Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

pampeliska36
22. črc 2010

@lukza jeeeeeeeeeeeeeeejda to je mi lito. snad malemu bude brzo HEJ

lukza
22. črc 2010

@lucifirek jj vubec nesmíme ven asi skrz ty antibiotika no a doma máme 29,5stupně tak si to dovedeš představit naštěstí je Luky furt nahý takže pohoda.ale ouško ho bolí nesmí se ho ani dotknout jinak je hrozně zle jsem zvědavá na noc snad bude dobrá.ty joa to jsem šla jen tak rpo jistoptu Luky vubec neměl horečky žádný řev jen prostě když jsi mu šáhla k oušku tak ucuknul tak sem radči šla a doktor říká že je dobře že jsem přišla že je tam silný zánět. ☹
Kubíčka je mě líto ty prdíky jsou hruza přeji at vám je brzo dobře za chvíly už budeš moc dávát kapečky a Kubík má za pár svátek že jo myslím v neděly že?

@luciiiie zítra na tebe budu mooc myslet pak hned pisni ale určitě napíšeš jen suprové zprávy 😀

betys
22. črc 2010

@lukza -tak to máš tda veselo.Snad se to nebude opakovat.
My jsme si dneska dovezli mamku z nemocnice.Popravdě vypadá špatně,je pohublá a unavená a břicho ji trošku bolí.Doma se snad bude zotavovat rychleji.Ještě si ani nemůže pořádně pochovat Matýska.
luci-malýmu dávali Sab simplex už v porodnici,určitě bys ho mohla zkusit
Holky Matýsek měl dneska hnědý hovínko a ne žlutý.Zdálo se mi že se mu hůř kadilo.Je to špatný znamení?Může to být zabarvený že víc pije čajík?Ale nechci mu bránit v pití když má žízeň a je takový vedro. 😒

lukza
22. črc 2010

@betys určitě se bude mamka doma zotavovat lépe a k tomu kakání Luky měl to samé a bylo to s UM nějaké mimča mužou trpět zácpou po tom a nebo mají tak tuhé kotyše že je mají problém vytlačit nám pomohlo že ke každé dávce UM přidáš 10%vody navíc ono se to více naředí a lépe se kaká a neboj neuškodí mu to dělá se to běžně když jsou problémy a kaká ti každý den?a žlutý hovínka jsou převážně s MM pokud už dáváš čají atd tak se barva mění jen bacha aby nebyla zelená to muže znamenat že má málo tekutin

betys
22. črc 2010

@lukza -díky za odpověď.Kadí každý den,jen jednou vynechal.Nazelenalá nebyla a myslím že málo tekutin určitě nemá.Přes den mu dávám fenyklový čajík nebo čaj pro celkovou pohodu,vypije 100 ml a na noc měl čaj pro dobrý spánek vypilasi 60.Do UM přidávám svoje takže tekutin má snad dos.Možná by někdo řekl že toho čajíku je moc ale když má žízeň tak mu ho dávám.Mám strach aby mu UM nezacpalo střeva.T taky bych řekla že mu ten fenyklový dělá dobře na prdíky

lukza
22. črc 2010

@betys čajik bych neřešila já taky dávám Lukymu co si vypije jsem ráda že pije než aby byl dehydrovaný taky mu mohly dospět střeva a změnila se struktura to by se pak mělo za pár dní srovnat mimčum vlastně až do toho pul roku střeva se vyvíjí.ono těch 10%se dávalo proto že to mimi nezacpalo když to bylo vodovější ta dávka protože čajík vypotí a vyčurá ale s tím UM to jde do střev tak sem to myslela ale když dáváš do toho MM tak je to asi jiné to nevím.Nám fenykláč taky pomohalna břiško 🙂 a já když Lukymu dělala čajík tak sem mu to více ředila vodou aby nebyl tak silný když toho více vypil.ale berme že za nás se to neřešilo kolik čeho se vypije a taky jsme tu všechny a bez následku.

betys
22. črc 2010

@lukza -přesně tak,teď říkají že se čajík dávat nemusí.my jsme ho dostávali a jsme zdraví.My jsme ze ségrou vyrostli na kravském mléku,protože ze Sunaru a Feminaru jsme zvraceli.A dneska....Ale člověk se snaží pro toho prcka udělat to nejlepší.Ale nědky je fakt lepší selský rozum než rady a příkazy doktorů 😉

lukza
22. črc 2010

@betys to je přesný není nad selský rozum jak se říká matka stejnak nejlíp ví co pro její dítě je nejlepší a né jak doktoři všechny hází do jednoho pytlu a jedou podle pravidel a tabulek to mě vždy s toho čerti berou. 😠
no vidím a tedka se furt říká že do 3let se nesmí podáva kravské mléko

betys
23. črc 2010

Tak se mi dneska ve 4.55 narodila neteřinka Barborka.3,20 kg a 50 cm.Ségra si docela pospíšila.Po půlnoci začala špinit a mít bolesti,před 1 hodinou vyrazili do porodnice a pak už to jelo.Ale prý měla velké křížové bolesti.Už se těším až si pojedu malou pochovat 😀

lukza
23. črc 2010

@betys tak to moc gratuluji to žasněš jak bude malinká podle Matěje to teprve človk vidí jak to utíká 😀

ivetule
23. črc 2010

@betys tak to moc gratulujeme. 🙂 Je to pravda že ty prcci moc rychle rostou. ☹ Když se podívám jak byl malej malinkatej a ted.

lucifirek
23. črc 2010

Lukzy a Betys,my teda měli noc,vůbec jsme nespali,teda já a Kubíček,bolelo ho bříško a pořád plakal. Jinak Sab simplex dáváme,ale nějak moc nezabírá. A to si myslím,že jsem nic nesnědla. Lukzy jaké jsi to psala kapky na ty prdíky? A asi se domluvím příští týden na poradně,jestli by mi nenapsali ty dělané kapky,ty ségře u neteře pomohli.
Já dneska vstávala o půl desáté,dospávala jsem noc. Malý ted nepláče,ale stejně nespinká a pořád se vrtí. Ráno jsem mu už šoupla dudlík a zabral.

betys
23. črc 2010

@lucifirek -my ještě máme na prdíky Baby calm.Je to bylinkový a může se to od 1.měsíce.Nám teda Sab simplex zabírá.naštěstí.
@lukza -to bude rozdíl.Až budou ležet vedle sebe v kočárku pro dvijčata.Máme ho dovmluvený u známých aby babička mohla venčit obě vnoučata zárověň 😀

lucifirek
23. črc 2010

Betys tak ten baby calm bychom mohli za týden. To tak šíleně letí,malému bude už měsíc. A musím letět,zrovna spustil strašný pláč. Zase ty prdíky.

lucifirek
23. črc 2010

To máte dobré s tím kočárkem pro dvojčátka.

elllenka
23. črc 2010

@betys : Blahopřeji, to je úžasná zpráva 🙂

elllenka
23. črc 2010

Holky kdy a jak platíte prodloužení zmražení embrií? Je lepší jet přímo do Unici? Nevíte jestli to připomenou, nebo jestli když se zapomene zaplatit tak embria zničí? Nerada bych o ně přišla.

luciiiie
23. črc 2010

Ahoj holky,
tak to máme za sebou... paní na nás hleděla, co tam děláme, že kdyby tam moje paní doktorka udělala poznámku, že jsem čekala trojčátka a mám po redukci, tak nás tam ani posílají. Že ty hodnoty zas tak vysoký nejsou. Tak jsme se rovnou objednali na velký ultrazvuk na 13. srpna (to je pátek - to je zase datum - 13.pátek). Lidí tam bylo jak much. Uf.

luciiiie
23. črc 2010

@elllenka a nemusíš si to třeba hlídat sama? To se myslím platí po roce...taky máme zamražený 4 blastocysty a nerada bych o takovou nadílku přišla 😉

elllenka
23. črc 2010

@luciiiie : Tak to je super zpráva, no jo ti doktoři :( Jen zbytečně člověka vyděsí, ale aspoň máš jistotu, že je mimčo v pořádku 🙂

Vím, že si to mám hlídat sama, ale nebylo by špatné, kdyby to připoměli, když na to někdo zapomene- může se stát.
Četla jsem si papír o mražení je tam číslo účtu, ale možná by nebylo špatné tam jet přímo, aby mi dali papír s potvrzením, že se mražení prodlužuje o měsíc. Chtěla jsem to zaplatit rovnou na dva roky a to asi nepůjde :( asi jim pošlu mejlíka.

betys
23. črc 2010

@luciiiie -tak vidíš,zase zbytečný nervy.
@lucifirek -ještě zkus ten nahřívací polštářek na bříško a mazat Pupíkem,ten nám taky asi pomáhá a pak mě náš dětský Dr.ukazoval jak promačkávat bříško.Sestřička v prodnici mi ukazovala jak dát malýho na ruku-na tygříka a tím se mu taky masíruje bříško.Nám to pomáhá i na zapomenutý brkanec

luciiiie
23. črc 2010

@elllenka jo zkus jim napsat... taky jsem říkala, že si to pak budu muset poznačit někam do kalendáře nebo nevím, jestli bude vše v pořádku, tak už budem lítat kolem prcka a na nějakej papír zapomenem.
Odpoledne mám ještě poradnu.

luciiiie
23. črc 2010

@betys no myslím, že těch nervů ještě bude a bude 😉

lukza
23. črc 2010

@lucifirek nám pomohl až baby calm jak píše betys je od 1měsíce.jinak mě kolikrát taky přišlo že jsem nic nesmědla a měl bolení ale pak sem postupně zjištovala že mu vadí třeba smetana nebo knedlíky amolety atd to co by mě nenapadlo že bude vadit.
@betys to máte supr kočárek pro dvojčata už se těším na fotečku🙂)

@luciiiie to je supeer konečně máš klideček.a UTz bude v pohodě a pěkně si ho užiješ🙂)

@elllenka mě se zdá že si na to musíš myslet sama a musíš to zaplatit před ukončením toho roku na který to máš zaplacený ale pokud by jsi chtěla tak si myslím že klidně už tedka si to mužeš zaplatit na další rok.

lukza
23. črc 2010

@lucifirek normálně jápak aji zjistila že Lukymu vadí aji okurek rajče to bych taky nevěřila že to muže vadit.nejlepší je když se baští rýže ta nemuže uškodit.ty prdíky je ale zlo šilené ještě že si to ty mimča nepamatují

betys
23. črc 2010

@lukza -okurek to se ani nedivím ale rajče?Já sním aspoň denně.Spíš jsem měla strach aby se mi z nich malý neosypal.
@lucifirek -a taky můžeš zkusit ten čajík-my máme od Hippu Pro dětské bříško.je to od ukončeného 1.týdne.Sice je Kubík plně kojený ale myslím že v těchhle vedrem mu můžeš dát cucnout

luciiiie
23. črc 2010

Holky on se nedělá ultrazvuk na každé poradně?

luciiiie
23. črc 2010

nedělá 🙂 paní doktorka si o mě už fakt musí myslet, že jsem praštěná 😝

lukza
23. črc 2010

@luciiiie nedělá ono to není uplně dobré ty UTZ pro mimi je to vlastně ozařovaní vlnamy.mě teda dělal často UTZ protože bykly furt nějaké problémy a od 30t pak dělal pokaždé protože potřeboval vědět zda se Luky už otočil ale to byly většinou jen rychlovky aby kukl kde má hlavu 😀 .
@betys vidíš a mě okurek vubec nenapadl že bymohl nadýmat. 😖 no jo člověk se furt učí ,ale naštěstí tedka už mužu cokoliv a je bez problému

betys
23. črc 2010

Já jsem si teď udělala odpolendí siestu.Doma je klídek,malý spí už 3 hodiny v kočárku tak jsem si sedla do křesla,hodila nohy nahoru a přečetla novou maminku.Jje tam zrovna článek o prdíkách a o císaři.Teď už vyhlížím kdy bude synáček vstávat. 😀