Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
1. zář 2010

Holky nevíte kde je nějaký seznam toho co se nesmí jíst když se kojí? Už bych si to chtěla nastudovat- vím, že bych neměla fazole, hrách, květák, smažené věci, ale určitě toho bude ještě mnohem víc :(

ivetule
1. zář 2010

@lukza malej je zlatej. Všechno objevuje a je to takový náš smíšek. Je radost pozorovat jak každý den se naučí něco nového. U nás taky lilo a vítr byl. Ještě ted je,ale naštěstí ne tak silný už. Dokonce svítí sluníčko.
@lucifirek každej prcek je jinej. Hlavně že je Martínek spokonené miminko a maminka taky.

lucifirek
1. zář 2010

@ivetule my máme Kubíčka 😀 😀 spokojený snad je

kveta
1. zář 2010

Stále 2v1, na pôrod to zatiaľ nevyzerá, ťuk ťuk ťuk. Ležím a držím sa v klídku, nech sa "dožijeme" konca dovoleniek v pôrodnici...

@elllenka Nesmie sa ani cesnak, cibuľa, alergény ako čokoláda, jahody, orechy a paradajky. Link nemám..

natalka28
autor
1. zář 2010

@elllenka ráda bych Ti poradila, ale jelikož s kojením nemám zatím žádnou zkušenost a ani jsem to ještě nestudovala, tak opravdu nevím. Zkus třeba tyto stránky http://kojeni-strava.cz/. Třeba Ti ale nějaká maminka se zkušenostmi poradí, i když mně se tato diskuze poslední dobou neosvědčuje jako dobrý rádce a pomocník. Nějak se to tu rozvrstvuje na to komu odpovídat a komu ne☹

natalka28
autor
1. zář 2010

@kveta tak super, že stále držíš 2 v 1. Já byla na kontrole v pondělí a na to, jak mně dr.strašila, abych vůbec do 35tt vydržela s malým v bříšku, tak se v pondělí dr.smála, že by byla sranda, kdyby jsem nakonec přenášela. I když přenášení u mně nehrozí - mám kamarádku porodní asistentku a jelikož budeme rodit až ve Zlíně, tak porod bude "naplánovaný" - jen doufám, že se malej nakonec nerozhodne vykouknout dřív🙂

lenulinka21
1. zář 2010

Ahoj holky 🙂

Luci: tak malej už má 7měsíců-páni to už je velikej chlap 🙂 co všechno
začne objevovat.

elllenko ahoj tak já jsem kojila obě dvojčata a co se smí a nesmí-to je složité.
Určitě jsem nepila bublinkové vody bud jen vodu a taky jsem pila fenyklový čaj
a po malých lžičkách ho dávala i klukům.Jedla jsem pečivo 2 dny staré, žádný květák,
a žádné kořeněné jídla jinak jsem klukům dávala BABYCALM i SABSIMPLEX a babycalm
zabýral lépe.

betys
1. zář 2010

@elllenka -to se nedá obecně poradit,všechno se musí vyzkoušet.Já jsem třeba mohla květák ,rajčat i jahody.Ale nadýmal nás kojící čaj.Obecně se říká že kluci trpí na prdíky víc,ale ségra má s Barborkou docela problém i holčina co se mnou byla v porodnici skoro nic nejí protože jejich Julinka hodně trpí na prdíky.Fakt to musíš postupem času zkusit 😉

elllenka
1. zář 2010

Holky děkuji za rady.
Květa: teda s tím čenekem a cibulí jsi mě dostala i když teď jsem česnek hodně omezila tak do většiny jídel cpu cibuli. A ořechy se také nesmí? A co v cukroví? To asi nebudu moct ani cukroví no to se mám na co těšit :(

Lenulinka21: S vodou nemám problém mám nejradši obyčejnou vodu, ale dva dny staré pečivo? No tak to jsem zvědavá, asi to nahradím brambory a rýží- to se snad bude moct.

Jak to tak vidím tak budu mít docela problém s jídelníčkem, asi bych si měla zjistit co z toho co vařím nebudu moct no to bude děs ...

elllenka
1. zář 2010

@kveta : To je super, určitě se narodí tak jak má, jen pěkně odpočívej 🙂
@natalka28 : Zlín má dobrou nemocnici, určitě vše dopadne dobře 🙂

Holky já vám tak trochu závidím, ráda bych byla na vašim místě, ale zdá se mi, že teď ty týdny utíkají rychleji a za chvilku se už budu těšit ještě víc, kdy se malé narodí 🙂

ivetule
1. zář 2010

@lucifirek promin nějak jsem to popletla 🙂 . Jak je to tu dost Martínků.
@kveta tak to je dobře,že jsi zatím 2v1. Jen tak dál.
@natalka28 Adámek si to naštěstí rozmyslel. Přeci jenom se mu u mámy líbí. 🙂 holky nevíte co mrkvicka jestli už má kluky doma? Má asi šrumec.

betys
1. zář 2010

@elllenka -já jsem jedla den staré pečivo,ořechi třeba v buchtách jím normálně.Ale na cubuli raději pozor.Ikdyž jsem slyšela že když je dostatečně tepelně upravená tak není tak hrozná ale já jsem ji raději moc nejedla.Určitě Ti taky poradí v porodnici,my jsme měli v Ivančicích dobrou Dr.Její hlavní rada byla-opatrně zkoušet všechno jak při kojení tak pak i při přikrmování. 😉

lenulinka21
1. zář 2010

jééé já to pomotala 1 den satré pečivo hi hi 😀

ivetule: malej je suprovní 🙂

taky jsem měla záhul s klukama do toho to stěhování do
většího bytu brrr ale už je to za mnou.Na koníka jsem neměla
vvůbec čas a pak jsme dlouho byli offline.

jimmy1
1. zář 2010

@elllenka s tím jídlem při kojení je to fakt strašně individuální 😝 bude to chtít všechno vyzkoušet pomaličku a postupně, já jsem třeba mohla čerstvé rohlíky, ale chleba ani 3 dny starej, ten dělal velkej problém. Čokoládu jsem jedla a jím pořád skoro po kilech a v poho 😝
Nejhorší je to tak do 3 měsíců, pak jak je mimísko víc pohyblivý, tak se s nějakýma prdíkama vypořádává líp 😉

Když jsem poprvé měla jahody, tak se malinko opupínkoval, ale za týden jsem dala trošku znova a už to bylo v poho 😉
Chce to opravdu trpělivost a zkoušet a zkoušet 🙂

Pořádně nedočítám, Marťula je hroznej mamánek, nemůžu se ani otočit zádama k němu 😠 zlobidlo jedno naše uzlobený 😀 má novou přezdívku: "náš malej terorista" 😀 😎

lenulinka21
1. zář 2010

jimmy je to tak jak píšeš do 3měsíců je to nejhorší ☹
pak jak se začne mimi více hýbat tak ohavné prdíky zmizí. Ale čokoládku
tu jsem valila na nervy aspon jsem jim to mlíčko pěkně osladila 🙂

Tomášek ten o minutu mladší se mi osypal jednou po jahod.panadolu to jak
nám rostli zoubky. ☹

elllenka
1. zář 2010

Děkuji za rady. Bude to zajímavé, pak se s tím nějak porvu.

lucifirek
1. zář 2010

tak dnešní poradna dopadla super.Ten náš kulda roste jako z vody,ve dvou měsících máme 61cm a 5,4kg. Na pupínky jsme dostali zinkoolej. A je to normální kojenecké akné.Jak jsi psala Lukzy. Kulíšek už hezky spinká. Je sním čím dál větší sranda.Dostali jsme pochvalu,jak je šikovný.

lukza
1. zář 2010

@lucifirek supr že poradna dopadla na 1.a máte krásnou váhu aji míru.

@elllenka jak píši holky to jídlo je individulní ale co je ze základu tak se nemá hlavně v začátku cibule česnek tropické ovoce ořechy čokoláda ostré jídla moc koření moc sole ale pak jsou věci na které si musíš přijít sama já třeba nemohla cibule,smetana, kynuté knedlíky,okurky,rajčata,smažené jídla,čerstvé pečivo,pizzu,atd a až po těch prvních 3měsícách jsem to zkoušela pomalu jíst a něco klaplo něco stále né.ale určitě kukni na ty stránky kojení at víš nějaký ten základ.

Holky když se tak bavíme o tom jídle u kojení jak jste to měly v porodnici a jídlem mě normálně snídaně čerstvé pečivo oběd klidně nadýmavý prostě strava jak pro všechny ostatní no taky tam měl Luky obrovské bolení 😲

@betys to sem ráda že maminka je každým dnem lepší to je supr jen tak dál a co malá a očenko jak to vypadá?

@lenulinka21 jj utíká to rychle příjde mě před chvíly co jste tu byly a ono to už je přece jen kus co?

@ivetule to je supr že malý vše tak prozkoumává🙂)
@kveta supr že se stále držíš🙂

Těhulky co jinak doufám že vše v pořádku.

lukza
1. zář 2010

BERUŠKY PROSÍM MUŽU POPROSIT DÁTE NÁM HLAS DĚKUJEME
http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=7&p=14701

lucifirek
2. zář 2010

lukzy určitě. Lukáškovi to tam moc sluší

elllenka
2. zář 2010

@lukza : Už teď mám hrůzu z toho co budu vůbec jíst. Nejspíš mi ani nebude moct nikdo vařit. No bude tp zajímavé.
Předpokládám, že asi nebudu moct jahodovou marmeládu, kterou jsem si udělala na zimu.

Když jsem ležela v nemocnici na šestinedělí s krvácením tak holky po porodu měli na jídlo to samé co já.

lenulinka21
2. zář 2010

lucifírku: gratuluji k poradně jen tak dál

holky a jak píše LUKZA v porodnici do nás cpaly denně čerstvé pečivo a pak
když jsme se ptaly, co můžem a co ne tak pečivo zminovaly jako první , že NE.
Tak si pak vyberte na vše každá maminka příjde sama ale některým to nedělá problém
jako moji neteři roidila o 6 týdnů dříve a malý jí na prdíky vůbec netrpěl takže jedla všechno. 🙂

betys
2. zář 2010

@elllenka -zatím se stím nelam hlavu,nám taky v porodnici dávali úplně stejný jídla.Já jsem si nechala od manži dovést rohlíky a vždycky jsem si je nechala na druhý den.Já jsem začala zkoušet čerstvé jahody napřed 1,další den zase 1 a pak jsem přidávala až jsem si troufla na misku rozmačkaných jahod s mlíkem.A zrovna tak s rajčetem.Třeba to zrovna u tebe bude úplně v pohodě 😉

luciiiie
2. zář 2010

Ahoj holky,
tak mám za sebou zubaře, zážitek jak prase. No hnus. Chudák dítě sebou šilo při vrtání jak o život. Hned jak budu moct jíst, tak mu tam musím poslat něco dobrého za odměnu. Zítra mě čeká cukrovka, to jsem zvědavá co to bude teda za blivajs. Prý to některým i chutná, tak abych si ještě nenabrala domů do zásoby, abych měla co večer u telky ucucávat..he he...
@lucifirek gratulace k poradně...Kubík je šikula 😉

@lukza odhlasováno 😉

luciiiie
2. zář 2010

Holky a jak je to s tím výběrem porodnice? To si tam pak musím zavolat a nějak se tam nahlásit?

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : Jejda u zubaře je to děs mě ještě čeká návštěva zubaře v listopadu, ale snad to bude bez kazu a bez problémů.

Aspoň budeš mít test na zukrovku zasebou mě to čeká až příští týden :(

Do porodnice? Já se spoléhám na to, že tam zavolám jak mě předá moje doktorka do péče porodnice tak pak se s nimi spojím a uvidím.

luciiiie
2. zář 2010

@elllenka a už máš teda porodku nějak vybranou?

lucifirek
2. zář 2010

@luciiiie tak toho zubaře ti nezávidím,uplně tě lituju. Mě naštěstí nic nedělali. Cukrovka teda nic moc. Je to fakt šíleně přeslazená voda a je lepší to do sebe kopnout najednou. A teda mě docela ta první hodina přišla šílená,zaprvé jsem se přemlouvala,abych to nevyhodila a šíleně jsem se tam nudila a bylo mi z toho divně. Tak jsem si začala hrát hry na telefonu (po prvé za život) a docela to uteklo. Ale vydržet se to dá.

luciiiie
2. zář 2010

@lucifirek 😀 😀 😀 😀 Tak to si ještě večír nabiju mobil 😀

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : No asi to budou Bohunice. Dopravdí dostupnost je dobrá, nemocnice je hned u dálnice takže i kdyby napadlo hodně sněhu tak by to mohlo být v pohodě. Teda pokud to nebude jako loni, kdy jsme byli totálně zapadení a dva nebo tři dny nejezdili ani autobusy :( A úplně nás uzavřeli, to tenkrát nejezdili ani vlaky. Bylo to šílené a domů jsem musela z práce pěšky. Sice jen 10km, ale ve sněhu když sněžilo a ještě šíleně foukal vítr to byl děs :( Modlím se, abych nerodila zrovna v tomto šíleném počasí :(