Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

natulaaa
4. črc 2010

jéééj děkuju holky ,no jasnéé má to své výhody i nevýhody 😉

jinak náš zdravotní stav,muj manža má nádherný spermio a já nebýt toho špatně pruchozího vejcovodu,tak se pokoušíme normálně,protože v létě jsem normálně otěhotněla,ted se vyskytlo jen to fsh,ale to je vše,tak proto mě to napadlo,mě spíš napadlo to,že v reprofitě,na jejich stránkách je právě napsáno,že to je doporučeno párum,kterým nesedl dlouhý protokol u ivf,tak to jsem si právě řekla,že proč to nefunguje nejprve tak,že zkoušejí toto s minimální stimulací a pak až dlouhý protokol 😒 .Ale moc děkujíííí

ellajoy
4. črc 2010

Lucifirku, posílám velikínskou gratulaci k narození Kubíka.

natalka28
autor
5. črc 2010

Holky, znáte někdo Obilňák v Brně??? Přemýšlím, že bych si tam zajela na test na únik plodovky a nějak nevím kam zavolat a kam tam jít. Díky moc

betys
5. črc 2010

@natalka28 -já jsem slyšela že Obilňák se stěhoval do Bohunic.Nebo můžeš i k Milosrdným bratřím.Já jsem tam byla když jsem v 9 tt krvácela.Prostě jsem zavolala asi na recepci a oni mě pak poslali na porodní od. a tam mě Dr.vyšetřila.

kveta
5. črc 2010

@natalka28 Choď tam, kde majú lepšie oddelenie pre nedonosencov. Betys, kam Ťa v tom 35/36.týždni doktor posielal, že do ktorej nemocnice si mala ísť?

betys
5. črc 2010

@kveta -na Obilňák.Ale ať jde kamkoliv,převoz sanitkou jinak je otázka pár minut.

drndapetka
5. črc 2010

Ahojky holky, chodím za holkama na diskuzi do Unicy. Chystáme se v srpnu na IVF. Měla bych na Vás holky malej dotázek-pokud máte některá zkušenosti a poradíte? Došla mi v neděli mrška a já bych měla jít 2. nebo 3DC na krev předtím než začnu užívat Marvelon, jenže dneska se nemůžu vůbec do Unicy dovolat 😒 V papírech mám napsaný, že na krev mám dojít v normální pracovní den, jenže ve středu budu už 4DC, tak jsem se chtěla zeptat zda to vadí nebo jestli tam je někdo i o svátky kdo by mi krev vzal. Mám strach z toho, že kvůli té krvi by se mi začátek stimulky posunul o celý cyklus. Prý si na tom 2-3DC při odběru krve hrozně lpí 😖 Holky , co byste dělaly? Je tu prý ještě možnost si zajít na krev do nemocnice , ale to =prý stojí cca 600,- což se mi nechce za odběr na HP dávat, když v Unice bych to měla zadara. Děkuji za rady 🙂

betys
5. črc 2010

@drndapetka -už si přesně nepamatuju jak to bylo u mě ale můžu Ti napsat všechny čísla co mám na Unicu a vyzkoušej je,oni Ti určitě někde odpoví.Někdo tam musí být ikdyž je svátek.
Unica-543421414
asistentka pro IVF 543 421416
Při akutním problému po pracovní době 604 215 856
Já jsem si volala na ten mobil když jsem měla OHSS.Tak to určitě zkus

drndapetka
5. črc 2010

@betys Děkuji moc, jsi zlatá 🙂 Zkusila jsem ty čísla na pevný-tam to nikdo nebere 😒 Na ten mobil se mi moc volat nechce - zas až tak akutní případ to není. Ale opravdu to vypadá, že tam nikdo není 😕 Vidím to asi tak, že zítra ráno sednu na autobus a pojedu se tam podívat ( naštěstí jsem z Brna a jsem tam za 30minut ), snad mě nepošlou někam, že plaším kvůli takové kravině 😅

betys
5. črc 2010

@drndapetka -ale to není kravina.Klidně zavolej i na ten mobil.Tam jsou všichni v pohodě a určitě Tě nikdo neseřve. 😉

drndapetka
5. črc 2010

Tak jsem poslala manžela přímo do Unicy, nikdo tam není. Jeda těhulka mi psala, že se jí stalo to stejné, že minulý rok tam o svátcích taky vůbec nikdo nebyl, takže mám smůlu. Do nemocnice nepůjdu na krev, abych za to dávala tisícovku a nikde jinde v caru mi to asi pro jiný car nevezmou, navíc jsem dneska i zítra až do večera v práci, takže mám pěknou smůlu, nejspíš budu muset počlat až do dalšího cyklu na krev, tudíž se mi všechno posune a na IVF místo v srpnu půjdu v září.....ach jo, to jsem se teda dočkala příjemné zprávy, to mám teda fakt štěstí.... 😢

@betys I kdybych se dovolala na ten mobil, tak stejně mi zítra nemá kdo krev v Unice vzít protože tam niokdo není 😉

natalka28
autor
5. črc 2010

@drndapetka někdo tam být musí i o svátcích!!! Asi těžko by kvůli svátkům nechali embryja kultivovat dýl jak 5 dní atd. Zajeďte si tam zítra kolem 7 - 8 hodiny a uvidíš, že tam někdo bude!!! Teď odpoledne už asi ne, dělají to nejdůležitější ráno - něco takovýho mně i sestřička tenkrát říkala!!!! Zítra si ta určitě ráno v 7 zajeď!!!!

betys
5. črc 2010

@natalka28 -přesně tak.Někdo tam být musí a kdyby si zavolala na ten mobil tak jí třeba řeknu v kolik.Ale tranfery a odběry se dělají každý den.A nebo jí řeknou že může přijít ve středu ráno

@drndapetka Mělas to přecejen zkusit,abys nezaváhala a neposunulo se to kvůli Tobě.Znáš to líná h...holé neštěstí.... 😀 Doufám že ses neurazila

drndapetka
5. črc 2010

@betys Nééé, neurazila 😀
@natalka28 No ale to tam přeci bude jen nějaký embryolog, né? Pochybuju, že tam budou nějaký sestry, který by mi vzaly krev, nebo jo? 😲

drndapetka
5. črc 2010

Tak jsem nakonec tomu Otevřelovi zavolala. Byl v pohodě. Řekl mi, Že je tam tolerance 1 den u toho odběru. To znamená, že prý píšou schválně 2.-3.DC, ale ve skutečnosti to jde v pohodě nabrat 1.-4.DC.......Holky, uffffff 😝

Já jsem taková blbka, že jsem nevolala hned 😀

Mě se tak strašně ulevilo-mohla jsem být v klidu už ráno 😅

Betys, Tobě ještě jednou mockrát děkuji za ochotu a za čísilka, zachránila jsi mě od depky a zkaženýho dnešního večera 😀

Díky holky, za dokopání zavolat!!!!!

Jste nejúžasnější a ajá se omlouvám za to vyšilování 😅 Krásnej den přeju

betys
5. črc 2010

@drndapetka -při punkci a transféru pomáhají i stsry,zrovna tak kdyby měl někdo hypestymulák tak dávají kapačku.Ale třeba jsou tam fakt jen po ránu.Já nemám zkušenost,mě to všechno vyšlo na všední den.Ale vím že holky chodili i na Vánoce.Takže tam vydělávají penízky svátek nesvátek 😀

betys
5. črc 2010

@drndapetka no vidíš a stačilo tak málo a máš klid..... 😉

drndapetka
5. črc 2010

@betys Uf, to teda....se třepu ještě teď...jsem totiž hroznej nervák 😀 Zbytečnej jak koukám 🙂

drndapetka
5. črc 2010

@betys Takže ve středu začínám papat Marvelonek, jupííííííííí 😵

zlutas
5. črc 2010

Moc gratuluji Lucifírku ke Kubíčkovi a oběma přeji hlavně hodně zdravíčka. Tak a teď jsem na řadě já 😉 . Lucinka se má čile k světu, obávám se, že se jí bude taky chtít "vyklubat se " před termínem. Jsm v poho jn hodně unavená, tak pořád spím a odpočívám. Pro malou jsme už s mamčou vše nachystala minulý týden. Ještě nachystám tašku a budeme čekat.

kveta
5. črc 2010

@zlutas Zaostávaš... Ja už mám tašku zbalenú... 😀

zlutas
5. črc 2010

Teda Květko, ty máš ještě čas. Jen si mimíska opatruj aspoŇ do 34.tydne. S nedonošenci to není žádný med, máme jednoho v rodině, tak vím o čem mluvím.

natalka28
autor
5. črc 2010

Tak jsem nakonec přece jen byla v nemocnici. Rodit chci v Bohunicích, ale na Obilňáku jsou asi lépe vybavení pro předčasně narozená miminka, tak jsme jeli dnes tam. Plodovka neuniká, čípek tuhý, hrdlo uzavřeno, CS 0-0-0-0-1 1, čípek délky 27mm CV uzavřen v délce! Nevíte někdo co to všechno nebo alespoň něco z toho znamená? Díky

@zlutas i já už budu chystat tašku do porodky - víš jak, nezkazí se to tam a radši budu aspoň připravená🙂

lukza
5. črc 2010

@zlutas pěkně si jí nachystej at nedopadneč´š jak já že sem jela rodit a v jedné ruce papuče a v druhé oddací list jinak sem nic neměla.manža mě už nedovolil nic zabalit jak mě praskla voda 😀

@natalka28 to je supr že je vše OK CS znamená jak se otevíráš pokud máš 1 tak je to v pohodě tohota stupnice je až do 10 při desítce už teda rodíš.pokud je čípek tuhý to je supr protože jak začne měknout tak se začne potom otevírat ale když je tuhý tak se sním nic neděje a to déklu máš krásnou to je délky jak je uzavřený čípek postupně se pak bude skracovat.snad sem to napsala dobře.

Betys Jeany Jimmy chtěla sem se zeptat vy jste zaznamenaly když vám odcházela hlenová zádká před porodem?a jak se jinak máte nebo spíš dětičky

Jimmy co příkrmy furt chutnají my už měly pár lžiček mrkvičky a jede jak divá
Jeany ještě se ti malý loupe nebo je to už lepší,nám se opět loupe trošku hlaqvička nahoře
Betys co noční spinkání furt stejné co 3-3,5hodky papáte.

Co Lucifirek psala ?

kveta
5. črc 2010

@natalka28 Súhlasím s Lukzou... Je to úplne v poriadku. 🙂

@zlutas No, keďže som zažila pravideľné kontrakcie po desiatich minútach už v 19.tt /alebo tak nejak, nepamätám si presne to číslo, ale bolo desivé/, tak som už zbalená tak, aby keby dačo, schmatnem tašku a som preč... A o nedonosencoch bohužiaľ tiež niečo viem, však aj preto tu každého navigujem tam, kde je najlepšia prenatálna starostllivosť...

jeany
6. črc 2010

Ahojte holky 🙂
Tak konečně mám chvilku a můžu sem mrknout. Pořád máme nějakou návštěvu nebo pro změnu jsme na návštěvu šli my a včera odpoledne jsme jeli na výlet do Zoo. Prostě se nenudíme. 😀
Lukzy, Lucinka mi psala včera a psala, že Kubíček je v pořádku, ale ona, že namá dobré výsledky jater a dostává infuze. Prý ještě ve středu jí udělají kontrolní testy a uvidí se. Jinak mi psala, že tam v nemocnici pouští po porodu už 3 den. Tak to u nás nehrozí, u nás se u bezkomplikací pouští stejně až 5 den. U nás v nemocnici si prý vše raději pečlivě ohlídají, než někoho pustí.

jeany
6. črc 2010

Lukzy, Martínek se už neloupe, trvalo to jen pár dní. Ale je pravda, že místo olejíčku jsem ho začala natírat tělovým mlékem pro děti. Ono to mléko se lépe vstřebá do té jejich dětské kůžičky, olej prý zůstává jen na povrchu a proto je pak lepší přejít na mléka. Osvědčilo se mi to. Už se jen občas a velmi málo loupe u obočí. A taky mu teď narostly krásné delší řasy a taky mu ztmavly. Ještě včera to tak neměl. Prostě mění se mi před očima a je čím dál pěknější. 😵 Nemůžu se na něj vynadívat. Však to jistě i vy ostatní maminky tak máte, že.
Květy já jsem také měla nedonošené děti a hodně záleží jak jsou na tom se zdravím. Dcerka v 7 měsíci a vše dobře dohnala a je velmi šikovná a Martínek se narodil 37 + 5 tt, takže také má napsáno v papírech, že je nedonošený. Stačily by jen 2 dny a byl by prý jako donošený. Naštěstí jde lékařská péče neustále kupředu a tak šance u takových dětí jsou čím dála lepší. A to se mi dcera narodila před 16 lety a v té nemocnici nebyla žádná dětská jipka. Prostě nejdůležitější je, aby hlavně to dítě bylo zdravé. To, že se narodí dřív už není tak hrozné. Horší je, kdyžs e narodí třeba i v termínu a je nemocné. Já to jako handicap neberu, že obě děti jsem měla jako nedonošené a obě byli v ikubátoru. jen mi u Martínka přišlo strašně líto to, že je také v inkubátoru a nemůžu si ho hned pochcovat, ale byla jsem šťastná, že je hlavně zdraví. Ty se opatruj a přeji všem těhulkám, aby se raději opravdu dostali až do toho 38 tt. 😉

jeany
6. črc 2010

Květy a jaké jméno jste nakonec vybrali? Zdá se mi, že také Martínka, ale teď nevím jistě.
Jimmy, co nového u vás? Jak se máte?
Betys a jak to zvládáte vy? Je to už lepší? Já musím napsat, že u nás je to lepší každým dnem, člověk si najde systém co a jak a pak lepší fungujeme. Pořád jsem ta najšťastnější maminka na světě. 😵

Takže teď by se měli narodit první miminka mrkvičce a pak už jde na řadu žluťas, že. A pak už přesně nevím jak holky jdete po sobě, musím mrknout do tabulky.

zlutas
6. črc 2010

No jo vždyť už ji mám sbalenou. 🙂 Dnes se ještě chystám šít hrací deku pro malou, už to mám nastříhané- byla to fuška, ohýbat se 😀 . Jinak jsem stihla dělat ještě přijímačky na vyšku, bohužel o 1bod mi to ušlo. Budu psát odvolání a když se náhodou dostanu budu řešit další problém. Jak to vlastně zvládnout 😉 . Jsem trochu dobrodruh a pokud to nevyjde tento rok, příští půjdu znovu. přeju krásné těhulkování.

kveta
6. črc 2010

@jeany Áno, bude to Martinko. 🙂

Ja by som Mrkvičku nepodceňovala, že je už na rade... možno to dotiahne dátumovo ďalej ako Žlutas.. 😀 Ale musím povedať, že jej odolnosť voči predčasnému pôrodu ma príjemne prekvapila... Vydržala už dlho, holka. 🙂