Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
2. říj 2010

@betys : Oddací list? No potěš, už se vidím jak při porodu nebo kontrakcích sepisuji nějaká lejstra 😀
Kojící podprdu jsem si říkala, že si koupím příští týden, ale asi je ještě brzo, že? Zatím se mi prsa nezvětšují, zvětšily se mi na začátku o jedno číslo a zatím jsou stále stejné.
Autosedačka je na manželovi, to je plně v jeho režii 🙂

@luciiiie : To máš dobrou těhu průkazku, já mám nějakou starou a mám tam věci, které se dávali dřív jako třeba gumovou podložku do plínek a takové věci. Nevěděla jsem co to je tak jsem to ukázala mé mamce (byla to chyba) a ta s emi vysmála, že úplně stejnou průkazku měla i ona. S tchýní jsem to pak probrala úplně v pohodě. Na seznamy jsem se dívala, ale přece jen holky z vlastní zkušenosti třeba ví co potřebovaly a co se jim nakonec nehodilo.

betys
2. říj 2010

@luciiiie -košili jsem měla nemocniční.Každý den Ti ji vymění.Občas se ušpiní a já jsem rodila ve vedru tak jsem se potila.Je zbytečný vozit svoji

betys
2. říj 2010

@elllenka -já už jsem měla papíry hotový,udělali je když jsem tam chodila na pásy.Já jsem 10 dní přenášela takže na papíry bylo plno času 😀 .Já jsem kojící podrpdu měla z bazaru za pár kaček.Stejně jsem ji moc nevyužila.Nebo stačí i nějaká obyč bavlněná bez výztur.Záleží jaký máš prsa 😉

luciiiie
2. říj 2010

@betys díky 😉
Holky a kdy nám tak řeknou nějakou "odhadovou" váhu, co by měl mít mimís ASI při porodu? Teď na tom veveří asi ne, co? A může se mi třeba ještě termín porodu nějak posunout? Kdyby teď měřil víc nebo míň než by měl? Doufám, že jsem to nenapsala nějak blbě a chápete, co myslím 😅

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie noční košili svou jsem neměla, měla jsem erární 😉 každej den čistou jsem si brala, protože jsem byla šííííleně propocená (ale jedna sestra teda pěkně remcala 😠 že jak si to jako přředstavuju!! že mi další už nedá 😝 tak jsem druhej den vyčíhla když tam byla jiná 😀 a v poho mi ji dala 😉)

@elllenka ten klistýr nedostaneš na normálním pokoji, ale na porodním boxu, kde bývá součástí i wc 😉 a u mě to byla otázka asi 20 minut během kterých jsem asi 5x valila na wc 😀 a jsem se i divila jakou rychlost dokážu s tím megabřuchem vyvinout 😀

a s těma ručníkama ...hlavně zvlášť ručník na spodek, ony ty očistky jsou ble 😝 já měla několik malejch ručníčků jen na spodek a ty jsem posílala po návštěvách hned domů...

kveta
2. říj 2010

@elllenka Stačí, keď si urobíš klystír Yalom doma pred odchodom do nemocnice...

Bože, holky, Vy máte dobrý komfort s klystýrom v posteli... Holka, čo rodila v pôrodnici so mnou, dostala príkaz sa predkloniť /zadnicou ku mne... stihla som sa odvrátiť, aby som rešpektovala jej súkromie.../ a dostala klystír priamo predo mnou, postojačky... Potrebovala som na toaletu /na izbe bola len jedna a nechcela som to tej chuderke obsadiť/, tak som šla na vedľajšiu izbu a dostala od sestier vynadané, že im chodím do prázdnej, čistej izby... Dobré, nie? 😠

lenulinka21
2. říj 2010

@luciiiie noční košili jsem měla erární tu jejich šílenou plachtu 😀
ale bylo to lepší stejně jsem byla furt od krve a tak jsem si kdykoliv mohla dát čistou(úměli jsme je na pokojích)
Oblečení pro miminka taky erár ale mě se děti narodili v létě tzn. ted na ZIMU člověk toho bude potřebovat
více 😝 každopádně já měla vel.56 a je jasné, že ji měli velkou 😀 ale radši větší jak menší.Myslím
že 56 je takový standart do porodnice.
A jak píše @betys nejlepší byly ty sítované kalhotky-vše dobře větrá prodávají se třeba v DM,lékarna...
Jo a ty vložky do porodnice teda u mě byly na PRD 😠 furt mi klouzaly pač nemají to lepení z druhé strany)
Ale dalo se to vydržet

luciiiie
2. říj 2010

@elllenka mám tu:
každá maminka:
těhotenský průkaz, obč.průkaz, kartičku pojištěnce, přezutí, župan, ponožky, noční košili, 2x ručník, toaletní potřeby, mateřskou podprsenku, vložky do podprsenky, dámské hygienické vložky, spodní kalhotky (možnost jednorázových), YAL gel - Bepanthen krém. (pak tu mám pití, relaxační hudbu a čtení - už vidím, jak si tam někde poslouchám nějakýho Goťáka)
pro miminko:
10x jednorázovou plenu, ubrousky na zadeček, možnost vlastního oblečení
Tak tak to tu nějak mám no...

luciiiie
2. říj 2010

holky super 😉 díky za odpovědi, jste hodné 😉

lenulinka21
2. říj 2010

Jo HOLKY určitě využijte erárního oblečení i u miminek bo
je můžete často převlíkat a lepší si vzít jen ze skříněk a špinavé hodit do koše.
My jsme to tak měli🙂 čisté tam dodávali FURT

betys
2. říj 2010

@jimmy1 -mě vozil manža čistý ručník snad denně,fakt ty očistky....
@luciiiie -bepanthen jsme dostali jako vzorek a vystačil nám na týden,mazání na zadeček jsme taky dostali a líh na pupík.10 plínek no to nevím,já jsem jich spotřebovala rozhodně víc.Pro mimčo jsem taky měla erární oblečení,naco tahat z domu.Stejně nejdou dělat módní přehlídky když je mimčo v zavinovačce 😀

@jimmy1 -já jsem byla po klystýru jen 2x ale za to pořádně 😀
Yal si můžeš udělat doma,ale zase nemůžeš vědět jak to bude dlouho trvat než porodíš,jestli ještě nebudeš jíst a pod.Tak myslím že je lepší když Ti to udělají až před porodem.
Tak moje ségra nastupuje v pondělí do nemocnice a v úterý jí budou operovat.Takže od pondělí mám doma dvojčátka na ostro 😉

luciiiie
2. říj 2010

Holky a s tou váhou? poradí někdo?

Holky a kdy nám tak řeknou nějakou "odhadovou" váhu, co by měl mít mimís ASI při porodu? Teď na tom veveří asi ne, co? A může se mi třeba ještě termín porodu nějak posunout? Kdyby teď měřil víc nebo míň než by měl? Doufám, že jsem to nenapsala nějak blbě a chápete, co myslím

luciiiie
2. říj 2010

@betys to máš pravdu s tou přehlídkou 😀 Jen jsem opsala co tu mám v té průkajdě 😉 Taky mi ten počet plinek připadl divnej 😎

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie tu porodní váhu těžko dopředu odhadují 😉 to spíš až ke konci těhu, až ti budou dělat UTZ v porodce 😉 kvůli preeklampsii mi dělali odhady váhy od 32tt co 14 dní a den před porodem "zvážili" 3500g a Martínek měl 3450g to se trefili 😉 ale oni říkají že je to "vážení" +-300g.

Termín porodu se ti už neposune, ten se stanovuje podle MS a podle UTZ ve 12tt 😉 pak už jen orientačně říkají, jakému gestačnímu věku mimi odpovídá, a tam může být klidně rozptyl +-2 týdny a je to pořád OK.
tahle "moudra" nemám ze své hlavy, ale vyčtené z
http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-...

luciiiie
2. říj 2010

@jimmy1 jsi hodná, díky 😉

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie plínek jsem s sebou měla malej balík huggies new born 2-5kg 28ks a v poho mi to vyšlo 😉 v porodce jsem byla 5 dní, z toho 3,5 dne jsem se starala o Martínka.
Oblečky pro mimi je určo fajn využít erár, je to mnohem pohodlnější 😉 nemusíš se starat, jestli je ho dost 😉
na cestu domů jsme měli velikost 56 a pěkně v ní Martínek plaval 😀 ale lepší větší jak menší...

my jsme v porodce dostali jakejsi vzorek johnsons a ten mi nevyhovoval, měla jsem svůj malej bepanthen, na ten nedám dopustit 😉 doma jsme pak už teda koupili velkej, protože to vyjde finančně líp. Ještě teď občas prdelku máznem a v poho. A taky je dobrej sudocrem, ten jsme mělí jako vzorek a pak jsme koupili i velkej, protože byl super na opruzeninky, kde nezabral bepanthen 😉

jimmy1
2. říj 2010

@betys tak to bude mazec 2 mimča, no potěš koště 😀 a kdo se bude starat o Andulku?? a sestra kojí nebo ne?

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie to je v poho, ráda se podělím o své zkušenosti, když mám chvíli 😉 teď zrovna jsem Martínkovi rozložila puzzle uprostřed obýváku, tak tam dělá bugr s hračkama a já si můžu chvíli počítačovat 😉 ale běda, jak bych chtěla odejít z místnosti 😀

luciiiie
2. říj 2010

@jimmy1 přemýšlím na co bych se tak ještě zeptala a nic mě nenapadá.. 😒 Občas mi připadne, že se ptám na totální hovadiny 😎

luciiiie
2. říj 2010

Jinak kupuju taky většinou velikost 56, 50 nemám myslím nic a nebo fakt minimum, že jsem to snad i zapomněla. Mám nějaký svetříky, mikinky, bodýčka s dlouhým rukávkem, dupajdy, 2 kombinézky, fusak koupíme podle kočárku...občas už nevím, co by ještě mohl potřebovat, ze začátku asi moc ne, co?

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie rukavičky a ponožky, čepičky, budete přeci jen zimní mimčo 😉 a ono nějaké to bodýčko v 50 se bude hodit 😉 taky deku, zavinovačku...

luciiiie
2. říj 2010

@jimmy1 jo deky jsem taky nějaký objednala, zavinovačku mám doma, rukavky taky, ponožky, čepky... jsem úplnej magor do mimibazaru.cz 😕 Spoustu věciček jsem nakoupila tam 😉
Jo a třeba teploměr na měření teploty? Takovej ten dudlíkovej nebo do ucha - nebo je to zbytečnost a naprosto v pohodě stačí obyčejnej digitální s ohebným koncem? a odsávačka na hleny? Taky je hned potřeba?

betys
2. říj 2010

@jimmy1 -ségra kojí.Do nemocnice si vezme odsavačku a zkusí mlíčko zachránit.Barborka bude dostávat Nutrilon.ANdulka bude buď s náma nebo se švagrem a ten ji bude vozit do školky.To se uvidí podle situace.Nejhorší to bude přes den do 15 hodin.To budu sama doma.Pak přijde mamak z práce tak už bude lepší.Dr. v nemocnici řekl ségře že by mohl domluvit aby Barborku přijali na dětský ale to nám přijde zbytečně drastický.Snad to nějak zvládnem. 😉

betys
2. říj 2010

@luciiiie -odsavačku určitě hned.Ta do vysavače je dobrá.Teploměr mám ten 3v1 na čelo a do ucha.Ale určitě digitální taky stačí.S tím se dá pomoct i při prdíkách.

jimmy1
2. říj 2010

@luciiiie odsavačka na vysavač je geniální vynález!!! a teploměr máme digitální s ohebným koncem a v poho, měříme s ním i vodu na koupání, protože teploměr do vany mi žuchnul na zem a nerozdýchal to 😝
Na mimibazaru jsem pokoupila taky spoustu fajn věciček 😉
Jo a taky doporučuju mít doma polštářek s třešňovejma pecičkama z DM, nám hooodně pomáhal na prdíky 😉

@betys tak to by bylo fajn, kdyby mlíčko zůstalo... budeš to mít fakt náročný, smekám před tebou 😉

elllenka
2. říj 2010

Holky děkuji za rady, mám hlavu jako meloun 😀

Luciii: také se kolikrát ptám na kraviny, ale zatím mě tu holky jen uklidňují a až se bude blížit porod tak budu panikařit mnohem víc :(

elllenka
2. říj 2010

Někde jsem četla, že je dobré si sebou vzít nafukovací kruh na sezení a tvaroh na prsa- když natečou či co ...
Ale v nemocnici žádná na kruhu neseděla tak nevím

betys
2. říj 2010

@jimmy1 -co mám dělat,vím že ségra by mi taky pomohla
@elllenka -jen se ptej,my jsme se taky všechny ptaly 😀 ,pytlík s pecičkam ataky doporučuju-výborný na bříško.Teploměr do vody se nám taky brzo rozbil.
Taky jsem hodně nakoupila na MMB nebo na MMA.A pak v DM za kuponky.

lenulinka21
2. říj 2010

@betys počkej pochopila jsem to tak že ségra má dvojčata???

lenulinka21
2. říj 2010

HOLKY takže odsávačku soplíků určitě vřele doporučuji tu na ten vysavač-SUPER věc 🙂 🙂

A nic si z toho nedělejte Jááá se ptala taky na všechno možné až jsem si připadala hloupě hi hi
ale zkušenosti maminek se mi hodily jak se říká: líná HUBA hotové neštěstí 😉