Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
16. kvě 2010

jeany: Je super, že je martínek tak šikovný. I ten porod to je opravdu super, asi bylo fajn, když byl u tebe manžel, že? Myslíš, že bys to bez něj zvládla? Já tam budu sama, tak už teď se snažím vyčíst co a jak, abych si pak sama nějak poradila.
Myslela jsem, že nastřihávají běžně a všechny.

lucifirek
17. kvě 2010

Betys teda to ,,potěší,, vid,když všichni pořáda píšou a vyptávají se,t o je na tom asi nejvíc stresující.
Ahojky Jani,teda ty máš hodné dítečko. 🙂

betys
17. kvě 2010

Dobré ráno.Pořád bnioc nového.A to jsem včera skákala po domě jako vrabec a točilo se "knoflíkama".
ellenka-nenastříhavají když není potřeba.Ale zase nástřih se prý líp hojí než když Tě mimčo natrhne.
Tak dneska máme termín tak třeba je prcek puntičkář a nechá si to na dnešek.Doufám... 😉

lucifirek
17. kvě 2010

betys 😀 sakryš teda ty babské rady nezabíraj co? 😀

kveta
17. kvě 2010

Ellenka, Ty už si v poriadku? Nekrvácaš?

Betys, ja už ani neviem čo Ti písať... Behám na net dva dni x krát za hodinu... Tak hádam: čo plánuješ variť na obed? 🙂 Ja si ohrejem rezne zo zemiakmi...

Začala som priberať a štve ma to, lebo strácam svoje vypracované krivky... ale keď som na rizikovom a akurát tak ležím, papám a nesmiem cvičiť... tak sa krivky jednoducho udržať nedajú...

Ostatné pozdravujem...

A usmievam sa tu popod fúzy nad tým, ako sa budeme posmievať Lucifirkovi, že pôrod nie a nie prísť... 😀

betys
17. kvě 2010

kveta-tak přibírání mě trápilo jen do té míry aby to nešlo přes doporučenou hranici.A to nešlo,takže mě to zase tak moc neštve.Něco půjde dolů hned a pak se uvidí.Vařit nemusím nic,mám dneska od mamky z práce štěpánskou pečeni s rýží.Zrovna se na ni chystám.Skoro jsem nesnídala jen trochu mysli s mlíkem,nějak jsem neměla chuť.
Je to sranda-35 týdnů člověk přesvědčuje prcka ať tam ještě vydrží a teď už ho přemlouvám ať jde ven.No uvidíme,zítra jdu na kontrolu.

kveta
17. kvě 2010

No, ja som práve dnes zistila, že za týždeň som z dolnej hranice hmotnostných prírastkov vyskočila až na nadmerný prírastok... Za týždeň som pribrala takmer dve kilá... 😖 Inak by mi to tiež bolo šumafuk... Ale čo už... sú aj omnoho horšie problémy...

betys
17. kvě 2010

kveta-já jsem taky některé týdne přibrala dost a pak zase třeba nic.Jak bude mimčo větší tak budeš jíst menší porce.A teď už je přecejenom víc ovoce a zeleniny než jsem to měla já přes zimu.Ale já jsem si říkala že když bych si nemohla pochutnat a pořádně se najíst v těhu tak pak už zase dlouho ne.Při kojení se budu muset hlídat ☹

lucifirek
17. kvě 2010

Holky mě ta váha taky skáče. Ze začátku jsem nepřibývala vůbec,pak jsem zas jeden měsíc přibrala skoro 4kg. Ted se to tak nějak ustálilo,tak snad už to nebude tak drastické. Ale občas to vyskočí,jindy zase ne,stejěn s tím prdlačku uděláme. 😀

elllenka
17. kvě 2010

kveta: Teď co se hlídám, abych nespala na břiše tak se sice moc nevyspím, ale krvácení přestalo, tak to asi opravdu bylo tím 🙂

lukza
17. kvě 2010

Ahojky holky

Betys taky nevím co už ti psát ale věř že malý ví proč ještě nejít ven asi čeká jak bude hezčí počasí.

Ellenko to je suor že to ustálo asi to bylo fakt tím.

Holky váhu neřeště já jí neřešila taky sem hodně přibrala ale doktor nikdy nic neřekl.

musím jít pak na vás ještě juknu

betys
17. kvě 2010

lukza-jo jenže má být ještě skoro celý týden škaredě. ☹ No jo už si nestěžuju.Hlavně aby to všechno dobře dopadlo 😉

jeany
17. kvě 2010

Tak jsem tu 🙂
Dnes odpoledne tu byla doktorka se setřičkou, vše je v pořádku, na první kontrolu máme přijt tento pátek ve 2 hod., ale máme přijet autem a pak prý budu chodit do poradny vždy ve středu. Ale nezeptala jsem se jak často, jestli každý týden.
Lukzo, jak jste chodili ze začátku vy s Lukáškem? Holky musím se mrknout i na vaše nové fotečky. Ještě pořád nemám tolik času, abych vše dočetla. Sice Martínek je zlatý, ale spíš mě brzdí jiné věci. Dopoledne jsme si umyla vlasy, pak mi přišla mamka a pak jsem šla hned vařit. Jediné štěstí, že Martínka nakrmím a on pěkně spinká. No a manžel je s námi také ještě doma a bude asi i zítra, takže si to rodičovství užíváme spolu. 🙂
Ellenko, když není potřeba nástřih, tak zbytečně nenastřihávají. Vlastně ještě před porodem mi malého měřili na biometrii a dr říkal, že bude vážit cc 2100 kg a spletl se, byl naštěstí větší. Ale pořád byl tak maličký, že to šlo dobře. Jinak je rozhodně lepší nástřih než, aby vzniklo nějaké porodní poranění. Já měla z toho strach a dopadlo to nad mé očekávání. Ale nejdůležitější je zdravé miminko. My se už časem zahojíme, ale horší by byl problém s miminkem. Jinak co se týče účasti manžela při porodu, musím říct, že jsem to tak dobře zvládla i díky němu. Strašně mi moc pomohlo, že tam byl se mnou. A to jsem ještě předtím zvažovala, jestli ho tam vůbec chci, no a nakonec na mé úvahy nebyl čas. Myslím, že je to lepší když tam je a pomohl mi i psychicky a pomáhal mi i tak, že mě přidržoval. I on mi nakonec po porodu řekl, že je moc rád, že tam byl celou dobu se mnou. I pro něj to byl velmi emoční krásný zážitek. Prý si myslel, že to bude o moc horší . Ale pokud zase chlap opravdu nechce jít, tak je asi lepší ho nenutit, záleží na každém jak se cítí.
Betys, pořád na tebe myslím. 😉

jeany
17. kvě 2010

Luci, moc ti to v tom 30 tt sluší. Máš pěkně upravené a sestříhané vlasy. Jsi kočka. 😉

Lukzo a koukám na tvé nové fotečky a malý je nádherný a jak pěkně vyrostl, je to šikovný chlapeček. 😉

Jdu mrknout na další.....

jeany
17. kvě 2010

A jak se vede tobě Mrkvičko?
Ellenko a co u tebe nového?
A u tebe natalko?
Ještě jsem nedočítala. A za chvilku už půjdu koupat malého, pak se napapá a pak si ho s manželem dáme k sobě do postele a nemůžeme se na něj vynadívat.
Jo ještě jsem vám holky chtěla napsat, že Martínek měl Apgar test 9-10-10. Musím se pochlubit, že byl hned krásně čiloučký a hlavně, že je zdravý. 😵

mrkvicka28
17. kvě 2010

Jeany zítra jdem na UTZ tak doufám,že bude vše v pořádku. Taky nás čeká glukozový test 😝 . Tak nám držte pěstičky.
Betys a co ty ?

elllenka
17. kvě 2010

Jeany: To jsou krásné zprávy 🙂 Děkuji za vysvětlení 🙂 Můj manžel omdlívá i u zubaře, tak vůbec u porodu být nechce, mám vůbec obavu, aby mě odvezl do porodnice, ale to se teprve ukáže jak to bude 🙂
Jinak u mě není nového nic, kromě toho, že už nekrvácím- hurá 😀 , jsem asi v 9-10týdnu a ve čtvrtek jdu na kontrolu. Na začátku června mě čeká ultrazvuk na Veveří, tak se moc těším, to se vlastně uvidí jestli je vše jak má být 🙂

lucifirek
17. kvě 2010

Jani moc děkuju.To je super,že se Martínkovi daří tak dobře. Je to šikovný chlapeček a hodný. 😉 Abgar score taky super. 😉Jinak mě biometrii ještě nedělali. Jenom měřila minule hlavičku a odpovídá týdná těhotenství.Ale příští týden toho využiji,jdu k mladší dr. a jestli mi bude dělat utz,tak se jí zaeptám co a jak,kolik malý váží a co s tím císařem.

Mrkvička tak na zítra držím pěstičky,test na glukozu sice nic moc,ale dá se to vydržet. 😉

mrkvicka28
17. kvě 2010

Luci ty chceš císaře?

lucifirek
17. kvě 2010

mrkvička,pokud se malý neotočí,tak mě bohužel císař nemine. Malý je zatím koncem pánevním. Ale samozřejmě bych radši přirozený porod. Snad se malý umoudří a ještě se otočí. Minule mi doktorka říkala,že pokud je mimi KP,tak přistupují ve většině případů k císaři. A zase lepší,než nějaké komplikace. A myslím,že se malý zatím ještě neotočil,pořád cítím,jak kope dole a nahoře mě tlačí hlavičkou.

lucifirek
17. kvě 2010

Jinak jako že bych si dobrovolně vyžádala císaře,to v žádném případě. Operací se bojím. A při prvním pokusu ivf jsem se narkozy bála neskutečně,i když nebylo čeho.

jeany
17. kvě 2010

Mrkvičko, držím na zítra palce. Musíš to mít už náročné nosit 3 miminka v bříšku. Hlavně se opatruj. Nedovedu si představit to tvé štěstíčko až se ti narodí rovnou 3 chlapečci. To budeš mít jistě třinásobnou radost. 🙂
Luci, uvidíš, jestli se Kubíček otočí. Náš Martínek se vrtěl a přetáčel různě. Pak už byl hlavičkou dolů, ale stejně se pořád nějak přetáčel. Jednou jsem byla ve vaně a i s dcerkou jsme viděli jak se mi celé bříško posunulo. Jenže to byla rychlost, to kdyby se tak natočilo, to by bylo něco. 😀
Ellenko, tak hlavně, že už nemáš problémy s krvácením. Tak ať ti dobře dopadne kontrola, pak napiš.
Já se sem už budu dívat častěji, ať jsme v obraze a můžu vám držet palce. 😉

mrkvicka28
17. kvě 2010

Luci neboj kuík se určo otočí ještě má dost času.

jeany
17. kvě 2010

Jinak před chvílí jsem našeho broučka vykoupala a nakrmila a už mi zase spinká. Dcerka je u něho a taky se na něj nemůže vynadívat. Sice dnes u koupání pěkně plakal, spíš řval 😀 , už měl hlad. Asi mu budeme říkat otesánek. V pátek jdeme na kontrolu a jsem zvědavá kolik bude vážit, když tak rád papá. 🙂

betys
17. kvě 2010

Já už chci taky prcíčka!! ☹
Luci-ale to že je malý koncem pánevním neznamená že musíš v každým případě na císaře.Pokud nebude moc velký tak se to rodí i normálně-záleží na doktorech.Ségra taky tak rodila a úplně v pohodě.Když jsme byly na prohlídce porodnice tak se tam na to jedna mamina taky ptala.Primář říkal že porodnické umění upadá a že je teď pro Dr.pohodlnější řezat.
Já se jdu naložit do vany.Záda zase bolí.A kromě toho že jsem unavená tak se nic neděje.

lukza
17. kvě 2010

Jeany já byla u doktorky s malým 3den s porodnice pak 5 týden a pak vždy po 4 týdnech chodím tak zatím stále a říkala mi že je poradna vždy ve čtvrtek to mě říkala že kdybych chtěla třeba malého jen zvážit tak prostě kdykolv každý čtvrtek mužu dojít.

Lucifirku věř že se malý ještě otočí já teda věřila ale mě to nepomohlo .a pokud se neotočí tak být tebou jdu na císaře pokud čekáš chlapečka protože porod KP u kluku ve většině případu vede k neplodnosti protože je velký tlak na varlata a deformují se a kor když jsi prvorodička kdybys čekala holčičku a splnila všechny požadavky pro porod KP tak klidně do toho mužeš jít ale u kluku je to velký risk,mě třeba ani porod KP nenavrhly doktor říkal jste prvorodička a čekáte chlapečka tak pujdete na plánovaného císaře.ale oppravdu máš ještě čas do 34t je velká pravděpodobnost že se otočí a pokud mu to bud šnura nebo tvoje děloha nedovolý tak se neotočí ale věř že mimi ví moc dobře proč se kdyžtak nemá otáčet

lukza
17. kvě 2010

Jo a Lucifirku ber že do nárkozy kdyžtak vubec jít nemusíš pokud se rozhodneš pro spinál je to šetrnější i pro mimi,ale opravdu věř že se otočí oni jsou i cviky na otočení a někdy je doktor doporučí ale mě né mě řekl že se už neotočí že mu to nepujde že stát se muže ale at už stím spíš nepočítám

lucifirek
18. kvě 2010

Jani neboj,Martínek si na koupání zvykne. Uplně chápu,že na malého pořád koukáte a nemůžete se vynadívat,člověk tomu pořád nějak nemůže asi uvěřit,že je to jeho miminko. 😀
Jinak holky uvidíme,porod bude takový,jaký má být,prostě to nějak dopadne.
Lukzy já bych asi ani na normální narzkozu nechtěla,chtěla bych spinál. Jen jsem to myslela tak,že mám ze všech těchto zásahů a obvzlášt z toho řezání strach,ale to se zahojí. Jen aby byl malý v pohodě. To jsem teda nevěděla,že to může vézt u chlapečků k neplodnosti. No jinam mě dr. doporučila cvičit kočičí hřbet,že to může pomoci,ale spíš prý to pomáhá u příčných poloh,ale u KP moc ne.Ale mám to zkusit. V úterý jdu k mladší paní doktorce,tak mi možná třeba řekne něco jiného a chci se s ní domluvit,co a jak.

lucifirek
18. kvě 2010

Jinak teda u nás je opravdu hnusně a strašná kosa. Vůbec teda nezávidím lidem,kde jsou zaplavení. ☹

lucifirek
18. kvě 2010

Betys tak jak? 🙂 Jinak já,pokud by hrozil porod KP,tak jsem radši pro císaře,mám strašný strach z komplikací.