Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
1. říj 2010

@teckovanaorchidej my na amniocentéze byli kvůli špatným výsledkům triple testů a ani NT screening nedopadl nejlíp, tak proto.
Proč to budeš podstupovat ty? Jen kvůli věku?? Jestli to má být jen kvůli věku, tak to bych asi nešla 😉
Chystáš se na NT screening v 12tt??

@ratatooy jj cévka byla, ale bylo to úplně v poho ani jsem o tom nevěděla, vyndávali mi ji až ráno těsně před tím než přišla rehabilitační a vstávala jsem z postele. Nejhorší bylo to první stoupnutí, varovala rehabka že to poteče a fakt to hrklo (myslím krev) ale první cesta z postele stejně vedla na záchod 😉
Ještě jsem měla i dren z rány po operaci, ten mi vyndávali taky ráno.
Celkově ten první den na pooperačním nebyl nic moc, ale všechno se pro ty naše drobečky dá vydržet 😉
A můžu se zeptat proč jdeš na císaře??

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@jimmy1 no ještě není nic rozhodnuto napevno, hlavně kvůli věku, je mi 38. Mám letáček na NT skríning a na tripletesty bych se vůbec nespoléhala. Genetickou zátěž nemám. Ale chci asi vědět co a jak, tak na amnio půjdu.

elllenka
1. říj 2010

@teckovanaorchidej : Do poradny jsem chodila ze začátku jednou za měsíc, vlastně to bylo několik měsíců, pak po 3týdnech a teď to mám po 2 týdnech.

Byla jsem na amniocentéze, je to v pohodě, jen jsem měla strach, abych nepotratila, dělali mi to už docela pozdě. Je to jako klasický ultrazvuk, ležíš, doktorka přejíždí přes bříško, kontroluje dítko, vidíš to na monitoru- může tam být i manžel. Rozdíl je jen v tom, že pak vezme jehlu a píchne do břicha- je to jako když berou krev. Když vidím jehlu tak se mi dělá špatně, tak jsem si zakryla oči- jinak vše vidíš jak na bříšku tak i na monitoru, kam směřuje jehla. Odběr jsem vůbec necítila, až vyndávání bylo trošičku nepříjemné, ale to je spíš jen takový pocit. Nebolí to vůbec. Pak jsem se měla přesunout vedle do místnosti a lehnout si. Tak jsem si chvilku poležela a pak jsem po svých odešla. Není se čeho bát, vůbec to nebolí 🙂

ratatooy
1. říj 2010

@jimmy mi proto že je KP mám těhu cukrovku a i to IVF se na tom trošku podílí ale hlavně to že je naopak nechtěla bych ho rodit zadkem napřed,je to risk.

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@elllenka děkuju, koukala jsem na youtube, jak to dělají, jehla mi moc sympatická nebyla, ale pacientka ležela v klidu, tak jsem si říkala, že se to asi dá vydržet.
Holky, díky za vaše odpovědi, já už všechno zapomněla a tenkrát to bylo jinak, žádné NT nebylo, myslím jen tripletesty a amnio.

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@ratatooy jůůůůůůů, držím palce, to už bude brzy, konec pánevní se myslím vždy rodí SC, ne?

elllenka
1. říj 2010

@teckovanaorchidej : Opravdu je to jako při odběru krve. Jestli to zvládáš dobře tak se opravdu bolesti bát nemusíš 🙂 Skoro vůbec jsem to necítila. Když mě píchla vosa tak to bylo mnohem horší 😀

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@elllenka jo, to zvládnu, hlavně aby pak nebyly nějaké komplikace, riziko je myslím 1:100, tj jeden potrat na sto odběrů, snad bude všechno ok

ratatooy
1. říj 2010

@jimmy a tu cevku dávají až na sále?prosím tě a ten dren to tě muselo bolet to vyndání ne?ale je to fakt že kvůli mimi to už vydržíme,vždyť jsme toho vydrželi už tolik,že ty dva dny po operaci už zvládneme.

luciiiie
1. říj 2010

@elllenka to se neomlouvej 😀 😀 😀 A vy máte vůbec vybraná nějaká jména?

ratatooy
1. říj 2010

@teckovanaorchidej jojo už je to za dva týdny,konec pánevní by se měl rodit spíše SC jenže v naší porodnici je takovej blb,kolik kamarádek mělo plánovanýho císaře jenže ještě asi nebyli objednaný přijeli rodit dřív a nejdřív to zkoušeli normálně a nakonec SC,tak to si myslím že je nejhorší způsob zažít oboje naráz,a další kolegyně rodila před rokem a normálně ji ten dr nechal rodit normálně konec pánevní a to měla malá 4,5kg jo tak nevím co to je za blbečka a to je primář porodnice,bych ho nakopala do pr...a ještě mu tam nacpala meloun 😀

ratatooy
1. říj 2010

@teckovanaorchidej koukám že je to už trvoje 3dítě,ty teda frčíš 😎 můžu se zeptat všechny děti máte po iVF nebo jen to poslední?jestli je to poslední?? 😀

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@ratatooy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Meloun, to je dobrý 😀 😀 😀 😀 😀
kam pojedeš rodit? Do Brna?

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@ratatooy jen to poslední, vyměnila jsem manžela 😀 😀
a je už poslední neb bude zase SC

luciiiie
1. říj 2010

@ratatooy možná mám blbej dotaz...ale co je SC??? a když si domluvíte předem císaře, za to se třeba něco platí? 😅

luciiiie
1. říj 2010

to bude asi císař, co?

teckovanaorchidej
1. říj 2010

Císařský řez (lat. section caesarea) , zkratka SC. Jestli se platí, to nevím, řekla bych, že ne.

ratatooy
1. říj 2010

@teckovanaorchidej nene zůstanu tady v naší porodnici když to máme objednaný,původně tam měl být můj gyn,jsem se těšila a nakonec toho má moc,tak je mi celkem jedno kdo to odoperuje,manžel tam bude tak na to dohlídne doufám,hlavně na malýho.
@luciiie SC je vlastně císař,četla jsem že už se dneska dá císař i domluvit že ho chceš ale nevím jak kde spíš se budou dr přiklánět k přir.porodu když není problém,a neplatí se za to nic.

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@ratatooy a kdy to bude konkrétně? už to máš domluvené?

jimmy1
1. říj 2010

@ratatooy že mi dávali cévku to jsem zjistila až na pooperačním, takže na sále až v narkóze. Vyndání drenu nebolelo, bylo to jen nepříjemný, stejně jako ta cévka 😉
Každopádně rodit kluka KP je riskantnějsí než holčičku. Těhu cukrovka teda nic moc, viď? Pícháš inzulín nebo to zvládáte jen s dietou? Jsem baba zvědavá 😀 promiň 😉

@luciiiie SC je section caesarea nebo jak se to píše 😀 prostě císařský řez neboli sekce 😉 a nedá se domluvit proto že chceš, musí k tomu být nějaká lékařská indikace. A je to pro rodičku zadarmo 😉

@teckovanaorchidej no uvidíš jak ti vyjdou ty NT testy, amniocentéza se dělá až do tuším 22tt takže času na rozhodnutí máš dost.
Nebolí to, elllenka to popsala úplně přesně. Břicho čímsi namatlou, takže je to znecitlivělý a ten zákrok je náročnej spíš psychicky než fyzicky. Já ještě po tom odběru dostala jakousi injekci.

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@jimmy1 díky, je fakt, že času je dost, uvidíme, každopádně díky za všechny info 🙂 🙂

ratatooy
1. říj 2010

@jimmy jen dietu zvládáme to tak,ale stejně se musím přiznat že jsem lajdák ale mám doma glukometr a cukr mi vychází dobře ikdyž si dám něco dobrého takže ono to tak horký nebude.
@teckovanaorchidej 14týho nastupujeme a 15.10 se nám narodí šimonek 😀

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@ratatooy wooow, nádherné datum, takové symetrické 🙂 🙂
a už brzičko 🙂

ratatooy
1. říj 2010

@jimmy možná to bude znít blbě ale s tou cévkou je to tak že ti jako odpouští moč sama aniž bys to věděla nebo to děláš jako sama?mě to přijde divný že to radši vydržím 🙂

luciiiie
1. říj 2010

a jooooo....to jsou mi věci...holky díky 😉 Mě to právě připadlo divný, že by si to jako jen tak někdo domlouval, protože nechce, aby ho to bolelo, heh. 😕

ratatooy
1. říj 2010

@luciiie jo víš co se takovejch najde 🙂 už jsem slyšela kolikrát že by chtěla miminko jen kdyby šla na císaře 😕

jimmy1
1. říj 2010

@ratatooy přesně tak "čůrá" to samo 😉 a vzhledem k tomu, že po císaři jsem dostala 4 lahve různejch kapaček, tak to by vydržet nešlo 😀 vůbec jsem o té cévce nevěděla, takže neboj 😉

@luciiiie on ten císař bolí až pak... rodit normálně je určo přirozenější a pro poporodní dobu mnohem lepší. Po normálním porodu ženský třeba za 2 hodiny už "běhají" kolem mimča, kdežto po císaři čekáš, kdy ti mimi přinesou ☹ a taky kojení se rozbíhá mnohem hůř po císaři než po normálním porodu, kdy se mimčo přikládá k prsu ještě na porodním boxu...
A taky jsou dítka po císaři náchylnější k vzniku astmatu.

ratatooy
1. říj 2010

@jimmy tak to je ok hlavně aby mi to nervali ještě před tím než půjdu na sál,pak ať si tam dělají co chcou já jsem hned tuhá z narkozy,každý má něco pro a proti te´d jsem četla o paní co byla jak nastřižená tak ještě po císaři tak to muselo taky byt hrůza

lenulinka21
1. říj 2010

Ahoj všem 🙂

tedy koukám, že jste se tady bavily o císaři ráda Vám napíšu svoji zkušenost:

Tak tedy jako 1 uvedu TO že císaře už NIKDY!!! 😠 Byl sice plánovaný ale tehdá to bylo tak, že jsem měla na výběr
pač kluci byli hlavičkama dolů a tak se mě primář sám ptal- jak tedy???
A já mu říkám, že mám strach o děti, že jsou VYMODLENÍ takže se spíše přikláním k CŘ.
A on že děti jsou pěkně nachystané k přirozenému porodu, ale že je rizikovější pro děti a že císař je zas rizikový pro mě.
Bylo To dilema-ale nakonec zvítězil CŘ....
Samotný POROD jsem prakticky necítila ale ke konci už více a šití ani nemluvím 😝 měla jsem HO v e spinál.anestezii
Po převozu na pokoj začalo peklo a skákala jsem z okna-říkal manžel ☹ 2,5 dne jsem nechodila a myslela že už ani nebudu, Nohy mě nechtěly nastartovat a sprcha byla pro mě nedostižná záležitost.
To nemluvím o tom že děti jsem neměla na pokoji(kvůli tomu stavu) do toho krční páteř, věčné kapačky slzy a slzy a obrovské bolesti....
maminka co rodila po mě přirozeně se šla po PORODU ihned okoupat a začala se starat o mimčo...a já? no holky bylo do BREKU děti mi pak nosili jen na kojení a tak to šlo DOKOLA...ještě dlouho po porodu mi nebylo dobře ale starosti kolem dvojčátek mě natolik zaměstanaly že už jsem jí ani nevnímala.

takže nechci nikoho samozřejmě strašit s císařem ale to byla má zkušenost🙂

teckovanaorchidej
1. říj 2010

@lenulinka21 no já to tu ani nechtěla psát, u holky jsem měla taky spinální anestezii a tak mě bolela hlava asi 10 dnů, bez děcka a zle, zvracení, hnus. A cítila jsem jak tahají dítě z břicha. Já doporučuju u plánovaných císařů takovou anestezii, kterou ten doktor umí dát nejlíp. Pokud spinál píchat neumí, ať to nedělají, to byl můj případ. Epidurál jsem měla u prvního a pohoda. Jestli to půjde, tak bych nejraději celkovou anestezii teď potřetí. Ale strašně záleží na anesteziologovi, co umí. nechci nikoho strašit, v okresní porodnici, kde nemají velký objem pacientek a spinál píchají málo, bych si ho nenechala dát. Epidurál snad umí, dává se u poroduod bolesti, tak bych volila tuto možnost, nejraději ale celkovou anestezii, pokud je to možné.