Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
5. lis 2010

Jinak já se tu s vámi holky, na nějakou dobu rozloučím.Zítra už propukne stěhování. A nevím,kdy nás připojí.

lukza
5. lis 2010

@lucifirek to se prostě chytne ber že vše cucají okusují a prostě bakteriim se neubráníš a staší když je třeba po očkovaní je oslabený a pak je bacil hned ,ale toto je hodně časté prostě to tělíčko se musí naučít žít s těma bacilama a prostředím.jéé ty tu tedka nebudeš tak hlavně at vše jde dobře a když budeš tak hodná tak mě pisni SMS jak jste dopadly u doktorky budu na vás moooc myslet,ale po jedné stránce je dobré že víš že to nebude stravou takže alergie třeba nebude nějaká vážná pokud by byla

lucifirek
5. lis 2010

@lukza tak nejím mléčné teprve dva dny,tak ono by to ještě asi trvalo,než by se to uplně upravilo.I když u těhle miminek se to prý pozná brzy,rychle se to zlepšuje. Tak uvidíme v pondělí. Ted jsme kojili,protože po koupání nechtěl. A hrozně knoural a vztekal se,než se vyprděl,to už byl klid. Písnu sms. 😉 Sbalenoje všechno,jen ráno pobalit věci,jako drogergu...... Manža mě odveze k tchánovcům. Přestěhují to a pak mě doveze domů a můžu začít zase vybalovat. 😀 Hlavně nachystat postel a věci pro malého. Pak bude na řadě ostatní.
Já jdu do sprchy a spát.

betys
6. lis 2010

@lucifirek -ať to u Vás proběhne v klidu a hlavně se dobře bydlí 😉

elllenka
6. lis 2010

@lukza : Na oční klinice jsem mluvila jen se sestřičkou, nebyla jsem objednaná k doktorovi, ale říkala, že by to nemělo vadit, že mám po operaci- že o tom neslyšela. V pondělí budu volat mé oční. Měla teď týden volno a v pátek jsem se sice dovolala, ale mluvila jsem jen se sestrou. Ta se dívala do mé karty a říkala, že by neměl být problém. Každopádně teď už to potřebuji písemně, když mi doktorka dala žádanku :( Tak uvidím jak to bude.

elllenka
6. lis 2010

@lucifirek : Přeji klidné stěhování

ratatooy
6. lis 2010

@lucifirek o tom hlenu jsem četla že to může být tou změnou mlíčka,ale ta krev to radši si zajdite pro jistotu.tak asi to budu tou UM ale ze začátku to tak neměl ale to dostával ode mě trošku vymáčknutou mlíka,moc se toho ale nedalo že by to udělalo takovou změnu?ale průjem nemá tak to je asi dobrý.

elllenka
6. lis 2010

Holky jak to je po mateřské? Po se musí hned nastoupit na rodičovskou? Chtěla bych si vybrat po mateřské (příští rok) dovolenou z letošního roku a prý bych mohla mít nárok i na dovolenou za rok 2011. Tak po mateřské mám nastoupit na dovolenou a potom na rodičovskou, nebo hned na rodičovskou a přitom čerpat dovolenou?
Jak jste to řešily vy?

betys
6. lis 2010

@elllenka -já to mám jednoduchý.Jsem nezaměstnaná,takže místo mateřské jsem měla neschopenku a pak hned na rodičák. ☹

elllenka
6. lis 2010

@betys : Tak to máš jednodušší 🙂 je fajn, že jsi měla nárok na neschopenku 🙂 Nevím jestli jsem se dívala dobře, ale nejspíš budu mít mateřskou zhruba stejnou co nemocenskou, takže si stejkně moc nepomůžu :( Ale možná jsem se dívala špatně. Jestli zase budu na mateřskou čekat 2měsíce jako na nemocenskou tak mě to už naštve :( Nevím proč to dělají tak složitě.

Ani nevím do kdy a kam budu muset nahlásit že jdu potom na rodičovskou dovolenou, nechápu proč to nejde jednoduššeji :(

lukza
6. lis 2010

@elllenka před skončení mateřské napíšeš do práce že žádáš o vybrání řádné dovolené od kdy do kdy a po skončéní mateřské budeš pobýrat dovolenou a po skončení dovolené pujdeš na sociálku a zažádáš si o rodičák pokud se budeš rozhodovat jestli na 3nebo 4roky tak tedka si nejsem jistá ale myslím že do 21měsíce dítěte musíš říct na jak dlouho jdeš na rodičák já si rovnou napsala že na 3roky at se nemusím o to starat.ale to je tak letos nevím zda tam nedošly nějaké změny od příštího roku ohledně toho kdymusíš nahlásit na jak dlouho jdeš na rodičák.

jimmy1
6. lis 2010

@elllenka já jsem pobírala zároveň rodičovskou a vybírala jsem si dovolenou (loňskou i letošní, na kterou vznikne nárok, pokud jsi 60 dní na mateřské). V práci jsem jen napsala žádost a po skončení mateřské mi postupně posílali penízky podle toho, kolik dní bylo v měsíci. A rodičák jsem žádala na úřadu práce, mám na 2 roky, jsem naivka a věřím, že budu zase těhulka 😝

elllenka
6. lis 2010

@jimmy1 : Takto bych to chtěla také udělat. Rodičovskou na 2roky- teda pokud mi to platově výjde 🙂 Právě včera mě zmátla účetní- ptala se mě na dovolenou tak jsem jí řekla, že si ji vyberu po mateřské a ona mi řekla, že po mateřské si mám domluvit dovolenou a až po dovolené na rodičovskou. Tak ji obejdu a nebudu jí říkat, že beru i rodičovskou 🙂

60dní na mateřské bych příští rok měla být 🙂 To bude paráda, teď jsem si vybrala loňskou dovolenou a příští rok budu mít celou letošní i z příštího roku- hurá- co já jen budu s těma penězma dělat 😀 😀 😀

@lukza : Na sociálku nebo na pracák?

Nemáte náhodou vzor jak přesně zaměstnavateli napsat, že chci vybrat dovolenou a nastoupit na rodičovskou? Nechce se mi dovolená řešit přes mého vedoucího tak jako do teď - vypsat žádost o dovolenou a nechat ji schválit :( Chci jim to více méně poručit 😀

lukza
6. lis 2010

@elllenka to ti nebudou schvalovat pokud víš že máš dovolenou tak jím to prostě jen tím dopisem oznámíš nevím jak to je přesně ale stačí když napíšeš dám příklad že ti bude mateřská končit od 1.2.2011 tak napíšeš že ti dne 1.2.2011 končí dávky mateřské dovolené a že od 2.2.2011-? si budeš vybírat řídnou dovolenou za lonský rok na krerou máš nárok .
a u nás to je zároven budova sociálka a pracák ale né přímo pracák kam se chodí žádat o práci proto sem napsala sociálka.a na vyřízení rodičáku pak budeš potřebovat právě papír který ti potvrdí pracák jakou si čerpala čásku na mateřské a tím pujdeš žádat o rodičák no musím říct že je to hrozně zbytečně složité jsou to mylsím šformuláře a hlavěn si pak dej bacha že tam musí být podepsaný i manža.jo a tu dovolenou za rok 2011 si vybereš taky hned po skončení mateřské né až další rok.
ale opravdu bych si zjistila zda to od roku 2011 nezmění tedka byly jakési změny a nevím jak to je vím že zrušily porodné a udělaly nějaké změny a penězích za mateřskou

lukza
6. lis 2010

JO Lucifirek psala že jsou už přestěhovaní a že by měly mít aji brzo připojení 😀

elllenka
6. lis 2010

@lukza : Proboha to je složitost :( Proč někde musí být podepsán manžel? Já to říkám stále, lepší je být svobodná :( Tento stát snad ani nechce, aby byly klasické rodiny s uzavřeným manželstvím :( I to blý porodný když už tak ot měli zrušit úplně takto kdybych nebyla vdaná tak bych na to měla nárok, díky manželovi ne. A tak je to se vším :(
Děkuji, napíši si to, ale za půl roku se asi na to budu ptát znovu :( Nejradši bych si tu rodičovskou domluvila dřív než zkončí mateřská, ale to mi zase nedají potvrzení, že ji běru, že?
No u nás je sociálka a pracák zvlášť, navíc pracák je jen jako detašované pracoviště či co, tak kdo ví jestli nebudu muset do okresního města- no bude to ještě hodně zajímavé :(

elllenka
7. lis 2010

Postahovala jsem si formuláře, které se musí odevzdat. Myslíte, že se dají odevzdat kdykoliv? Nebo musím počkat až mi doběhne mateřská dovolená a až potom mi dají potvrzení, že jsem ji čerpala? Nejradši bych to měla vyřízené hned v lednu :( i když to asi budu mít jiné starosti :(
Už jen vymyslet nějaký dopis pro zaměstnavatele, ve kterém tedy oznámím od kdy jdu na rodičovsko udovolenou 🙂
Jen doufám, že budu moct jít na 2letou rodičovskou a kdybych pak neměla školku a nebyla bych těhotná tak se pak budu modlit, aby mi to zaměstnavatel ještě o rok prodloužil.

lukza
7. lis 2010

@elllenka no stím porodným to zase něco udělaly ale jak píšeš být vdaná je v těchto věcech prodělek.a já sem musela žádat o rodičák až po skončení mateřské ale to jen skrzu to že se měnily ty paltební podmínky ale možná mužeš aji dřív to fakt nevím.ale jak si pujdeš vyřídit porodné ty na něho budeš mít ještě letos nárok že jo tak se tam poptej na ten rodičák ale jak čtu že pujdeš na dva roky tak to budeš moct žádat asi dřív aby o tom věděly protže pokud jdeš na 3-čroky tak vlastně po skončení mateřské ti jde automaticky dávka protože pro tyto leta je stejná.a ty formuláře jsou hustý já se kolikrát v nich uplně topila.mě mateřká na dva roky nevyšla ,ale já sem stejnak radči chtěla na 3roky.

lucifirek
7. lis 2010

Tak už jsme přestěhovaní a na příjmu. 🙂

lukza
7. lis 2010

@lucifirek vítám tě na z5 to byl teda fofr a jak se spinkalo poprvé na novém?určitě máš ještě furu práce že a co Kubíček jak se mu tam líbí

elllenka
7. lis 2010

@lukza : no to papírování je otřesné :( Kdo ví jestli porodné stihnu, pokud se miminku nebude chtít a v porodnici se budou držet prvního (špatného) odhadu TP tak to bude až v lednu (6.1) ale to mě nerozhodí 🙂 Každopádně je fajn, že rodičák se vyplácí po mateřské automaticky, mě účetní říkala, že po mateřské namám jít na rodičovskou a mám si nejdřív vybrat dovolenou a až po vybrání dovolené mám jít na rodičovskou dovolenou- ale kašlu na ni a udělám to jak jste mi radili a budu mít rodičák i dovolenou 🙂
No klidně bych šla na tři roky, ale kdyby se nám podařilo přirozeně miminko do dvou let tak bych si to pak prodloužila 🙂 a když ne tak pak budu 3rok doma zadarmo s tím, že bych mohla dát dítko do školky ve 2,5letech (pokud seženu školku) u nás v okolí se údajně musí dát dítko do školky hned v září i když ještě nemá 3roky- tak bych si tak zbytečně krátila rodičovskou :(

elllenka
7. lis 2010

@lucifirek : To byla rychlost 🙂 Jste šikovní, že jste to tak rychle zvládli 🙂 Na první sen v novém je nějaká pověra- jen si nemůžu vzpomenout jaká :(

lukza
7. lis 2010

@elllenka já tady doufám že se nám zadaří další mimi ale jak sem psala že mě to ani na dva roky nevyšlo.tyjo tak to máš teda na prd stím termínem 😠
já to měla s dovolenou tak že když sem v práci oznámila že jsem těhu a že budu nastupovat na celou dobu na nemocenskou(šéf věděl o našim boji za miminkem tak to chápal a když sem řekla že jsem těhu ale na nemocesnkou nastoupím až od dalšího týdne měly jsme totiž zrovna o víkendu svatbu tak sám mě hnam do konce toho týdne na dovolenou) a šéf mě hned ve výplatě než sem nastoupila na nemocenskou vyplatil uplně celou dovolenou aby mě stoupl pruměr na nemocenskou a mateřkou takže v tomto sem to měla jednoduší a supr.
a už máš vše zbaleno a nachystané?

lukza
7. lis 2010

@elllenka ale jak píšeš stejnak mimi pujde ven jak se mu bude chtít a nebude koukat na termín🙂)

elllenka
7. lis 2010

@lukza : No u nás ve firmě je to s dovolenýma špatný, dá se říct, že se nedávají a proplácí se až na konci roku, ale ta z loňska. Já jsem původně po KETU nechtěla být na neschopence, ale doktorka mě přesvědčila a za to jsem jí vděčná, tak jsem nastoupila hned na neschopenku. A už jsem na ní zůstala. Šéfík mi to přál také má problém- chtěli by miminko, ale nedaří se jim, ale teď už mám pocit, že mi i závidí, no uvidíme. Neschopenku sjem ukončila dřív a vybrala jsem si 16dní z loňska, abych o to nepřišla a příští rok teda dovolená z letoška a z příštího roku 🙂

Je pěkné, že ti šéf tak vyšel vstříc 🙂

Zabaleno a nachystáno mám pro miminko, já jsem zbalená tak z 1/4- mám zbaleny vložky i speciální kalhotky nebo co to je, ale jinak si ještě musím koupit kojící podprsenku- tu koupím tento čtvrtek. Pak bych si chtěla koupit župan, ale nevím jaký tak se stále dívám po županech :( a také bych chtěla pyžamo na knoflíky, kvůli kojení- ale manželovi se nic nelíbí- při nejhorším budu mít jaho košili kterou už nechce nosit 🙂
No a jinak jsem celkem nachystaná 🙂

elllenka
7. lis 2010

@lukza : Jsem zvědavá jak se zítra domluvím s oční, jsem zvědavá jeslti mě vezme na kontrolu a co mi napíše- mám z toho divný pocit :( Mám takový dojem, že mi napíše co budu chtít a to není dobré ... chtěla jsem ot nechat na miminku a případně na doktorech, ale sama nechci rozhodnout jestli chci nebo nechci císaře ...

lukza
7. lis 2010

@elllenka já sem v porodnici měla tu jejich košilku a na doma sem si koupila tu kojící košilku a byla supr jen jsi vytáhla prso a žádné rozepínání atd.

náš šef stál při mě protože samy mít děti nemohly a mají adoptovanou dceru takže proto to vše moc chápal a prožíval semnou a to má 60let.
akorát se nebudu mít po mateřské kam vrátil koncem rku to tam končí ☹(

zítra hned pisni jak stím očním jsi dopadla a jakého máš gyndaře zkus se zeptat co on na to říká.mě hodně pomohl když sem se rozhodovala zda se nechám uspat uplně nebo spinál při císaři a moc mě pomohl v rozhodovaní prostě jednoduše říká když se necháte uspat tak si krásně odpočinete atd.ale pokud si dáte spinál tak ten zážite vám už nikdy nikdo nevezme ´když vytáhnou malého a jsem moc ráda že sjem šla do spinálu.

jo a ještě k tomu očnímu víš co zkus jak skou ruzné ty online poradny na netu zkus si vyhledat oční někde a napiš co a jak a oni ti odpoví co si o tom myslí to je nejlepší neznají tě a napíši jak to vidí oni

elllenka
7. lis 2010

@lukza : No moje gyndařka má sama brýle a úplně se vyděsila, když jsem se o očích zmínila. Hned mi to napsala i do průkazky, že jsem po operaci očí i rok 2008 tam uvedla. A že chce písemné vyjádření od mé oční.
No nevím, ona je hodně opatrná a posílá na všechno docela mě štve, že mi toto neřekla dřív :( teď oční bude akorát naštvaná, že je to tak narychlo :( kdo ví jeslti mě vůbec objedná :( Opravdu si kolikrát říkám, že jsem měla jít radši na zdravku, o zdravotnictví a léčení toho moc nevím a spoléhám na doktory a už se mi to nevyplácí :( Tak se snažím zjišťovat informace, ale je to takové ... no při druhém těhotenství už budu chytřejší 🙂

Košilky nemám moc v oblibě, hlavně přes zimu. Mám radši pyžámka, košilky se mi hrozně vyhrnují, neumím v tom spát :( Ale přes léto košilky mám. No uvidím jak to bude. Spíš se děsím jak budu muset spávat v podprsence :( teď podprsenku na doma nenosím, hrozně mě to stahuje, tlačí .... připadám si jako princezna na hrášku 😀 jednu dobu mě v posteli něco tlačilo tak jsem si musela vyměnit s manželem strany a přitom je matrace v pořádku jen já jsem nějaká divná :( naštěstí je manžílek úžasnej 🙂

elllenka
7. lis 2010

@lukza : Popravdě bych nejradši rodila hned jak by to šlo za 14dní prý už klidně můžu- tak bych do toho šla hned 🙂 Nechci si už stěžovat, ale mám šíleně natečené nohy, vůbec nemůžu chodit- šíleně to bolí :( a teď budu 2dny sama doma :( A bříško mě také hodně bolí. Ale to je prý normální :(

lukza
7. lis 2010

@elllenka no jo ten konec je nejhorší no já rodila v 37tt🙂)) a já měla nateklé jen ruce ale já po císaři sem strašně otekla a po příchodu dom sem měla nebo spíš neměla ani kotníky a to byl teda vopruz ☹( nejhorší je že ten konec se fakt táhne a jak sem psala já rodila dřív nedovedu si přesdstavit mít to bříško až do termínu