Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
1. kvě 2011

@mrkvicka28 : Kočárek mám Baby Heaven, nedá se na něj připnout autosedačka :( a tahat ji samotnou to zvládám jen kousek :( Chtěla jsem to co píšeš na záda nebo ještě lépe mít dítko uvázané na břiše, ale jak tak rychle přibrala tak to by moje záda nezvládly :( Hodně nakupuji přes internet, ale kalhoty si netroufnu.
Popravdě na tobe kolikrát myslím, jak to zvládáš, jak to máš zařízeno, aby bylo doma vše uklizeno, navařeno o děti postaráno ... já to plácám jak se dá a nejradši jsem, když nemusím nikam cestovat a jen zajdu s kočárkem na procházku. Když je pěkně chodíme do přírody dopoledne i odpoledne.
Opravdu netuším jak bych koupala dvě děti, máme už takový režim kdy si hrajeme a já jí potom povídám o vodičce až se těší na koupání tak od ní odběhnu, nachystám si to v koupelně a pak ji jen přinesu, zesleču koupu ji ve vaně tak dlouho dokud se cítím na to, že s ní bezpečně vstanu- klečím u vany a pak utřít, namazat, pochovat, nakojit, odbrknout, pochovat, uložit- uspat ... kolikrát toto trvá i přes hodinu a no jak to zvládáš, když toto musíš udělat 3x a ještě ti jedno z dětí které nechováš začne plakat?

elllenka
1. kvě 2011

@mrkvicka28 : Mrzí mě, že ti nepomůžou. Ještě bych pochopila, že se bojí, že se nepostarají o tři děti, ale zase kdyby se postarala aspoň o jedno dítko a druhý den zase o druhé tak by to byla velká pomoc, ale je to jejich rozhodnutí. To je zase další extrém :(

elllenka
1. kvě 2011

@lukza : Já ji už na chvíli opustila byla jsem 3x na volejbalu tak hlídali prarodiče 1,5hod. Zvládli to, ale byla jsem jao na trní- hlídala jsem mobil, kdyby volali hned bych přiběhla. Ale pořád jsem na ni myslela, měla jsem takový divný pocit. Je to zvláštní, vůbec bych neřekla že je to tak silné ten cit k dítěti, ale je to krásné. Jedna z rodiny mi řekla, že mě takto ještě neviděla, takovou hrozně šťastnou, že jsem úplně jiná jakoby proměněná ... je to pro mě občas až neuvěřitelné a sotva si na to trápení a na injekce a těhotenství vzpomenu- úplně se mi to vytěsnilo 🙂 a kdyby to šlo tak bych nejradši měla už druhé mimi 🙂

elllenka
2. kvě 2011

@lukza : Také je Lukášek velký 🙂 u mě se každý diví, že je tak baculatá jen po kojení. Jen se děsím toho že v roce bude mít 18kilo a víc, to by byla posilovna 😀 Myslím, že zachvilku budu mít na rukách pěkné svaly 😀
Myslím, že jak se začnou dávat příkrmy tak už nebude tak přibírat. Hlavně že je zdravá až na malou kosmetickou drobnost, ale jinak si nemůžu stěžovat, jednou měla rýmu a poprala se s tím statečně jen chtěla mi papat kapky do nosu 😀
Tak a jdu uklízet a podívat se co budu dneska vařit k obědu a k večeři 🙂

Přeji všem krásný slunečný týden.

jezulicka
2. kvě 2011

holki díky moc všem za rady zeptám se ještě ve středu v porodnici jedu se tam podívat a pozeptat at vím
tak mi určitě taky řeknou více.... 😉

mrkvicka28
2. kvě 2011

@elllenka to aby se starali o tři děti by po nich nikdo nechtěl,ale přijet třeba jednou za týden vzít si na dvě hodinky kočárek by se jim nic nestalo ,ale znáš to oni sice přijedou na návštěvu ,ale sedí na prdeli 4 hodiny a ještě je člověk obskakuje, místo toho aby pomohli,ale já už to neřeším, občas mě to docela ¨štve ,ale hlavně že jsou kluci zdraví.
Ted budu muset ještě zapracovat na Honzíkovi školka je fakt na prd a tak snad se nán povede ho na příští rok dát do jiné.

mrkvicka28
2. kvě 2011

@elllenka neboj malá už teed moc nabírat nebude spíš se potáhne ono v po půl roce se ty přírustky už zbrzdí 🙂

elllenka
2. kvě 2011

@mrkvicka28 : To je skoro jak s mou tchýní jen s tím rozdílem, že ona nechce sedět u nás, ale u ní :( jak si pochovala malou tak hned odjela a na vítání občánků mi teda dovezla velkou krabici se zákusky, ale to nebylo domluvené a vše jsem měla zajištěné tak se to nakonec vyhodilo :(

Naši jsou v tomto zase akční, ale neznají okolí u nás tak sami byly s kočárkem asi jen jednou a courali jen tak po dědině a to je nebavilo a já s mým jsme makali zatím na zahradě- to bylo fajn. Jinak přijedou a jdeme na procházku, zatím jim ukazuji kde co je, kudy jít a kam se dojde, aby příště věděli. Ale i tak je fajn, že aspoň někdy jdu s někým, většinou chodívám na procházky sama.

Ale i tak, myslím že se mi nebude chtít jít do práce 🙂)) to mi připomělo, že musím v práci zažádat o rodičovskou a o výběr dovolené :( první žádost mi zamítli tak musím psát znovu :( ach jo

jeany
2. kvě 2011

Ahoj holky, nakukuji zda něco nového ohledně srazíku. Jen jsem to přelítla a nenarazila jsem na nic.
Tak jak se domluvíme, co navrhujete? Bylo by to ten příští týden anebo až ten další?Já totiž zrovna příští sobotu jedu také do Brna.
Přeji všem pěkný den. 😀

enka27
4. kvě 2011

Ahoj holky, tak u nás pořád nic... ☹ Ach jo. Je fajn, jak do mě každý hučí, že je lépe, když to přijde samo od sebe. Podpůrné prostředky jako pohyb a sex nepomáhají, tak fakt nevím, jak to udělat. Ach jo. Snad budeme v pořádku. Mějte se moc fajn.

luciiiie
4. kvě 2011

@enka27 neboj, ven už musí 🙂 ten konec je nejblbější...moc na tebe myslíme a pořád nakukuju, jestli už....držíme pěsti! a dej vědět 😉

teckovanaorchidej
4. kvě 2011

ahoj holky, díky za gratulace, ode dneška už doma, musím běžet, už se ozývá, dopíšu později...

lukza
4. kvě 2011

@enka27 přeji aby to už brzo bylo a je pravda že je lepší když to radči příjde dřív nečekaně ale uvidíš za pár to už bude MUSÍÍÍ.🙂))

@teckovanaorchidej Vítej doma a pka hod fotečky a musíš vše popsat🙂)

betys
6. kvě 2011

Ahoj holky.Vůbec nestíhám sem chodit.

@teckovanaorchidej -gratuluji.A´t pěkně rostete a jste zdraví.
Jak to vypadá se srazem?Nic nového?
My máme 21.5. křtiny.Už se moc těším.Ségra šije Matesovi oblek,Barborce nové šaty.Pěkně si vyzdobíme kostel a pak posedíme a popijeme.Bude nás asi 40-taková skromná akce 😀
Matýsek má 6 zubů.Chodí kolem nábytku ale za ruce se mu nechce.Teď máme zrovna kňouravé období.Trápili nás zuby,byla teplota.Chce se hodně chovat ale snažím se odolat.

jimmy1
8. kvě 2011

Ahoj holky, všem maminkám i těhulinkám přejeme s Martínkem krásný DEN MATEK 😵 😵 😵

jeany
10. kvě 2011

Ahoj, nakukuji co nového ohledně srazíku.
teckovanaorchidej- gratuluji k narození dolčičky a přeji hodně zdraví. 😉

jeany
10. kvě 2011

Tak ohledně srazíku tu není nic nového. Tak já navrhuji termíny: 24.5. - úterý nebo 26.5. čtvrtek. Co vy na to? Napište své názory. A byla bych ráda, kdybysme se již napevno na nějakém tom termínu domluvili. 😀 Ráda Vás uvidím a nové ráda poznám. 😀 Sice sem už moc nechodím, ale občas nahlídnu. 🙂
Tento týden máme totiž očkování atd. a další týden už mám také nějaké aktivity. Takže, jestli Vám nevadí, že je to až za další týden? Napište.

mrkvicka28
10. kvě 2011

My 24.5. nemůžem máme poradnu ☹

teckovanaorchidej
10. kvě 2011

@lukza No popsat, ve čtvrtek nástup k hospitalizaci v NMB, v pátek ráno infuze (standardní postup - nějaký náhradní roztok), zabandážovat nohy a hurá na sál. Rozumná anestezioložka píchla epidurální anestezii - spinální jsem nechtěla, bolela mě z ní šíleně hlava - pak přišli dr a jdem na to. A pak tu najednou byla, pohladit, dát pusu a honem k ošetření, mě dali nějaké dobroty do infuze a doštupovali, tak jsem pospávala.
Probrala jsem se cestou na odd a tam čekal taťka s miminem v náručí.
Nádhera. 🙂 🙂 🙂 🙂
Bolesti v ráně nijak výrazné, dostala jsem bezva opiáty 😀 😀 😀
Druhý den jsem už šmatlala po pokoji a třetí mi donesli dítě na den, čtvrtý byla na fototerapii , pátý den domů. 🙂

jeany
10. kvě 2011

Mrkvičko, tak vychází tedy termín 26.5. - čtvrtek. Co na to vy ostatní? Může být? Pište. 😉

luciiiie
10. kvě 2011

Holky prosím vás, jak oblékáte prcky v tomhle vedru jako je třeba dnes? (na sluníčku máme 35°C!!!!) dala jsem bodynko s dlouhým rukávem, lehčí kalhoty a dovezla jsem ho tááák spocenýho, venku pobrekával, asi mu bylo teplo, sundala jsem mu i kšiltovku...s ním snad ani nebudu chodit radši ven nebo co! ☹ ☹ ☹ ☹ Já nevím, není ještě na krátkej rukávek brzy? díky vám za rady ☹

lukza
10. kvě 2011

Ahojky holky
@teckovanaorchidej a ty jsi nebyla 24hodin na jipce?

@luciiiie moc neporadím jak už kuky není v kočárku tak mu není tak teplo a jinak ven nosíme body dlouhý rukáv,kalhoty ,ponožky,sandálky a šátek na hlavu ale my ven chodíme od 8-11 a pak od 16-19hod. takže v největší horko nejsme venku já vždy s ním od 11-15hod nechodila ven.

luciiiie
11. kvě 2011

@lukza Luci nevadí, aspoň někdo 😉 Dnes vyjedu taky až tak kolem té třetí, to poledne je nejhorší. díky 😉 Ono je těžký radit, když je každej prcek jinej...jen mi přijde prostě na krátkej rukávek brzy. A ještě se zeptám, když bude mít kraťásky, nespálí si v kočárku nožičky? Asi přehodit pak plínou, co?

luciiiie
11. kvě 2011

@lukza já jsem po císaři taky na JIPce nebyla..šupli mě normálka na pokoj. 😅

teckovanaorchidej
11. kvě 2011

@lukza ne, nebyla, hlídali mě na běžném odd šestinedělí, každou chvíli měřili tlak a kontrolovali jestli nekrvácím, mají to tak zavedené

jimmy1
11. kvě 2011

@luciiiie dneska jsme byli venku od půl desáté do jedenácti a vyjeli jsme v dlouhým rukávu, kterej jsem po chvilce vyměnila za krátkej 😎 bylo fakt vedro jak pra*e. Ale kalhoty měl dlouhý, čepici si furt sundával, boudu od kočáru sklapoval, no mazec 😝 a byli jsme spolu s půlročním mimískem a byl oblečenej podobně, krátkej rukáv, dlouhý kalhoty (pak vyhrnutý) a zakrytej jen plínkou, ponožky šly pak taky dolů...
Určitě bych natírala krémem na opalování pro prcky s vysokým UV faktorem a případně nožky zakryla plenkou.

@jeany my chceme jít příští týden na očkování, který má opožďěnou reakci, tak snad to zvládnem toho 26. 😉

jeany
11. kvě 2011

Jimmy, my jsme byli na očkování dnes a naštěstí dobré.
Tak snad srazík vyjde 26.5.Když tak holky pište, kdo máte zájem přijít a jak se vám to hodí. Co ty Betys, Lucifírku atd.?

lukza
11. kvě 2011

@luciiiie já bych prcka už mazala krémem aji když jen semtam zasvítí do kočárku super pro miminka krém je daylong baby ale musí to být ten baby.

@luciiiie
@teckovanaorchidej já musela být 24hodin na JIP stále na kapačkách aji po těch 24hodinách mě vezly ještě s kapačkou na normální pokoj a nesměla sem se těch 24hodin pohnout až pak mě sestřička stavěla na nohy .

Holky screening je NEGATIVNÍ hurááá a dala sme vám semka fotečky i když vy je uvidíte aji v albíčku

luciiiie
11. kvě 2011

@jimmy1 díky 😉 my dnes měli lacláče (lacl frajersky shozenej) a měl tenké triko s dlouhým rukávem (né body) a vypadal spokojeně 🙂 Jako víš jak, ono se říká, že má mít prcek o jednu vrstvu víc než dospělej a to bych asi musela chodit nahá, abych mu mohla dát krátkej rukávek nebo co 😀

@lukza Lucí kapajdy jsem měla taky a vstávala jsem taky až za 24 hodin, ale na jipce jsem nebyla. Jinak kočko gratulace ke krásnému výsledku a ta fotka z 3D je LUXUSNÍ!!! už jsem se dívala na facebooku a nemohla z ní spustit oči...krásně prcánek zapózoval 😵 😵 😵

jimmy1
11. kvě 2011

Tak já jsem teda po císaři byla na JIPce, císař v 14:30 do večera na kapačkách, celej druhej den furt na JIP, ale už jsem ráno s pomocí vstávala a zrušili mi cévku, takže už jsem mohla na wcko. No a teprve další den jsem šla na šestinedělí. Ale oni tam prý neměli dřív ani místo.