Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
31. říj 2010

@lukza : Nic takového jsem nedostala, dokonce mě ani neposlala k obvoďákovi a zubařce. Zubařku jsem věděla, že mám jít 2x, ale o obvoďákovi jsem nevěděla. Tak jsem se jí zeptala, když už je kolonka v těhu průkazce. No a v Mamince jsem vyčetla, že jsem měla jít i na plicní. A tam jsem nebyla tak nevím. No a těhulce co v časopise popisovala svoje těhotenství tak že obvoďák natočil EKG- to mi nedělal. Tak nevím co to mám za doktory :(

lukza
31. říj 2010

@elllenka já na plícním nebyla to je už dost zastaralé ale musela sem jít k zubaři 2x pak obvodák a pak k srdcařovy kdy mě natočily EKG a doktor napsal zprávu EKG je dost duležité skrz případného císaře já být tebou tak zajdu at tě tam pošle a nebo si zavolej přímo k srdcařovy jestli musíš mít žádanku.

lukza
31. říj 2010

a dokonce kdo má problémy s očima tak by měl jít ještě aji k očařovy,já jsem krátkozraká ale doktorka říkala že to jít nemusím že se chodí když je přímo jako broblém odchylka atd.

elllenka
31. říj 2010

@lukza : Tak na to EKG se zeptám v pátek gyn. no a na oční to bych se mohla objednat, byla jsem tedy loni. Jsem po operaci očí 2roky, tak by to možná za kontrolu stálo, ale spíš jsem chtěla zajít na kontrolu až po porodu, jestli se mi oči třeba nezhoršili. Tak zítra zavolám mé oční a uvidím co mi řekne nebo co doporučí. Děkuji, že jsi mě na to upozornila toto by mě vůbec nenapadlo :(

lukza
31. říj 2010

@elllenka já si mylsím že tě bude chtít vidět jak před tak po porodu na tom očním nebo si mylsím že by měla když jsi po operaci přece jen přímo porod je záhul aji na oči jak se moc tlačí dokonce vím o jedné známe co má špatné oči nevím přesně co to má ale hodně zle vidí spíš jen před sebe a ta nemohla rodit normálně vubec musela na císaře.zítra pisni jak jsi dopadla co ti řekly a to EKG bych si fakt vydupala

betys
1. lis 2010

@lukza -já jsem ale taky žádný rozpis nedostala.Dr.mě vždycky informovala pár týdnů předem co se bude dít..Lukášek je šikula a velký chlap.Za chvíli bude potřebovat velkou postel 😉
Matýsek dneska celou noc prokňukal.Ach jo,chudáček.Až k ránu spal líp.Asi ty zubáky.... ☹

teckovanaorchidej
1. lis 2010

ahoj holky, zdravím vás. Kuky jak vykukuje s postýlky nemá chybu 😅 😅
Holky, braly jste v těhu vitamíny pro těhule? A jaké? Mě dporučili Femibion.

betys
1. lis 2010

@teckovanaorchidej -vitamíny pro těhule ne.Jen železo a magnesko
Včera jsem tvořila pro naše a tchýni kalendáře z fotek dětiček.Fotolab měl slevu 20 %,ale včera to končilo.Seděla jsem u toho do 11 v noci,ale výsledek snad bude stát za to. 😉

elllenka
1. lis 2010

@lukza : Oční má asi dovolenou :( nebere mi telefon :( ještě to zkusím odpoledne. Nebo se v pátek zeptám na oční klinice jak to má rodička s očima. Každopádně když jsem šla na operaci očí tak mi bylo řečeno, že by se oči neměli zkazit porodem. Jinak bych operaci odložila.

elllenka
1. lis 2010

@betys : To bude krásný dárek. Určitě se jim to bude líbit. Kalendář jsem dělala pro tchýni předloni k vánocům je to děsná piplačka, hlavně vybrat fotky ... ale tchýně byla nadšená, vzpomíná na to do teď. I když tam nebyli děti, ale dala jsem tam fotky celé její rodiny tak ji to překvapilo- stále si stěžovala, že nemá žádnou fotku, že je všechno na PC 🙂

elllenka
1. lis 2010

@teckovanaorchidej : Femibion mi byl doporučen, doktorka mi dala vzoreček asi 10prášků- tak ty jsem brala. Pak jsem si koupila šumivé tabletky s minerály, které můžou těhotné a to piji i teď sem tam. Prý ti co berou vitamíny rodí potom velké děti :( A teď už několik měsíců beru magnézko.

teckovanaorchidej
1. lis 2010

@elllenka dík, moje děti měly 2670g a 2450g. Takže jestli bude mimino po vitamínech větší, tak to neva. Brala jsem CalibrumBaby plane i během stimulace a od 7. týdne beru Femibion. Tak jsem chtěla srovnat, co berou ostatní.

elllenka
1. lis 2010

@teckovanaorchidej : No já jako prvorodička mám velký strach, že budu rodit 4kilové dítko :( nejradši bych tak 3kilové- ale asi si nemůžu vybrat :( Kolem mě se teď rodí samé velké děti a nebo se zase narodí dřív a jsou jen 2kilové. Těch vitamínů je hodně, mě dala gyn. letáček na Femibion a vzorečky, abych si vyzkoušela jestli mi po nich nebude špatně.

To budeš mít určitě pomocníky, je pěkné, že máš tak velké děti 🙂 Těší se na dalšího sourozence?

ivetule
1. lis 2010

@lukza Luky teda roste. Už devět měsíců. Koukám,že postýlka rychle šla dolů. 🙂Moc mu to tam sluší.
@elllenka mě taky nedělali EKG. Když jsem přišla k doktorovi tak jenom něco napsal do průkazky a hotovo. ☹
@betys koukám,že špenát je u vás taky úspěch. Milda ho úplně miluje do ted. Matýsek taky roste jak z vody. Před chvilkou jsem nakukovala kdy se narodí a už baští příkrmy. 🙂
Měli jsme návštěvu sestru s malou, manželem a dědou tak bylo pěkně veselo. Naštěstí i počasí docela vyšlo.

luciiiie
1. lis 2010

@lukza tak to jsi měla fajn s tím papírem, to mě nic podobného nedala. Takhle si to trochu hlídám a vím, protože si pamatuju, na co jste tu chodily 😉 No s tou postýlkou..to je mazec, roste jako z vody, co? 🙂

teckovanaorchidej
1. lis 2010

@elllenka jasně, těší se, ale moc dlouho podle nich všechno trvá. Chtěli by ho nejpozději zítra

elllenka
1. lis 2010

@teckovanaorchidej : Ani se jim nedivím 🙂 já se už také nemůžu dočkat 🙂

betys
1. lis 2010

Venku je krásně tak jsme byly s Matýskem na dlouhé procházce-asi 5 km.Matýsek se pěkně prospal a já jsem snad spálila nějakou tu kalorii 😎 .A teď bych se šla zase prospat já 😀

luciiiie
1. lis 2010

holky, jak jste to měli s návštěvama když jste se vrátili z porodnice? Pokud to stihneme do Vánoc a na Štědrý den budeme doma, tchýně si plánuje, že budeme u nich, moc se mi tam ale nechce...bylo by tam přece jen hodně lidí... 😒

betys
1. lis 2010

@luciiiie -já bych Ti to teda moc nedoporučovala.Budeš potřebovat trochu klidu Ty i miminko.Když přehlídnu různý bacily,tak i ten hluk a hodně lidí nedělá mimču dobře.Vím jak to bylo u nás když se Matýsek zapíjel.Každý ho chtělpochovat,ťu ťu,ňu ňu a malý pak nemohla usnout a plakal a byl přetažený.Určitě to tchýně myslí dobře s tou návštěvou,ale raději si to promysli 😉

luciiiie
1. lis 2010

@betys souhlas! 😝 Navíc ho ani nechci nikam tahat...ale třeba nakonec štědráka proležíme v nemocnici a tím se to vyřeší samo 😉

elllenka
1. lis 2010

@luciiiie : řešíš to samé co já, akorát, že nás chtějí mít na vánoce jak moje mamka tak i tchýně 😀 Oboum říkám, že budeme doma a nikam nepojedeme, ale s mou mamkou to ještě bude pěkná hádka :(
Jen bych asi o svátcích zajela ukázat mimčo prababičkám, přece jen za mnou už nedojedou, cestování jim nedělá dobře ani v autě :( Ale možná to nechám až na jaro, uvidíme.

elllenka
1. lis 2010

@betys : Máš pravdu bylo krásně, to musela být pěkná procházka 🙂

lukza
1. lis 2010

ahojky holky
díky za pochvalui fotečky
@teckovanaorchidej já brala calibrum babyplan ten je do 3měsíce a pak calibrum mami a brala sem to celé těhu.

@betys to bude krásný dáreček.a ty zoubky dokáži hodně pozlobit.supr že jste si užily procházkui

@elllenka já brala vytamínky celou dobu a malý měl 2800g prý je to jem mítus

@ivetule jj utíká to vždyt vy už za pár budete mít 2roky co? a my přesně pak rok🙂))

@luciiiie já mám stejný názor jak Betys budeš potřebovat klid budeš unavená k tomu očista a hormony a moc lidí tě uplně poleze krkem a věř že aji pro malého by to bylo moc unavné a k tomu ty bacily atd.přece jen 6nedělka by měla být v klidu jak pro maminku tak dítko je to vaše doba na seznamovaní atd.

luciiiie
2. lis 2010

@betys ty kapky Sab Simplex...to jste dávali od narození? Teď se na to dívám, že je to až od 3 měsíců 😕

luciiiie
2. lis 2010

@betys už to vidím, na doporučení lékaře i při kolikách... promiň 😉

betys
2. lis 2010

@luciiiie -dávali námje už v porodnici ale s dlouhým časovým odstupem,pak nám dětský Dr.říkal že je můžu dávat ale menší dávku-třeba 8 kapek.Teď už Matýsek problémy nemá,dávám mu je jen na noc.Včera měl dokonce na oběd brambory s trochou kapusty a dobrý 😀

luciiiie
2. lis 2010

@betys téda to už hezky papkáte 😉
Já nosím pod srdcem asi malého xylofonistu, protože mi hraje na žebra od rána do večera 😀

kveta
2. lis 2010

@luciiiie Tá idea tchýně o návšteve u tchyne v šestonedelí je blbosť.. aj kvôli tvoreniu biorytmov malého... radšej minimálne tých 6 týždňov by mal byť drobec doma, vo svojej postieľke a mimo davov ľudí...

luciiiie
2. lis 2010

Tak blbost to je, ale na druhou stranu je člověk chápe....jsou to natěšené babičky.. bohužel bude zdraví a klid prcka přednější 😉