Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
13. zář 2010

@betys : To se mi moc líbí, ale zatím bych mohla použít jen fotku z ultrazvuku :( Právě jsem si říkala, že pokud by se maličké narodilo nějak rozumně před vánocemi, že bych stihla nechat vyrobit kalendář s miminkem pro rodinku, ale asi to časově nevýjde. Můj má narozeniny v říjnu tak ho nejspíš pozvu na večeři jak pojedeme na ultrazvuk na Veveří.

jeany
13. zář 2010

Ahojky, jdu se mrknout, zda je Květa ještě 2 v 1. Dnes tu nebyla, co?
Květy jak se vede? Termín máš tento čtvtrtek, že. Držím palce, aby vše šlo hlace a rychle. 😉

Zdravím ostatní....

elllenka
13. zář 2010

@luciiiie : Ty rozdáváš ultrazvuky? Já jen ukazuji. Nikomu jsme to nedávali a ani stejně nebyl zájem. A podruhé se na to už stejně nikdo podívat nechce :(

drndapetka
13. zář 2010

@teckovanaorchidej počkej, neříkala jsi, že máš doktora? Písni mi kdyžtak do IP jméno, já uvidím po té zítřejší kontrole u toho mýho, jestli nebudu spokojená, tak si najdu jinýho gyndaře, chci, aby se mi pečlivě věnoval

drndapetka
13. zář 2010

@teckovanaorchidej a musela jsi na ty neomezený vycházky hodně přemlouvat, že? 😀 😀 😀 😀

elllenka
13. zář 2010

@jeany : Květa tu ještě dnes nebyla, asi se už pomalu připravuje. Je to super, že to má za pár dní a ještě ví kdy přesně 🙂 Už se těším na další miminko 🙂

luciiiie
13. zář 2010

@elllenka jo dávali jsme jeden tchýni a mamka taky chtěla. Osobně si myslím, že tam stejně prdlajs vidí, ale tak když to chtěly 😉 Ten z toho 20tt z Veveří, víš 😉

teckovanaorchidej
13. zář 2010

@drndapetka ani ne, známe se léta, léčí celou mou rodinu, tak jsme se domluvily v pohodě.

elllenka
13. zář 2010

@luciiiie : Po mě to nikdo nechtěl. jen moje mamka chce vidět fotky a když jsem jí je nedávno ukázala tak mi pohrdavě řekla, že je už viděla, že chtěla vidět nové ... a tchýně by si možná fotku i vzala, ale nic neřekla. Každopádně živé miminko nebo fotky miminka budou určitě lepší 🙂 nemůžu se dočkat až budu chovat moje dítko

luciiiie
13. zář 2010

@elllenka tak to je jasný, to už bude naprosto o něčem jiným....jak ti píšu, oni tam stejně beztak nic nevidí. Mamka do toho vždycky hleděla. Přemýšlela jsem, že si pořídím i takový ty odlitky jak jsou na ručičky a nožičky...to je taky hezká památka 😉

elllenka
13. zář 2010

@luciiiie : To jo odlitky jsou super 🙂 Hlavně otisk nožičky 🙂 Stejně mi to připadá jako zázrak, už nám zbývá jen pár měsíců 🙂 Připadne mi to jako před chvilkou, kdy jsem chodila na Uniku ...

luciiiie
13. zář 2010

@elllenka to jo, za chvilušku máme 30tt 😉
Holky dlouho tu nebyla Natalka28...snad je u nich všechno v pořádku..

lenceslava
13. zář 2010

Ahoj děvčata. Taky děkuji za přivítání,i když jsem tu jen jednou nohou,člověk nikdy neví.

elllenka
13. zář 2010

@luciiiie : máš pravdu už jen 3-4 týdny. Za chvilku tu bude zima. Mám náladu už něco připravovat na vánoce, jako výzdobu a tak asi mi už přeskočilo 😀 Dneska jsem umyla jedno okno, po trochách se do nich pustím a za měsíc budu mít hotovo 😀

kveta
13. zář 2010

@drndapetka Pri Tvojej anamnéze potratu v minulosti by snáď neschopenka nemusela byť problém.. Dúfam, že Ti to vyjde...

@jimmy1 Mám číslo len na Jeany, takže jej dám vedieť, keď sa drobec narodí a dúfam, že Vám to dá vedieť.. Inak ak mi chcete dať ešte niekto číslo na seba, tak mi ho, prosím, pošlite do IP a dám vedieť aj Vám...

Dnes som absolvovala posledné interné vyšetrenie, v podstate predoperačné vyšetrenie.. Pár výsledkov nie je najlepších /okrem iného mám nízky cukor ako keby som hladovala.... a je v tele aj jeden lokalizovaný lokálny zápal, ktorý sa v deň cisaráku prelieči antibiotikami.../, ale ešte stále to dovoľuje urobiť cisarák.. takže v stredu v podvečer nastupujem do nemocnice /v podvečer preto, lebo u nás je v stredu štátny sviatok, tak nemocnice majú voľnejší režim.../ a vo štvrtok buď o 8.15 alebo o 9.15 alebo v prípade urgentu inej rodičky aj o niečo neskôr sa maličký dostaví na operačnú sálu.. 🙂 Som zbalená, prerovnávam skrine, dokupujem posledné detaily /podprsenky na dojčenie/ a trocha mi je ľúto, že som nezohnala plyšového macíka vhodného pre novorodenca /žeby hormóny??? 😀 /... Utešujem sa tým, že aj iné miminká prežili bez plyšového méďu... 😀

Sledujem ako sa zväčšujem.. predvčerajšiu podprsenku už neoblečiem... a neviem sa dočkať až maličkého uvidím.. Snáď budeme obaja v poriadku.

@drndapetka Radšej si nerob nádeje, že niečo na ultrazvuku uvidíte... Je naozaj značne priskoro... Každopádne.. ak sa nemýlim, tak srdiečko by ešte nemalo biť.. Tak nebuď moc sklamaná...

jimmy1
13. zář 2010

@drndapetka v 6 tt (5+něco) jsem byla u svého gyndr. a viděli jsme dutinku 😉 o 3 dny později v nemocnici, kde jsem byla kvůli krvácení už bilo srdíčko 😵 takže na té kontrole na Unice to mají naplánované tak, aby tam už to srdíčko bylo vidět. Mají tam kvalitní zobrazovací techniku 😉 u tvého gyndr. bude hodně záležet na tom, jaký má UTZ...

@kveta IP, Martínek to bez plyšáčka zvládne, neboj 😀

jezulicka
13. zář 2010

ahojte holky,
Moc vás tu všechny zdravím,...
Měla bych jeden dotaz na vás, většina jste byly na ivf v Unice Brno a já právě ted budu podstupovat
také tam ivf.Dostala jsem dnes rozpis léků a chtěla jsem se zeptat zda jste některá užívala prednison
a jaké to mělo na vás účinek zda jste se po něm necítila špatně a nateklé...četla jsem na to mnoho
článků tak jsem z toho rozhozená..Tak se chci zeptat jak to bylo u vás?a dále bych měla píchat puregon
menopur a pak snad po punkci agolutin a estrofem...jestli máte také některá s tím zkušenosti..
Budu moc ráda za každý příspěvek moc vám děkuji a kdo už je těhotný moc gratuluji a držte se tu všechny
.... 😉 😕

lenceslava
13. zář 2010

@jezulicka ahoj. Vítáme tě. Já mám ted po druhém (a úspěšném IVF s ICSI). s žádnými léky jsem nějaké zásadní problémy neměla. Po menopuru a puregonu můžeš mít návaly,po Agolutinu tě můžou svědit půlky 😀 Jediné co u mě bylo zásadní tak po prvním pokusu jsem po vysazení prednisonu byla často nechlazená. Přeci jen je po něm imunita snížená. Jinak to bylo celkem v pohodě.Přeju hodně štěstí.

kveta
13. zář 2010

@jezulicka Ahoj, Jezulicka, v tejto téme sú tehotné a maminky takmer všetky, lebo Unicáčky tu na modrom koníkovi majú dve témy a táto sa venuje najmä tehotenstvu a rodičovstvu... Tá druhá téma, kde sú najmä holky podstupujúce IVF do potvrdenia tehotenstva /a kam sme všetky chodili a chodíme nakukovať dodnes/, je tu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/car-unica-... a v tejto téme nájdeš aj viac info priamo o IVF.. Ale kľudne píš naďalej sem... nevyháňam Ťa, len informujem... 😉

Po Prednisone som mala zažívacie problémy a tuším sa mi zmenila aj tvár: vyzerala som ako tučný človek v tvári.. Tesne po zjedení Prednisonu som vždy jedla raňajky, aby nebol zaťažený žalúdok a tuším na to bolo vhodné jesť tvarohy a podobné výrobky.. Teraz berie Prednison môj psík a dostal predpísaný aj Famosan na zmiernenie zažívacích problémov /ale neviem, či Famosan je možné jesť pri IVF/. Prednison je dosť veľké svinstvo, ničí imunitu, takže je dobré vyhýbať sa davom, aby si niečo nechytila... a je to dobrý liek na zrušenie imunitnej reakcie tela ženy proti embriám.. teda zvyšuje úspešnosť IVF. Ale v mnohých centrách CAR ho nepredpisujú...

Zvyšné lieky sme tiež väčšina z nás brávali/pichali.. Komentár mám hádam len k estrofemu: je kontraindikovaný u endometriózy, takže pozor na to...

Čo konkrétne chceš k tým ostatným liekom vedieť?

betys
13. zář 2010

@jezulicka -ahojky.Mám za sebou ICSI a žádný z léků mi nic nedělal.Jen Agolutin mi trošku zatvrdnul v zadku ale dalo se to přežít.Přeji hodně štěstí 😉

luciiiie
13. zář 2010

@jezulicka Ahoj, také jsem brala stejné léky a nepamatuji se, že by mi některý dělal nějakou neplechu... 😉

jezulicka
13. zář 2010

kveta- já jsem chtěla hlavně ten prednison o tom jsem slyšela špatné věci...
a ten agolutin se píchá kam?a kolik si užívala toho prednisonu?

jezulicka
13. zář 2010

děkuji moc holky jste mě uklidnili tak snad to taky vše přežiju bez karambolů a povede se nám to...
a po et jste neužívali utrogestan??

lenceslava
13. zář 2010

@jezulicka Agolutin se píchá do zadečku.vždy do jedné půlky.Já ted do čt píchám agolutin a pak přecházím na ten utroš.

luciiiie
13. zář 2010

@jezulicka Agolutin se píchá po punkci do prdýlky 😉 a ten ti po pozitivním těhu testu vymění za Utrogestan. Tohle je vaše první IVF?

luciiiie
13. zář 2010

jéé Léňa už Ti odpověděla 🙂

jezulicka
13. zář 2010

@lenceslava aha a ty jsi po et který den?už víš výsledky?a to se píchá kdy ráno?a jak si to
pícháš?sama to asi nedám do zadečku...jen mě to zajímá...a může se to píchat i do svalu do nohy?

jezulicka
13. zář 2010

@luciiiie ne druhé ale při prvním jsem neměla žádné tyto léky jen menopur a pak užívala utrogestan....

jezulicka
13. zář 2010

@jezulicka a ty si to pícháš sama?ráno nebo večer?a zvládáš to? 😒

lenceslava
13. zář 2010

@jezulicka et byl 29.9. takže dnes je to 15 tý den. Mám pozitivní test a hcg 300.Někdo někdy někde psal že agolutin píchal do stehna,ale myslím že je to horší než do zadku. Je nevýhoda že ti to musí někdo píchat protože sama to nedáš.