Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
22. čer 2010

lukzy ani se mi neche věřit,že už jsme skoro na konci. 😠 😀

lucifirek
22. čer 2010

A na zároven vlastně na začátku něčeho nového 😀 😎

lukza
22. čer 2010

jj přesně na skoro na konci ale na začátku uplně nového života a ulpně jiného pohledu na svět už se určitě moooc těšíš jaký malý bude jak bude vypadat atd.že jo?já jsem pak byla už zvědavá ale popravdě když mě praskla voda tak mě vubec nedocházelo že za pár už uvidím svého syna a když mě vezly na sál tak mě to furt nějak nedocházelo já se pak začala hodně bát toho spinálu a až když Lukáška vytáhly a slyšlea ten řev tak mě začaly téct slzy ale stejnak mě to došlo až později že jsme vlastně ten boj vyhrály a tedka když na Lukáška koukám tak si říkám že je to vlastně moje dítě pro které sem tak bojovala on opravdu s narození dítěte skoro na vše zapomene a nebýt těch druhých stránek snažilek tak to člověk začíná zapomínat.
už máš vše nachystané do porodky a doma postýlka už je upravená a povlečená?

lucifirek
23. čer 2010

Lukzy přesně moje slova,asi to taky obrečím. Když vidím videa z porodu,tak mi z toho tečou slzy. Do porodky mám nachystané všechno pro sebe i pro malého. Jen manža pak musí vzít u rodičů autosedačku. A včera dokonce manža udělal pár věcí z toho seznámku,co jsem mu sepsala.Takže dodělal komodu a rozmontoval postýlku a dneska ji snad dodělá. Do konce týdne pak odjíždí na školení. Ale jak si to představuju,že vedle mě bude brzo v porodnici to naše vysněné miminko,tak to je fakt neskutečný a asi nikdy nepřestanu děkovat za to štěstíčko.
Jinak dneska má přijít manžel s kamarádem na oběd,tak dělám kuře na paprice a dom.housk.knedlík a zeleninovou polévku s kapáním. Zase jsem byla o půl šesté vzhůru a dneska mi je zas hůř od žaludku,se to nějako střídá. 🙂 Ani mě to už nějak nevzrušuje. Zítra bude poradna,tak se zase těším.

betys
23. čer 2010

@lukza -já jsem taky na sále hned brečela a anesteziolog mě hladil po tváři a manžel mě držel za ruku.A pakjsem v porodnici brečela každou chvilku.Je to fakt neuvěřitelný
Dneska nás ráno troškupozlobilo bříško.
Vypravujeme se ségrou do Brna.Manža bude poprvé sám s malým.Ségra za 3 týdny rodí tak ještě ud+ěláme poslední nákup a já chci doplnit zásoby plínek.

lukza
23. čer 2010

Ahojky holky

@betys je to neuvěřitelné jak ty slzy začnou hned samy od sebe téct že opravdu když vytáhnout dítko( porod sem nezažila ☹ )tak je to užasný a moc emociativní zážitek a v porodce sem se taky nemohla furt vynadívat na Lukáška 😀 .je dobře že bříško pozlobilo jen trošku nás zase včera večer jaksi pozlobilo ,ale malý dostal to mlíčko s mrazáku a já mě se zdá že to byla várka po které měl bolení a já blbka mu zapoměla dát kapečky před jídlem.

@lucifirek ty jo takže postýlka je už rozložená ale nespožené 🙂 však počkej pokud to manža stejnak nestihne tak pak bude makat aby to bylo vše uplně do týdne hotovo než dojdete s porodky mě manža po dobu v porodnici ještě kupoval vaničku lehátko atd.a bylo supr že jak sem došla dom tak bylo kráně poklizené záclony vypravé prala je mamka a manža jen věšel 😀 no jo musel uklidit protože od čtvrtka do neděle jen chlastaly na Lukáška 😀 to musely vypadat 😝

Přeji hezký den my máme dneska kontrolu na neurologii tak držte pěstičky

lucifirek
23. čer 2010

😉 Lukzy tak jsem taky prosila manžu,aby tu hlavně po tom oslavování nebyl borčus. 🙂

jimmy1
23. čer 2010

Ahoj holky
dneska jsem byla na úřadu práce vyřídit rodičák, kupodivu paní byla dneska milá a ochotná, tak to se minule (při vyřizování porodného) asi jen blbě vyspala 😀 Peníze prý dojdou nejpozději do konce července, tak to jsem opravdu zvědavá...
Takže vlastně už od včera jsem na rodičáku 😉 zvolili jsme variantu do 2 let věku dítěte, třeba se nám povede pro Martínka sourozenec... a kdyby náhodou ne, tak holt budu ten další rok doma zadarmo ☹ 😎

@lucifirek kuře na paprice - mňáááááááááám, to budu muset brzy taky ukuchtit 😉 A s těma nevolnostma to je mi tě fakt líto... vyžíráš si to teda téměř celý těhu 😕 ale to mimísko za to fáááákt stojí 😵

@lukzi snad dopadnete dobře a na neurologii vás potěší 😉 držíme pěstičky. Bříško občas pozlobí, ale už to není tak strašný jak to bývalo, že? 🙂
Ty vytahuješ mlíčko z mražáku a mně se včera povedlo poprvé něco zamrazit, tak jsem zvědavá jak dlouho to tam bude 😉

@betys manža to určo s Matýskem zvládne na 1* oni ti chlapi dokáží zázraky, když je potřeba 😎

jeany
23. čer 2010

Ahoj holky, jdu nakouknout. Od rána pořád něco dělám, přetřela jsem okna a venkovní dveře a parapety. Snažím se ,ybch to tu na vítání na tu oslavu měla pěkné a čisté. Teď už jen posedávám u pc a čekám až budou 2 hod. a to jdeme zase se sousedkou na procházku. Chodíváme už každý týden, když je pěkné počasí. Aspoň si popovídáme o dětech něco nového.
JImmy, jestli mi to vyjde, taky bych si chtěla vzít rodičák na 2 roky. Ale nevím, jestli na to dosáhnu. A moc ti přeji, aby se vám další miminko podařilo brzo. Může se podařit i přirozeně, že?
Lukzo, co se dá dělat. Někdy ty prdíky prostě potrápí. My naštěstí s tím zatím problém nemáme, ale musím zaklepat, aby se to neobrátilo. Martínek se vyprdí při jídle a jen vyjímečně se chviličku kroutí, ale taky hned to vyprdí. Už kaká i jen jednou denně a to vždy ráno. Už je to všechno takové pravidelnější, i s jídlem. Jen v noci se dnes zase budil po 3 hodinách, někdy spí i 4 hod. Už se těším až to bude déle a nebudeme muset v noci vstávat.
Luci, myslím, že manža uklidí než přijdeš s malým. U nás bylo taky vyuklízenoa to jsem ani neříkala, aby to udělali. Prostě se snažili a tvůj manža určitě vše krásně nachystá a připraví. Bude v sedmém nebia bude to chystat rád. Uvidíš. 😉

lukza
23. čer 2010

@jimmy1 jj stále vytahuji strašně málo odsávám jen tak 100ml co 3hodiny takžze dneksa opět vytáhlá sklenička s 200ml já mámtakový pocit zda mlíčko už nebude končit vubec se měnenalívají prsa.

Jinak na neurologii jsme dopadly dobře prý udělal velké pokroky a cvičit ale máme dál a hlavně skrz to že se děti rádi pak vracejí k tomu proč se cvičilo tak at si to pořádně zafixuje
jééé musím běžet ratolest už stává pak dopíši zbytek

lukza
23. čer 2010

takže ještě k té neurologii doktorka měla hroznou radost že se točíme na oba boky takže nepreferuje jen jednu stranu na bříško to ještě nedotáhl i když se moooc snaží ale prý má na to furt čas.ale máme fontanelu jen na špiučku prstu ale prý to nějak moc nevadí když hlava roste jinak jak má.kontrolu máme zase na 2měsíce a do té doby stále cvičit,tedka mě už cvičení nevadí protože se u toho Lukášek směje takže je to spíš sranda 😀 jen ten cvik na bříšku je horší ale už neřve ale jen se zlostí u toho 😀

jimmy1
23. čer 2010

@jeany aby ti vyšel rodičák na 2 roky, tak ti musí sociálka vyplácet aspoň 380 Kč denně mateřské (ale toho nepokráceného jak to bylo vloni nebo bude zase od července) 😉

@lukza super, že neurologie dopadla dobře 😉 a ta fontanela snad vadit nebude, hlavně když roste hlavička jak má...
já jsem moc zvědavá jak to cvičení půjde nám 😕 jedeme na rehabku 1.7. a už teď mám stracha jak to budem snášet. Na kontrolu na neurologii pak půjdem někdy na konci července.

Valím do hajan, dneska jsem to nějak protáhla, to se mi zas nebude chtít mezi 2 a 3 vstávat 😖 😎

elllenka
24. čer 2010

@jimmy1 : Nevíš jestli je někde výpočet denního základu pro mateřskou? Ráda bych věděla jestli bych měla nárok na 2letou veriantu. asi to není to samé co denní základ v nemoci, že?

elllenka
24. čer 2010

už jsem to asi našla: O tuto formu čerpání rodičovského příspěvku však může zažádat pouze rodič, který měl nárok na peněžitou pomoc v mateřství alespoň ve výši 380,- Kč za kalendářní den (při výdělku rodiče nad 16 400 Kč měsíčně)

lucifirek
24. čer 2010

Tak jsem po poradně,teda dneska to byl zase nářez,šílených lidí. Byla jsem na devátou a odcházela jsem v jedenáct. Ale jinak dobrý,dneska mi natáčeli poprvé ty ozvy,malému se to moc nelíbilo. A u dr. taky dobrý. Ptala jsem se jí na ty ruce a ona že to můžou být ty karpální tunely,jíst málo slaného a sladkého,hodně chodit. Malý je ještě vysoko. Poznámka byla na moji váhu,protože ted za každý týden 1kg nahoře.

luciiiie
24. čer 2010

Holky já už chci mít taky pupéék!!!!!!! Se pořád pozoruju v zrcadle, měřím si ho a pořád nic. Ani jsem nic nepřibrala, mám pořád svých 55 ☹ chjo 😝

betys
24. čer 2010

@luciiiie -neboj to příjde 😀
Včera jsem ani nenapsala jak to manža sám s malým zvládl.Oba to přežili 😀 .Zvládl to dobře ale divil se že se ani nestihl naobědvat.A to ani nekojil a neodstříkával jako já,jen krmil z flašky.No aspoň ví že se doma jen tak nepovaluju.Nakoupili jsme zásobu plínek a ubrousků,ale dnesak jsem s hrůzou zjistila že jsem si nekoupila žádnou dobrotku.Teď mě honí mlsná 😠 .

lucifirek
24. čer 2010

Luci neboj,ty kg přijdou a bříško taky. 😉 Já už jsem zase naopak z té váhy trošku vedle.Ale myslím,že se nepřejídám a nejím moc,takže s tím stejně nic nenadělám.
Betys aspon si to vyzkoušel a ví,jak to doma probíhá,když tam není. A že to není procházka růžovým sadem a povalování. 😉

betys
24. čer 2010

@lucifirek -a to já mezi tím ještě stihnu umýt nádobí nebo trošku poklidit.Ale to je všeobecně o ženských známo že stíhají víc věcí.Já jsem věděla že to zvládne ale stejně jsem byla nervózní.A zrovna jak na potvoru dálnice do Brna ucpaná,museli jsme jet po staré,v hypernově plno lidí,ještě jsme potkali známé tak další zdržení.
Synáček ještě chrupe tak jdu v rychlosti vysát a pak už jsem připravená na krmení dravé zvěře. 😉

lucifirek
24. čer 2010

betys to tě stejně obdivuju,že jsi je nechala samotné,ale zase to,že nekojíš plně má výhodu. 😀 To víš,ženský to zvládnou a mě přijde,že to chlapi spíš nevidím.Myslím,to co všechno je třeba.

lucifirek
24. čer 2010

Jo a mě se včera rozbil vysavač,take jsem zvědavá,jak budu uklízet. 😒 COpak podlahu vytřu,ale koberec?

lukza
24. čer 2010

@lucifirek to je ale normální že ke konci se přibírá 1kg denně.a je supr že kontrole a ozvy v pořádku.a ten vysavač tu nezavidím to je jak naschvál co

@luciiiie neboj ono vyleze je pravda že jsou holčiny co mají hodně malé bříško ale aspon to pak není záhul ale taky mužeš patřit mezi ty co furt nic nic a pak najednou pupek jak hrom.a fotíš bříško?

@betys supr že to zvládky no jo chlapy to poznají až jsou samy s prckem že je to záhul a to se jen staral o maléh kde je jak píšeš kojení odstřikávání..

@jimmy1 my tedka cvičíme s usměvem jen ten cvik na bříšku je horší ale je to sto a jedna.

Jeany a co vy jak válčíte určitě dobře že jo?

lucifirek
24. čer 2010

Lukzy bud ho musí manža spravit,nebo na to prdím,kartáčovat koberec rozhodně nebudu. 😀 Jo asi je to přibírání normál.Akorát já už mám 16kg nahoře a ještě měsíc před sebou,tak mám obavy,že nakonec na těch dvacet kg dostanu. ☹ S mojí předcházející váhou bych tolik přibírat neměla. Nohy bolí a ruce taktéž.Dneska teda fest.Byla jsem se trošku projít at mám pohyb.Dneska mám celkově nějakou blbou náladu.Manža je na dva dny pryč. ☹
Luciiie podívej naJeany,tak měla bříško a přibrala jenom 9kg a z porodnice jela spůvodní váhou. Každá to máme jinak.

betys
24. čer 2010

@lucifirek já jsem přibrala 15 a ještě mi 5 zůstalo,ale na to prdím.To se časem nějakvyřeší 😀
Manža je šikovný,měla jsem trochu strach je tady nechat ale i moje ségra naznala že to zvládnou.V porodnici se sestřičky divili jak se manža měl k přebalování a oblíkání malýho.Všechno si nechal od nich ukázat.

luciiiie
24. čer 2010

Luci však já vím, že jsme každá jiná...moje mamka, když mě čekala, přibrala prý jen 7 KG 😎
Ale víš jak, zatím se tam nic nemrská, břicho nemám, tak si tak ani nepřipadnu, ještě že jdu příští pátek na kontrolu, tak zas prcka uvidím. Dnes v noci mě zas tak chytly ty lýtka, to byl hnus.

lucifirek
24. čer 2010

betys to jedobře,že se takhle manža angažuje. 😀

lucifirek
24. čer 2010

Luciiie tak to budeš mít zřejmě dědičné 🙂 Moje ségra,mamka a babičky prý vždycky přibrali přez dvacet kg a já myslela,že se tomuvyhnu. Uplně tě chápu,ale za chvíli se bříško začne ukazovat a malý se začne taky brzo mrskat,to uteče jak voda. 🙂

luciiiie
24. čer 2010

si ještě budu vymrčovat, že? 🙂 Hrboleček tam je 🙂
Často myslím na mrkvičku...jak to zvládají. Škoda, že nemá žádnou "spojku" jako betys, tak jsme byli aspoň v obraze 🙂

lucifirek
24. čer 2010

Luciiie já na mrkvičku číslo mám,ale asi se nic neděje,jinak by asi písla. Já jí psala někdy o tom víkendu a to říkala,že všechno ok a kluci se drží a váží těch 1300g

luciiiie
24. čer 2010

Luci a jo vlastně... to ona by se ozvala, to je fakt. 😅