zas co? nevíš?

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Mě nic neříkala, možná řekne na další kontrole. Jen mě dostalo že mě pošle do porodnice až ve 38týdnu. Kamarádka mi říkala, že kdybych rodila dřív tak mě nevezmou v Buhunicích :(, když tam nemám vyplněnou kartu :(

luciiiie
10. zář 2010

@elllenka já se jí dnes taky ptala jak to s těma porodnicema je a ona mi říkala, že si mám pak do vybrané porodnice zavolat tak v 36tt a že pokud budou mít volno, tak si mě vezmou už na ten měsíc pod sebe (jako kontroly a tak) a když ne, tak budu chodit normálně ke své mudr a ona mě pod sebou dovede až k porodu. A ptala jsem se kamarádky taky na ty Bohunice, protože tam rodila, jestli se tam musela nějak přihlašovat nebo tak a říkala, že to ani nestihla, protože rodila v 38tt a odrodili ji normálně bez problémů. Tak pak si vyber. Nerada bych někde lítala v bolestech po Brně a sháněla, kde mě kdo vezme. 😅

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : No já už do Bohunic volala teď a sestřička mi řekla, že až mi doktorka vypíše ve 38týdnu papír, že mě předává do péče porodnice tak potom mám zavolat. Tak kdo ví. Ale prý v je vždy v prosinci hodně porodů ...

luciiiie
10. zář 2010

@elllenka to říkala? že je v prosinci hodně porodů? A safra....