Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
2. zář 2010

@elllenka Jejda, tak snad vás nic takového letos nepotká..To by asi nebylo to pravý ořechový 😒

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : Uvidíme, to je tím, když se bydlí v dolíku a všechny cesty jsou do kopce :(
Ty už máš vybranou porodnici?

luciiiie
2. zář 2010

@elllenka no nemám právě 😒 Pořád přehupuju mezi Bohunicama a Boskovicema.

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : aspoň obě začínají na B 😀 Je to těžké se pro nějakou rozhodout, když pořádně nevíme co nás čeká ...

luciiiie
2. zář 2010

@elllenka práávě....

kveta
2. zář 2010

Tak hlásim 2v1... Dnes od rána slabé menzesové bolesti, ale vyležala som ich a prešli.. Uff...

elllenka
2. zář 2010

@kveta : To je dobře 🙂 Ještě má miminko čas 🙂

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : Naštěstí je dost času na výběr porodnice 🙂 teda aspoň doufám 🙂
Ale když půjdeš do Bohunic tak by byla šance, že budeme spolu na pokoji 😀

luciiiie
2. zář 2010

@elllenka tak ono je asi jedno, kde porodíš, mám spíš strach, že kdyby se něco stalo, tak aby si tam věděli rady. Což je zase plus pro Bohunice 😉

elllenka
2. zář 2010

@luciiiie : to je pravda. A také záleží na jakého doktora či sestru natrefíme a jakou bude mít náladu ...

lucifirek
2. zář 2010

@elllenka Bohunice doporučuju,ale přeju ti,at nenatrefíšna por.asistentku Kláru Ryšavou,připadala mi dost nepříjemná a moc nepomáhala. Ale jinak všichni super. Mě rodil Dr. Vrána,moc příjemný doktor. A na šestinedělí taky,zdravotní sestřičky taky ochotné,teda většina. A budete brzy doma,pouštějí po třech dnech. 🙂

lucifirek
2. zář 2010

@elllenka teda ty jsi chodila deset km pěšky? Tak to je mazec.

mrkvicka28
3. zář 2010

holky jestli vím můžu poradait tak než bohunice jděte raději na obilnák v Brně, je tam uplně super personál porodní asistentky moc příjemné a porodní boxy taky nové dokoce se tam dá rodit i do vody kdyby set některá chtěla . A co se týče péče o miminka je to jedinná porodnice v jihomoravském kraji kde mají novorozeneckou JIP a intermendialní péči

lucifirek
3. zář 2010

Ahoj Mrkvička,tak jak se máte?

elllenka
3. zář 2010

@lucifirek : Chození mi nevadí občas v létě, když jsem byla dlouho v práci tak jsem si pak udělala procházku domů. Docela jsem si pak provětrala hlavu i když jsem musela jít kousek po hlavní, ale pak už to bylo v pohodě pěkně kolem polí 🙂
ale v zimě to byl děs, jenže nebyl na výběr. To byl zrovna tuším pátek a přespávat v práci se nikomu z nás nechtělo :(
Můj pak ještě zapadnul s autem ... tak to bylo také zajímavé.

O Ryšavé jsem už slyšela, při mém štěstí na ni určitě natrefím, blbý je tedy to co jsem slyšela, že rodí hlavně porodní asistentka a doktor jen příjde zašít :(

mrkvicka28
3. zář 2010

@lucifirek ahoj máme se dobře kluci bohužel zatím máme doma jen dva jsou moc šikovní krásně přibírají za týden přibrali 300g už mají 2800g
Vojtíška ,máme ještě v nemocnici ale snad nám ho už příští týden pustí domů 😨

elllenka
3. zář 2010

@mrkvicka28 : Myslela jsem, že novorozeneckou Jipku mají v Bohunicích ...
U Obilňáku mi vadí horší dopravní spojení, kdyby bylo Brno ucpané tak se tam snad ani nedostanu :( A nedá se tam pořádně zaparkovat :( Možná že řeším blbosti, nevím

elllenka
3. zář 2010

@mrkvicka28 : Držím palce, aby ho pustili co nejdřív a měla jsi je u sebe všechny 🙂 Jak to zvládáš? Máš čas třeba i uvařit a na domácí práce?

lucifirek
3. zář 2010

@elllenka to je pravda, asistentka tam je celý porod. Pokud nenastanou nějaké komplikace. Zase se mi líbí,že nechodíš rodit na sál a rodíš přímo v boxu a tam i ošetřují prcka. U nás to je tak,že tě převádějí na porodní sál. Jinak nevýhoda jsou jedny záchody,pro všechny por.boxy. To je v Nov.Městě taky jinak. Por.boxy jsou odděleny plentou,ale je jeden záchod pro dvě rodičky a sprcha také. TO tady jsou taky jen dvě. A ve sprše jsem zrovna já strávila hodně času a trávila bych i víc,kdybych mohla.

lucifirek
3. zář 2010

@elllenka Mám pocit,že novorozenecká jip je i v Bohnicích,měli jsme dětské přímo v našem patře,kousek od pokoje a vím,že tam chodili rodiče za nedonošenými miminky.

natalka28
autor
3. zář 2010

Já jsem se taky rozhodla pro Bohunice - teda pokud se malý rozhodne na svět dřív, jinak jedeme do Zlína! Obilňák NEdoporučuju, kamarádka s ním má hned dvě velmi špatné zkušenosti. Bohunice jsou také velice dobře vybaveny a dá se tam taky rodit do vany - i když nám tam teď na kurzu říkali, že porod do vany je max.2x do roka, že ne každýmu to vyhovuje a navíc nemůžeš mít u porodu do vany epidural! Pokojíčky i porodní sály tam mají krásné - žádné nemocniční barvy atd. A co se týče personálu, tak u porodu prý téměř veškerý super a na šestinedělí jen pár nepříjemných - oproti Obilňáku ( kamarádka tam z nich měla po porodu docela škaredý deprese atd. ). No jak říkám, každý si vybere podle svýho, tak snad si všechny vybereme dobře!🙂

lucifirek
3. zář 2010

@mrkvicka28 kluci jsou teda šikulky. To nádherně přibývají. Tak až máte brzy u sebe i Vojtíška. A jak to všechno zvládáš? já si to teda vůbec neumím představit. Pomáhá ti někdo z rodiny? Nebo máš nárok na nějakou zdr.sestru?

jimmy1
3. zář 2010

@elllenka připojuju se k Mrkvičce a doporučuju Obilňák 😉 já jsem tam byla dokonale spokojená, jak na porodním, tak na pooperačním, kde jsem byla po císaři a i na šestinedělí 😉
já byla extrém, porod byl komplikovaný, tak jsem u něj měla porodní asistentku, doktorku a jako bonus vedoucího oddělení MUDr. Hrubana, který to všechno měl nakonec pod palcem a dělal mi i toho císaře 😉

@mrkvicka28 to kluci pěkně přibírají 🙂 musí to být mazec 😉 ale už se určo těšíte i na Vojtíka až ho budete mít pěkně doma 🙂

lucifirek
3. zář 2010

@natalka28 @elllenka na šestinedělí super. Krásné nové pokoje pro dvě maminky. Klimatizace,v těch vedrech,která jsem tam zažila,super. Sprcha a záchod na dva pokoje. Uklizené,čisťoučké. Dětské sestřičky taky bezva,poradí s kojením. Jen asi dvě byly takové nic moc.Ale to je všude něco.

elllenka
3. zář 2010

Holky o vaně a nějakém jiném porodu nepřemýšlím protože netuším co by bylo lepší.
Epidurál také netuším jestli si nechat dát nebo ne, co jsem tak četla tak je hodně pro a proti.
Moje sestra před 4roky rodila v Bohunicích a byla spokojená a pokoje byly pěkné byly jen 2 na pokoji 🙂

mrkvicka28
3. zář 2010

@elllenka my jezdili na obillnák dost často a zaparkovat se tam vždycky dalo a z dálnice jsme jezdili tunelem a přes mendlák a jsi tam raz dva.
jinak zatím je to v pohodě kluci jsou hodní vařit stíhám,ale dělám spíš takové rychlovky a úklid taky vcelku jde

elllenka
3. zář 2010

@jimmy1 : No tak to mám zase o čem přemýšlet :( Můžou tam těhulky nějak lépe parkovat? Třeba když už se jede na porod?
Manžel mi říkal, že mě odveze kamkoliv- že mě vyhodí před vchodem a pak bude hledat místo na zaparkování .... z toho teda moc velkou radost nemám :(

mrkvicka28
3. zář 2010

@jimmy1 asistent Hruban je fakt super ten se o nás staral celé dva měsíce hospitalizace a pak nás taky rodil

elllenka
3. zář 2010

@mrkvicka28 : To jsi moc šikovná, že to všechno zvládáš 🙂

lucifirek
3. zář 2010

@elllenka já příště rozhodně epidurál zavrhovat nebudu. Při těch šílenej bolestech co jsem měla. Bohužel mi ho nemohli dát,kvůli těm jaterním testům a krvi. Jinak bych si ho asi nechala píchnout. Nebyla jsem zrovna statečná. No nevím,jestli se ti bude chtít samotné.Myslím že by bylo lepší,aby s tebou manžel šel.