Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
15. únor 2011

@luciiiie my očkujeme Prevenar13.
Zkus hlavně hooooodně pít (3-4litry denně), melta je na podporu laktace dobrá, já jí piju i teď přes litr denně, protože mi moc zachutnala 😉
A když to ani pak nepoteče, tak se svět přeci nezboří!!!😉 (to se mi to teď povídá, viď) nejdůležitější je, aby byl Štěpánek spokojený a zdravý a hezky přibíral 😉 a ty v pohodě.

betys
15. únor 2011

@luciiiie -mě na kojení nepomohla nai melta,ani hodně pít,zkoušela jsem i homeopatika na kojení a nic.Taky jsem to obrečela.Odsávala jsem 3,5 měsíce,pak toho začalo ubývat tak jsem se na to vyprdla.
A přitom třeba když jsem lezla z vany a byla mi zima a ztvrdly mi prsa tak mi mlíko teklo....
My jsme asi ve 2 měsících přešly na Sunar.Kupujeme ten oranžovýSunar Complex.Radila jsem se sestřičkama v porodnici-říkali že se nemají ty značky moc střídat,ale samozřejmě na přechod to vyzkoušet musíš.Nech si trochu Nutrilonu,kup co uznáš za vhodné a vyzkoušej to.Matýskovi Sunar chutnal,je o něco levnější.Jen se o malimnko hůř rozpouští.Ale stačí s flaškou pořádně zaštěrchat.Dr.proti Sunaru taky nemá námitky a dost holek v okolí na něj přešlo.A hlavně u nás v lékárně-v Mor.Krumlově mají už od září až do března akci 6+1 zdarma.Stačí donést 6 spodních víček a dají Ti Sunar zadara.To je dobrý,zy tu dobu už jsme ušetřili dost penízek 😉
U nás Sunar mizí celkem rychle,jen teď jak je Matýsek marod tak nepapá vůbec nic ☹
A teď nám vyzvracel i medicínu a museli jsme bojovat znova.... 😒

luciiiie
15. únor 2011

@betys to je jak u mě....jak lezu z vany nebo ze sprchy, tak mi to kape o sto šest 😒

jimmy1
16. únor 2011

Ahoj holky,
nabízím ZDARMA k poslání nové
1ks Johnsons baby oil http://www.drogerie-matous.cz/p3283-johnson-s-b...
1ks Johnsons baby softwash http://drogeriemarket.cz/produkt/2816/johnson-s...

dostali jsme je k narozeninám, ale my používáme Nivea kosmetiku.

lucifirek
16. únor 2011

@luciiiie já též piju hodně melty ted v zímě,tedy ted po tom zákroku vypiju tři litry melty,dělám si ji trošku slabší. A dělám jedině tu sypanou. A moc mi chutná. Dobré je pít teplé a vlažné pití. Já nevím,jestli je to tou meltou,nebo nějakýma rozhozenýma hormonama po tom zákroku.Ale ted se mi nalívají prsa jak po porodu. Takže jsem ráda,před tím to byla docela mizerie.

betys
16. únor 2011

@mrkvicka28 -tak teď mi meilem odpověděl nějakej ten manžer z Ivančický nemocnice že o osudu dětského oddělení ještě není rozodnuto 😒

mrkvicka28
16. únor 2011

@betys no ono bude záležet jestli se domluví s dr. nebo né. My jdem na začátku března na rehabku tak se poptám

elllenka
16. únor 2011

@luciiiie : To je mi líto, ale hlavní je aby jsi byla v pohodě a štěpánek také. Nevím co bych poradila.
Já mám mléka asi dost, teda v noci mám pocit, že je ho málo - jak se Lucinka dožaduje častějšího kojení, ale přes den v pohodě a někdy když má zpoždění s papáním tak mě prsa vždy upozorní, že už je čas kojení 🙂

Dneska jsme byly na očkování, dostala dvě injekce. máme 3měsíce a vážíme 7600g, měříme 62cm.

Byla jsem v práci podepsat výpověd a dala jsem tam žádost o rodičovskou dovolenou, dozvěděla jsem se, že to stačí tak jak jsem to napsala- tak nevím no. Příštá¨í týden bych si chtěla vyběhat rodičovskou dovolenou, jen vůbec nevím kam zajít :( to budu muset pozjištovat :(

Dneska jsem Lucince nakoupila hromadu oblečení, manžel není doma tak ani nebude brblat 😀

luciiiie
16. únor 2011

@elllenka ten rodičák se vyřizuje na sociálce 😉 To máte krásnou váhu a míru 😵 Nechali jste se očkovat i na toho pneumokoka? Co Lucinka? jak zvládla injekce?

teckovanaorchidej
16. únor 2011

ahoj holky

@luciiiie někdy se taková krize kojící objeví a někdy se překoná a rozkojí a někdy holt ne, což nevadí, chlapeček se napápne i z lahvičky a určitě vyroste a bude spokojený.
Mě nekojila maminka a nevzpomínám si, že by mi to chybělo 🙂 🙂 🙂 tak hlavně pohodu 🙂

@elllenka ahoj, kdepak nakupuješ? Po netu?

Holky, malá asi dnes škytala, teda nejsem si jistá, ale co by to bylo jiného 🙂 🙂 🙂 🙂

luciiiie
16. únor 2011

@teckovanaorchidej jsem v pohodě ženo! Kdybych depčila, tak si utnu i tu třicítku co horko těžko vydojím. 🙂 Třeba se to ještě rozjede a když ne, svět se nezboří 😉 Jééé škytavečku máte? My škytávali v bříšku celkem často a to se nás drží doteď. Jinak je všechno v pořádku? 90 dní do porodu vám zbývá...hmmm hmmm 😀

elllenka
16. únor 2011

@luciiiie : Dostala dvě očkování. Jednu na tetan, .... a druhou jsem dala synflorix. dala mi na výběr a prý jsou obě dobré tak jsem vzala tu kterou proplácí pojišťovna. Píchlala to do stehna- do každého jednu injekci. A jak to zvládla asi líp než já i když teda plakala. Já jí měla držet ručičky, ale brečela jsem s ní ... ani jsem se na injekce nedívala- dělá se mi z nich zle, nemůžu to ani ve filmu. (injekce mi píchal manžel, kdyby nepíchal tak by jsme neměli dítko, já bych si to nepíchla)

No a pak mi spala- hodně spala. Spala v kočárku i když stál na místě a nejela jsem (což je neobvyklé, jindy se hned zbudí a řve a jak pohnu s kočárkem tak se uklidné- nemůžu si ani nakoupit) a ted spala a spala. No a teď mi normálně spí v postýlce. Doma byla tedy hodně uplakaná a dlouho mi trvalo než jsem ji zklidnila a než usnula, ale spí .... to je po vánocích poprvé co spí tak brzo- tak asi jí to očkování dává zabrat a ona se léčí spánkem. Teplotu nemá- měřila jsem.

@teckovanaorchidej : Dneska jsem pochodila obchody u nás s dětským oblečením a v každém jsem něco koupila 🙂 a jiank nakupuji na netu. Zítra očekávám zásilku - objednala jsem punčošky pro Lucinku.
Jinak škytavku tu jsme měli hodně dlouho a když byla úplně malinká tak škytala i hodinu v kuse. Teď už škytá míň a také jen krátce asi to už lépe zvládá. Doktorka mi řekla, že je to v pořádku a že to má z toho, že se dobře najedla- většinou to bylo po určité době od kojení. a že jí nijak nemůžu pomoct, že to samo přejde.

elllenka
16. únor 2011

@luciiiie : Jo a na sociálku musím kvůli potvrzení, že beru mateřskou a v jaké výši. Chci na dva roky rodičovskou dovolenou tak už musím začít vyřizovat.

lukza
16. únor 2011

Ahojkyholky
@luciiiie Luky má prevenar 13 ale na ušním mě tenkrát doktor řekl že je lepší synflorix že má více kmenu na ochranu proti zánětu uší tak nevím.já jednu dobu dokrmovala a zkusily jsme bebu ale Luky se po ní nemohl vykadit tak pak jsme jely na nutrilonu ale pak už bylo mlíčka dost takže sem UM odbourala.

lukza
16. únor 2011

@jimmy1 jééé tys pocunula odsávání takže furt odsáváš já ztaím taky stále ale luky už tak moc mlíčko nechce tedka si raním maminky ale dneks asme dokonce 200ml vylévala protože v mrazáku toho mám dost a toto mě stálo v lednici a to odsávám 3xdenně ale asi už to stáhnu jen na ráno a večer a bud to klapne a nebo už příjdu o mlíčko uvidíme.

@lucifirek přeji aby bylo brzo zase dobře a jak Luky byl marod tak nechtěl nic jíst jen prostě moje mlíčko a to jen trošku ale jak říkal doktor nemusí jíst hlavně at moc pije.

@betys přeji aby aji u vás bylo brzo dobře a to zahlenění je na prd mě pak Luky už hleny zvracel jak jich měl prný žaludek☹(,ale aspon zase šly ven

lucifirek
17. únor 2011

@lukza no když malej nepije z flašky,tak se snažím,aby aspon pil mlíčka dost.

elllenka
17. únor 2011

holky jak to máte s ponožkami? Když jí dám ponožky které jí jsou přesně tak jí do 10minut spadnou- zkope si je :( větší jí vydrží o něco déle, ale jsou jí velké a dýl jak půlhodiny jí ponožky na nožičce nevydrží :(
Asi dělám něco špatně ...

Včera jsem nakoupila punčocháče a budu zatím dávat punčošky než se naučíme dávat ponožky

luciiiie
17. únor 2011

Ahoj holky,
tak máme za sebou poradnu. Štěpka váží 4850 gramů a měří 59 cm...šikulka 😵 Příště nás čeká očkování. A dostala jsem kontakt na mudr na rehabilitaci, protože ten náš klacek si oblíbil levou stranu a stáčí hlavičku jen na ni a má to tam takový placatý, takže nás asi čeká Vojtovka, co? Můžu podkládat jak chci a čím chci, on si tu překážku stejně přemůže a hlavičku si stejně natočí jak chce, chjo ☹ Ale já se nevzdám! 😝

betys
17. únor 2011

@elllenka -my dáváme ponožky od začátku.Mytýskovi se dost potí nohy a pak je má studený.Teď přes zimu mu dávám slabý ponožky pod punčochy.Vypadá to sice divně,ale aspoňje nestáhne a je to praktičtější při přebalování,když náhodou musím sundat i punčochy.

@luciiiie -a je Štěpula navolno nebo v zavinovačce?Když ho zapřeš o stěnu kočárku tak se taky stočí?
Matýsek dneska trošku jedl,míň kašle.Už si trošku hrál a lezl.Snad je to na dobré cestě 😉
Jne si strašně zvykl na chování a teď bude asi těžký ho to odnaučit. ☹

luciiiie
17. únor 2011

@betys Štěpulka je většinou už navolno, ale dneska jsem ho frkla zpátky do rychlozavinovačky, hlavičku z boku podložila, stáhla ho, sice se vztekal, ale drží.... postýlku jsem otočila tak, aby měl okno napravo když hledí za světýlkem. Jsem hloupá, měla jsem ho mít zabalenýho v zavinovačce co nejdéle ☹ . V kočárku mi drží hezky, tam je nabalenej, že se nemá kam pohnout :D Nezdá se mi, že by to měl až tak hrozný, ale samozřejmě tam s ním zajdu, četla jsem na netu, že 90% miminek si oblíbí jednu stranu a pořád se na ni stáčí a že to cvičení pomáhá. Že většinou stačí měsíc a půl cvičení a bude mít hlavičku jak makovičku 😉
Je dobře, že je Matýskovi lépe....o chování mi ani nemluv, jak přijede na delší dobu babička, tak je Štěpka rozchovaný.
Dneska ten koník zas nějak blbne...dostat se sem, to je umění.

betys
17. únor 2011

@luciiiie -jo blblo to.Proto nerada pouštím Matýska ke tchýni.Pořád ho jen chová a já se pak můžu doma zbláznit.
Já jsem nějakou dobu dávala Matýska spát na oba boky střídavě i v noci-tak jak nás to učili v porodnici.Jenže bylo vedro tak byl celkem brzo bez zavinovačky.A pak se začal brzo vrtět.Ale naštětsí jsme problém neměli.
Zjistila jsem že se náš obrasi nějak vytáhl a jsou mu skoro všechny bodýčky malý.Máme asi jen 5 vyhovujících.A teď s těma blinkacíma nehodama je to málo.Nestíhám prát..... ☹

elllenka
17. únor 2011

@betys : já jí do ted oblíkala co nejvíc pohodlně- overálky nebo bodíčko s dlouhým rukávkem a dupačky. No a ted už začínám dávat kalhoty, šatičky a nejlepší jsou kalhoty s laclem 🙂 Nechci jí moc stahovat bříško.

lukza
17. únor 2011

Ahojky holky
@lucifirek a s čeho ti pije čajík?nebo ty ještě čajík nedáváš?

@luciiiie gratuluji k poradně a nebo ta strana se dá do pořádku ona na rehabce koukne hlavně kam dává hlavičku když je na bříšku a zvedá jí měl by jí mít přesně u prostřed.

@betys super že malému je lépe je to na dobré cestě .

@elllenka já na doma dávala dupačky a na to ponožky takže to drželo a na ven měl punčocháčky a na to zase ponožky takže to drželo aji venku a pak už jsme měly nožičky baculatější tak už nebyl vubec problém🙂))

lucifirek
18. únor 2011

@lukza Ahojky,no malý moc nic pít nechce. Mám učící hrneček od Mamu s měkkým pítkem.Dávám mu jenom vodu. Trošku si cucne,ale většinou to kouše,vodu nespolkne a pak má celé mokré tričko. 🙂

lucifirek
18. únor 2011

Tak mě to nakonec taky neminulo a bolí mě šíleně v krku. Doufám,že to k tomu ještě nechytne Kuba. Včera jsme byli na kontrole,ještě na bronchitida neni v pořádku, tak další kontrola v uterý.
Já nějak nestíhám dočítat,musím si sednout a kouknout,co je tu nového. 😀

betys
18. únor 2011

Holky sbírám kódy z plenek Happy.Kdyby někdo měl budu ráda.Nechci to zadarmo 😉

elllenka
18. únor 2011

@betys : jé já ted dobírám ubrousky happy- mám jedno balení načaté a jedno nenačaté- tak jestli budeš chtít tak můžu kod poslat. Bohužel dvě vybraná balení jsem už vyhodila :(

My od včerejška zvracíme a hodně :( moc nejí a co s ní to vyzvrací :( chudinečka moje

betys
18. únor 2011

@elllenka -a z čeho to zvracení?kašel nebo jiný jídlo?
Za ty kody budu ráda.Klidně to schovej a já se připomenu.Předem děkuji 😉

lukza
18. únor 2011

@lucifirek to chce čas a naučí se s pítka pít mě Luky dlouho nechtěl pítko a pak jak se to naučil tak se začala učit na to trvdé pítko a to taky nechtěl a pak jednoho dne zničeho nic začal s toho pít a už pije vše jen s tvrdého pítka já mám teda aventku.takže kontrola ještě příští týden přeji aby už to bylo dobré.

@elllenka ty jo chudinka hlavně podávej hodně tekutin at není dehydrovaná a byla jsi u doktry?jinak přeji at je jí brzo dobře.a hlavně at se nepřipojí prujem

elllenka
18. únor 2011

@betys : Dobře schovám 🙂 dyštak budu schovávat další jak něco bude 🙂

ještě plně kojím, ve středu jsme byly na prvním očkování, teplotu nemá- má 36, zvrací mléko se žaludečními štávami. Včera zvracela 2x, ale fakt honě tolik toho snad ani v žaludku mít nemohla :( a pak byla taková ... no chovala jsem jí do 2do rána než usnula. Vzbudila jsem se v 7hodin- tak dlouho bez jídla nikdy nebyla :( pak si jen trochu cucla a jely jsme k babičce- mé mamce- u nás vypnuli elekriku- nějaká udržba. Pak se trošičku pozvracela, jen malinko. No a pak byla taková no ani u babičky nechtěla být, musela jsem ji chovat až usnula, no a o půl 12papala, ale tak že i babička si všimla, že nepapá jako jindy- nechala jsem ji u prsa jak chtěla- což byla asi blbost. Babička ji chtěla, že jí dá odbrknout no a po chvilce ji Lucinka pozvracela :( vše co vypila šlo ven. Tak jsem zase uklidnovala, hladila, chovala... pak usnula a ve tři jsme šly ven- ani se neprobudila, když jsem ji oblékala i v kočárku spala jako zabitá :(
No a pak chtěla papat až o šesti ta jsem ji dala jen trošičku a nezvracela, a pak jsme zkusily zase trošku a zatím je to dobrý, tak jí po ptroškách budu krmit.

Skoro celý den nic nejedla :( jinak papá po 2-3hodinách snad bude do neděle v pohodě to máe vítání občánků a já jsem sama doma a musím všechno připravit :(