Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
2. pro 2010

@luciiiie : Já si takto postupně vybavuji domácnost, doma ještě mixér nemám :( Jen tyčový a chtěla bych právě něco většího. Loni na vánoce jsem dostala tlakový hrnec a předloni domácí pekárnu 🙂 Vždy si něco vyberu a manžel mi to tajně koupí- teda on si myslí, že je to tajně, ale já to už na něm poznám, že mi to koupil 🙂 tak teď je na řadě mixér 🙂
S manželem si rádi dáváme praktické dárky 🙂

lukza
2. pro 2010

Ahojky holky
@luciiiie já měla TP s genetiky 14.2 pak sem měla 18.2 od gyndaře a ke konci těhu mu UTZ ukazoval že to vychází až na 1.3 😖 takže to neřeš však on si drobek řekne kdy chce jít ven a ber že to je jen 5dní 😀

luciiiie
3. pro 2010

Ahoj holky,
tak už se mi zkracuje čípek, ale je zavřenej, tak uvidíme, co se bude dít dál.....jo a malej je hlavičkou dolů...jupíííí 🙂

ratatooy
3. pro 2010

ahoj jdu vám napsat že nám na tu loupající se hlavičku pomohl gel od biodermy,měla jsem ho doma a ůplně jsem na něj zapoměla a píší na něm že je to pro kojence na zrohovatělou a loupající se kůží tak jsem mu s tím umyla hlavu a je to o polovinu lepší.

teckovanaorchidej
3. pro 2010

@luciiiie jůůůůůůůůůůů, bude mimino?
no to jsem zvědavá, třeba tě potáhne do porodky sněžný sob na saních, určo je u vás hromada sněhu 😀 😀 😀

luciiiie
3. pro 2010

@teckovanaorchidej no z toho mám ty jo větry.....abysme kdyžtak vůbec někam vyjeli 😕 sněží, sněží, sněží

teckovanaorchidej
3. pro 2010

@luciiiie to bude dobrodrůžo 🙂 🙂 🙂 🙂 budu na tebe myslet 🙂 🙂 🙂

betys
3. pro 2010

Je to krása tem sníh.ještě že mám kočárek s velkýma kolama.Včera jsme měli Matýska poprvé na sáňkách.Časem přidám fotku.Asi větší radost z toho měl manžel než Matýsek.Nosil se jako páv 😀

betys
3. pro 2010

Pár fotek...

lucifirek
3. pro 2010

@mrkvicka28 teda dohánějí,co jim před tím chybělo. 🙂 My kojíme co dvě až tři hodinky ve dne v noci.Příkrmy ani kaši zatím nedáváme.
@lukza Ve středu jsme byli na poradně 69cm a 7145g. Po očkování se malému zase šíleněrozjel ekzem,takže je celý slitý. Jinak dietu mám držet dál.a jak se vede vám?
JInak celkem moc nestíhám dočítat. Musím začít píct cukroví.

@luciiiie držím palečky,jsem zvědavá,kdy to přijde.

mrkvicka28
3. pro 2010

@lucifirek my příkrmy zatím taky né ale večer dostávají kašičku SINLAC je to spešl kae není z mléka a je pro všechny alergiiky.
Luci když ten tvůj malej má problémy s trávením nemá náhodou alergii na laktozu? My právě jeden má alergii na kravskou bílkovinu ten nám zvracel a druhý má intoleranci lakozy míval hodně průjmy a koliky a když jsme nasadili mléko se sníženym obsahem laktozy je jak vyměněnej usměvavej spokojenej krásný hovínka. Prostě supr možná se zkus dr. zeptat 🙂 ,ale jinak jste moc velké šikulkyže kojíte. 🙂

lukza
3. pro 2010

@luciiiie jééé bude miminko už se těším a kde máš fotečku☹

@lucifirek gratuluji k 5měsícum 🙂) a máte krásnou váhu a míru🙂

@betys krásné fotečky

@teckovanaorchidej a co ty jak se cítíš?

kveti jimmy jeany jak se vám daří?

lucifirek
4. pro 2010

@mrkvicka28 jo Sinlac znám a možná si ho koupím pro sebe,kvůli té blbé diete a malému budu dávat pak asi taky. My dávali ještě jednu chvilku rýžovou bezmléčnou. Jinak mi už jsme to s dr. řešili,dá se říct už před měsícem,měli jsme krev a hlen ve stolici,nejdřív jsem zkoušela bezmléčnou dietu.¨,ta nepomáhala,tak musím držet přísnou bez různých alergenů,vejce,ořechy,mléčné vyrobky,exotické ovoce a citrusy, různá zelenina,soja,.... to všechno nemůžu. A docela s e to malému upravilo,i ekzem se zlepšíl.Ale po tom očkování se mu to vždycky šíleně zhorší. Naštěstí už jen příště a bude od očkování pokoj. A dr. ty jeho problémy popsala jako kolitidu kojeného dítěte. A kojíme,ale třeba dneska i po hodině a půl v noci. Asi mám možná mín mlíčka. Ale zatím to jde. Teda ty děti mají trápení,tak yvy jste měli taky takovýhle problémy. Tak hlavně,že jste přišli na to,čím to bylo. A ted je to v pořádku.

@lukza děkujeme. 🙂 A jak se daří vámL? Jste zdraví?

lukza
4. pro 2010

@lucifirek my se máme suprově a jsme zdraví tuk tuk tuk. Kuky se miláček všude šmejdí furt jen všude stojí a je to pohodář teda pokud nás nebolí zuby a nebo není uplněk.ale je to už uplně o něčem jiném jen teda už nic doma neudělám furt ho musím hlídat aby si nenaryl čumáček🙂)
a to se ani nedivím že ti chce baštit tak často vždyt si na dietě takže to mlíčko asi není tak silné nebo já si to teda myslím.hlavně at se brzo příjde na to s čeho to přesně je a at je vše OK.

holky taky se gak těšíte na vánoce to budou pro všechny krom teda Ivetule první vánoce s miminkem a pro někoho první vánoce s bříškem🙂)

ivetule
5. pro 2010

@lukza my už se těšíme s manželem hrozně. Malej dostane traktor šlapací. Bude určitě nadšenej. 🙂 Je to takový úplně jiný když je doma to dítě. 🙂 Akorát jsem zvědavá jak ochráníme stromeček před malím. 😀

teckovanaorchidej
5. pro 2010

ahoj holky, asi jsem včera prochladla a kašlu jak hrom, mám necelých 38°C, zatím, co si můžu vzít na sražení teploty, kdyby to povylezlo? Díky ☹ ☹ ☹

betys
5. pro 2010

@teckovanaorchidej -můžeš Paralen nebo jestli Ti pomáhá Ibalgin tak taky.Určitě nějaký céčko v kombinaci se zinkem.Přeji brzké uzdravení.
Dlouho taky nebyla Enka.Snad je u nich doma klid ☹

luciiiie
5. pro 2010

@betys Taky na Enku myslím.....

betys
5. pro 2010

Matýskův první Mikuláš s čertem

lukza
5. pro 2010

ahojky holky
@ivetule já už se taky strašně těší´m na vánoce a věřím že tedka už budou uplně o něčem jiném jéé tak bude traktor už se těším na fotečky bude určitě nadšený🙂))
jo chtěla sme se zeptat kdy jsi dala malému první chodící botičky

@teckovanaorchidej jéé tak šup paralen a potit se a přeji brzké uzdravení

@betys krásné fotečky

jo a všem jitkám vše nej nej k svátku

my dneksa prvně koupily botičky pro kukyho takže už má svoje první boty ale budu je dávat jen semtam ale musí si už zvykat přidávám fotečky

ivetule
5. pro 2010

@lukza Luky je šikulka a botičky mu moc sluší. Nejsou mu moc velké? My jsme koupili první botičky taky chvilku po 10 měsících a byli mu hrozně velký. A to měl tu nejmenší velikost jakou dělají. Dávali jsme mu je taky po chvilkách aby si zvykal. Chudáček když je dostal poprvý tak najednou neuměl pomalu chodit,ale rychle se to naučil. Hlavně aby mohl s kočárku dolů venku. Hrozně se mu to líbílo. Luky už bude za chvilku taky běhat.
@betys Matýskovi se to koukám u čerta líbilo. Taky pěkně rostete. To to letí.

lukza
5. pro 2010

@ivetule nene my máme právě velkou nohu má velikost 20 a 1cm zálohu takže akorát já právě žasla že jak sem mu je dala na nohu tak jako by je měl pořád v pohodě v nich leze stoupe obchází takže supr snad mu to zustane

teckovanaorchidej
6. pro 2010

ahoj holky, díky za rady, šupla jsem Paralen, bylo mi hrozně, ale snad už to bude lepší.
Taky jsem si několikrát na enku vzpomněla.
Krásné fotečky, Mikuláši a botičky.
A jak Lucka? Nejede už na saních do porodky? 🙂 🙂

luciiiie
6. pro 2010

@teckovanaorchidej ahoj...ne ne nejedu...dneska si to tam jedem prohlídnout (celkem brzo - 14 dní před porodem haha 😅 )
Je fajn, že je ti lépe a teplota polevila . 😉
Holky také chválím fotky.

betys
6. pro 2010

Tak hlásím na půlroční prohlídce-9 kg a 73 cm.Matýsek si prohlídku celkem užil.Barborka byla na 2. očkování tak ta si zabrečela.Vzali jsme ji s manželem sebou aby emusela ségra.Pořád jí není nějak dobře. 😒

kveta
6. pro 2010

@luciiiie Drž sa...

My sme ok, malý stále moc nerastie, ale aspoň je plne kojený a tvári sa zdravo... Druhá prehliadka kvôli dedičnej rakovine dopadla na jednotku, ďalšia bude o dva mesiace. Už nemám gazdinku, tak sa snažím to zvládať úplne sama.. celkom záhul, ale aspoň v noci malý spinkáva, takže fajn..

lukza
6. pro 2010

@luciiiie já si už říkala zda nerodíš .-))

@betys teda Matýsek tkay není žádný brobek že ale to je dobře🙂) a je to aji dlouhán🙂 a supr že jste vzaly aji malo když segře není dobře taky to má naprd co?

@kveta a mužu se zeptat o kolik ti vyrost🙂) a supr že test dopadl dobře to je super.

betys
7. pro 2010

@lukza -ségra je z toho možná hotová víc psychicky.pořád přemýšlí co kdyby se s ní něco stalo a tak....Dneska má zase rehabilitaci.Jezdí cvičit s krční páteří.Já už jsem na Barborku zvyklá takže mi to nedělá problém ji vzít.Doktor se tomu smál když nás tam viděl všechny pohromadě.
Matýsek je celkem dlouhý-po mě ani po manžovi to nemá.Ale můj taťka je celkem velký tak možná po něm.
Tak nám do toho snížku prší.Ach jo.Už je hnusná břečka ☹

luciiiie
7. pro 2010

@lukza nerodím nerodím, ale včera jsme se byli podívat na porodní pokoje, součástí prohlídka byla i hodinová přednáška, porodní asistentka nám popisovala porod, kdy jet do porodnice, zodpovídala otázky, dostali jsme spoustu letáčků, vzorečky kosmetiky. No zajímavé to bylo. Malý se celou dobu tak strašně vrtěl a kopal, že jsem myslela, že jim tam porod předvedu všechno rovnou v reálu.

Jinak mi v sobotu umřel děděček, takže je to takové smutné...pravnoučka už nestihl ☹...člověk se tak nějak snaží držet už kvůli prckovi v bříšku, ale víme jaké to je, když odejde někdo blízký ☹

U nás taky prší a sníh pomalu ale jistě taje...tyhle břečky jsou hnus...snad se ještě snížku do vánoc dočkáme.

elllenka
7. pro 2010

@luciiiie : s dědečkem je mi to líto, držte se. Upřímnou soustrast ...

Teda ty jsi pěkně vyškolená, už tě jen tak něco nepřekvapí 🙂 Držím palce, aby jsi to měla rychle a hladce za sebou až to příjde.

Já se teď chystám ke kadeřnici, objednávala sjem se asi před měsícem, abych byla do porodnice pěkná ... hm další věc, která se jaksi nestihla. Čekám na tatínka slíbil, že přijede z práce a Lucinku pohlídá, abych ji nemusela brát sebou. Jen nevím jak to bude s kojením jestli se malá probudí dřív než se stihnu vrátit ... musel by mi ji přivézt ke kadeřnici, no snad by jí to nevadilo- také se jmenuje Lucka 😀