Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
16. říj 2010

Dneska bude mít Matýsek dušený jablíčko a mrkvičku.Doufám že mu to bude chutnat. 😀
Natrpělivě čekám jak dopadnou volby.Ještě 2 hodiny a bude vědět.

lucifirek
16. říj 2010

@betys teda to se Matýsek má,to bych si dala i já sama. 😀 Tak pak dej vědět,jak jsi dopadla u voleb.
Já byla ted odpoledne na focení s Kubíčkem,tatka nemohl,tak jse mnechala nafotit hlavně jeho a bude to pak dáreček pro babičky dědečky a prababičky a dědečky k vánocům.
@elllenka to je dobře,že je všechno jak má být. A spojili jste to se super výletem a nakupování. 😀
@luciiiie Luci na co se těšíš v uterý? Já jsem absolutně mimo mísu,nějak nestíhám sledovat. Bych se měla stydět. ☹

luciiiie
16. říj 2010

@lucifirek Luci jedem na Veveří 😉 Co vy? jak válčíte? ekzém už je lepší?

betys
16. říj 2010

Paráda.Volby u nás dopadli super.Moje maličkost je taky v zastupitelstvu ale hlavně starostka zůstává.Volilo jí fakt hodně lidí.A protistrana je v .... 😀

lucifirek
16. říj 2010

@luciiiie dobrý,Kubíček je zlatý a moc hodný. Pořád si s ním hraji a povídám,tak se taky snaží. Ekzem nic moc,nějak se to moc nelepší,tak s ním chci zajít v pondělí k doktorovi. Luci tak to držím palečky. Zase uvidíš miminečko. A pak už ho uvidíš naživo. 🙂 To my už jsme pak na Veveří nebyli,to nám dělal utz u nás.

lucifirek
16. říj 2010

@betys gratuluji.
Teda tady jed dost zataženo a mě se chce šíleně spát.Zalehla bych hned.

luciiiie
16. říj 2010

@lucifirek no ona tenhle ultrazvuk taky dělá sama, ale já se objednala automaticky sama na Veveří, tak nakonec mě nechala jít tam. Jsem celkem i ráda, né že bych jí nevěřila, ale takhle tam aspoň bude i manžel a pak chceme jít konečně omrknout ten kočárek 😉 Zkus napsat Zuzuze, Sebík měl taky ekzém, třeba ti nějak poradí 😉 Kubík je zlatíčko už od pohledu 😵 ten ani zlobit nemůže 🙂

lucifirek
16. říj 2010

@luciiiie Luci děkuji,jsi hodná. Fakt je to pokládek. Neboj,taky budeš mít brzo zlatíčko u sebe. Jo tak na ten utz se ti nedivím. Já se v tom 21.taky objednávala na veveří,chtěl jsem mít jistotu. A dneska jsem za to ráda,protože to probíhalo přesně,jak psala Ellenka,všechno ti do detailu popíšou. 🙂 A pro jaký kočárek jste se teda rozhodli?
Já si minulý týden vyzkoušela ten Jedo a teda musím říct,že naprosto super,krásně houpe. Jak ty staré kočárky.

luciiiie
16. říj 2010

@lucifirek Luci favorit je pořád x-lander xa 2010, ale třeba si nakonec naživo vybereme jinej... Ráda bych viděla tenhle, ten co máš ty a ještě se mi líbila CORTINA X3 TRIS EVOLUTION, ale pak jsem z ní nějak upustila. Jen pořád nevím, jestli mám koupit originál vajco nebo jen nějaký z bazaru 😒

lucifirek
16. říj 2010

Luci s tím vajíčkem těžko říct,záleží,jestli třeba jezdíte hodně po obchodech. Já to chtěla,ale ve skutečnosti jsem to využila asi jenom dvakrát. Navíc kde máš koše s dětským sedátkme,tak tam dáš autosedačku. Má dole výřezy,takže tam hezky drží. A to od Dorjanu je taková obyč,jsou asi i lepší. Ale my ji tenkrát dostali ke kočárku za lepší cenu.

betys
17. říj 2010

Holky já jsem taky pořád koukala na nacvakávací vajco.Ale stejně nikam s Matýskem moc nejezdíme,kfyžtak raději berem kočár.myslím si že by třeba na nákupy bylo moc dlouhý aby byl celou dobu ve vajíčku.Předejen to na zádíčka není moc dobrý.Za chvilku bude sedět tak pak někam vyrazíme-aby už mohl koukat.Náš Mates je agent nesmí mu nic itýct 😀
Manža jel na ryby-doveze pstruhy-to bude dobrota.

lucifirek
17. říj 2010

@betys mnam pstruhy bych si dala. A když jsou čerství,tak to je dobrota. S tou sedajdou máš pravdu,my jsme ji taky využili s podvozkem asi ´fakt jen dvakrát. A malému se tam pak už po delší době ani nelíbí. Navíc tam mají chuderky zmáčklé bříško.
A ty máš myslím ten kočárek Jedo že? Má ho tady jedna holčina,klasiku čtyři kola a kožené řemínky a teda ten naprosto luxusně houpe.Fakt super kočárek. A mají veliké a krásné korbičky.

betys
17. říj 2010

@lucifirek -jo přesně ten mám s těma řemínkama.Matýsek v něm výborně spinká.Ségra má tvrdý kočárek a Barborka na těch našich hnusných silnicích je z něj pěkně vytřepaná 😒

luciiiie
17. říj 2010

s tím vajcem teda nevím....to budu muset ještě promyslet. Autosedačku máme pro mimča od narození v záloze po synovci.
Holky začínají mi asi trochu otékat kotníky ☹

luciiiie
17. říj 2010

Tak nakonec se z autosedačky vyklubalo vajco (tchýně mi to špatně popsala, prý to vajíčko není, že to nemá ten držák - ten tam nakonec byl jen zdviženej, haha), takže tím pádem odpadá další starost 🙂 Ale dnes jsme si domů přivezli přes 100let starou ručně malovanou kolébku...do obýváku...je fakt krásná. 😵

lucifirek
17. říj 2010

@luciiiie teda tak ta kolébka musí být super. A jestli máš možnost vajíčko použité,tak se na to vyprdni,je to stejně na chvíli a pak můžeš investovat víc do té větší sedačky,ta bude na delší dobu. My budeme muset brzy koupit větší sedačku.

betys
17. říj 2010

@lucifirek -přesně tak.Náš Matýsek se za chvilku do vajíčka nevejde.Určitě je lepší vzít použité a pak investovat do pořádné sedačky.My to taky tak máme.

teckovanaorchidej
17. říj 2010

ahojky holky,
tak jsme doma řekli dětem tu báječnou novinu 🙂 začaly se radovat a vymýšlet pubertální jména typu Orbit, Lexa a podobné zhovadilosti 🙂
A musím se pochlubit - mám už těhu rifle, dnes jsme je koupili v Litexu neboť se do ničeho už nevejdu 😎
Tady u vás sbírám inspiraci, zatím jen tak pro zábavu - koukám na kočárky a sedačky a tak, podle toho co diskutujete.
Betys - gratuluji ke znovuzvolení, obdivuju tě, jsi šikovná 🙂 🙂

lucifirek
18. říj 2010

@betys tak tak,my sice máme vajíčko ke kočárku,ale nepřijde mi nějak extra,uplně obyč. No po pravdě byla ke kočárku za 1000,-,takže to nebyla žádná drahota. Ale kolem vánoc asi začnu zhánět už větší a tu bych chtěla opravdu nějakou lepší a aby nám vydržela. NO když si vzpomenu,že jsme si malého vezli domů z porodnice a ani ten záhlavníček nedržel hlavičku jak byl malinkatý a ted už mu ho budu muset odendat a brzo mu polezou nožičky ze sedačky. Tak tomu nemůžu uvěřit.
Tak jsme byli dneska s malým nakonec u dr. s tím ekzemem. Dostali jsme na pár dní,než se to zlepší Locoid a Fenistil kapičky. Za čtrnáct dní máme přijít na kontrolu a to jdeme i na poradnu. A Linolu olej i mlíko máme používat dál.

@teckovanaorchidej to je dobře,že se dětičky těší.

elllenka
18. říj 2010

@teckovanaorchidej : To je super, to muselo být radosti 🙂 Ráda bych byla u toho když navrhují jména i když zvláštní 🙂 Manžel má na jména stále času dost takže jméno vybrané nemáme. Teda pro holčičku bych měla jméno, ale manželovi se to nelíbí :( (Chtěla jsem Lucinku, ale upustila jsem od toho nechci, aby mělo všechno v jednom měsíci- narozeniny, svátek, vánoce tak mám vybranou Zuzanku)

Jinak autosedačku jsem koupila z bazaru, je po jednom dítěti z nekuřáckého auta a značka Chicco, vypadá jako nová. Říkala jsem si, že nemá cenu kupovat úplně nové vajíčko, když v něm dítko bude cca 3měsíce, ale pak tu větší autosedačku chci koupit úplně novou z obchodu- synovec má svoji druhou autosedačku ještě teď a to mu v lednu bude 5let, nevím jestli je to tak zprávně, sestra ho dost často vozí jen na podsedáku- vůbec to neřeší, sama nemá řidičák a je jí úplně jedno jak a v čem její dítě pojede :( dost často s ním jezdí bez sedačky :( Toto mi dost vadí ale počítám s tím, že autosedačka vydrží 3roky určitě.

natalka28
autor
18. říj 2010

Ahoj holky, tak jdu na Vás na chvilku nakouknout. Nemám čas na dočítání, tak kdyžtak písněte, jestli je nějaká nová těhulka nebo nové miminko🙂
Myslela jsem si, že Adámek trpí na prdíky. V pátek plakal celej den a noc byla šílená, brečela jsem s ním - vyzkoušela jsem úplně všechno, ale nic nezabralo. Nakonec usnul nad ránem vyčerpáním. Byli jsme v pátek u dr. a Adámek vážil 3220g. Porodní váha byla 3410g, ale dr.říkala, že to je tím, že trpí na prdíky. Samozřejmě nám to nedalo a v sobotu jsme si půjčili váhu a zjistila jsem, že si vypije cca 30ml MM 😲 Hned jsme koupili BEBU a dali tomu našemu drobkovi po 14-ti dnech najíst🙂 Ze soboty na neděli noc úplně báječná, Aduška za celej den a noc ani nekvíkl, je strašně hodný. Dneska nás ovšem trošku potrápilo, že se nemůže chudinka vykadit, ale když jsem jej šla přebalit, tak to z něj lítalo přes celou koupelno ( to nekecám.-) ) , jenže po chvilce se zase kroutil, tlačil až byl celej červenej a stejně mu to nšelo. Nechápu to, když má stoličku žlutou a úplně řídkou, ale přitom se nemůže vykadit???
Holky, kolik by si měl na jedno krmení vypít ( dohromady MM i UM )??? Díky moc

jimmy1
18. říj 2010

@natalka28 koukla jsem do své chytré zápisové knihy a když měl Martínek 17 dní tak pil 6-7x denně kolem 60-80 ml 🙂 jo a tuším lukza? měla s BEBOU taky problémy, že se Lukáškovi blbě kadilo, tak ji vyměnila za jiné UM 😉 my jsme používali NUTRILON, když se nedostávalo MM a v pohodě 😉

betys
18. říj 2010

natalka -my jsme měli napře Nutrilon a dobrý.Teď dáváme Sunar a taky v pohodě.Hlavně k UM by to chtělo přidat čajík.Třeba ho netrápí jen to kadění ale i ten prdím.Mimčo nemusí kadit každý den.Dáváš čajík?Kup di v lékárně nějaký podle Adámkova věku

natalka28
autor
18. říj 2010

@jimmy1
@betys
holky, díky za rady. Koupila jsem heřmánkový pro kojence. 60 - 80ml? Super, já se bála, že to je málo, protože na krabičce od BEBY je napsaná dávka pro kojence od 3 do 4 týdnů 120ml!!!
Kdyby jste měla některá ještě nějakou radu ke krmení MM i UM, tak sem s ní🙂 Děkujeme...

mrkvicka28
18. říj 2010

@natalka28 čajík ti můžu doporučit feniklový na prdíky je úplně supr . Beba prý hodně zacpává pokud kojíš a dokrmuješ je lepší nutrilon je sice drahý,ale nejvíc se podobá MM.

natalka28
autor
18. říj 2010

@mrkvicka28 díky, vyzkoušíme!
Kolik by si měl prcek toho čaje denně vypít?

betys
18. říj 2010

@natalka28 -takový malý prcek myslím tak 50 ml.Nebo říkají do 100ml.Taky záleží jaký máš poměr svého mlíčka a umělého.Náš Matýsek nkidy nepil takovou dávku jakou píší.I teď pije míň a to je kluk jako buk 😀 Jen pozor abys nedávala moc často po sobě.Mezi jídlem by mělo být aspoŇ 2,5-3 hodiny odstuo.To MM by v natráveném jídle mohlo dělat ostudu-prdíky.Když už se pak krmí samotné UM tak už to nevadí. 😉

natalka28
autor
18. říj 2010

@betys jj, snažíme se jíst tak po 3 hodinkách.

lucifirek
18. říj 2010

@natalka28 to mě mrzí,že máte takové trápení. ☹ Bohužel nemůžu poradit. Tak hlavně že už je prcek spokojený a napapaný.
Holky jak dlouho po porodu jste dostali ms. Já začala dneska špinit a známe pocity a bolení břicha.Takže ms je tu ☹ .Nečekala jsem to tak brzo,když plně kojím. Ale co jsem četla,tak je to asi normální.Jen mám strach z kojení.Prý se změní chut mlíčka a miminko ho může odmítat.Tak doufám,že nebudeme tento případ.

lukza
18. říj 2010

@natalka28 mě Kuky po Bebě se nemohl vykakat víš co vyzkoušej ke každé dávce UM přidej 10%vody navíc ono se to více naředí a nezacpe ho to nám to pomohlo ale přešla sem aji na utilon protože beba u nás opravdu neprošla.

@lucifirek neboj to nemusí být MC nebo tak budeš to mít jendou a pak to zase mít vubec nemusíš já měla taky MC 15dní a to jsem už brala antiko,ale pak sem jí už vubec nedostala takže jsem zatím stále bez MC🙂)

Holky Kuky měl dneksa první svátek bylo to boží přidávám fotečky jak baští dortík,nová čepička,hračky ,ale koš na prádlo je nej.🙂)