Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
10. čer 2011

@lucifirek o je přesně u nás manža mě v 18hod už odjíždá na akci takže tam taky nebude nějak moc do odpoledne.

@luciiiie a jaktože ty nejdeš na srazík?

@mrkvicka28 tak co kluci hlavněMareček je vše v pořádku?

lucifirek
12. čer 2011

Holky včerejší srazík byl super.Byla jsem ráda,že jsem vás poznala.Jen škoda,že nás nebylo víc. Hernička byla dobrá a děti si hezky hráli.

lukza
12. čer 2011

Ahojky holky taky díky za srazík bylo to paráda Kuky hned v autíku usnul a jak jste pokračovaly dál kdy jste to zabalili?

betys
12. čer 2011

@lukza -my jsme se s Lucifirkem a Jeany byly naobědvat a pak jsme vyrazili domů.Matýsek si v autě zdříml ale měl to pak celý den rozhozený.
Bylo to moc pěkný.Tu hernu jsme celkem dobře trefili.Ale strašně rychle to uteko,anijsme moc nepokecali 😀

lukza
12. čer 2011

@betys to máš pravdu že jsme moc nepokecali ale to se dalo čekat chtělo by to více čásku ale to si musíme počkat až budou dětičky větší🙂)) a herna byla fakt super.no aby jsme pokecaly to by jsme musely někde naplánovat calý víkend a vyrazit všeci aji s manžilka at hlídají a my by jsme jen kecali a krmily ratolesti 🙂))

jimmy1
13. čer 2011

Ahoj holky 🙂 srazík byl fajn, kluci se pěkně vyblbnuli, hernička super 🙂 Marťula pak usnul až ho vlak uhoupal, měl moc zážitků asi 😀 Akorát to teda fakt uteklo...

jeany
13. čer 2011

Ahoj holky, tak konečně mi jde pc, nějak nám to poslední dobou jde špatně. Holky srazík byl moc fajn, jen to rychle uteklo. 😀 My jsme šli ještě s holkama na oběd a pak jsme se ještě procházeli po náměstí a pak hurá domů. Martínek nakonec v kočárku usnul,ale jen na chvilku a pak to dospával i v autě.
Jsem ráda, že jsem vás poznala, jen bylo málo času na povídání, tak jak psala Betys. 😉 Tak příště to snad bude na dýl a dětičky by si mohli víc spolu zahrát.

jeany
14. čer 2011

Zdravím 😀
Jimmy, písnu ti do IP. Chtěla bych, jestli by jsi mi mohla poslat fotečky. A Lukzy ty také. Také ti napíši do IP.

jeany
16. čer 2011

Nahlížím co nového a nic. 😀 Asi jste všichni v tomto pěkném počasí venku, že. My jsme dnes byli skoro celý den s Martínkem na dvorku. Sice jsem malému ještě bazének nedala, musím ho jít koupit. 😀
Jak se holky máte?

betys
17. čer 2011

Ahoj.My jsme konečně zdraví.Včera jsme byly na kontrole v dětské nemocnici.Dýchání je v pořádku,na krev půjdeme zase za měsíc.Brali j Matýskovi z hlavy protože nenašli pěknou žílu.Byl to boj 😒 .Hlavně že je v pořádku.Hned jsme se stavili koupit nové sandálky.

@jeany -Matýsek v bazénku ještě nebyl.Možná až teď když vím že je zdravý.Má ho dohromady s Barborkou.myslím že budou vodomil po manželovi. 😀

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jeany
17. čer 2011

Ahoj betys, my půjdeme koupit bazének dnes odpoledne. Tak to je fajn, že je Matýsek zdravý. To máš velkou radost, že.
My jedeme zítra na celodenní výlet na zámek Lysice, tak doufám, že nám vyjde počasí.

betys
18. čer 2011

@lukza -Luci prosím Tě myslím že jsi mi na srazu říkala odkud máte zabezpečení na skříňky.nebo se pletu?Myslela jsem že to nakoupím v Ikei ale nestíhám tam zajet.Tak to asi objednám přes net.
Dneska jsme měli náročnou noc.Od půl 1 do 3 jsme nspali.Asi našeho lumpíka trápí zub ☹

lukza
18. čer 2011

Ahojky holky
@betys já je mám ze sambaby a spokojenost.a super že jste už zdravý a fit🙂)

@jeany tak co výlet vyvedlo se počasí?

a co jinak jak se vede mi jsme stále venku jak je tak krásně a už se koupeme v bazenku takže super🙂)

jeany
20. čer 2011

Ahoj holky
Lukzy, počasí nám vyšlo. Ráno to vypadalo, že bude pršet, bylo pod mrakem, ale nakonec nám nepršelo za celý den. Sice bylo pod mrakem, ale na výlet je to fajn, aspoň nebylo strašné vedro. Zámek Lysice je moc krásný. Po cestě jsme se zastavili i v Černé hoře na pivčo. 🙂 Martínek výlet zvládal dobře, už pěkně usnul i v autíčku i v kočárku a to dřív nebyl zvyklý.
Jak se máte ostatní?

jezulicka
24. čer 2011

Ahojte holky,mám takový dotaz, boleli vás při kojení bradavky?co je na to dobré?Nejhorší je to vždycky to první přisání,bolí to šíleně,tak se ptám.Zkouším to mazat bepanthenem, ale nevím co je tak na to nejlepší..Budu ráda za každou radu..díky moc... 😲 😝

jimmy1
24. čer 2011

@jezulicka já jsem se o kojení pokoušela, ale Martínkovi to nešlo (měl moc malou pusinu, má malou bradičku a já velké bradavky, tak nám to nešlo dohromady) ☹ ale při těch pokusech se mi "kroutily bolestí palce u nohou" 😝 mazat se dá i kalciovkou, pokud bys měla ty bradavky popraskané, nebo existuje i speciální mastička purelan viz např.: http://www.e-maminka.cz/product/medela-purelan-... ... víc neporadím 😎

lukza
24. čer 2011

@jezulicka ještě mužeš zkusit klouboučky aby se prsa trošku uzdravili jinak mazat je to boj to kojení

jezulicka
27. čer 2011

ahojte holky, potřebuji opět poradit, malá má problémy se zácpou,má kapky sab simplex,ale asi to moc nebere,pláče stále a nekadila mi od včerejška..co je na to dobré?zkouším cvičit,masírovat,teplé plínky dávat,
a nic nekadí,může nějaký třeba čajík?nebo ještě ne?já piju fešnyklový čaj tak sem myslela, že ji třeba taky pomůže....díky za rady... 😲

enka27
27. čer 2011

@jezulicka Ahojky. Ke kojení nic neporadím, mám stejný problém. To první vcucnutí mě bolí stále, ale pokračování je už v pohodě. Zkoušela jsem i košíčky, ale vyjde to nastejno. Mám malé bradavky, takže než si je Ondra zpracuje, tak je to bolestivé. K té zácpě - nemám s tím zatím zkušenost, ale včera jsem si v obchodě chtěla koupit na mls meruňky, ale raději jsem se zeptala prodavačky (známé), jestli je při kojení můžu. Tak mi řekla, že jo, akorát můžu počítat s tím, že se malý pokadí. Tak vám by to třebas mohlo přijít vhod. 😉
Taky máme kapky sab simlex, měli jsme i espumisan, ale sab mi přijde lepší. A ještě máme probiotické kapky BioGaia - jsou dražší, ale asi mají efekt, protože se zácpou jsme zatím nebojovali. Taky bych doporučila, abys hodně pila... A pro Magdalénku možná fenyklový čaj, máme zn. Hipp - práškový, může se od 1. týdne... My ho dáváme až od cca 5. týdne když byla vedra, jinak ho Ondra moc nechce, raději má mlíčko. Tak se držte, holky!

mrkvicka28
27. čer 2011

@jezulicka kojené děti mohou kakat jen jednou týdně a pořád je to v pořádku, pláče spíš kvůli prdíkům, zkus místo sábu dát kapky Baby kalm jsou jemnější a až se malá začne víc hýbat půjde jí prdíkování samo.

betys
27. čer 2011

@jezulicka -mě taky kojení bolelo.Hlavně první přisátí.My jsme čajík dávali skoro od narození,ten jak píše Enka.Na prdíky nám pomáhal Sab simple,masírovat bříško,dávat na ruku "na tygříka" a polštářek s pecičkama-jo a ještě mazání Pupík.
Včera jsme byly v Jihlavě v ZOO.Matýskovi se to líbilo.Sice sjou u nás všechny zvířátka baf baf a chro chro ale to nevadí 😀 .vydržel dlouho koukat a v autě usnul jak špalek..... 🙂

jimmy1
28. čer 2011

@jezulicka přesně tak jak píše mrkvicka, kojené děti můžou kakat 1x za týden a dýl (cca 10 dní) nebo taky do každé plíny 😉 a obojí je normální.
Na prdíky a bolení bříška nám pomohly probiotické kapky BioGaia, můžu doporučit (ale ta cena...). Čajíky bych nedávala, radši častěji přikládat k prsu (mimčo se napije jen na žízeň předního mlíčka). Místo těch teplých plínek zkus polštářek z třešňových pecek z DM, nahřeješ v mikrovlnce a krásně hřejí dlouho 😉 taky jsme občas použili rektální rourku a to pak prděl jak ďas 😝

luciiiie
28. čer 2011

@jezulicka taky mě to první přisání příííšerně bolelo....☹ mazala jsem bepanthenem... a na prdíky jak psaly holky...u nás pomáhal hlavně ten polštářek z DM..díky bohu za něj!

mrkvicka28
30. čer 2011

Ahoj holky tak mám konečně trochu času od víkemdu se potýkáme z nemocema. V sobotu jsme jeli na pohotovost s Marečkem strhl si nehet na prstíku to mu ošetili,ale bohužel jsme si odvezli i nemoc.
V neděli jsme jeli v noci na pohotovst znova Mareček měl 39,2 horečku ( vyjeli jsme v 21 a vrátili v 0,30, čekali jsme tam 2 hodiny)do druhého dne se osypal(u dr. kontorla prstíku a dg. šestá nemoc), v úterý v noci měli hořečku Maťa s Vojtou a včera se osypali Dneska jsme jeli k dr. opět na kontrolu,ale už se všema, navíc se mezi tím osypaly ruce i mě a dnešní dg. šestá nemoc plus ještě nemoc zvaná ruce,nohy, ústa tu mám i já. Dr. říkla,že to v životě neviděla dohromady. Takže fakt supr dvě nemoci za ráz ani jedna se nijak neléčí jen podáním antipyretik takže si dovedete představit jak jsou kluci protivní 🙂 .

lukza
30. čer 2011

@jezulicka teda prdíky nezavidím taky jsme si užili jiak u nás sab a od měsíce baby calm kapečky ,nahřívání cvičení ,rourkovaní, skákání na balonu,a pak chovat a chovat a nespat v noci☹(a mě teda hodně pomohlo uplně osekat jídelníček takže žádné čerstvé pečivo,smetanu,zelenina nadymavá, knedlí,rajče okurek atd.luky byl hodně na prdíky až do pul roku. 😠

@mrkvicka28 teda nezavidím 6nemoc a ještě do toho ta druhá musí to být boj ale snad to brzo přejde halvěn at druhá nemoc.

luciiiie
1. črc 2011

@mrkvicka28 Teda mrkvi...to je mazec... Ta 6.nemoc teď nějak řádí, my ji měli taky a pár prcků od kamarádek také... Ať jste brzy v pořádku! A to se tak tak druhá nemoc jmenuje? ruce,nohy, ústa? to je drsný, to jsem ještě neslyšela. Tak ať jste všichni brzy fit!

Jinak jsem se vás chtěla holky zeptat, nepamatujete si, kdy měli prckové v kyčlích ty jadýrka? Nám se ještě neudělaly, takže za 3 měsíce frčíme znova na ortopedii. Měly by se vytvořit do toho 1 roku, že?
Jinak máme 70cm, 7160 gramů a šelest na srdíčku zase neslyšela.. 🙂

mrkvicka28
1. črc 2011

@luciiiie na poslední kotrolu se chodí okolo 10 měsíce a to už by měly být vidět.

betys
2. črc 2011

@mrkvicka28 -teda to je mazec.To Ti fakt nezávidím.A kde jste byly na pohotovosti že jste tam tak dlouho čekali?
Mě stačí ten můj 1 protiva doma.Rostou nám zuby,má průjem a teplotu.Může to být z roho ale Dr.nám raději vzal stěr.Snad tam nic nebude.

vodni
3. črc 2011

Ahoj maminky, konečně jsem se rozhoupala začít s nakupováním 😝 a mám na vás pár dotazů:

- jaký monitor dechu byste doporučily? Budeme mít asi matraci pohanka-molitan-kokos, tloušťka 9cm, tak jestli máte i zkušenost v kombinaci s podobnou matrací (četla jsem v jiné diskuzi, že to s tím kokosem může nějak zlobit...)

- malý se má narodit 10.9., uvažuji o emitexu do autosedačky (ten na přechodné období http://www.emitex.cz/a-zavinovacka-prechodne.php), že bych ho využila i do kočárku - máte ho některá? Nebo, co jiného byste doporučily - prostě co na toto období pořídit do hlubokého kočárku? Nejdřív jsem myslela jen deku (zdálo se mi ale málo na zachumlání), jen fusak (zdál se mi na toto období moc teplý), jsem prostě nějak bezradná... 😅

- taška na kočárek - pořád váhám, často si maminky stěžují že jsou velké až moc, máte tip na ideální rozměry?

Díky předem, určitě vás budu co nevidět zase otravovat s dalšími dotazy... 😉