Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
25. říj 2010

@mrkvicka28 kluci jsou krásní. 🙂

luciiiie
25. říj 2010

@mrkvicka28 kluci jsou úžasní...😉

luciiiie
25. říj 2010

@lucifirek Luci vám to na vítání taky moc slušelo 😵

lucifirek
25. říj 2010

@luciiiie 🙂 dík

betys
25. říj 2010

@mrkvicka28 -držím palce ať výlet dobře zvládneš.Mě stačí naše balení když jedeme ke tchýni a to to máme jen 10 km.Ale aspoň si pak trošku odpočineš.Kluci jsou krásní 😉

luciiiie
25. říj 2010

když vidím ty svoje týdny, tak se mi pomalu začíná stahovat zadek...pořád jsem říkala, jak to zvládnu, jak se nebojím a teď už začínám nad porodem přemýšlet a celkem se i děsím...nemám strach z bolesti, ale spíš z toho neznáma. Holky, kdyby se třeba prcek neotočil tak jak by měl, to se taky dělá císař?

betys
25. říj 2010

@luciiiie -jako když bude hlavo nahoru?To pak záleží na Dr.Neboj to zvládneš.Taky jsem měla strach,to asi všechny.Taky ne z bolesti a le že to nepoznám,že pojedeme pozdě....A když mi začala týct voda tak jsem to poznala a porodní bolesti určitě taky poznáš.To nejde přehlídnout.Hlavně měj nachystanou tašku a všechno určitě bude OK 😉

luciiiie
25. říj 2010

@betys kurňa to bude 😝

lukza
25. říj 2010

Ahojk y holky

@luciiiie mě se Kuky neptpčil a hned mluvily jen o císaři říká se že pokud jsi prvorodička a čekáš kluka tak nechtějí riskovat porod KP.kluci prý jsou pak při porodu KP náchylní na plodnost protože při porodu je na pytlík veliký tlak.mě rovnou říkaly že prostě pujdu na císaře a k porodu KP musíš splnovat všechny body a to jako např.že musí být v bříšku uplně narovno, musíš být otevřená jak potřebují a hlavně mimi musí mít ale tedka nevím jak přesně to je určitou váhu a míru.ale furt do 36týdne máš čas pak se až začíná plánovat.

@betys jj je pravda že nejsem tlustá ale aji ty 4kg jdou poznat na oblečení a kupovat nový šatník se mě nechce to radči koupím KUkymu něco.a je dobře že se to trochu spavilo po uplnku i u nás je to lepší.

Mrčkvičko hned jsu kuknout na fotečky a teda to balení nezávidím to bude věcí co?já taky vždy mám strach aby jsme něco nezapoměly.

lukza
25. říj 2010

@luciiiie a ta obava je normální já taky jak píše betys měla strach že to nepoznám atd.ale pak jak mě praskla voda tak první co jsem manžovy řekla že nevím zda sem se počurala nebo mě praskla voda přitom to byl proud jak hrom🙂 a to mě hned manža řekl že to je určitě voda.a neboj radči jen 10x zbytečně do porodnice než pozdě.pokud budeš mít pocit že je to voda tak zajedeš udělají test na vložce a řeknou ti a když budou bolesti tak na tebe kuknout a opě řeknou nebo vše zvládneš,ale obava je na místě to tak má beztak každá🙂) hod ještě obavy za hlavu a užívej bříška

luciiiie
25. říj 2010

@lukza Tak to je fajn, že jste taky tak plašily...já vím, že má prcek ještě spoustu času na přetočení, ale tak chápete mě, tak jsem asi normální 😅

betys
25. říj 2010

@lukza -mě teda voda odtíkala pomalinku.Zjistila jsem to asi v 8 ráno a jeli jsme až v poledne.manža byl po noční tak jsem ho nechala chrnět.Ale třeba když jsem něco zvedla tak bylo cítit jak toho vyteklo víc.Škoda že ty testovací papírky na plodovku nedávají domů.

betys
25. říj 2010

Takže dávám kontakt na tu sestru co je dobrá na Vojtovku-p.Vallová 549 418 824.Je to v Tišnově v Domě s pečovateskou službou.Prý je trochu problém se dovolat-když cvičí nebere telefon.Takže zkoušet,zkoušet.... 😉

lucifirek
25. říj 2010

@luciiiie luci prcek se ještě může přetočit. Mě přece taky hrozila dr. ve 30.tt,že už se asi nepřetočí a přetočil. Ještě má časík. 🙂 Ale pokud by se nepřetočil,tak by to byl opravdu císař. Jak píše Lukza u chlapečků ani nedoporučují porod KP. A lepší císař,než komplikace při porodu. 😉 Ale myslím,že se zatím nemáš čeho bát,ještě je čas

lukza
25. říj 2010

@betys jj to si pamatuji že tobě odtékala postupně no každý to má prostě jiné a máš pravdu ty papírky by měly dávat dom ale ony se prý dají sehnat někde v lékarnách.

@luciiiie chápemě tě klidně se ptej a vypovídej se obavy jsou na místě je to pro tebe něco nového tak jak to bylo pro nás a člověk je nervorní s toho že ví že je ta to sám že u nějakých věcí muže někdo poradit,říct nebo pomoct ale porod je opraqvdu záležitost jen pro tebe i když u toho bude chlap ale vše musíš udělat sama,ale až porodíš tak budeš pyšná na to že jsi tuto věc mohla udělat sama🙂)).mě doktor říkal od toho 32t že se asi nepřetočí přece jen to viděl na UTZ ,ale já to měla skrz tvar dělohy

mrkvicka28
26. říj 2010

@betys my jezdíme na vojtovku do ivančické nemocnice a sestra je taky docela dobrá ,ale hlvně je to o tom cvičit doma což je občas fuška

betys
26. říj 2010

@mrkvicka28 -ta moje kamoška s Honzíkem taky začali jezdit do Ivančic.Ale pak přešli do Tišnova.Přecejen mají velký problém.Honzík dělá pokroky a znám další maminu která tak jezdí a jejich holčičce tam pomohli tak že začala chodit ikdyž to tak ze začátku vůbec nevypadalo.Kamoška cvičí 4x denně.Jen když mají nemoc nebo očkování tak vynechá.Honzík musí před očkováním brát Diazepam na zklidnění jinak to u něj může vyvolat blbý reakce,myslím že fibrilní křeče.Nevím jestli to píšu dobře.

ratatooy
26. říj 2010

ahoj holky prosím o radu,jde o vyvařování láhví a dudlíků,jak často?zatím vyvařuju po každým jídle ale zůstane to sterilní když vyvařím vše naráz a mám to nachystané na celý den?večer zas vyvařím a mám to na noc,sterilizátor teda nemám vyvařuju to v hrnci s vodou.

betys
26. říj 2010

@ratatooy -mrkni někde na mimiakci na sterilizátor do mikrovlnky.je to super věc.Dá se koupit třeba za 300 kč.Za pá minut máš hotovo.Já vyvařuju tak 1x za 2-3 dny.Ale Matýsek už velký.Ikdyž dřív jsem taky nevyvařovala tak často jako Ty.

ratatooy
26. říj 2010

@betys a myslíš že se do toho dají dát jakékoliv lahve ikdyž bude ster.třeba od aventu?a ty dudlíky a savičky se dají normálně na dno?protože u těch digitálních je na to vrchní patro?

betys
26. říj 2010

@ratatooy -v tý nádobě je taková děrovaná vložka a na tu se to dává.Já mám sterilizátor Avent a skleničky Nuk a Tefal a jde to v pohodě.Jsou tam i výřezy pro odsatvačku,taky jsem ji v tom vyvařovla.Mrkni sem http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38121291&tab=0

mrkvicka28
26. říj 2010

@betys teda betys to tvé kamarádce nezávidím my máme cvičení spíš preventivně aby se u kluků potom ve škole neprojevila třeba dyslexie atd.,ale ted jsou nachlazení takže taky necvičíme. já se snažím s něma cvičit aspon 2x denně.

mrkvicka28
26. říj 2010

@ratatooy Já používám sterilizátor do mikrovlnky a vždycky ráno nachystám lahve na celý den. Ono jde hlavně o to aby tam nezůstaly zbytky mléka které rychle kvasí .

kveta
26. říj 2010

@ratatooy Hlavne kúp fľaše bez BPA, či aká je to skratka, lebo BPA poškodzuje plodnosť chlapcov. Ja mám všetko od Aventu a som spokojná.

kveta
26. říj 2010

Inak my sme mali v noci poplach: baby monitor sa rozoznel asi 20 minút po tom, čo malý zaspal.. keď som dobehla k postieľke, tak malý sa nehýbal.. na môj krik sa ani nepohol.. až keď som ním potriasla, tak po sekunde sa rozplakal.. uff. Tuším bol ten baby monitor dobrá investícia.. Nechápem, z čoho to bolo.. rozhodne negrckal a nedusil sa.

teckovanaorchidej
26. říj 2010

ahoj maminky, kukněte do fotoblogu, dnes na utz a všechno je zatím v úplném pořádku, teď nás čeká genetika a mniocentéza.

ratatooy
26. říj 2010

@kveta tak to je dobře že ten monitor máte,mi máme taky zatím je vše ok,ale dovedu si představit jaký jsi musela mít šok.oni miminka někdy na chvili přestanou dýchat a to asi může mít za následek syndrom náhlého úmrtí,přitom stačí právě dítě jen zvednout z postýlky a probere se ale když není monitor tak o tom člověk ani neví,taky si to nedovedu bez něj představit to bych asi celý noci jen seděla a koukala na malýho jestli dejchá.

ratatooy
26. říj 2010

@mrkvicka28 a tak prvně to taky umeješ pod vřelou vodou a pak to dáš do sterilizátoru?já to tak taky před vyvářením umejvám ale teda bez saponátu to se bojím.

jezulicka
26. říj 2010

ahoj holky,
jsem taky z unicy, ale v druhé diskuzi zatím čekám na potvrzení utz...ale tak si tu čtu a všimla jsem si, že se tu rodí převážně chlapci...čím to je?neptala jste se některá doktora?je to zvláštní...mně je jedno co to bude hlavně at to je a je to zdravé ale jen tak ze zvědavosti... 🙂 😀

luciiiie
26. říj 2010

@teckovanaorchidej jupí! gratuluji, prcek vypadá, že je spokojenej 😉