Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Promiň to mi říkali známí. Kolegyně rodila také kolem vánoc a prý bylo narváno ... Co vím tak hodně si plánují dítko tak aby se narodilo nejlépe 1.1. aby to bylo první narozené dítě.

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Pomalu aby jsme si našli dětskou doktorku ...
Zase jsem četla článek o rodičovské dovolené, že snad začnou změny platit později- tak vůbec nevím s čím můžeme počítat :(

luciiiie
10. zář 2010

@elllenka aha, já jsem myslela, že ti to říkala sestra 😀 Tak já si doma nachystám otýpku sena a hrnce na teplou vodu a přinejhorším to zmáknem doma 😉

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : To jsem si říkala také, než rodint někde mezi porodnicemi 😀 Ale snad to nebude tak hrozné. Doufám, že to bude v pohodě a radši na to nemyslet, určitě to dopadne dobře.

luciiiie
10. zář 2010

@elllenka přesně tak, ono to určitě tak hrozný nebude 😉 Kdyžtak se potkáme někde v překlonu na parkovišti a za hlasitého hekání se seznámíme, ne? 😉 Teď se tomu musím smát 😀

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Hlavně aby jsme poznaly kdy vyrazit, nejradši bych byla kdyby vždy praskla plodová voda

kveta
10. zář 2010

@luciiiie @elllenka Teda Vy máte tiež systém za všetky prachy... dúfať, že Vás nemocnica vôbec objedná a vezme.. fujtajbl...

Elllenka, len aby si s tou plodovkou nedopadla ako Jeany, ktorá pár hodín riešila, že či jej vôbec voda odteká alebo neodteká, lebo jej bolo tak málo... Ale po dnešnom poslíčkovi si myslím, že pôrod sa nedá prehliadnuť... 🙄

betys
10. zář 2010

@kveta -mě taky voda odtíkala už od rána a to hodně pomalu ale při kontakcích už to teklo proudem.
Kamoška rodila teď v úterý a v Bohunicích ji nvezali že měly plno tak jela na Obilňák.Já nedám dopusttitna Ivančice.Fakt super přístup,byla jsem moc spokojená. 😉

elllenka
10. zář 2010

@kveta : No já docela spoléhala na tu vodu, že když ze mě něco poteče tak budu vědět, že musím do porodnice, ale byla jsem ujištěná, že to tak všechny nemají, že kolikrát v porodnici musí plodovou vodu napíchnout, aby odtekla ...

Četla jsem, že nejhorší je to v Praze, tam se prý musí těhotná zaregistrovat strašně brzo a ještě si musí vystát frontu.

elllenka
10. zář 2010

@betys : Nevíš jestli kamarádka tam už chodila na ozvy? Prý když se tam už chodí na ozvy po 38týdnu tak by nás měly vzít v Bohunicích.
No radši nebudu myslet na to, že mě tam nevezmou.

betys
10. zář 2010

@elllenka -to fakt nevím.Nad tím nepřemýšlej.Mě to stejně ppříjde nepochopitelný odmítnout rodičku.Tak klidně můžou odrodit a pak převést jinam.Věř že to bude v pohodě 😉

elllenka
10. zář 2010

@betys : Doufám, že to bude dobré. Právě jsem si myslela, že toto snad ani není možné :( No a pak ať říkají, že si můžeš zvolit lékaře ...

luciiiie
10. zář 2010

@betys mě to taky přijde naprosto na palicu...ale jak píšeš, věřme, že to bude všechno v cajku 😉

kveta
10. zář 2010

Vy nemáte zazmluvňovanie lekárov? U nás je to tak, že ak by rodička začala rodiť, zavolá svojmu oficiálne zazmluvnenému pôrodníkovi a ten pribehne do nemocnice, aby ju odrodil... Stojí to tuším priblížne 6 600 českých korún..

elllenka
10. zář 2010

@kveta : To u nás není, můžeš si domluvit akorát dulu nebo nějakou porodní asistentku, ale doktor je takový jaký má službu. Teda aspoň myslím, že to tak je. A zamluvit si porodnici jde až nás doktorka převede do péče porodnice- ta moje převádí ve 38.týdnu.

kveta
10. zář 2010

😲 Fúha.. Fakt nezávidím...

luciiiie
10. zář 2010

Já myslím, že to tak bylo vždycky, ne? čéče abych si ještě platila extra porodníka za 6.600 tak na takový rozmlsanosti fakt nemám, heh

elllenka
10. zář 2010

@luciiiie : Na tom jsem stejně. Přemýšlela jsem o porodní dule, ale když jsem vyděla nějaké ceny tak jsem si to rozmyslela, stejně to neodrodí za mě.

mrkvicka28
10. zář 2010

@elllenka je uplně jedno když budeš chodit na ozvy do bohunic,ale když bude v době porodu stop stav ( ten je tam poměrně často) tak tě pošlou na Obilnák, ale toho se vůbec nebo jsou tam moc super doktoři a porodni asistentky jsou naprosto úžasné a mají ta, i moc pěkné porodní boxy.

betys
11. zář 2010

@luciiiie -přesně,dát tolik peněz a to ten Dr.ještě nic neudělal.A když je náhodou porod tak rychlý že tam třeba a ni nestihneš přijet nebo to nestihne ten Dr.tak to ty peníze vrátí?Za ty peníze máš pořízený skoro kočár. 😒

elllenka
11. zář 2010

@mrkvicka28 : To bych už radši jela k Milosrdným bratřím :( To si budu muset pozjišťovat co by bylo, jeslti by mě pak u Milosrdných vzali, ale asi těžko, když budu zaregistrovaná v Bohunicích. Nebo to ještě přehodnotím a budu rodit ve Vyškově z tama mě nikam nepošlou a ještě mě manžel může odvézt přímo před budovu a pak už je to na porodní sál jen pár kroků. Jen kdyby byl nějaký vážný problém tak by mě sanitkou převezli do Brna, mě nebo miminko- nemají dětskou Jipku.

luciiiie
11. zář 2010

@elllenka nebo se zaregistrovat tam, kde tě pryč nepošlou... 😉 Taky začínám přemýšlet nad těma Boskovicema, tam aspoň nic takového nehrozí. Ale ono bude všechno v pořádku a žádná JIPka nebude potřeba, uvidíš 😉 Zbytečně se nestresuj předem.

elllenka
11. zář 2010

@luciiiie : Ve Vyškově nikoho pryč nepošlou, postarají se o všechny. No máme o čem přemýšlet :( Asi to nechám na ten 38týden, kdy mě doktorka převede do péče porodnice pak zavolám do Bohunic a zjistím aktuální situaci a podle toho se rozhodnu nic jiného mi asi nezbývá :(

betys
11. zář 2010

@elllenka -holky nad Jipkou zatím nepřemýšlejte.Určitě se v klidu dočkáte 36.t a pak už by to mělo být v pohodě v každé porodnici.Myslím že i menší nemocnice umí ošetřit předčasně narozené a pak Vás převezou.A myslím že v menších nemocnicích bývá lepší prostředí.Ty velké to berou jako na běžícím páse.Moje kamarádky rodili napřed v Brně-1 u Milosrdných a druhá v Bohunicích a pak další dítě rodili v Ivančicích a do Brna už by něšly.

kveta
11. zář 2010

Ozvala sa niektorej z Vás Natalka28? 😕

K tomu výberu pôrodníka - napadlo ma prečo to vnímate inak ako veľká časť sloveniek /tu sa viac zazmluvňuje ako nezazmluvňuje/: u nás zo Slovenska časť dobrých pôrodníkov odišla robiť do zahraničia /Čechy, Rakúsko.../, takže je nedostatok kvalitného personálu a tak sa môže stať, že rodičku rodí neskúsená a osobnostne nezrelá medička tesne po škole a aj tá je v ťažkom časovom strese, lebo je málo lekárov na veľa rodiacich rodičiek... začínajú sa robiť vážne chyby, lekári od únavy zaspávajú v sede... čo by som teda nechcela zažiť na vlastnej koži... takže preto si na Slovensku radšej lekára zvolím a predplatím... Keby som mala rodiť v zahraničí, tak by mi voľba lekára bola dosť jedno...

K tým predčasným pôrodom: ak by Vám to hrozil výrazne predčasný pôrod, veľmi odporúčam prevoz AJ počas pôrodu do nemocnice, kde je detská JIPka... dieťatko prevážané v maternici počas pôrodu má väčšie šance na prežitie než bábo prevážané po pôrode v inkubátore...

Ja stále 2v1, odišli aj cvičné kontrakcie, poslíčky nemám... no komu je lepšie? 😀 Ale zato chodím po byte udychčaná s otvorenou pusou ako maxipes Fík... Včera som dokončila prípravy detského kútika v spálni a vytešujem sa z neho.. Už len namontovať na stenu detskú kameru a je to... Hrozne sa teším.. Každú noc sa mi sníva, že vidím prvý krát svoje miminko.. zakaždým vyzerá inak a zakaždým sa mi po malej chvíľke prekvapenia hrozne zapáči.. dnes v noci ma dokonca chytilo za prstík.. 😵

lenceslava
11. zář 2010

Ahoj holky můžete mi poradit s výběrem vitamínů pro těhotné? Jaké máte zkušenosti?

betys
11. zář 2010

@lenceslava -já jsem speciálně pro těhulky nebrala nic.Jen listovku,pak magnesko a železo.

elllenka
11. zář 2010

@betys : Nepřemýšlím nad předčasným porodem. jak jsem ležela v nemocnici ve Vyškově s krvácením. Tak jsem ležela na šestinedělí a 2miminka převáželi do Brna. Obě byli přenášené. jedno se napilo při porodu zkažené plodové vody a druhé mělo jiný zdravotní problém. Maminy zůstali ve Vyškově.

elllenka
11. zář 2010

@lenceslava : Mě moje doktorka doporučila Femibion, tak to jsem brala do 12týdne těhotenství. Pak jsem chvilku brala vitamíny mamavit a teď už neberu nic. Koupila jsem si jen šumivé tabletky- multivitamín s minerály a jinak už nic neberu. Mám pestrou stravu a hodně ovoce a zeleniny tak si myslím, že to až tak moc nepotřebuji.

elllenka
11. zář 2010

@kveta : Otázkou je jak to u vás funguje. Když je plánovaný porod tak je to něco jiného, ale přirozeně se může porodit kdykoliv a to ten doktor za tebou přijede kdykoliv? Ve kteroukoliv hodinu nebo může být zrovna u jiného porodu ...
Možná je to tím, že to u nás takto nefunguje tak si to nedovedu představit, možná to máte zařízeno líp než u nás ...