Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
15. kvě 2010

teda tak to musím nakukovat,co se bude dít. 😀

kveta
15. kvě 2010

Ja už nakukujem... Každých dvadsať minút kukám, či už Betys vyráža do pôrodnice.. 🙂

lukza
15. kvě 2010

Betys jak tak koukám tak asi budeš vzorná rodička v termínu tvoje mimi bude krásně dopečené 😀 tak akorát

betys
15. kvě 2010

Holky ještě nic.Do teď jsem chrněla.Už mě ty záda zase nebolí.Ještě Vás asi budu chvilku napínat 😀

lucifirek
15. kvě 2010

tak sis aspon Betys odpočinula. Já jsem chvíli žehlila,ale nějak mě to dneska nebaví,tak zbytek nechám na jindy.

elllenka
15. kvě 2010

betys: jsem zvědavá kdy ukážeš mimčo 🙂 Jinak mám obavu i za tebe 😀 tak můžeš být vklidu 🙂
Jinak já už asi vím proč krvácím, teda aspoň myslím, že to může být tím- ráda totiž spím na břichu, tak to asi bude tím :( jenže jinak neusnu :( Tak se pokusím hlídat a neležet na břichu

kveta
15. kvě 2010

Ellenka, v tehu by si na bruchu spávať nemala a vo vyššom štádiu ani na chrbte...

kveta
15. kvě 2010

Ja som to riešila tak, že mávam vankúš podložený pod kolenom a ten mi nedovolí sa prevaliť na brucho...

betys
15. kvě 2010

ellenka-já jsem spávala na břiše dokud to aspoň trochu šlo.Pak jsem měla velký problém zvyknout si spávat na boku.Na zádech už jsem později nevydržela-dělalo se mi špatně.
Byly jsme popřát sousedce k narozeninám ale užj sem nevydržela sedět na židly.Bolí mě záda jinak nic.Tak se uvelebím do křesla. 😉

betys
16. kvě 2010

Dobré ráno.Zase nic nového.Jen další nekonečná noc plná čůraní a kontrolování se.Synáček na bude asi po tatínkovi.Ten na sebe taky rád nechá čekat a pořád má dost času. 😉
Budu se pvalovat a podřimovat.Počasí je škaredý,tak jsme si doma zatopili.

elllenka
16. kvě 2010

betys: Pěkně tě napíná 🙂 Moc držím palce, aby vše proběhlo jak má a stihla jsi v pohodě i cestu do porodnice.

Já právě většinou spáván na břiše a dneska jse mse snažila spát jinak než na břiše tak jsem se moc nevyspala, jen jsem se převalovala :( Musím se naučit spávat i jinak :(

betys
16. kvě 2010

ellenka-to se nauč.S pupíkem to budeš potřebovat. 😉

lucifirek
16. kvě 2010

DObré poledne 🙂
Tak já musím říct,že spím na zádech docela dost,hlavně teda na boku.Ale v noci se třeba vzbudím a spím na zádech. Tak snad to malému neškodí,ale říkám si,že kdyby jo,tak by se mi dělalo špatně. Ale mě špatně nebývá.
Betys teda to je napínavé. 🙂 Za chvíli přijedou manželovi rodiče,tak poobědváme. Dělala jsem špízy a peč. brambory.

lukza
16. kvě 2010

Ahojky holky

Betys já už myslela že máš malého u sebe a ty jsi tu stále snámy.

Lucifirku už by si neměla spát na zádech protože tíhou mimča v tomto stádiu těhu se stlačí hlavní žíly a malímu to škodí já třeba měla placentu vzadu a když sem ležela na zádech tak malí celou tíhou ležel na ní a přece jen má tak přísun všeho takže pokud to jde nespinkej na zádech i když vím že se to těžko dělá když se tělo samo přetočí na záda

lukza
16. kvě 2010

jo spárně se má prý spinka v III trimestu na boku na kterém má mimčo záda pokud to teda víme,ale říká se že si mimčo řekne na jakém boku se mu to líbí pokud kope tak se mu to nelíbí

betys
16. kvě 2010

lukza-náš prcek si bok nevybírá.To spíš já už je mám oba přeležený.na zádech fakt nevydržím,někdy mě to vzbudí když se na ně otočím a začne se mi dělat špatně,jakoby na zvracení a hůř se mi dýchá.Prý je to tím jak tlačí na žíly a cévy kolem páteře.

mrkvicka28
16. kvě 2010

Holky tak já musím spát jen na boku na zádech se mi dělá špatně.
Ted jel manžel s malým na pohotovost v pátek začal mít průjem ( a prášky nezabíraj) a dneska ho začalo ještě bolet bříško tak jsem je raději vyslala na pohotovost. Nechce vůbec nic jíst. Tak jsme zvědavá s jakou se vrátí.

lukza
16. kvě 2010

Betys to věřím že máš boky už přeležené přece jen jsi už v uplném tažení já tak daleko nedošla.

Mrkvičko to je mi líto snad bude Malý brzo v pořádku a nebude to nic vážného.a ty se opatruj

lucifirek
16. kvě 2010

Mrkvičko chuderka malej teda. ☹
Lukzy já teda usínám na boku,ale občas se vzbudím na zádech. Já spala na boku vždycky.tak mi to zase takový problém nedělá.

mrkvicka28
16. kvě 2010

Tak prý to není nic vážmého má mít jen dietu asi někde něco olízl

lucifirek
16. kvě 2010

mrkvička tak to je dobře. 🙂

elllenka
16. kvě 2010

Jak to tak čtu tak jsem sice počítala s tím, že na břichu spát dlouho nebudu moct, ale že ani na zádech? Ještě, že je to jen 9vět měsíců 😀

betys
16. kvě 2010

ellenka-šíleně dlouhých 9 měsíců co se týče špatnýho spaní ale jinak to fakt uteklo jako voda.Jen kdyby se ten můj prcek tak necoural.Dneska mi porodila kamarádka která měla termín až kolem 5.6.Ale asi byly nějaké komplikace protže psala že rodila císařem.Až se vzpamatuje tak zavolá a dozvím se víc.

lukza
16. kvě 2010

Mrkvičko to je dobře že to není nic vážneho přeji aby bylo brzo dobře

natalka28
autor
16. kvě 2010

Betys, pořád máš prcíka v bříšku??? Tak už by si mohl nechat říct a vykouknout na svět, ne?!
Mně pořád trápí zuby, ale dneska je to o 1% lepší. Uvidím zítra.
Holky, od minulé neděle cítím pohyby a v ppátek prcek kopal dost. Ale od soboty mně tak nějak divně píchá v podbříšku ( hlavně na pravé straně ) a dneska jsem mimčo kopat necítila. Je něco špatně????????????????? Díky

betys
16. kvě 2010

natalka-to píchání v podbříšku může být jak se to všechno tvaruje a roztahuje jak prcek roste a děloha sním.Prckové mívají i klidné dny.Časem zjistíš jak ho probudit.Stačí se třeba párkrát ohnout nebo já když se fakt douho nehýbal jsem si nechala u břicha hrát mobil.Samozřejmě nějakou pěknou melodii a ne klasické zvonění.A ten náš prcek se nejvís mele když si polechtám břicho,to na něj platí.
Dneska už mi psali SMS snad všichni příbuzní a známí jestli už se něco děje.Kromě toho že mě zase bolí záda se nic neděje.Občas nějaký poslíček nebo mi ztvrdne břicho.S mým štěstím budu týden přenášet. 😉

jeany
16. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
Jen jdu nakouknout, ještě nemám čas to dočítat. Jen Vám všem chci poděkovat za gratulace. 🙂
Marjo, tobě také moc blahopřeji a přeji hodně zdravíčka pro oba. 😉
Od pátku jsme doma, ale nějak nestíhám, ještě jsme se neaklimatizovali. V pátek jsem jen odpočívala a v sobotu dopoledne aspoň oprala a odpoledne jsme už měli návštěvu, byla tu naše nejbližší rodina a dnes tu byla odpledne taky návštěva. Zítra má zase přijít doktorka, podívat se na malého. Už se těším až budu mít více klidu a dočtu si co je tu nového. Nejsem už v obraze. Jen registruji, že jsi Betys ještě 2 v 1. Myslím na tebe a držím pořád palce ať je všechno v pohodě.
Jian náš Martínek je velmi hodné miminko, jen se napapá, už zase spinká. Někdy v noci se sice budí i po hodince a pláče jak má hlad, ale jak ho nakrmím, pěkně zase usne a pak spí třeba i 4 hodinky v kuse. Dnes už jsme se vyspali lépe, každým dnem je to lepší. Jinak přes den kojím a v noci ho dokrmuji Nutrilonem. Už v porodnici mi ho tak krmili, protože tím, že je tak maličký a narozený dřív, nezvládne ještě plně kojení. Prý se nám to, ale může podařit tak za 2-3 týdny, jak ještě trošku zesílí. Ono ho to dost unavuje a pak by nám tak nepřibíral. Jen jsem ráda, že krásně spapá dokrm z lahvičky a pak ho klidně můžu nakojit. Pěkně se přisává. Teď už mi leží v postýlce pěkně čisťoučký a napapaný. 😵

jeany
16. kvě 2010

Ještě k mému porodu. Proběhlo mi to velmi rychle. Ráno, jak jsem vám již psala mi po malých částech odtékala voda, pak po 17 hod. jsme jeli do porodnice, kde nám řekli, že porod bude nejspíše zítra a to buď samovolně, nebo mi to budou muset vyvolat a kdyby to nešlo tak císařem, to bylo tak kolem 22 hod. S manželem jsme se domluvili, že pojede domů, aby se vyspal a já, že půjdu také spát. Už chtěl manžel jet a já mu říká, že se mi zdá, jakoby mi začínaly bolesti, hodně slabé, jenže pravidelné. Tak manža měřil a naměřil, že frekvence je po 1 a půl minutě, za chvíli přišla sestřička a říkal, že to není možné a že půjdu na sál. To už bylo kolem 23 hod., kdy mě to chytlo více, ale vše v pohodě a hned jsme šli na sál, kde se malý za hodinku narodil. Opravdu to šlo neskutečně rychle a tím, že Martínek byl maličký nemám ani nástřih ani šití. Takže to byl takový rychlý dobrý porod. A ten pocit, když se Martínek narodil je neskutečný. Takové štěstí jsem dlouho nepocítila. Je to nejhezčí pocit na světě. 🤐 🤐 🤐

betys
16. kvě 2010

jeany-opravdu Ti tiše závidím.Já mám strach aby náš Matýsek nebyl obr,když se mu tak dlouho nechce ven.Takhle by měly probíhat všechny porody 😉 .Malý to určitě brzo dožene,držím pěsti.

lukza
16. kvě 2010

Natálko já třeba pozorovala že malý měl dna kdy hodně kopal a pak to utichalo a zjistila sem že to utichalo když mě právě pobolívaly vazi u dělohy jak se rostahovala no jo v tu dobu tam měl malý už málo místa a jak se děloha zase rostáhla zároven vždy porostlo bříšško tak začal zase řádit a tak se to opakovalo celé těhu takže vydrž jak bude mít místečko tal zase začne žádit.

Jeany to je supr že jsi to měla tak pohodové a rychlé pěkně užívej Martinka a hlavně přeji aby se vám velkým obloukem vyhly prdíky ta jo to máš super že ti tak spinká no to je tím nutrilonem 😀 a to máš jak já že malý baštil jak s lahvičky tak s prsa ale nakonec to dopadlo tak jak dopadlo že valíme jen s lahvičky ale hlavní že jen MM 😀 je super že už to máš za sebou to je krásné že tu tak začínáte rodit tak šup Betys at je další mimi

Jo Betys to my říkala kámoška co přenášela že nejhorší byly furt ty SMS kdy to už bude že pak už ani neodepisovala