Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jeany
31. kvě 2010

Jimmy, jsi strašně hodná. Moc ti děkuji. My ten Nutrilon HA budeme mít s takovou jeho žravostí brzo spotřebovaný. 😀 Byla jsem v lékárně se zeptat, zda se nedělá HA větší balení a prý ne, jen ten Nutrilon 1. Já pak asi brzo přejdu na tu 1. Pokud to bude tak, že budu dokrmovat čím dál častěji, tak mi nic jiného nezbyde.

jeany
31. kvě 2010

Luci, ty jsi šikulka. Já dělám podobnou olejovou bábovku, ale já do poloviny těsta přidávám hořké kakao a pak to do formy liju nastřídačku a je to taková mramorová bábovka. Já jsem Tiramisu ještě nikdy nedělala, mně moc pečení nebaví. Já raději vařím nebo dělám zeleninové saláty nebo pomazánky. Na buchty mně moc neužije.

lucifirek
31. kvě 2010

Jani já mám receptů taky hromadu,ale chtěla jsem zkusit jiný recept a takhle je teda výborná a těsta hromada. Na těchto stránkách je spousta vborných receptů a takových i levných a osvědčených. Jinak já dělám také s kakaem,ale neleju světlé,pak tmavé a pak to trochu promíchám koncem vidličky a také je to mramorové. Tak tiramisu je strašně jednoduché,je to nepečené a tudíž i rychlé,takže to můžeš také zkusit.

jeany
31. kvě 2010

Luci, tak mi prosím to Tiramisu napiš do IP. Díky. Jestli je to nepečené, tak to bych mohla na víkend udělat. No, vlastně v pátek přijdou kolegyně z práce, tak bych to mohla třeba zvládnout už na pátek. 😀
Jinak my máme každou chvilku nějakou návštěvu. Martínek toho už tolik dostal, ale i větší věci - oblečení. Včera dostal krásné žluté povlečení, minule dostal krásné modré se slonečkama a mantinelem. Taky včera dostal několik bodýček, minitepláčky, pak kalhoty s laclem a spoustu drobností a taky penízky. Za ty koupím kolotoč nad postýlku a pleny.

jimmy1
31. kvě 2010

Lucifirku, mohla bych tě poprosit o receptík na tiramisu?? Manžílek je mlsánej a já teda poslední dobou jedu hlavně na sladkým 😀 tím asi doháním ty spánkový deficity 😝

jeany
31. kvě 2010

Jimmy, mně taky poslední dobou chutná víc sladké. Dřív ani ne, až teď po těhu. To mám asi tím, že jsem musela v těhu držet dietu. A řeknu ti, že i to kupované Tiramisu bylo k sežrání. Taky jsem na něj chodila do ledničky a často. 😀

lucifirek
31. kvě 2010

NO holky,já v poslední době taky pořád buchty,čokošku ani oplatky ani ne,ale ovocíčko a buchtičky. Na cestu jsem dělala kynuté s tvarohem a povidlím a byli výborné. A ta bábovka se taky povedla.

luccatko
31. kvě 2010

teda holky,vy umíte dělat chutě 😀 já jím furt po malých dávkách,nějak se do mě nic nemůže dostat asi mi mimi tlačí na žaludek.sním jednu knedlu a mám dost 🙂

lucifirek
31. kvě 2010

luccatko,tak to máš jak já,já dneska jím celý den.Ale po troškách,dneska jsem toho snědla dost. Připadám si pořád jak balon,cokoli trošku sním. Měla bych se krotit,ale ty chutě jsou děsné.Jak je člověk celý den doma. Zítra si musím vymyslet nějaký program.

luccatko
31. kvě 2010

luci já taky tak...někdy mám pocit,že se mi ta kůže tak napíná..jen prasknout 🙂

lukza
31. kvě 2010

@jeany Zkus si udělat polívkový vývar taky hodně pomáhá ,ale je pravd aže pokud ti je dáno že mlíčko nebude tak stím nic nenaděláš.já taky měla přímo kojení ráda a mooc mě mrzelo a ještě tedka mrzí že když mám hodně mlíčka tak ho nemužu přiložit a tak mě to láká ,ale vím že když to udělám tak si vytáhne málo a mě ty prsa oblbne a bude zase boj o mlíčko.ale chybí mi to hodně.

@vladis Já asi ještě zustanu jen u mlíčka uvidím zatím mu to stačí a mlíčka je hodně už budu muset zítra zase zamrazit malý totiž jak je větší tak snížil denní dávky a tak mám mlíčka odsáteho moc.

@lucifirek jsem ráda že je ti už dobře a to že v bříšku není místo je normální bude to jen horší no jo už Kubíček zabírá hooodně místečka.

@luciiiie Už jen dva dni co?

lukza
31. kvě 2010

@jeany a nemužeš udělat že když ten nutrilon HA dělají jen v malém a je to dražší tak koupit i nutrilon 1 a třeba to dávát na přeskáčku jendou HA a jednou normální nebo to nemužeš?

lukza
31. kvě 2010

@luccatko takže už jsi vyfasovala oblečky jo.

Kači jj je pravda že je to všede jinak kdy se jde domu už se moooc těším na fotečky .doufám že se Betys cítí jinak dobře a že jizva už tak nebolí ona teda ještě pozlobí ale každým dnem to bude jen a jen lepší

vladis
31. kvě 2010

@lukza jasný pokud máš svého mlíčka dost bud rada s příkrmem není treba spěchat já jsem kojila jen 2 měsíce a s príkrmem jsem začala až po 5 měsíci jinak malej je kus chlapa

lukza
31. kvě 2010

@vladis jj to teda je kus chlapa asi mě teče prává smetana když tak je jen s MM.já jsem nejdřív už chtěla začít to víš všude říkají něco jiného že třeba když kojíš tak stačí začít s příkrmem až od ukončeného 6měsíce jinde zase že je lepší začít dřív že si mimi aspon zvykne tak si vyber no asi zlatá střední cesta je těch 5měsícu ale to stejnak stačí jen pár lžiček já právě prvně chtěla začít od toho čměsíce ale dělala bych to tak že by vždy v době oběda dostal třeba jen 2-3lžičky příkrmu a zbytek jen MM že bych ho pomalu připravovala aleš určitě ještě nechci jako oběd nahradit příkrmem že by to měj jen jak spestření no ve čtvrtek jdu do poradny tak se domluvím

lucifirek
1. čer 2010

Tak já si včera četla maminku,zrovna tam byla příloha o jidle pro děti a miminka. Píšou tam,že pokud maminka plně kojí,začíná se s příkrmama po ukončeném šestém měsíci. A nezačínat dříve jak po ukončeném 4. měsíci. Pokud miminku mlíčko nestačí a zkracují se intervali mezi kojením a miminko má hlad. Je čas začít s příkrmama. Začínat se má zeleninkou a jednodruhovou,po pár lžičkách. A pár dní nedávat,jiný příkrm a sledovat,jestli to miminku nevyvolává alergie. A jak píše Lukza,začít v době oběda,když je miminko vyspinkané a připravené na nové poznatky. A jenom pár lžiček a pak dát zase mlíčko.
Ale to teda není z mojí hlavy. 😀
Ahoj Vladi,teda vy jste nemocní ☹ to mě mrzí,tak se brzy uzdravte
Já jsem dneska vzhůru od pěti,manža odjížděl na na služebku,tak jsem vstávala s ním.Naláduju pračku,ale jinak teda nevím,co budu dělat,protože mám všechno hotové.

luccatko
1. čer 2010

Dobré ránko 🙂 já jsem měla včera na návštěvě maminku,jestli se teda tomu dá říkat návštěva,když jsme uklízely 😉 mám všechno skoro zakázané,tak jsem spíš mamce sekundovala 🙂 dnes jsem chtěla prát,ale je furt tak škaredě,že teda nevím....

mrkvicka28
1. čer 2010

Holky tak dneska na nás moc myslete at nás ještě ustí domů. 🙂

luccatko
1. čer 2010

mrkvička:budu moooc držet palečky 🙂

jimmy1
1. čer 2010

Dobré ráno holky 🙂
Mrkvičko, držíme s Martínkem pěstičky 😵 a kdyby náááhodou, tak písni sms 🙂

lucifirek
1. čer 2010

Mrkvička držím palce. 🙂

luciiiie
1. čer 2010

Ahoj holky,

@mrkvicka28 taky budu držet palečky 😉 Přeju, ať ještě frčíte s klukama domů.

@lukza noo už zítra..těším a zároveň mám bobky. Bych nejradši ležela na ultrazvuku napíchlá pořád, tak bych viděla, že je vše ok 😅

Luci ta bábovka vypadala teda parádně, až jsem na ni dostala chuť, tak nevím, jestli se do ní taky nepustím. Já jsem taková hodně buchtová 🙂
Tady je zas zataženo a celkem zima ☹ A to jsme se tak těšili na sluníčko a na teplo.

luciiiie
1. čer 2010

Takže 10.6. v 7:40 jedem na Veveří...uf uf...

elllenka
1. čer 2010

@mrkvicka28 držím palce, hlavně aby bylo všechno vpořádku

luciiiie
1. čer 2010

holky, prosím vás, možná mám blbej dotaz, možná se to tu už omývalo, ale je těhotenství po IVF považováno jako "rizikové?"

lucifirek
1. čer 2010

LUciie super,tak to je hezké datum,neboj,vše bude OK: Nevím,jestli se to bere automaticky jako rizikové.Některé holky chodí do konce do práce. mě dr ani do práce neposílala. A na začátku jsem byla ráda,že mi bylo blbě. A ted jsem taky,protože mi je zase blbě. Dneska mě ta žáha zase bere a nic nezabírá. ☹

kveta
1. čer 2010

Luciiie, tehotenstvo po IVF je v prvom trimestri viac náchylné k spontánnym potratom /neviem prečo sa mi marí, že až o 30 percent častejšie.../, ale celkovo samotné IVF nie je dôvod pre danie na rizikové tehotenstvo. Zvyšuje sa pri ňom pravdepodobnosť poškodenia dieťaťa z troch na štyri percentá /najmä pri mužskom faktore neplodnosti a z toho plynúcej nevyhnutnej potreby využitia ICSI/. Ale napríklad v Rakúsku je IVF dôvodom postačujúcim na lekársky indikovaný cisársky rez...

luciiiie
1. čer 2010

díky

luccatko
1. čer 2010

teda to je počasí...asi začnem ještě v červnu topit,ne? 😠

lukza
1. čer 2010

ahojky holky

@luciiiie tak to sem chtěla taky jak sem zjistila že jsem těhu tak bych nejraději měla UTZ doma ,ale počkej jak se začne chýbat tak už budeš klidnější 🙂))

Mrkvičko myslím na tebe

Holky tak dneska jsme byly opět na rehabce a dostaly pochvalu že Lukášek prásně reaguje na cviky a dělá velké pokroky a dokonce říkala že děláme něco co by ještě dělat nemusel že má na to čas tak mám s toho velkou radost cviky nám upravila protože Lukášek je začal bojkotovat chtěl se furt přetáčet držel mě za ruky atd tak mě poradila jak ho ještě víc zafixovat aby nemohl nic dělat 😀 jako třeba jeho obliba se odrážet o patičky a cestovat mě při cvičení dokola 😖