Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
3. led 2011

@luciiiie LUci Štěpánek je nádhernej.No koukám zážitek z porodu teda taky šílenej. S tím řvaním jsi mě připomněla. Já teda řvala jak siréna. Mazec. ALe teda ten závěr jsi měla strašnej. Naštěstí už to máš za sebou a kulíška u sebe a je v pořádku. 😉

andinecka
3. led 2011

@luciiie
ahoj Lucinko,
ten tvůj porod, fakt děs. Ale Štěpánek je překrásnej 😝 😝 a jste oba v pořádku.

Naše Lucka se zase narodila s odřeným nosem - když mi napichovali plodovku, tak prostě píchli dítě do nosu (ještě že ne do oka). takže na všech fotkách z nemocnice má fialový nosík od genciany.

betys
3. led 2011

@andinecka -tak to je taky mazec.Náš Matýsek měl jen oteklou a šišatou hlavu jak se nemohl přeze mě protlačit.Ale rychle to splasklo.Jen na těch opravdu prvních fotkách je to trochu vidět. 😉

teckovanaorchidej
3. led 2011

@betys ahojky, díky, kočárek je to pěkný, ale asi bych ho nedala do auta, máme totiž i velkýho psa a dlouhé auto, ale stejně.
Dnes jsem v DM nakoupila kalhotky jednorázovky, ubrousky na zadek, Niveu na mytí a natírání mimina, Lovelu na praní, vložky do podprdy. A zaujala mě trojkombinace Quinny. Moc hezky se s ní jezdí a hlavně má prostorný sporťák. Tak musém přeměřit.

teckovanaorchidej
3. led 2011

@betys ahojky, díky, kočárek je to pěkný, ale asi bych ho nedala do auta, máme totiž i velkýho psa a dlouhé auto, ale stejně.
Dnes jsem v DM nakoupila kalhotky jednorázovky, ubrousky na zadek, Niveu na mytí a natírání mimina, Lovelu na praní, vložky do podprdy. A zaujala mě trojkombinace Quinny. Moc hezky se s ní jezdí a hlavně má prostorný sporťák. Tak musím přeměřit.

jezulicka
3. led 2011

@betys ahojky ta tvá kamarádka to je mi líto panebože v 5měsíci..a co se ji stalo?spadla?nebo se nějak lekla nebo co?to je hrozné..... ☹

betys
3. led 2011

@jezulicka -vím to jen z doslechu,takže možná nemám přesný info.Ale prý měla nějak špatnou pupeční šňůru a mimča nebyly vyživený a přestali se vyvíjet. ☹

lukza
3. led 2011

@luciiiie teda to jsi měla šílené hlavně že je vše dobré a jste už doma a teda tys sis to vyžrala všecno jak nástřih tak císaře a jak se cítíš funguješ normálně a nebo teda v rámci možností a Štěpánek je nádherný bobeček.ještě jednou gratuluji.

lukza
3. led 2011

@teckovanaorchidej
1)já mám kočárek espiro gtx a jsem moooc spokojená asi pujdu u této značky aji golfek.
2)já to nestihla a do porodky jela bez ní takže určitě si jí brzo nachystej 🙂)
3)nelátkuji a ani mě to nenapadlo když si to spočítám musí to vyjít snad aji dráž elektrika prášek atd.já mám jednorázovky pampers zkusila sem aji jiné ale vždy si naryla hubu tzakže jedině pampwers v akci kupované🙂) huggies mě malý pročural.

lukza
3. led 2011

holky já zase u císaře měla strach aby neřízli do malého naštěstí neřízli🙂)

jinak všechny moooc zdravím

ivetule
4. led 2011

@luciiiie Štěpánek je krásnej. Hlavně přejeme zdravíčko a at vám dělá jenom radost. Porod jsi teda měla hroznej. Ty tě teda vůbec nešetřili. Ale už to máš naštěstí za sebou a už tě čeká jenom radost s miminkem. 🙂 Jsi moc statečná.

kveta
4. led 2011

@luciiiie Tvoj pôrod radšej nebudem komentovať, lebo slušne by to nešlo... pri slove kliešte sa mi otvára kudla v kapse...

Každopádne synček je nádherný... krásny.. takže opäť Veľkááá gratulácia... 🙂
@teckovanaorchidej
1/ Ako lucifirek, aj ja mám DorJan Sport Prestige 2010 a som veľmi spokojná..

2/ Od 26.tt keďže kamoška v takom termíne porodila..
3/ Látkové by som nestíhala prať a žehliť.. takže jednorázovky a kúpila som si k ním aj kôš na špinavé plienky, z ktorého necítiť zápach... Skvelá investícia..

enka27
5. led 2011

Ahoj holky, tak jsem si volala na výsledku včerejších testů na cukrovku a mám po ptákách. 😒 Jedny výsledky jsou v normě a druhé krapet zvýšené. V pátek si mám volat na konzultaci s lékařem a pak se uvidí, zda provedou ještě jeden kontrolní odběr, anebo pofrčíme do poradny do Brna. Prej to může být dáno i tím, že přes svátky se hladina cukru zvyšuje s ohledem na tradiční pažravost...a je fakt, že já sladké můžu nahusto... No, uvidíme. Nemám sice radost, že sladké z jídelníčku vyloučím, ale spíš si dělám starost jak jíst správně, abych neměla hlad, když nebudu mít obvyklý přísun cukrů, a hlavně aby mimi mělo všechno, co potřebuje pro zdravý vývoj.

betys
5. led 2011

@enka27 -já myslím že by bylo dobré udělat ještě 1 odběr s odstupem od svátků.Ale zase těhulkám se to má dělat v určitých týdnech tak snad to stihnete.
Já mám dneska volno,Matýsek chrní tak uklízím a peru.Nějak se nám to tady nakupilo 😠

enka27
5. led 2011

@betys Jojo, sestřička říkala, že se testy dělají mezi 24 . - 28. týdnem, takže časový prostor by tu ještě byl. Uvidíme, co řekne doktor. Není to nic příjemného, na druhou stranu změna životního stylu směrem ke zdravějšímu mi neuškodí.
Taky nazývám čas, kdy uklízím, peru, žehlím apod. volnem. 😀

elllenka
5. led 2011

@luciiiie : Lucinko jednak Ti moc blahopřeji ke Štěpánkovi, je nádherný 🙂 a je mi líto co sis musela prožít, vrátili se mi vzpomínky na porod a mám slzy v očích. Ti doktoři jsou někdy hrozní, kdyby se rozhodli pro císaře hned nemusela jsi tak moc trpět :( Ale už je to naštěstí pryč a Štěpánek ti to teď vynahradí 🙂

Jinak Lucinka má už 5kilo. Ve dne spí a v noci neusne ani, když jí přemlouvám 😒 Takže když jsem doma sama spím přes den, horší je to s návštěvami, nákupy, doktorami ... to se pak emám šanci vyspat ani v noci ani ráno :( Ale jinak je to fajn, Lucinka je báječná 🙂 V autě je hodná - pěkně spí jen se nesmí na delší dobu zastavit- to pak pláče :(

1tralala
5. led 2011

ahoj dokdy jste brali utrogestan?ja byla dnes na potvrz,ultrazvuku a Gogela mi rekl vysazovat dnes 6,zitra5 atd az po nulu

mrkvicka28
6. led 2011

@1tralala to se ale spíš týka prednisonu a esstrofenu já osobně jsem brala Utrogestan 3x2 globulku až do 14tt

lenulinka21
6. led 2011

@luciiiie páni ted jsem to četla a zůstala mi huba dokořán 😲 to je fakt síla...
chuděrko to jsis tedy vytrpěla kurna bych jim ty pazury urazila za ty kleště j 😠 á 😠 si zase vyžrala císaře ale FEST už nikdy větší hnus jsem nezažila ☹

@teckovanaorchidej kamarádka má ten JANÉ a je to šupa kočárek ale ta cena 😕 ...kolem 22tis
2 tašku he he tu jsme měla sbalenou už snad v 24tt dvojčata noo... 🙂 😉
3 já používám jednorázovky Pampers jsou sicher a u dvojek látkovat??? 😀 😀 no nevím nevím...

1tralala
6. led 2011

@mrkvicka28 jojo ale mam to psany i o utrosu.ale budu ho brat dal.Andinecce to napsal stejne bylo to pres vanoce ,kdy na unice nikdo nebyl a volala otevrelovi a ten ji rekl at ho bere do 12.takze taky budu.nevadi kdyz ten prednison a estrofen vysadim o den pozdeji?zbyla mi 1tableta na platu tak sem ju vzala jeste i ten estrofen mi vychazi v kolecku o den dyl.tim nic nepokazim ne?

teckovanaorchidej
6. led 2011

Ahoj holky,
děkuju vám moc, že jste mi poslaly svoje zkušenosti,
já tedy:
1. kočárek nevím, Qiunny, Concord Fusion nebo Ferrari, Jané ? To ještě promyslím.
2. Na tašce už pracuju 🙂
3. Jasně, taky budu používat papírovky.
Nakoupila jsem už hader na MMB, jako bych čekala tročata ☹ , ale když člověk neodolá 🙂

@1tralala já brala Utrogestan do konce 12 tt, Estrofem vysazovala postupně, a Prednison do konce týdne, tj byla jsem tam ve čt a v ne brát poslední tabletu.
@enka27 jedna mizerná hodnota glykemie ještě nic neznamená, zatím buď v klidu, může být zvýšená jen trochu a pak zase sama spadne. Připisovala bych to těm svátkům, zatím klid. 🙂 🙂
@kveta díky za nápad, ne ten koš se mrknu
Mějte se krásně a ještě jednou díky za odpovědi. 🙂

1tralala
6. led 2011

@teckovanaorchidej prednison mi rekl zitra uz nebrat a estrofen jak rikas,misto 3tablet2,pak1 a pak uz nic

betys
6. led 2011

@1tralala -já jsem dobírala Estrofen ještě týden pak postupně vysadit,Prednison vysadit,Duphaston do 11 týdne.

1tralala
6. led 2011

@betys diky 😉

jeany
7. led 2011

Jdu nahlídnout co se tu děje a dnes tu nikdo není. 😀
Lucinko, doufám, že se už cítíš lépe a Štěpánek ti dělá radost. 😉

Holky, nedávno jsem si psala s Prcekpet, jestli si ji některé pamatujete. Ona má druhého chlapečka. Bavili jsme se o tom, že by nebylo špatné na jaro naplánovat srazík i s dětmi. Bylo by to v Brně. Bylo by dobré. kdyby bylo pěkné počasí a chtělo by to koutek pro děti. No a my bychom si pěkně popovídali a dali třeba obídek a kavčo. Co na to říkáte?
Napište kdo byste měli zájem a co kdo navrhujete. Ráda vás známé tváře zase uvidím. A ráda poznám i neznámé tváře. 😀

teckovanaorchidej
7. led 2011

@jeany ahoj, no bylo by to super, pokud mi zrovna nebudou v té době zašívat díru do břicha 😀 😀 😀 😀

andinecka
7. led 2011

ahoj holky,
co jste braly / berete v těhu za vitamíny?
já jsem v 10tt a jím jen listovku

andinecka
7. led 2011

já si koupila Elevit - ale ten snižoval činnost léků na štítnou žlázu.

enka27
7. led 2011

@andinecka Ahoj, já brala pouze do 4. měs listovku, od té doby nic. Konzultovala jsem to i s doktorem, pořád jsem měla potřebu něco pojídat "pro jistotu", ale řekl mi opakovaně, že je to zbytečné, že jestli chci pro svoji psychickou pohodu udělat to, že si něco pořídím, že můžu, ale efekt je takový, že mi ty případné 3 stovky, co za vitamíny utratím, projdou tělem od pusy až po ..... Tak jsem se nechala přesvědčit a raději zpestřuju stravu o zeleninu. I když není tak dobrá jako čokoláda. 😀

Holky, tak jdu v úterý znovu na testy cukrovky. Od středy odpoledne jsem držela poctivě cukrovkářskou dietu a dnes se vracím do normálu - aby testy odpovídaly běžné realitě a ne přísné dietě, jakou jsem si v rámci zdraví mimi amatérsky naordinovala. 🙂 Tak mi držte palce, ať to tentokrát vyjde líp.

andinecka
7. led 2011

@enka27
děkuji za odpověď, já mám v těch lécích už zmatek, ach jo.

přeji ti, ať to v úterý dobře dopadne. Ten test je pěknej fujtajbl, že?