Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
15. srp 2010

@betys já jsem začala v ukončených 4 měsících už pomalu přikrmovat 🙂 nejdřív mrkvovou šťávičku po lžičkách, pak vařenou mrkev, brambor, brokolici (tu teda Marťula vůbec nemusí) a tak ... kaši na večeři jsem začala dávat ve 20 týdnech.
Zítra chci poprvé zkusit přidat vařený žloutek do zeleninky, tak jsem zvědavá jak mu to bude šmakovat 😉

lukza
15. srp 2010

@betys já začala v 5m a,2t přikrmovat a začala sem v poledne zeleninkou nejdřív 4lžičky a tak sem to zvašovala a jela sem řdní mrkvička pak sem přidala bramburku zase to baštil 5dní a pak sem přidávala vše možné a vždy to baštil šdni kdyř byl bez reakce tak zase něco nového tedka právě baštíme maso,mrkev,bramboru,kukuřici.brokolice.hrášek ale vždy to zapíjíme mlíčkem jaksi se nechce toho mlíčka vzdát🙂 a pak odpoledne dávám ovoce to už konečně bez mlíčka a večer dávám 80ml kaši a zbytek MM .jinak já s kaší začínala že sem dala 20ml par dní sem to jela tak pak zvedla na 40ml a pak zase pár dní a tedka baštíme 80ml on by baštil víc ale nechci míchat kaši když to dávám do MM protože si někdy na véču dá třeba jen tu kaši 80ml a oak už nic nechce a s toho si dá třeba dohromady 220ml

natalka28
autor
16. srp 2010

Tak jsem se vrátila z kontroly a velkého UTZ. Malej má cca 1,7kg, je hlavičkou dolů a zdá se být v pořádku. Ale mě dr.nařídila příný klidový režim, čípek 3, snížená klenba,..... Ach jo☹

luciiiie
16. srp 2010

@natalka28 gratuluji, že je prcek v pořádku.... (teď se dívám, že čekáte Adámka 😉 - krásné jméno). Tomu teda prdlačky rozumím, ale když se dívám do průkajdy, tak mám CS 2 už teď a nikdo mi nic neříkal. 😕 Šetři se, uvidíš, že to dotáhnete do zdárného konce v pohodě 😉

Holky, prosím vás, na ten zátěžový test na cukrovku se chodí mezi 25 a 28tt, ne? A kam se na to chodí? V pátek se na to musím na poradně zeptat 🙄

natalka28
autor
16. srp 2010

@luciiiie ty máš ve 22 CS 2? A nikdo Ti nic neříkal? Ani nemáš nařízený klidový režim???
Na cukrovku se chodí na obilňák a v 7 ráno, bez objednání. Nahlásíš se dole na recepci - pokud jsi tam nikdy nebla, tak Ti zavedou kartu ( vyptají se na různé info ), pak půjdeš do 1.patra, kde Ti sestra řekne, že si máš zajít ven do lékárny pro Glukózu ( si ju tam vyzvedni asi hned🙂 - stojí do 50,- a je to sáček s práškem ). Pak se vrátíš zpátky. Vezmou Ti krev, pak Ti to namíchají, vypiješ to a budeš si mět hlídat 2 hodinky - můžeš čekat v čekárně nebo jít do města, to je jedno, ale nesmíš nic pít a jíst. Za ty 2 hodinky si na ně zaklepeš, vezmou Ti krev znovu a řeknou, že odpoledne nebo potom kterýkoli den budou výsledky na recepci.

luciiiie
16. srp 2010

@natalka28 ne...ani o žádným klidovým režimu nic neříkala. No počkej, já se jí zeptám jako co to má znamenat!! sááfra.

luciiiie
16. srp 2010

@natalka28 já myslím, že kdyby byl čípek zkrácenej nebo jsem se otvírala, tak něco řekne, ne? Nic nebolí, nikde nic netlačí...no do prčic už ať je pátek.

natalka28
autor
16. srp 2010

@luciiiie já tě nechci nějak strašit, ale podle mně CS 2 a víc znamená, že se zkracuje čípek. Mně totiž řekla, že se mně zkracují porodní cesty a napsala mně do průkajdy CS 2-3! Ale o otvírání nic neříkala. Jen několikrát zopakovala, ž mám přísný klidový režim a že se tak brzo před TP s tímto posílá na ležení do nemocnice!!!!

luciiiie
16. srp 2010

@natalka28 já se jí zeptám...nebudu plašit 😉

natalka28
autor
16. srp 2010

@luciiiie no jasně! Vůbec neplaš! Třeba plaší jen moje dr.🙂

luciiiie
16. srp 2010

@natalka28 a co znamená ta snížena klenba? O té nikdo nemluvil. No do prčic to já jdu hledat na netu něco teda...

elllenka
16. srp 2010

Kvůli cukrovce chodí všechny? Musí nás doktorka poslat? Jdu do poradny příští týden, tak ať vím o co si mám případně říct, když už to Lucka zmínila

luciiiie
16. srp 2010

@elllenka já myslím čoveče, že nemusí...ale jsem zvědavá, co holky napíšou

elllenka
16. srp 2010

@luciiiie : mě by to ani moc nevadilo, chtěla bych si zajet některý den do Brna, ale mám obavu, abych tu cestu sama zvládla. Zvlášť, když se tam musí 2hodiny čekat :( to nemůžu po mým chtít, aby mě tam odvezl :(

luciiiie
16. srp 2010

@elllenka mě taky néé, ale já jen, když jsem se o tom zmiňovala před kamarádkou tak na mě čučela, že co to je, že na tom ani nebyla 😉

elllenka
16. srp 2010

@luciiiie : Tak uvidíme, hlavně bude záležet na doktorkách co nám pak řeknou 🙂

natalka28
autor
16. srp 2010

@elllenka test na cukrovku není povinný. Dostaneš doporučení od dr. a chodí se tam kolem 25tt. Měl by tam ale jít každý, kdo má cukrovku v rodiě. Když se mě dr.při vypisování ptala na diagnózy v rodině, tak jsem jí řekla, že děda měl cukrovku a píchal si, tak mně řekla, že mně musí poslat na cukrovku! Podle mě je určitě lepší tam jít než nejít, ale kdyby jsi měla zvýšenej cukr, tak oni to poznají při odběrech krve, které by ti měla dr.dělat a kdyžtak tě poslat na ten Obilňák

jimmy1
16. srp 2010

@natalka28
@elllenka
@luciiiie
na cukrovku by správně měla jít každá těhulka nad 25 let nebo i mladší pokud má cukrovku v rodině, nebo nadváhu nebo jiný rizikový faktor.
Nemusí se na to jezdit jen do Brna, měli by ti to udělat v každé laboratoři, já byla v Rosicích.
Vezmou krev nalačno (někde z prstu někde z žíly, záleží na laboratoři) pak vypiješ cca 0,5l sladkého blivajzu (vody nebo čaje) a po 2 hodinách klidu se dělá znovu odběr. V některé laboratoři dělají odběr ještě po 1h.
Určo je lepší si ten test nechat udělat, myslím, že Jeany měla dietu kvůli tomu 😉

Nejhorší je ten sladkej nápoj vypít a pak vydržet 2 hodiny nic nejíst a nepít. Doporučuju si vzít s sebou svačinu, protože pak je véééélikej hlad 😀

betys
16. srp 2010

@jimmy1 -přesně tak,nejhorší je to vypít a vydržet.Já jsem si chodila na záchod aspoň vyplachovat pusu,protože se nesmíš ani napít.A hned jak mi vzali krev podruhé tak jsem se pustila do svačiny.A taky se vzít sebou čtení,to čekání bylo celkem nekonečný 😒

elllenka
16. srp 2010

@jimmy1 : Hm tak to mě na to nejspíš pošle. V rodině cukrovku nemáme, ale už se nevejdu do 25let :( U nás laboratoř není, takže nejspíš budu muset do Brna. A dvě hodiny nepít to nevydržím ani v noci :( Jsem jako mimino budím se kvůli pití 😀

Ale určitě je lepší mít jistotu, že vše bude v pořádku. Popravděsi nedovedu představit, že bych nemohla jíst sladké, to bych pak asi vůbec nepřibrala :(

luciiiie
16. srp 2010

@jimmy1
@betys
@natalka28 holky díky za info

Ještě jsem se chtěla zeptat...poslední dobou se mi stává, že mě bolí na hrudníku, těsně pod prsama, jak se tam spojují ty žebra...neměli jste to někdo? Napadlo mě, jestli to není tím, že mi roste břicho, tak se tam orgány musí nějak poskládat...jestli se třeba neposouvají nahoru. ☹

lukza
16. srp 2010

Ahojky holky koukám že je na tématu cukrovka tak u mě bylo nejhorší to že sem nesměla jíst od rána do 10:30 to už mě bylo špatně a pít sem nesměla od pulnoci a ráno jen smočit rty fujj to bylo šílené .a u nác na cukrovku posílá jak který doktor ale po 25roku všechny ale znám případ kdy bylo těhuly 23let a nechtěl jí poslat a ona si to vyžádala a zjistily že má cukrovku ještě že si to vyžádala.

@betys tys mohla chodit my mohly na záchod jen v krajní nouzi jinak furt sedět .

koukám že řešíte aji CS já měla CS 2od 30týden a od 32 CS 3.

@luciiiie snad neva že odpovím ti já mě to taky tlačilo a je to tím jak píšeš rostahuje se bříško a orgány se tam začínají těsnit ono to zase pak přejde jak bříško poroste a orgány se tam uspořádají.

lucifirek
16. srp 2010

Ahojky,přeju hezký večer.
Tak teda s testem na cukrovku mám podobný zážitek jako Lukza. Byl to teda humus. Trvalo to dlouho a bez toho,aniž by se člověk mohl alespon trošku napít. Pro mě teda byla nejhorší ta prní hodina po vypití toho nápoje. To jsem se teda hodně přemlouvala,abych to nevyhodila. A navíc člověk nemůže odejít,aby se mu někde neudělalo blbě. Ale dalo se to vydržet.

Jinak já měla CS2 den před porodem,tzn. v 37.tt. Takže cesty k porodu rozhodně asi nebyly připravený.

Dneska jsem byla s malým u doktorky. Ráno měl zelenohnědou stoličku s hnědými kousky.Tak jsem měla šílený strach,jestli to není krev. Nejdřív jsem volala a dr. nás i plínku chtěla vidět.Nakonec z toho byla hladová stolička. Ale malého vážila a roste až až a hlady rozhodně netrpí. Jen zase kojím ve dne v noci cca po 2,5 hod. Minulý týden už byli intervaly tak 3-4 hod. Dr. ho vážila a od minulé poradny,to je 3 týdny přibral 1kg. Už váží 4690g,takže je to cvalda. 😀

lukza
16. srp 2010

@lucifirek to je zajimavé že je to haldová stolička když tak krásně nabýrá ta jo za 3týdny 1kg ale jen tak dál at má krásné foldíčkyradči faldíčky než hubenour člověk nikdy neví co se muže stát a at pak má s čeho čepat 🙂)).takže zase kojo častěji ale já myslím že se to brzo zase dá dohromady možná malý už potřerbuje silnější mlíčko a ono tvému tělu tak šdni bude trvat než se to silnější udělá

elllenka
16. srp 2010

Holky na tu cukrovku se musí dopředu objednávat? Nebo kdy tam příjdu tak tam příjdu? Už se začínám připravovat, že tam půjdu. Lepší na to jít a mít jistotu, že je všechno v pořádku.
Před tím se může jíst a pít?

elllenka
16. srp 2010

@lucifirek : Pěkně přibírá, vážíš ho pravidelně doma? Uvažuji jeslti si mám pořídit váhu na miminko.

lukza
16. srp 2010

@elllenka u nás se musí objednat zavolá se a ona podle TT řekne kdy dojít dělá se to totiž jen v určitém rozmezí těhu.
A já váhu doma mám ale koupila sem ji až později když sem potřebovala vědět kolik si vypije s prsa

lukza
16. srp 2010

@natalka28 tak se moc opatruj a je supr že je už hlavičkou dolu a ten klidový režim máš skrz tu klendu protože v tvém týdnu těhu CS 3 je uplně normální však máš do deseti ještě hodně času

kveta
16. srp 2010

Tak ja len hlásim, že drobec váži odhadom 2710 gramov.. som tomu veľmi rada... klop klop klop.

natalka28
autor
16. srp 2010

@lukza a proč má ten klidový režim, když je CS 2-3 v tomto týdnu normální? A snížená klenba znamená co? Díky