Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
2. lis 2010

Holky takže jste v šestinedělí s prckem nikam nejezdili? Vím, že ven s miminkem by se nemělo když je -5stupňů a víc.
Je blbý, že budou v prosinci vánoční svátky a každý bude mít dost času a bude to chtít využít, aby se potěšil s miminkem ...

luciiiie
2. lis 2010

@elllenka tak ven můžem, ne? Na chvilku když nebude fakt mráz a kosa. Vím, že se máme vyhýbat místům, kde je hodně lidí (supermarkety apod.). Ale oni nám to v porodnici určitě ještě řeknou. Jo s tím volnem máš pravdu 😒

elllenka
2. lis 2010

@luciiiie : V Mamince 😀 psali, že by se nemělo ven v -5stupních. No já stejně asi i s mimčem občas budu muset do obchodu, ale to budeme do 20minut doma a když půjdu kolem 11 tak je obchod prázdný. To je výhoda venkovských obchůdků.
ale jinak asi víc ven budu chodit na jaře. No a můžu mimuško dávat na chodbu, jednu máme takovou chladnější- netopí se tam. Tak by mělo mimčo i změnu.

Já už dávno všem říkám, že s miminkem nikam jezdit nebudu, jen možná za prababičkami. Ale jinak ne. Ale také se mi asi nebude líbit, když mi tu bude každou chvíli někdo zvonit a bude tu courat :( No v prosinci aspoń bude manžel doma tak to bude moct nějak řídit a v lednu si pak budu muset poradit sama ...

luciiiie
2. lis 2010

@elllenka taky to tak s obchodem máme 😀 kolem 11 je to vymetený a je klid, tak má člověk rychle nakoupený a nemusí se nikde stresovat 😉
Já si pro tu maminku holky valila taky, haha

elllenka
2. lis 2010

@luciiiie : Mě vyhovuje, že si můžu vklidu vybrat a nikdo mi nezavazí 🙂 chodím tak nakupovat i teď.
Já s tím časopisem měla docela problém. U nás máme jednu trafiku tak sjem tam valila- jasně že po 11, jak mám ve zvyku. Nakoupila jsem si a šla jsem do trafily a bylo zavřeno, mají tou dobou pauzu :( Tak jsem tam šla ještě jednou po půl třetí to sice otevřeno měli, ale Maminku už neměli :( prý jim došla jen jedna a hned byla pryč :(

Nakonec mi ji koupil manžel ve vedlejším městě. Občas je to na dědině hrozný 😒

luciiiie
2. lis 2010

@elllenka to je vtipný, mě ji taky manžel musel dovést z města, tu bych ji ani nesehnala 😀

elllenka
2. lis 2010

@luciiiie : ještě, že máme tak ochotné manžílky 🙂 Můj když to nesl tak mi říkal, že si klidně můžu zařídit předplatné. Ale mám pocit, že to budu číst ještě pěkně dlouho :(
Ale je to zajímavé a bude se nám to hodit asi ještě dlouho 🙂

Také máš obavu jaká budeš matka a jak to budeš zvládat?

luciiiie
2. lis 2010

@elllenka to je asi normální tyhle pocity 😉 Já si říkám, jestli je možný takhle milovat někoho kdo tu ještě s náma ani není... 😵

elllenka
2. lis 2010

@luciiiie : Máš pravdu, hlavně až nás bude vytáčet svým křikem 😀 ale docela se na to těším teď tu mám takové ticho :(

lucifirek
2. lis 2010

@luciiiie @elllenka je možné takhle milovat a počkejte,až budou miminka s vámi,den ode dne ho budete milovat ještě víc. Je to něco nepředstavitelného. 😉

elllenka
2. lis 2010

Snad nepříjde poporodní stres nebo co to je- taková ta nemoc kdy matka odmítá svoje dítě a pak mu třeba i ublíží ... No jo, vypnout televizi a nečíst zprávy 😀 asi by to bylo pro mě to nejlepší, vždycky něco vyčtu a pak mě to děsí :(

lucifirek
2. lis 2010

@elllenka laktační psychoza. 😀 Neboj 🙂

elllenka
2. lis 2010

@lucifirek : No nevím nevím. Vyděla jsem tady na koníkovi jednu fotečku, kde maminka měla čerstvě narozené miminko na břichu tak jak se narodilo, bez omytí a to jestli by mi dali na břicho tak si teda nejsem jistá jakou bych měla reakci :( možná jen přeháním, to je tím jak se to už blíží :(

lucifirek
2. lis 2010

@elllenka proč myslím,jako že se ti to příčí? Víš pocity jsou různé a někdy i zvláštní. Ale až to miminko uvidíš,tak ti bude připadat nejdkrásnější,at je jaké chce. A zajímavé je,že to tak cítí i chlapi. Mě manža říká,že se mu prostě naše mimi líbí nejvíc. 🙂

elllenka
2. lis 2010

@lucifirek : Možná je to tím, že teď hodně čtu o porodech a nevím možná nad tím už uvažuji až moc :(
Dělá mi špatně krev. Né moje, to přežiju, ale když vidím zakrvácené něco jiné nebo někoho jiného- to mi vadí i ve filmech. No a když se porvou psi a jsou od krve a pokousaní tak se vyloženě složím :( jediné čeho jsem schopná tak zavolat manželovi a ten hned z práce přijede a postará se o ně- já nemůžu, rozbrečím se a ... no jsem prostě vyřazená a jsem schopná tak akorát donést manželovi to co potřebuje a to ještě jakoby zapomenu kde co je a lítám po baráku a hledám a kolikrát řeknu, že jsem to nenašla, ale jak se uklidním tak je všechno na svém místě. Tak když si představím, že bych měla mít něco zakrváceného na břiše tak se asi zblázním ☹ Každopádně dneska už určitě vm, že nechci aby byl manžel semnou u porodu.
A už bych nic číst neměla :( nebo se z toho zcvoknu :(

lucifirek
2. lis 2010

@elllenka asi tolik nečtí,ono je to někdy na škodu 😀 Z vlastní zkušenosti. 😀 Nevím,pak mi napíšeš po porodu,jaké jsi měla pocity.Ale miminko je tvoje. Já teda malého ani po porodu na břicho nedostala. Hned ho zabalili a obstarali a jenom mi ho ukázali a dali zkontrolovat čísla. A pak ho vezli do inkubátoru. Ježiš,když si vzpomenu a kouknu na ty fotečky po porodu,byl prostě rozkošnej. Uvidíš sama,jaké krásné pocity budeš mít. 😉 Mě cizí krev taky nedělá moc dobře. Ale tohle mi teda fakt nepřipadá

elllenka
2. lis 2010

@lucifirek : Tak to je fajn, děkuji za uklidnění 🙂 Vyčetla jsem, že někde dávají miminko hned na břicho a někdy až po umytí. No uvidím a pak dám vědět. Škoda, že se na porod nědá nějak připravit dopředu.

jimmy1
3. lis 2010

Ahoj holky 🙂
@elllenka pokud máš takový trauma pocity z toho, že by ti dali neumytý mimčo na bříško, tak není nic jednoduššího, než si sepsat PORODNÍ PLÁN a do něj to zvýraznit 😉 stejně jako spoustu dalších tvých přání. Určo ti vyjdou vstříc a dají ti ho pak až zabalený nebo umytý, uvidíš 😵
Já měla porodní plán sesmolený a bylo to dobrý 😉 i když nakonec mi stejně museli udělat císaře.

elllenka
3. lis 2010

@jimmy1 : Slyšela jsem, že porodní plány nemají moc v lásce :( že potom dělají rodičce kvůli tomu problémy.
V některých věcech nemám vůbec jasno- třeba jak chci rodit- copak já vím? Nebo epidurál ano nebo ne? Vůbec netuším jak to s bolestí bude a jestli to bez epidurálu zvládnu. No a takových věcí je víc. Říkala jsem si, že bych to třeba řekla u porodu porodní asistence, ale nevím třeba by mi to pak ani nevadilo- když už je to moje dítě, ale kdo ví ...

betys
3. lis 2010

@elllenka -ono je něco jiného když to někde vidíš nebo čteš a pak je to Tvoje miminko.Náš Matýsek třeba nebyl krvavý,měl na sobě trošku mazu.Ale to už Ti bude připadat jiné.A až se budeš starat o mimčo tak už nebudeš moct panikařit.Ono se to samo nějak otočí a prostě si řekneš že musíš a hotovo.Já jsem taky nikdy nebyla maminkovský typ.O cizí děti jsem se vůbec neuměla postarat.Ale vlastní je vlastní a teď už bych zvládla i to cizí.Třeba dneska jedu s Barborkou na nožičky,protože ségra jde na kontrolu se žlučníkem

elllenka
3. lis 2010

@betys : Kdo ví, ale na fotkách mi to vadí. Kolage posílal fotky přímo z porodního sálu a to teda bylo na mě moc :( nebyla jsem schopná mu dítko pochválit. Tak jsem ho jen požádala o fotky jak je miminko v postýlce.
Já mám děti hrozně ráda, už jako malá jsem vozila kočárek s miminkem, když mi ho nějaká maminka svěřila. Přebalit, postarat se o něj to není problém. No a nikdy jsem nemusela řešit nic vážnějšího- nějaký úraz.
Když dítko upadlo a netekla krev tak se bebítko pofoukalo a už nic nebolelo 🙂
I se synovcem si umím poradit, ale o nemocné dítě jsem se ještě nestarala. Naštěstí mám doma manžela, který je rozený ošetřovatel. To jsme si vyzkoušeli díky Unice a injekcím- já bych si injekci sama nepíchla. Takže kdyby náhodou něco budu volat manžela 😀 Zdravotní sestra by ze mě být nemohla :(

elllenka
3. lis 2010

Dneska je venku krásně, sluníčko svítí je krásně modrá obloha bez mráčku, možná bych se mohla jít na chvilku projít.

elllenka
3. lis 2010

Dneska jsem se po dlouhé době krásně vyspala. Sice jsem usnula až o půlnoci- čtu si před spaním maminku 🙂
Na záchod jsem stávala jen jednou a krásně se mi spalo až do osmi hodin a jelikož mám manžela na služební cestě tak jsem si nechala v posteli rozečtenou maminku tak jsem si ještě než jsem vstala četla- prostě úplná idylka 🙂
asi je to tím, že jsem se mohla svěřit se svými pocitmi, se kterými bych se měla jít zahrabat nebo někam zalézt a nevylézat 😝
Děkuji, že mě vždy vyslechnete a poradíte 🙂

teckovanaorchidej
3. lis 2010

@elllenka ahojky, co to tady čtu? neboj, mimino se ti bude líbit a budeš mít tolik starostí sama se sebou, že uvidíš, jak se ti uleví, až ho uvidíš. I kdyby bylo fialové, modré, krvavé, mázkové, to je fuk, bude ti najednou krásně a budeš ho chtít takové jaké je. A když ne, tak se neděs, jsou to hormony a stoprocentně se to samo zpraví, uvidíš. Hlavně klid a aby mimino bylo zdravé. Já třeba holku po 2.císaři neviděla vůbec, až navečer v povijanu a jen jsem byla ráda, že je zdravá. Takže všechno je individuální, neboj se nic, všechno zvládneš. Jo a postarat se taky, od toho máme mateřský instinkt, dokonce poznáš svoje dítko podle pláče a brzy rozernáš druhy pláče a budeš sama od sebe vědět, co to robě chce. Ale chce to čas a klid, mamino 😅 😅

elllenka
3. lis 2010

@teckovanaorchidej : Už mi hrabe, nejradši bych to už měla za sebou, ale ještě musím vydržet. Je to zvláštní celé těhotenství je jako zázrak a za chvilku miminko- těším se a zároveň mám obavu a některé věci přeháním.
Už se těším až dneska přijede manžel ze služební cesty sice přijede až po půlnoci a zítra ráno zase pojede do práce, ale aspoň nebudu tak sama.

lucifirek
3. lis 2010

Tak my máme po poradně. 66cm a 6770g. Dostali jsme hexu i synflorix. Dneska to teda byl mazec,jen jak jsme tam vlezli tak malý začal tak řvát,že jsem vůbec neslyšela,co mi dr. říkala. Tak jsem ho musela nejdřív uklidnit. Bouličky za ouškama prý souvisí s tím ekzemem.Ekzem se jí moc nelíbil,tak jsme dostali ještě jednu mastičku a máme střídat. Pak jsem se ještě ptala na tu hlenovou stoličku. Mám zkusit vysadit obyč. mléko a nahradit zakysanými výrobky. A sledovat. Po injekcích teda řval jak tur. A jak je ted víc nevrlý,tak to může být od zubu,ale i od toho ekzemu,že ho to svědí.

luciiiie
3. lis 2010

@lucifirek jéje to je trápení...chjo...přeju ať ekzém brzo zmizí a posílám pusinku pro Kubíka 😨 Jinak hezky rostete, ne? 😉

lucifirek
3. lis 2010

@luciiiie jo rosteme jak z vody. 😉 Je to pořádný kus chlapa. 😀 Je dlouhý po tatkovi.
A jak je tobě?

elllenka
3. lis 2010

@lucifirek : Jejda to je nepříjemné :( Snad ekzém brzo přejde a bude dobře. Chudáček asi se mu u doktorky moc nelíbí, že? Snad mu bude brzo lépe, hlavně aby zmizel ekzém. Neříkala z čeho to může mít? Je pěkně velký 🙂

elllenka
3. lis 2010

Holky špenát se může jíst při kojení? Já si dneska udělala poprvé špenátovou polévku a tak mi chutnala, že jsem ji snědla všechnu - 3talíře 😀 tak jsem si říkala, že bych si ji dělala až budu mít mimčo doma 🙂