Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
13. srp 2010

Holkýýýýýý čekáme ZDRAVÉHO krásného CHLAPEČKA!!!!!!!!!!!!

lukza
13. srp 2010

@kveta správně dokud dítě samo nesedí by v takových polohách nemělo být ale realita je jiná že v dnešní době to ani jinak nejde ale v tomto ve vajíčku do auta by déle jak dvě hodky být neměly nají ležet na rovné zemy.ale od toho 3měsíce kdy už je mimčo pevnější tak tam muže být ale musí se dávat bacha aby leželo rovně a nějak se nekrčilo.hlavně holky co to pujde chovajte mimča v náruči jak když do vajíčka víte jak to mylsím to je pro ně nejlepší u nás to už neklape už chce koukat kolem sebe ale dokud budete moc tak tak chovejte a nebo na tygříka to je pro mimi nejlepší a nebude ho to nutit přestakovat svoje vývojové tempo třeba tak pokud mimču ukážete sezení dokud na to nepříjde samo tak pak chce furt sedět a nechce se mu do plazení atd.když se mimi posadí na klín tak má mít vždy podsazenou pánev aby nemělo váhu na páteř.vím že je to možná přehnané a prostě realita je jiná já už bych do vajíčka Lukyho prostě neudržela ael pokud mu neukážete jiné chovaní tak ho ani nenapadne se vzpírat.hold u nás to neklaplo trotože tchýně mě ho posazovala a tedka dokonce ho staví na nohy já myslela že mě odvezou

luciiiie
13. srp 2010

díky vám všem, co jste drželi palce...hošík má všechno v pořádku, žádné roštěpy nenašla, dokonce nám i zamával 😉

lukza
13. srp 2010

@luciiiie to je užanéééé mooooc gratuluji takže Kluk jak buk to bude huráááááá.

betys
13. srp 2010

@lucifirek -já to lehátko od Fisher price do 18 kg mám a dávám tam zatím Matýska jen jen tak na půl hodiny 2x denně.Vidí odtud do místnosti.Nemám čas ho pořád držet v náručí aby mohl koukat.Hrací deku s hrazdičkou máme taky ale ještě jsme ji nezkoušeli.Máme tuhle http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1457472

@kveta -mě sestřička říkala že úplně malé mimčo může v takovém sedátku být tak 20 minut a časem se to prodlužuje.

betys
13. srp 2010

@luciiiie -gratulujeme!Super zpráva 😀

jimmy1
13. srp 2010

@luciiiie super 😵 😵 😵 a vítej do klubu kluků 😀 jak se bude jmenovat už máte domluvené?? 🙂

docela by mě zajímala oficiální statistika Unicy co se týká počtu holčiček a kluků 😎

lukza
13. srp 2010

@luciiiie a máš fotečku? 🙂))

kveta
13. srp 2010

@luciiiie No skvelé, gratuľujem..

jimmy1
13. srp 2010

@lucifirek my máme to lehátko od fisher price, ale víc jsem ho začala používat až teď, když krmíme zeleninku a tak. Dřív tam byl vždycky jen na chvilku třeba se mnou v kuchyni tak 10 - 15 minut a dobrý 😉 jsem s ním spokojená a hlavně je do 18 kg, tak bude na dlouho 😉

luciiiie
13. srp 2010

@jimmy1 my bysme hrozně rádi Štěpána...jenomže to by měl kluk svátek, narozeniny i vánoce zaráz... 😅

holky díky vám všem..asi si umíte představit, jak strašně moc jsme šťastní... 😵 😵 😵 Pindík je jen taková třešinka na dortíčku..hlavně, že je všechno v pořádku. 🙂

betys
13. srp 2010

@luciiiie -Štepán je moc hezký jméno.My jsme pindíky brali taky tak.Celou dobu do 20 tt jsem počítala s Adélkou.A pak jsem hned na Veveří na chobě brečela štěstím že je mimčo zdraví a ještě má toho pindíka 😀

pampeliska36
13. srp 2010

@luciiiie jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ahoj a MOOOOOOOOOOOOOOOC GRATULUJU ke ZDRAVEMU chlapecku 😀

pampeliska36
13. srp 2010

@luciiiie jo a muj kamarad ma Štěpána a ten se narodil 20.12. 😀 😀 😀 😀 😀

natalka28
autor
13. srp 2010

@luciiiie gratuluju!!!

lucifirek
13. srp 2010

Luciiie to mám obrovskou radost. 🙂
Lukzy děkuji za rady,je na tom dost pravdy. Tak nevím,jestli teda to lehátku budu kupovat,hrací dekuurčitě a to puzzle mě vůbec nenapadlo. To je super typ. Já malého ve vajíčku jenom převážím a ted akorát dospává.Ale vezl se deset minut. Jinak někdo mimi do vajíčka dává i spát a to mi přijde blbý. Mě i dr. doporučovala miminko chovat zádičkama k mému hrudníku a jakoby ho stočit do klubíčka,že je to nejlepší na páteř a i se hezky vyprdí. Tygřík je taky dobrej,ale malý tak moc dlouho nevydrží.
Teda dělají vůbec na té Unice holky? Ta už tu nebyla docela dlouho,všechny máme samé kluky.

lucifirek
13. srp 2010

Betys tahle hrací deka je moc krásná. 😉

lukza
13. srp 2010

@lucifirek mě na to upozornovala RHB hlavně proto že tam má maminky co mají třeba klidně děti skoro celý den v autosedačce doma když vaří uklízí atd a že to není dobře.a musím říct že mám kámošku co teda hrozně chtěla mimi několikrát potraty atd.a nakonec se zadařilo a má 8měsíčního kluka ale já jí věčně ale furt vidím na netu a když sem se jí ptala kde má malého tak že v lehátku a kouká na pohádky a tak to bylo furt a pak se divila že malý se jí až v 8 měs.se jí teprve přetočil na bříško a popravdě teda podle Lukyho je uplný flegnoš jen leží nožičky zvedá sem tam prostě jde vidět že snímje hrozně málo ,ale nic sem jí neříkala ona zase když vidí Lukyho tak říká že je moc akční že furt si s něčím hraje chce pozornost atd ale já jsem ráda aspon vím že si uvědomuje že je osobnost a když něco chce tak se ozve a né že jen leží a čeká kdy si ho kdy vezme nebo na něho promluví.a cestovak klidně mužeš muže aji to přesáhnout ty dvě hodky ale nemělo by to být moc často já Lukyho taky nechávala dospávat.

Holky ale to vám nehatím lehátka já ho doma mám taky ale Luky v něm být nechce věřím že je to dobrá věc hlavdně když je skoro celý den maminka na to sama protože někdy to mimi prostě musí někam dát a mít jistotu že se nic nestane ale jen sem psala že by tam nemělo být dýl jak 2hodiny a ze začátku spíš vubec nebyt než být.

lukza
13. srp 2010

Holky a k těm klukum na Unice já slyšela že kluci se prý lepe uchytí že jsou bojácnější že sice holky se drží déle maminky v bříšku ale třeba BETYS je příklad že né jen holky se drží déle.

lucifirek
13. srp 2010

Lukzy to je mazec,já teda nemám na net moc času,po dlouhé době dneska jsem měla pár hodinek času. Jinak je doma pořád co dělat. NO naštěstí my až zas tak často nejezdíme,tak ani v té sedajdě není denně. V noci spí v postýlce a přez den v koši.Ale je mi ho líto,že v tom koši nikam nevidí. Tak by ta deka byla lepší,mohl by pozorovat všechno kolem a hrát si. NO je mu ten koš i malý,teda ne velikostí,ale malý se pořád mele a kope nožičkama. Dneska ráno jsem ho našla vykopaného ze zavinovačky a v rohu postýlky. Koukala jsem na ty deky a jsou docela drahé,ale mají zase spoustu zajímavostí a hraček. Tak asi opravdu zvolím radši tu deku. A o vaku uvažuju. Ale taky by to bylo jenom na procházku třeba do lesa,nebo když potřebuju skočit třeba do obchodu pro pár věci.
Tak všechno musí člověk brát asi rozumně a s mírou. Jo a taky znám pár maminek,které ráno radši dítě zavrou do pokojíčku a pustím jim pohádky,jen aby se mohli víc vyspat.

lukza
13. srp 2010

@lucifirek jj ty deky jsou drahé oni jsou i levnější ale zase k nim musíš třeba přikupovat hračky takže to nakonec výjde nastejno.počkej ten vak jestli myslíš ten co já tak ten je hodně dobrý protože mimi v něm leží do vajíčka a má přirozenou polohu pro páteř já ho teda nemám ale na druhé pokud bude určitě pořídím protože mimise dobře cítí je v měkém a u maminky

elllenka
14. srp 2010

Holky, když už se bavíte o poloze miminka. Když se narodí tak spává jen na zádech? nebo se může dát na chvilku na bříško? Nebo se na bříško dává, až když zvedá hlavičku? Já jen, že když by mělo ležet celý den na zádech, že to také není moc pohodlné :(

elllenka
14. srp 2010

@luciiiie : Blahopřeji ke klučinovi 🙂 Dívala jsem se na statistiku a od ledna se narodilo více chlapečků než holčiček :(

jimmy1
14. srp 2010

@elllenka na bříško by se mělo mimi dávat na chvilku před každým jídlem, samozřejmě pod dohledem, ono si tak trénuje zvedání a držení hlavičky, pasení koníků 🙂
ale spaní na břiše se nedoporučuje kvůli většímu riziku syndromu náhlého úmrtí 🤐

Mně Martínek spí na břiše jen, když ho mám položeného na svém břiše 😀 jinak mi na bříšku buď pase koníky a nebo se rozčiluje a huláká 😀 ale na mě usne občas 🙂 třeba dneska ráno ve 4 😎 jsme tak spolu spali hodinu 😝

elllenka
14. srp 2010

@jimmy1 : Před jídlem? Myslela jsem, že si o jídlo malé mimčo řekne samo brekem. No už bych asi měla upustit od studování změn v těhotenství a začít studovat co s miminkem 🙂

jimmy1
14. srp 2010

@elllenka před jídlem to jako nemusí být těsně před jídlem 🙂 ale aby to nebylo chvilku po jídle, protože to by mohl mimís blinkat 😉 stejně ale se má před jídlem přebalit, tak při té příležitosti může být chvilku na bříšku 😉
A o jídlo si mimi řekne, ale nemusí to být hned brekem 🙂 Marťula třeba jen pofňukával, nebo držel dudánek pevně přisátý 🙂 I teď když si nejsem jistá, že je to hlad, tak udělám "kontrolu" dudlíkem 🙂 jak drží, tak je hlad 😎

Doporučuju hlavně "nastudovat" něco o kojení 😉 a taky zkontrolovat bradavky, jestli nejsou vpáčené nebo ploché, případně to začít řešit formovačema...

luciiiie
14. srp 2010

@elllenka díky 😉 Holka tady se dovíme věcí, že? ještěže tu mamky jsou...
A s těma bradavkama...budu je asi muset na někoho vyvalit, protože mě připadají normální....nevím, jak vypadá plochá nebo vpáčená 😒

natalka28
autor
14. srp 2010

@luciiiie já to taky nevím🙂

lukza
14. srp 2010

@luciiiie @natalka28 plochá bradavkaje že nemáš laidsky řečeno bradavku jak čudlík že je prostě spíš sploštěle že to jak když splívá a dvorcem a pak to mimi nemá za co chytnout a vpáčenou poznáš to je že je bradavka dovnitř takže čudlík není ven ale dovnitř jak když propadlá.prostě čím víc čudlíky ven tím líp 🙂

lukza
14. srp 2010

@elllenka já poznala že má Luky hlad že když dáš mimču svojí ruku k pusence myslím tím ty kustky tak Luky se na ně hned přisál a tahal tak sem to poznala když se nepřisál tak to bylo bříško ale to poznáš protže se většinou mimča u toho kroutí,ale ničeho se neboj věř že příroda to má dobře zařízené a ta ženksá prostě ví nebo vše zkusíš když pláče kuknout do pleny dát prso nebo jen chovat že se chce tup)lit atd.vždy něco zabere já třeba si psala kdy jedl abych měla přehled a pak sem vypozorovala že jí co 2,5-3hodiny takže když byl pláč v tu dobu tak to bylo jasné